Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

konfigurator audio/midi + logic Pro 8 + interfejs audio =problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 19 lipca 2008 - 06:41

witam Kilka dni temu nagrywałem sobie coś tam na logicu pro 8 i wszystko hulało. Interfejs, którego wtedy używałem to alesis io14. Wczoraj chciałem też coś tam nagrać przy pomocy alesisa i.... kicha. Logic ma problem z midi. Nie może znaleźć czegoś tam związanego z midi. Więc otwieram konfigurator audio midi, klikam konfiguruj midi i wczytuje.....................iiii ''nie można uruchomić serwa midi bo coś tam''''' Czy ktoś wie co może być przyczyną. Z moim 2-m iterfejsem- presonus firestudio project jest dokładnie to samo. Po odłączeniu kt¨rejkolwiek z kart konfigurator midi działa poprawnie. Z góry dziękuje

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2008 - 21:50

6, 1. Prośba o dokładny skrin albo zapis komunikatu blędu 2. Prośba o wersję systemu i wersję Logica 3. Prośba o sprawdzenie najnowższych wersji drajwerów, firmware i zgodności z Twoją wersją MacCOŚes. Z dołu proszę.

#3 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 19:41

mac os x 10.5.4 Drajwery najnowsze. Logic 8.0 wygląda to tak, że jeśli w konfiguratorze audio/midi jeszcze nie ma interfejsu(obojętnie którego) ,czyli pierwsze podłączenie interfejsu, to wszystko jest w porządku, ale jeśli w konfiguratorz audio midi karta jest już dodana, to dzieje się tak jak pisałem.

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2008 - 20:14

6, musisz mieć Lodzia 8.0.2 i Leosia nie wyższego niż 10.5.1 Szykuje się reinstall.

#5 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 20:27

z tym że mój alesis całkiem poprawnie zaczął działać na leosiu 10.5.4

#6 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2008 - 20:32

6, to kiepsko. Zrób upgrade Lodzia do 8.0.2

#7 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 20:38

tylko dlaczego ten konfigurator audio midi się tak zachowuje

---- Dodano 22-07-2008 o godzinie 15:48 ----
Zrobiłem reinstalke systemu - tym razem zainstalowałem Tigera.
Cała komedia z konfiguratorem audio midi zaczyna się po zainstalowaniu logica.


jakieś pomysły???????

#8 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2008 - 17:28

6, zrób update Logica do 8. 0 .2

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 22 lipca 2008 - 19:09

Wspolczuje, wlasnie padl Ci serwer midi w systemie.Pieta achillesowa MacOsa. U mnie prawdopodobnie padl po pierwszym uruchomieniu Garage Band :( Mozesz to "leczyc" doraznie, tzn. wykasowac plik preferencji com.apple.midi.tutaj_ciąg_dziwnych_znaków_po_kropce. Ten plik znajdziesz w Preferencjach uzytkownika w folderze ByHost. ewentualnie jeszcze mozesz wywalic preferencje com.apple.audiomidisetup - ale oba kasowania dzialaja tylko na chwile, bo za chwile Mac Os od nowa sobie utworzy te pliki, i to oba zreplikuje uszkodzone. Ja sobie z tym nie poradzilem. Uzywam obecnie tylko Abletona Live, midi ustawiam przez preferencje karty. Systemowe AuMidiSetup mi po prostu nie dziala, ale juz go nie potrzebuje ;) Nie dzialaja u mnie programy takie jak Logic i Garage Band, w sumie to one powodowaly najwiecej problemow-obecnie kazda proba odpalenia ktoregos z nich powoduje zawieszke systemu i restart "z prądu". P.S musisz uzywac Logica? Sa lepsze programy... Ableton Live, Cubase :D

#10 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2008 - 21:04

6, spróbuj z /Library/Audio/MIDI Drivers i ~/Library/Audio/MIDI Configurations wywalić wszystkie pliki i RESTART.

#11 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 28 lipca 2008 - 00:10

Witam serdecznie, Posiadam ten sam problem. Po podłączeniu interfejsu Tc electronik konnekt live z najnowszymi sterownikami, system (Leopard 10.5.2) nie odnajduje serwera midi. Jeśli zna ktoś skuteczne antidotum, chtnie skorzystam. Pozdrawiam

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 28 lipca 2008 - 12:07

Witam serdecznie,
Posiadam ten sam problem. Po podłączeniu interfejsu Tc electronik konnekt live z najnowszymi sterownikami, system (Leopard 10.5.2) nie odnajduje serwera midi. Jeśli zna ktoś skuteczne antidotum, chtnie skorzystam. Pozdrawiam


Ja mam Konnekta 24D i ten sam problem. Antidotum? Sprzedaj tego Konnekta i kup cos porzadnego typu MOTU :) Tym bardziej, ze Konnekt Live jest na granicy wycofania z produkcji i niektore zachodnie sklepy (podobno, podaje za forum TC Electronic) podaja go jako "discontinued", stad tez niskie ceny Konnekta Live. Podobno dlatego, ze Live kosztowal wiecej niz 24D a w sumie to bylo to samo.
A na powaznie, pomijajac sprzedaz: potrzebny Ci jest systemowy serwer midi? Moja praktyka pokazuje, ze Konnekt spokojnie moze sie obywac bez tegoz serwera. Midi karty i tak jest widziane przez programy muzyczne i konfigurowywalne. Jedna wada jest taka, ze majac sprzet TC Electronic i konflikt z systemowym serwerem midi nie bedziesz mogl uzywac softu typu Logic czy Garage Band. Ale ja uwazam ze to zadna strata ;)

#13 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 28 lipca 2008 - 13:05

tia, kupiłem kilka dni temu maca, między innymi dlatego by móc korzystać z Logica. Zapytałem o ten problem Tc, odpowiedzieli bardzo szybko:

Dear Sir,
First, I would recommend updating to 10.5.4.
After doing this, run the uninstall in your home folder.
Make sure the TCNear driver is deleted from library>audio>midi drivers

Then install this version:
[url=http://forum.tcelectronic.com/viewtopic.php?id=333]TC Electronic Forum / Konnekt software MAC version 2.1.0 build 3671 PUBLIC BETA[/url]

That should do it.

niestety nie pomogło....

może ma ktoś jeszcze pomysł...??

Pozdrawiam

#14 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 28 lipca 2008 - 13:40

]niestety nie pomogło....

Czy instalowłeś drivery do konnekta zgodnie z instrukcją ?
Odczytaj w opcjach karty jaką masz wersję

---- Dodano 28-07-2008 o godzinie 14:49 ----
i jeszcze jedna sprawa zasługująca chyba na osobny wątek to chipsety firewire montowane
w macach

#15 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 28 lipca 2008 - 15:32

tia, kupiłem kilka dni temu maca, między innymi dlatego by móc korzystać z Logica. Zapytałem o ten problem Tc, odpowiedzieli bardzo szybko:

Dear Sir,
First, I would recommend updating to 10.5.4.
After doing this, run the uninstall in your home folder.
Make sure the TCNear driver is deleted from library>audio>midi drivers

Then install this version:
TC Electronic Forum / Konnekt software MAC version 2.1.0 build 3671 PUBLIC BETA

That should do it.

niestety nie pomogło....

może ma ktoś jeszcze pomysł...??

Pozdrawiam


Uwazaj, bo skypt deinstalacyjny ("uninstal") ma blad! Podczas kasowania plikow omija jeden z wazniejszych, przez co w momencie instalowania nowszej wersji sterow czy firmwaru natychmiast rozwalasz sobie komunikacje z karta i komputer bedzie ja widzial, ale po moze 3 a moze 13 restartach a moze w ogole, roznie. I bedzie zrywal polaczenie z karta jesli juz je nawiaze.
Najpierw uzyj opcji uninstall, a potem recznie przeszukaj dysk po nazwie, generalnie skasuj wszystko co ma zwiazek z TCNear i TC Electronic. U mnie tylko to jako tako pomoglo. Dopiero wtedy instaluj nowe stery.

Nie chce Cie martwic, ale TC Electronic ma kompletnie zrąbana opinie przez cala serie tych tandetnych kart.
Oczywiscie, to ich stara spiewka:zawsze zalecaja robic update systemu do najwyzszej wersji itd itd. Mam nadzieje, ze tego Live chociaz tanio kupiles, tez myslalem o tym bo w Stanach chodza za kilkaset dolcow.
Nie sluchaj pierdow o chipsecie fw w Makach: tak sie sklada ze karty innych producentow, i generalnie sprzet na fw na tych samych Makach bedzie smigal. Problem lezy tylko w szajsownej firmie TC Electronic.
Jesli szukasz pomocy, popatrz na forum:
TC Electronic Forum / Audio Interfaces

Na pocieszenie powiem, ze jak juz ustawisz i uporasz sie z tak karta, to uzyskasz naprawde wysoka jakosc jak na ten szmal (nie wliczajac nerwow, oczywiscie).

#16 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 28 lipca 2008 - 16:56

Nie sluchaj pierdow o chipsecie fw w Makach: tak sie sklada ze karty innych producentow, i generalnie sprzet na fw na tych samych Makach bedzie smigal. Problem lezy tylko w szajsownej firmie TC Electronic.

---- Dodano 28-07-2008 o godzinie 18:16 ----
To ciekawe że ja nie mam problemów z konnektem .

Mało tego mam podłączonego Virusa przez USB i starego MT4 emagica
Niczego ręcznie nie odinstalowywuję nie szukam niczego na dyskach.

Co do słuchania pierdów to poczytaj sobie o macach z chipsetem FW Agere

#17 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 28 lipca 2008 - 18:21

Możliwości i jakość karty znam, wcześniej używałem jej na PC i w sumie kupiłem w dobrej cenie w Niemczech. Czy wogóle można ten problem rozwiązać, czy czeka mnie kolejny wydatek? Może ktoś orientuje się czy nie będę miał podobnego problemu z MOTU konkretnie 828 MKIII? Jednak jeśli ma ktoś jeszcze pomysł na rozwiązanie zagadki, to będę wdzięczny. Zauważyłem coś ciekawego: po stworzeniu nowego konta użytkownika, zainstalowaniu na nim sterowników do TC, mak odnajduje serwer midi, jednak jeśli tylko zamknę okno ustawień midi i ponownie je uruchomię problem powraca. Pozdrawiam

#18 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 28 lipca 2008 - 18:24

To ciekawe że ja nie mam problemów z konnektem .


No to po co sie odzywasz? Ja nie mam np problemow z wiatrakami w iMaku (a wiele osob ma). Co nie powoduje z mojej strony jakiegos wysmiewania ludzi, ktorzy o takich problemach pisza na forum bo sie z tym borykaja.
I o czym ma to swiadczyc ze ty nie masz problemow z konnektem? Ze lucky zmyśla? Tak tez zmyslaloby wielu wielu niezadowolonych uzytkownikow szmelcu z TC (patrz fora internetowe).

Nie rozumiem tekstu z Accesem. Po co o tym piszesz? Co ma piernik do wiatraka? Ze chcesz sie pochwalic Accesem? Nie boj, nie tylko ty masz. Ja tez uzywam Accesa i wielu innych syntezatorow...

Czemu te domniemane wadliwe chipsety firewire nie dzialaja tylko i wylacznie z kartami DSP TC Electronic?

#19 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 28 lipca 2008 - 19:17

O ile mnie wiadomo, to MBP ma chip TI - uwarzane za nailepsze do interfejsów audio. U mnie dopiero po włorzeniu do peceta naprawde dobrej karty z chipem TI ruszył presonus. i jeszcze jedno. Wielu uwarza, że alesis io14/26 to gorsze diwajsy od np. presonusów - wystarczy poczytać fora EiS. Osobiście z alesisem io14 mam dużo miej problemów niż z presonusem

#20 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 28 lipca 2008 - 21:55

Jak wcześniej napisałem, niestety nikt jeszcze nie odniósł się do tego: po założeniu nowego konta użytkownika, zainstalowaniu na nim sterowników do Tc, mak odnajduje serwer midi, jednak jeśli tylko zamknę okno ustawień midi i ponownie uruchomię, problem powraca. Zauważyłem jeszcze, że jeśli karta jest zainstalowana, ale nie włączona serwer midi pracuje prawidłowo. Widnieje w nim sterownik TCNear, jednak nieaktywny. Po uruchomieniu karty pojawia się niestety informacja o błędzie serwera midi Pozdrawiam

#21 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 28 lipca 2008 - 22:19

tia, kupiłem kilka dni temu maca, między innymi dlatego by móc korzystać z Logica. Zapytałem o ten problem Tc, odpowiedzieli bardzo szybko:



niestety nie pomogło....

może ma ktoś jeszcze pomysł...??

Pozdrawiam


Rozumiem że w logic nie widzi portów midi.
Czy masz logica 8.2 ?
Konnekt jest świetna kartą ,kapryśną jak wszystkie inne na firewire.
Ja mam zainstalowanego Tigera i wszystko chodzi bez problemu w bardziej skomplikowanej konfiguracji
port midi na usb+Virus TI który jest widziany przez system jako plugin+zewnętrzny dysk

#22 lucky

lucky
  • 13 postów

Napisano 28 lipca 2008 - 22:57

Logica na szczęście jeszcze nie kupiłem. Mój problem pojawia sie kiedy chcę uruchomić ustawienia midi. Pojawia się błąd serwera midi

#23 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 29 lipca 2008 - 09:13

Mam dokładnie taki sam problem co lucky

#24 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 lipca 2008 - 10:48

Jak wcześniej napisałem, niestety nikt jeszcze nie odniósł się do tego: po założeniu nowego konta użytkownika, zainstalowaniu na nim sterowników do Tc, mak odnajduje serwer midi, jednak jeśli tylko zamknę okno ustawień midi i ponownie uruchomię, problem powraca.

Zauważyłem jeszcze, że jeśli karta jest zainstalowana, ale nie włączona serwer midi pracuje prawidłowo. Widnieje w nim sterownik TCNear, jednak nieaktywny. Po uruchomieniu karty pojawia się niestety informacja o błędzie serwera midi

Pozdrawiam


Pisalem o tym problemie pare miesiecy temu, jak ostrzegalem przed zakupem Konnekta :) Sprawa wyglada tak: faktycznie jak utworzysz nowy profil i pierwszy raz uruchomisz Audio Midi Setup, to za pierwszym (i ostatnim razem) dziala. Dlatego ustaw sobie w tym pierwszym uruchomieniu wszystko tak jak chcesz to zachowac, np glowny kanal midi ustaw na 1 itd. Potem juz tutaj nie wejdziesz.

Powodem padu serwera midi sa najprawdopodobniej gowniane stery TC Electronic. Zawsze bedzie tak, ze Audio Midi Setup bedzie dzialal ale przy wyloczonym Konekcie. Po wlaczeniu Konekta, pojawi sie teczowe koleczko i blad "AudioMidi Setup not responding" i zawieszenie, czasemcalego systemu. Mozesz na krotko (na bardzo krotko) to naprawic przez skasowanie preferencji AudioMidiSetupu i preferencji midi ktore znajdziesz w folderze ByHost w Library swojego uzytkownika. Ale to Ci wystarczy doslownie na chwile.

Lektura forow internetowych, na ktorych od dawna szukalem rozwiazania, raczej nie zostawia zludzen. Jak masz taki problem, to albo pobawisz sie w reinstalke wszystkiego, tj. systemu i sterow i softu, albo bedziesz musial wybierac miedzy Logikiem a Konnektem.
Ja wybralem Konnekta. Logic dzisiaj nie jest mi do niczego potrzebny.

Efekt uboczny, ze musialem sie pozegnac z takimi programami jak np. Garage Band, Logic, Peak czy np demo Digital Performera (szczescie ze tylko demo, uff..) - te programy odmowily dzialania ze wzgledu na konflikt Konnekta i systemowego serwera midi.

A jeszcze jedno pytanie: Lucky, uzywasz Propellerhead Reasona? Jesli tak, to czy startuje Ci normalnie?

#25 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 29 lipca 2008 - 11:17

u mnie konfigurator audio/midi zaczoł się sypać po zainstalowaniu logica




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych