Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

vBulletin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#76 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 czerwca 2006 - 19:43

A inne przywileje? Nawet screena nie mogłem wrzucić, dopiero potem zauważyłem: Nie Możesz wysyłać załączniki (mniejsza o gramatykę :| )

Załączniki mają ograniczenie do 128KB

Nie wiem czy tylko mnie się tak dzieje, ale jak przeczytam jakiś temat, to nie jest on oznaczony jako przeczytany! Oznaczyć trzeba w szybkim menu. Da się coś z tym zrobić?

Jest.
Nowe(w tym też nieprzeczytane) tematy są w http://www.myapple.p...h.php?do=getnew
Wśród nich tematy nieprzeczytane są wytłuszczone

#77 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 08 czerwca 2006 - 19:46

Nie wiem czy tylko mnie się tak dzieje, ale jak przeczytam jakiś temat, to nie jest on oznaczony jako przeczytany! Oznaczyć trzeba w szybkim menu. Da się coś z tym zrobić?


ja jak wchodze na forum klikam od razu na "nowe posty' otwieram wszystkie w zakladkach i jak przeczytam dany watek to zamykam zakladke. jak wszystkie zakladki mam juz zamkniete zostaje jedna z "nowymi postami" klikam na "odswiez" badz znowu na "nowe posty" ale te same tematy nadal sa jako nieprzeczytane lub zostaja 2-3 ,ktore sa jako nieprzeczytane mimo ze nie ma tam wiecej nowych postow. czasem jak zamkne safari i powiedzmy po pol godz znowu wejde na forum to te same tematy co pol h wczesniej sa zaznaczone jako nieprzeczytane mimo ze je czytalem.

Wśród nich tematy nieprzeczytane są wytłuszczone



no wlasnie sa wytluszczone tez te ktore czytalem. czasem.

#78 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 czerwca 2006 - 19:52

klikam na "odswiez"

Nie klikaj "Odśwież" tylko Nowe Posty.

#79 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 08 czerwca 2006 - 19:53

ha! czyli jednak to cos nie tak z forum.. ;/ ja mam na to rozwiazanie, ze wchodze do tematu, czytam posty, klikam link na dole myapple.pl, potem znowy wchodze do tego samego tematu (bo dalej niby jest nieprzeczytany) i znowu wchodze na myapple.pl i wkoncu zauwaza ze posty mam przeczytane.. czyli jkaby dwa razy musze przeczytac.. trochu na okolo.

#80 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 czerwca 2006 - 19:56

Wszystko jest ok
Po prostu są "Nowe posty" i "Posty nieprzeczytane"
W "Nowe Posty" posty nieprzeczytane są wytłuszczone
Aby posty zniknęły całkiem z "Nowych postów" to należy skorzystać z "Szybkie Menu" -> "Oznacz fora jako przeczytane"

#81 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 08 czerwca 2006 - 20:00

ale ja nie mowie o jakis tam stronach nowe posty, tylko ja zawsze wracam na strone glowna myapple, prze link na dole, bo dla mnie tak wygadniej sobie tam cale dzialy przegladac, newamajnd,
prosze o to dowod, dokladnie w tym temaie napisalem posta, (moj poprzedni), przez lik wszedlem na myapple.pl i o to rezultat, (w tym dzilae inne tematy nei sa poruszane...)

Dołączona grafika

#82 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 08 czerwca 2006 - 20:00

napisalem ze jak klikam na "nowe posty" to tez sie tak czasem dzieje. sorry za te 2 posty pod soba ale przyzwyczailem sie do automatycznego laczenia postow. da sie to gdzies jakos ustawic? na starym forum chyba dalo sie to wlaczyc i wylaczyc tylko nie pamietam jak :/

#83 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 czerwca 2006 - 20:06

ale ja nie mowie o jakis tam stronach nowe posty, tylko ja zawsze wracam na strone glowna myapple, prze link na dole, bo dla mnie tak wygadniej sobie tam cale dzialy przegladac, newamajnd,
prosze o to dowod, dokladnie w tym temaie napisalem posta, (moj poprzedni), przez lik wszedlem na myapple.pl i o to rezultat, (w tym dzilae inne tematy nei sa poruszane...)

Dołączona grafika

Te ikonki informują o NOWYCH postach nieważne czy są przeczytane czy nie.
W przypadku jak są przeczytane to po jakimś czasie znikną same lub sam możesz zaznaczyć to w "Szybkim Menu"
W przypadku gdy nie są przeczytane to będą cały czas wisiały jako Nowe.

napisalem ze jak klikam na "nowe posty" to tez sie tak czasem dzieje. sorry za te 2 posty pod soba ale przyzwyczailem sie do automatycznego laczenia postow. da sie to gdzies jakos ustawic? na starym forum chyba dalo sie to wlaczyc i wylaczyc tylko nie pamietam jak :/

Jeśli tak Ci się dzieje to dziwne bo nie powinno, może przeglądarka Ci cacheuje.

#84 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 08 czerwca 2006 - 20:10

acha.. to wszystko wyjaśnia. Wiec ja jestem za zmienieniem tego aby informowalo czy sa posty nieprzeczytane w danym dziale czy nie, a nie czy sa posty nowe, bo skoro sa nowe to raczej nieprzeczytane, a jesli je ktos przeczytal to dla tej osoby juz nie sa nowe.. dla mnie troche bezsens. proponuje na zmienienie aby informowaly tylko o przeczytaniu danego tematu/dzialu, kto za? dzięki Code za cierpliwosc :) po prostu caly czas wydawalo mi sie ze mnie(nas) nie rozumeisz ale okazalo sie ze to ja Cie nierozumialem :)

#85 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 08 czerwca 2006 - 20:13

Jeśli tak Ci się dzieje to dziwne bo nie powinno, może przeglądarka Ci cacheuje.


w sumie mozliwe ze to cos u mnie. jakos mi dzisiaj strasznie wolno internet chodzi. ale wczoraj to samo bylo - chyba ze wtedy klikalem "odswiez" - a tego nie jestem w stanie sprawdzic. dzieki za szybka odp.

#86 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 czerwca 2006 - 20:14

Problem w tym że filozofia używania vB różni się diametralnie od tej z phpBB. Według mnie takie rozwiązanie jest dużo lepsze. Np. czytasz dany temat, przechodzisz dalej a potem jednak chcesz wrócić do tego co czytałeś 5 min temu (np. znalazłeś rozwiązanie czyjegoś problemu) więc klikasz "Nowe posty" i już masz wszystko co jest nowe w tym to co czytałeś chwilę wcześniej. Jak wrócisz na forum za godzinę to te przeczytane już znikną a jak bardzo Ci przeszkadzają to je po prostu zaznaczasz jako przeczytane w "Szybkim Menu" Co do cierpliwości to mój obowiązek ;)

#87 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 08 czerwca 2006 - 20:19

Problem w tym że filozofia używania vB różni się diametralnie od tej z phpBB.
Według mnie takie rozwiązanie jest dużo lepsze.



kwestia przyzwyczajenia. za pare dni dla nas tez bedzie lepsze, a jesli nie lepsze to normalne :)

#88 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 08 czerwca 2006 - 20:46

staram się w to wierzyc :)

#89 elbanditos

elbanditos
  • 11 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 czerwca 2006 - 21:00

z tym vB to strzał w 10!! :) ale teraz tu pi(ę)knie Dołączona grafika

#90 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 czerwca 2006 - 01:33

Dołączona grafika

Heheh :)

#91 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2006 - 01:35

Też tak miałem. Zaznacz wszystkie stare jako przeczytane. Potem będzie już dobrze :)

#92 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 czerwca 2006 - 03:56

Heh...Z trudem bo z trudem ale się pewnie przyzwyczaję... Na plus to, że jest szybciej.

#93 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2006 - 08:20

Attachments....

Załączniki mają ograniczenie do 128KB

Nie chodzi o ograniczenie, tylko że nie mogę ich wstawiać w ogóle:
Dołączona grafika
(no, jakoś to obszedłem, ale do tego trzeba mieć serwer)

A poza tym, czy to jest potrzebne?
Dołączona grafika
Czuję się jak w Windowsie...

#94 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwca 2006 - 08:38

no to jest dobre. Można rzeczywiście to jakoś zlikwidować. Bo te pytania :are you really sure? i are you really really sure? są dobre ;)

#95 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 czerwca 2006 - 10:56

Z rzeczy które jeszcze zaważyłem: - brak mi troszkę ikonek z systemem - taki Pusztyn albo inny Mario będzie mógł bezkarnie pisać, że jego Mak to i tamto - okno o którym wspomina Andrzej jest faktycznie pase :) To jak dymek w Win, że podpiąłeś to i to... - troszkę brak mi tego, że jak kliknąłem czyjś login to się wstawiał do odpowiedzi, ale to szczegół Generalnie wszystko działa szybko i sprawienie, już się orientuje co i gdzie klikać, żeby czytać najnowsze posty. Aha! I dodawanie odpowiedzi dzięki AJAX i edycja w miejscu jest super!

#96 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2006 - 11:01

To jeszcze dodam: lewy panel czasami się rozjeżdża (głównie na Joystick'u - pewnie jego osobowość się nie mieści w ramce :-)). To wygląda tak:
Dołączona grafika

#97 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 09 czerwca 2006 - 11:11

Z rzeczy które jeszcze zaważyłem:
- brak mi troszkę ikonek z systemem - taki Pusztyn albo inny Mario będzie mógł bezkarnie pisać, że jego Mak to i tamto
- okno o którym wspomina Andrzej jest faktycznie pase :) To jak dymek w Win, że podpiąłeś to i to...
- troszkę brak mi tego, że jak kliknąłem czyjś login to się wstawiał do odpowiedzi, ale to szczegół

Generalnie wszystko działa szybko i sprawienie, już się orientuje co i gdzie klikać, żeby czytać najnowsze posty.

Aha! I dodawanie odpowiedzi dzięki AJAX i edycja w miejscu jest super!

1. Ikonki może w przyszłości dodam.
2. Okienko postaram się wywalić ;)

To jeszcze dodam: lewy panel czasami się rozjeżdża (głównie na Joystick'u - pewnie jego osobowość się nie mieści w ramce :-))

Joystick ma login na Skype widać jakiś kłopotliwy dla samego Skype.
Rozjeżdżanie powoduje obrazek, który jest pobierany ze Skype'a - niestety niepoprawnie :(
Myślę że to kwestia czasu aż Skype poprawi te ikonki.

#98 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2006 - 20:57

Aby nie psuć wam humoru usunąłem tymczasowo login Skype'a i wszystko wróciło do normy. :)

#99 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 czerwca 2006 - 00:22

A jak jesteśmy już przy ikonce SKYPE, i pokazywanym przez nia statusie to fajnie ze niektórzy wpisali w swoj nick w profilu, ale mogli by jeszcze w preferencjach SKYPE->Privacy zaptaszczyć 'Allow my status to be show on the web' :D

#100 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 12 czerwca 2006 - 01:23

No, całkiem, całkiem jest teraz... :D Ale jak zwykle mam parę uwag. :twisted:

1.) Jak wspomniał njet: po kliknięciu na nick danej osoby, w szybkiej odpowiedzi by się pojawiał (lub jakiś przycisk dodatkowy do tego).

2.) Cytowanie selekcyjne: zaznaczam fragment wypowiedzi, klikam na przycisk a treść z odpowiednim tagiem pojawia się w polu szybkiej odpowiedzi.

3.) Rozumiem, że http://www.myapple.p...h.php?do=getnew prowadzi do tematów z postami nieprzeczytanymi od ostatniej wizyty. W ten sposób, jak klikam na to i czegoś nie przeczytam, to przy następnej wizycie temat ten zniknie z listy. A da się zobaczyć jakoś listę tematów, w których wogóle są jakieś posty nieprzeczytane?
Przypuśćmy, ktoś nowy się rejestruje na Forum i ma zamiar przeczytać wszystko (marzenia :twisted:). Niestety, klikając tutaj nie zobaczy żadnego tematu, gdyż to jego pierwsza wizyta, a później zobaczy tylko to, co nowego doszło. Jak może zobaczyć, to czego jeszcze nie czytał po prostu?


A tak wogóle, to się BARDZO CIESZĘ, że wreszcie linki są domyślnie podkreślane (kolorowanie ich na niebiesko to zbytnia łaska :mrgreen:)

Pozdr.


Dodałem później:
5.) Też chcem automatyczne łączenie postów... :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych