Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pokaż swoj kącik komputerowy/swoją pracownię ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 25 lipca 2008 - 16:38

Chciałbym prosić Was o pomoc i zainicjować nowy wątek - związany : - z waszymi miejscami pracy, - z domowymi pracowniami komputerowymi, - z pokojami w których macie urządzone swoje kąciki komputerowe - ciekawymi rozwiązaniami do powyższych Prosiłbym o podzielenie się zdjęciami waszych kącików komputerowych i pracowni oraz opisami ciekawych rozwiązań które ułatwiają Wam pracę/życie codzienne w takich miejscach. Muszę jakoś zorganizować swój pokój i szukam inspiracji i dobrych pomysłów na funkcjonalne wnętrze :) Prosiłbym także o odpowiedź: - jak duże macie blaty w biurkach ? - czy trzymacie na nich również tower'y (no obudowy powermaców czy jak to nazwać) czy raczej pod biurkiem - jak organizujecie dyski zewnętrzne w sensie gdzie je trzymacie - jak organizujecie osprzet sieciowy - w sensie switchy/routerów itp - czy utrzymujecie podwójną infrastrukturę sieciową w swoich domach w sensie posiadania sieci kablowej do przesyłania dużych ilości danych np. zdjęć czy video, a oprócz tego macie sygnał przez airport ? Grzesiek (1 powerbook, 1 blaszak, 1 powermac w zakupie, kilka zewnetrznych HDD i masa różnego sprzetu do rozmieszczenia)

#2 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 25 lipca 2008 - 16:44

Bardzo fajny wątek - sam chciałem kiedyś coś takiego założyć, ale bałem się, że wyjedzie nam mnie ktoś o kopiowanie tematów [patrz: Pokaż swojego Maca]. Za niedługo przeprowadzka i chciałbym podpatrzeć jak zagospodarować przestrzeń pod mój sprzęt.

#3 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2008 - 16:46

zdjęć robić nie bardzo mam czym bo mi cyfrówka padła ale ja egzystuję w taki sposób: router w garażu + range extender na piętrze i wifi mam w całym domu. W piwnicy stoi sobie serwer PC podłączony również przez wifi (spokojnie wystarcza do oglądania filmów z jego dysku itp), w razie potrzeby podłączam się bezpośrednio kablem ethernetowym. W piwnicy mam również drukarkę sieciową. Dyski zewnętrzne podłączane po USB i dzielone przez WIFI demonami prędkości nie są także radzę podłączać je bezpośrednio. Ogólnie proponuję urządzić sobie w domu jakąś "mikro-serwerownię". Dzięki temu nie ma problemu z zaśmieconymi dyskami na reszcie komputerów no i nie potrzeba aż tyle miejsca na stanowisku pracy (taki serwer można bardzo ładnie schować nawet w szafie :P albo w jakimś kącie byle go nie było widać i słychać:)).

#4 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 25 lipca 2008 - 16:46

Turban13 - Popraw mnie proszę, bo może źle rozumiem, ale tamten wątek jest do chwalenia się sprzętem a nie dyskusji o rozwiązaniach ?

#5 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2008 - 16:51

jeszcze jedno: serwer można postawić na linuxie ale nawet niezaśmiecone dodatkowym syfem XP nieźle znosi taką egzystencję. co do rozmiarów blatów no to musisz wybrać sobie taki jaki Tobie się zmieści i pasuje do wystroju mieszkania. Ja z racji małego pokoju mam malutkie biurko gdzie mieści się MB, głośniki i lampka. Wystarcza spokojnie :)

#6 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 25 lipca 2008 - 16:52

Moja rada to dyski zewnętrzne podłączane po USB i dzielone przez WIFI


chcesz waszmość powiedzieć, że bez problemu podpinasz do routera/switcha po USB dyski sformatowane na makowy format HPS+ i router daje rade to obsłużyć ???? dawno się nie interesowałem tym tematem ale chętnie się dowiem jakiego sprzętu waść używasz

Ogólnie proponuję urządzić sobie w domu jakąś "mikro-serwerownię". Dzięki temu nie ma problemu z zaśmieconymi dyskami na reszcie komputerów no i nie potrzeba aż tyle miejsca na stanowisku pracy (taki serwer można bardzo ładnie schować nawet w szafie :P albo w jakimś kącie byle go nie było widać i słychać:)).


No właśnie nie mam piwnicy do dyspozycji - mam natomiast sporo skosów w pokoju (poddasze użytkowe) - stąd coś/niecoś mogę pokombinować - i stad to pytanie :)

pozdrawiam
Grzesiek

#7 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2008 - 16:54

chcesz waszmość powiedzieć, że bez problemu podpinasz do routera/switcha po USB dyski sformatowane na makowy format HPS+ i router daje rade to obsłużyć ???? dawno się nie interesowałem tym tematem ale chętnie się dowiem jakiego sprzętu waść używasz


Nie no podpinałem je pod "serwer" sformatowane jako NTFS, z tym, że w sieci system plików traci jakby znaczenie. Z tym, że kopiowanie 1GB danych to była mordęga.

#8 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 25 lipca 2008 - 18:40

Mój gabinet (jak i całe mieszkanie) w chwili obecnej jest w przebudowie ale po wszystkim to będzie tak zwany inteligentny dom. Sam zrobi zakupy, sam posprząta, ugotuje załatwi sprawy w urzędzie itp.

#9 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 27 lipca 2008 - 23:03

aby na pewno ?

Mój gabinet [...] po wszystkim to będzie tak zwany inteligentny dom


znajomi maja takie cos ... jakby to powiedziec ... po tym co u nich zobaczylem wiem, ze znalazlbym duzo lepszy sposob na wydanie 90 tysiecy zlotych - chocby jakis powermac z 30 calowym monitorem na poczatek a potem to jakos by poszlo ....

a serio: jakie rozwiazania planujesz w swoim pokoju/gabinecie ?

GZ

#10 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 28 lipca 2008 - 00:32

W sumie to było takie pół żartem pół serio. Co do sieci to po wypróbowaniu możliwości sieci bezprzewodowej najnowszych maców 802.11n wszystkie urządzenia w moim domu będą się tylko tak komunikowały. Plik wideo np. 4 GB który obrabiam w MBP przerzuca się przez AirPort do MacPro w 2-3 minuty. Do salonu planuję transmitować wideo do telewizora bezpośrednio z MacPro przez WiFi. Klient nie będzie musiał zaglądać do pracowni tylko wygodnie rozsiądzie się w salonie. Co do inteligentnych domów to twierdzę że nie dosyć że jakiekolwiek uszkodzenie powoduje paraliż domu no i dupa od tego rośnie ;) A przy moim trybie życia i pracy to jest niebezpieczne. Kiedyś to i pobiegałem z kamerą. Teraz już nie chcą dobrych operatorów, wolą zatrudnić debila z wieśniackim łamerykańskim bajerem, bo musi wyglądać "profesjonalnie" :D :D :D Nie ważne że zdjęć nie da się wykorzystać. Można sobie ułatwić życie ale bez przesady. Mówisz że 90 tysięcy. Ależ ja za ok 14 mam MacPro, ACD30'', wprawdzie MP w najcieńszej wersji ale z nowej serii i można prawie dowolnie rozbudowywać. Wkurza mnie tylko Leopard ciągle jakieś niedoróby systemu problemy w śmiesznych miejscach... Dla mnie inteligentny dom to wygodny dom a nie nafaszerowany buraczystaymi gadżetami. Buraczasty to taki który jest za bardzo modny i nie przynosi zbyt wielkiego dochodu czy korzyści. Planuję też zrobić coś z moimi starszymi makami mam kilka pomysłów np. ściana płaczu Apple ;)

#11 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 28 lipca 2008 - 10:41

Mój burd... eee miejsce pracy:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

2 ikeowskie blaty (150x75 + 100x60) złączone jak widać. Za laptopem stoi dysk MB Studio 750 GB podłączony przez FW800, obok mam jeszcze specjalną szafkę na wielkie kartony i inne badziewie. Do MBP podłączony monitor neca 26", myszkę i klawiaturę Logitecha przez BT i hub USB dlinka. Internet bezprzewodowo przez Live(tfu)Boxa, serwerów plików ani nic takiego nie mam, nie mam też potrzeby łączyć się z komputerem małżonki.

#12 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 28 lipca 2008 - 15:17

moja konfiguracja;
MBP 15, power Mac, PBg4 ( akurat zony ),
Swoje pseudo biuro mam w malym pokoiku, tam jedno dobre biurko na ta chwile ( i jakis stary stol jestem na etapie tworzenia biura do grafiki i obrobki zdjec, na pewno blad 2,5 x1m powinien sarczyc. Na pierwszy ogien pojda sciany ktore zostana pomalowane w kolor neutralny szary + zaluzje albo rolety , mam szerokie okno, naszczescie od strony wschodniej ale i tak bedzie do zasloniecia. Polki rzecz jasna beda (wszystko mi sie wala na biurku ;( ..i na razie nie mam czasu pojechac do IKEA. Ok co do rozwiazan sieciowych kablowka, wszystko podlaczone jest do routera Linksys54 gL, tam przez jakis czas mialem postawione kamikadze( linux) ale zmienilem na tomato, bardzo fajny firmware. Ze wzgledu ze gniazdko kablowe mam w innym pokoju wszystko dziala bezprzewodowo, MBP i G5 mam dodatkowo spiete przewodem Fire wire, bo przy przegladaniu duzych rawow predkosc podgladu jest beznadziejna. Pamiec: Dodatkowy dysk na fw pod G5 , z Uk idzie mi dysk fw800 1Tb mam nadzieje ze na jakis czas starczy miejsca. Dodatkowo mam podpiete pod USB do G5 ( ktory tez mi sluzy jako serwer plikow i wydrukow) laser color i jakis atrament ze skanerem Hpka.
Przyszlosciowo mam zamiar dokupic jescze jeden 22" ( aktualnie mam della )

W sumie jeszcze chcialbym miec kawalek biurka do rysowania .. bo czasami manualnie szybciej cos zrobic niz na kompie... dlatego duzy i szeroki bald to podstawa :D

na razie nic szczegolnego .. prace trwaja :D

Dołączona grafika

#13 carool

carool
  • 53 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lipca 2008 - 17:27

Jeśli ktoś jest ciekawy takich rzeczy (ja np. również lubię pooglądać miejsca pracy innych ludzi, czasami to pomaga znaleźć rozwiązanie dobre dla siebie), to polecam stronę http://wherewedowhatwedo.com (strona ma czasami jakieś problemy, ale ogólnie jest kopalnią pomysłów) :)

#14 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 28 lipca 2008 - 22:27

Jeśli ktoś jest ciekawy takich rzeczy (ja np. również lubię pooglądać miejsca pracy innych ludzi, czasami to pomaga znaleźć rozwiązanie dobre dla siebie), to polecam stronę WHEREWEDOWHATWEDO (strona ma czasami jakieś problemy, ale ogólnie jest kopalnią pomysłów) :)


Raczej pomysłów jest niewiele ale znalazłem takie cudo
Dołączona grafika
No cóż nie każdego stać na to PRO :D

---- Dodano 28-07-2008 o godzinie 21:44 ----
A tak w ogóle to proszę oto pracownia wzorcowa Macusera. Wprawdzie trochę retro ale ...
Flickr: soyburger's Photostream

#15 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 28 lipca 2008 - 22:55

A co w niej wzorcowego? Dużo makowego złomu?

#16 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 28 lipca 2008 - 23:09

A co w niej wzorcowego? Dużo makowego złomu?


Mało powiedziane Dużo. To zakrawa na jakiś fetyszyzm ;)

#17 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 28 lipca 2008 - 23:16

WHEREWEDOWHATWEDO: Pablo Costa
Co to za podstawka pod MB?

#18 Harry Brown

Harry Brown
  • 373 postów
  • SkądKrakau

Napisano 29 lipca 2008 - 01:28

WHEREWEDOWHATWEDO: Pablo Costa
Co to za podstawka pod MB?


a... to...
to moduł antygrawitacyjny, akcesorium do makbooka touch, w opcji do dokupienia, premiera w przyszłym roku, na początku...

#19 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 lipca 2008 - 11:37

a... to...
to moduł antygrawitacyjny, akcesorium do makbooka touch, w opcji do dokupienia, premiera w przyszłym roku, na początku...


bardzo zabawne...


to jest po prostu jaakaś tam minimalistyczna podstawka, pewnie włąsnej roboty

#20 Harry Brown

Harry Brown
  • 373 postów
  • SkądKrakau

Napisano 30 lipca 2008 - 14:00

bardzo zabawne...


to jest po prostu jaakaś tam minimalistyczna podstawka, pewnie włąsnej roboty


:):):)

a to jest post pod Twoim postem :)

#21 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 lipca 2008 - 14:51

Mój burd... eee miejsce pracy:
Dołączona grafika


Pank, gdzie kupiłeś świecącą głowe manekina?

#22 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 30 lipca 2008 - 14:54

Kupiłem na allegro plastikową głowę, w obi oprawkę z włącznikiem, włożyłem energooszczędną żarówkę która się nie grzeje i mam.

#23 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 30 lipca 2008 - 16:32

A nie korciło Was żeby sobie switche/routery POD blatem zamontować ? Tak się zastanawiam nad zamocowaniem blatu również do ściany i zwiększeniem ilości nóg .... 1 latop/2 stacjonarki/2 monitory ...to w cholere wazyc musi ... jak sie doliczy do tego szpej typu zewnetrzne dyski twarde/jakis skaner etc .... Wy u siebie stosowaliscie jakies patenty na wzmocnienie ? Tak btw. ciagniecie w chacie gigabit czy tylko setke ?

#24 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 lipca 2008 - 16:42

Jak masz dość gruby blat nie musisz martwić się wytrzymałością.

#25 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 30 lipca 2008 - 19:25

#23

moj domowy blacik skrecony domowym sposobem własnymi rękami..

Dołączona grafika

- jeden gramofon to ok. 16kg (stoją dwa jak widac)
- monitory odsluchowe - ok. 14kg jeden (tez stoja dwa)
- mikser i cdplayery to juz drobne kilka kilogramo na kazda sztuke..

blat standartowy + cztery nogi.. przednie nogi jak widac troche blizej srodka, tylne nogi przy końcach blatu no i sam blat przykrecony na dwa kołki do ściany żeby sie nie bujał..

:cool:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych