Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

konfigurator audio/midi + logic Pro 8 + interfejs audio =problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#26 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 29 lipca 2008 - 12:12

Daj linki do tych for z tysiącami nabitych w butlę właścicieli konnektów . Jakiś link gdzie jest napisane że albo konnekt albo logic , Odkąd tutaj zaglądam to ciągle coś ci pada . Wybrałeś konnekta a gdzieś wcześniej pisałeś że byś go roz,,,,ł . Nie wiem dlaczego wpadasz w szał kiedy ktoś napisze że mu wszystko działa. NIie rozumiem co w tym złego kiedy napisałem że mam podlączonego Virusa TI do Maca. Parę dni temu prosiłem Cię o podanie wartości latencji jaka pojawia się we wtyczce integrator Konnekta odpisałes że się nie da bo jedziesz na urlop . itd...........

#27 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 29 lipca 2008 - 12:20

Ostatnia pomoc jaką otrzymałem od TC Electronic:

Ok, try creating a fresh user account with full admin rights. It could be an issue with permissions.

If that doesn't work:
- Remove the Konnekt from the firewire port.
- then, run the uninstall script in the 'home' folder.
- Make sure the TCNearCPL.app is gone
- Remove the TCNear Dock item if you have one
- Remove all TC plugins from 'library>audio>plugins>components' and 'library>audio>plugins>vst>konnekt
Make sure the TCNear driver is deleted from library>audio>midi drivers
- Reboot
- Repair permissions
Then install this version:
[url=http://forum.tcelectronic.com/viewtopic.php?id=333]TC Electronic Forum / Konnekt software MAC version 2.1.0 build 3671 PUBLIC BETA[/url]
- Turn off the computer
- Re insert the Konnekt
- Boot up the computer

niestety nie pomogło...i więcej już nie odzywają się, chyba problem ich przerósł!

#28 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 29 lipca 2008 - 15:25

jeszcze raz; 1.Czy w logicu nie ma midi ? i jak to sprawdzasz 2.Zainstaluj Abletona masz go na plytce do konnekta, czy jest midi ? 3.Kup , pożycz a może masz jakiś zewn, port midi na usb -podłącz 4.czy są problemy z audio ? 5.Sprawdź czy zainstalowały się nowe drivery do karty 6.Pościągaj wszystkie najnowsze updaty ze strony apple 7.Przeleć dysk Onyxem ,wcześniej zrob to o czym pisali panowie z TC 8. Jak nic się nie zmieniło to zainstaluj Tigera 10.4.11 +ableton z plytki +konnekt

#29 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 03 sierpnia 2008 - 17:15

Czy wie ktoś w jaki sposób mogę sprawdzić midi w programie ableton? Niestety nigdy nie korzystałem z tego programu. Usuwając sterownik midi TcNear.plugin z library>audio>midi drivers serwer midi pracuje prawidłowo. Mogę korzystać z programu Logic, ale niestety bez obsługi midi. Chyba jednak jedynym rozwiązniem będzie wymiana interfejsu audio.

#30 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 03 sierpnia 2008 - 20:03

Lucky -skoncentruj się ,zadam ci jedno proste pytanie . CZY POKAZUJE CI SIĘ NA ŚCIEZCE MIDI LOGICA AKTYWNY PORT MIDI ?

#31 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 03 sierpnia 2008 - 21:02

W jaki sposób mogę to sprawdzić?

#32 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 sierpnia 2008 - 22:14

lucky, czy ty wogole czytasz co Ci pisalem w postach???!!! Midi bedzie Ci dzialalo w roznych programach, jedynie firmowe Apple typu Garage Band i Logic beda mialy z nim problem: poniewaz Konnekt zalicza konflikt z systmewoym serwerem midi, tym samym te programy ktore calkowicie od niego zaleza moga miec problem z midi. Moga, ale nie musza. W kazdym razie moze to Ci zajac trocheczasu.

#33 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 03 sierpnia 2008 - 22:24

Jeśli zmienię interfejs audio na np MOTU 828 MKIII, będzie wszystko w porządku?

---- Dodano 04-08-2008 o godzinie 19:42 ----
W programie Garageband działa midi. Jak mogę sprawdić midi w Logicu?

#34 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 04 sierpnia 2008 - 19:27

No moze odpal Logica i zobacz czy dziala midi ... Proste,nie? Jesli po przeinstalowaniu jeszcze przez chwile dzialal AudioMidiSetup, to pozniej juz AMSetup moze nie chodzic ale ustawienia sa i tak zapamietane. Poza tym jesli mowa o zmianie interfejsu: na dniach wejdzie nowy Motu Ultralite-mk3, tez karta z DSP na pokladzie. Cena ok 500 euro; jakosc o lata swietlne przewyzsza dowolnego gniota od TC Electronic.

#35 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 04 sierpnia 2008 - 21:31

Jeśli zmienię interfejs audio na np MOTU 828 MKIII, będzie wszystko w porządku?

---- Dodano 04-08-2008 o godzinie 19:42 ----
W programie Garageband działa midi. Jak mogę sprawdić midi w Logicu?


Włącz konnekta
Odpal Logica
FILE>NEW>EMPTY PROJECT
Wyskakuje okno NEW TRRACKS
Wybierasz EXTERNAL MIDI > CREATE
Po lewej jest zakładka z ikoną fortepianu
pod ikonką kliknij na PORT
Co tam Ci się wyświetla ?

#36 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 05 sierpnia 2008 - 00:04

off/all/USB Axiom 25 port1 Kiedy dodam "software instrument" i wybiorę brzmienie z biblioteki to jest ok, ale external midi niestety nie działa.

#37 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 05 sierpnia 2008 - 10:49

Wypnij i odinstaluj klawirke
Odinstaluj Konnekta
Wyczyść system tak aby nie było śladu po tym axiomie i konnekcie
Przeleć wszystko Onyxem
Zainstaluj ponownie Konnekta bez podpinania axioma
Otwórz nową sesję w logicu z empty project
Sprawdź porty midi

---- Dodano 05-08-2008 o godzinie 11:51 ----
Co to znaczy
"external midi niestety nie działa " jak masz aktywny port midi z klawiatury

#38 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 05 sierpnia 2008 - 17:02

nie działa- oznacza to że po dodaniu nowej ścieżki "external midi", wybraniu brzmienia niestety nie ma dzwięku, który powinien być grając na klawiaturze sterującej. Sprawa ma się inaczej kiedy dodam nową ścieżkę "software instrument". W tym przypadku słyszę to co gram, czyli działa. Nie bardo chcę na nowo wsystko usuwa i instalować ponieważ już toi robiłem i nie pomogło. Macio czy Ty masz konnekta i działa z Logiciem prawidłowo?

#39 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 06 sierpnia 2008 - 07:01

Tak mam w stu procentach działającego Konnekta .

#40 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 06 sierpnia 2008 - 07:18

[QUOTE=lucky;672897]nie działa- oznacza to że po dodaniu nowej ścieżki "external midi", wybraniu brzmienia niestety nie ma dzwięku, który powinien być grając na klawiaturze sterującej. Sprawa ma się inaczej kiedy dodam nową ścieżkę "software instrument". W tym przypadku słyszę to co gram, czyli działa.
[/QUOTE

jak sama nazwa 'external' wskazuje potrzebujesz brzmienia z zewnatrz czyli jakis modul zewnetrzny z brzmieniami i wtedy powinienes uslyszec dzwiek, korzystajac z klawiatury sterujacej interesujesz sie tylko trakami ' instrument'

#41 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 06 sierpnia 2008 - 07:48

Lucky ma logica którego jeszcze nie kupił , pewnie dopiero się wdraża w arkana muzyczno-techniczne :wink: Jednak problemem jest brak portu midi z karty w Logicu

#42 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 06 sierpnia 2008 - 09:04

Macio, a czy możesz podać wersję systemu z którego korzystasz i sterowników karty?

#43 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 06 sierpnia 2008 - 10:53

Tiger 10.4.11 ze wszystkimi updatami W konnekcie mam beta 3671 Pogrzeb trochę w poprzednich postach tam masz wszystko opisane

#44 famoussas

famoussas
  • 5 postów

Napisano 19 września 2008 - 19:44

Panowie lepszy ableton czy logic???

#45 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2008 - 19:49

6, zle pytanie, inne zastosowania Logica inne Abletona - uzupełniają się i dobrze mieć oba.

#46 j.bravo

j.bravo
  • 3 postów

Napisano 20 września 2008 - 02:43

Logica na szczęście jeszcze nie kupiłem...

Uuu, musisz poprosić o suport eMule czy coś tam, skąd ściągnąłeś sobie "demo".

#47 krzyhoho

krzyhoho
  • 18 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 26 sierpnia 2010 - 18:24

witam!
w moim przypadku wystarczylo is za rada Kokosa i usunac pliki z /Library/Audio/MIDI Drivers i ~/Library/Audio/MIDI Configurations (w tym drugim akurat nic nie bylo). Teraz nie widze zadnych dziwnych komunikatow serwera midi :-) Zobaczymy co bedzie jak zaczne korzystac z Logica gdyz puki póki co dzialam jeszcze na Cubasie jako ze musze dokonczyc sesje ktore zaczolem zacząłem na pc-cie
Peace!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych