Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak namówić rodziców na Maka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#26 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 04 lipca 2008 - 17:09

Ale czasem jedyna skuteczna. Inna sprawa, że kiedy naciągałem rodziców na troche kasy na iPhone'a zaczął mi się psuć SE i wtedy już uważali, że to ja celowo psuję. Nosił wilk razy kilka ;)

#27 Kyosho94

Kyosho94
  • 403 postów
  • Płeć:
  • SkądMielec

Napisano 04 lipca 2008 - 18:08

Powiedz Twoim rodzicom, że system Mac OS X to system przyszłości i nie będziesz miał potrzeby kupowania programów antywirusowych :) Albo powiedz, że po prostu Ci się podoba ;)


Taaa... Bo mi kupią maka za 3,500 jak powiem tylko że mi się podoba....

Po prostu powiedz: Windows to syf, psuje sie, wirusuje, wywala sterowniki, usuwa własne kosze, jest brzydki, stworzył go kosmita....
A Mac jest ładny :)

#28 kakadu

kakadu
  • 117 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 lipca 2008 - 22:08

A taki rodzic: Wirusy na PC? Zainstaluj Ubuntu :-)

#29 siper

siper
  • 35 postów

Napisano 04 lipca 2008 - 23:00

Jak moi starsi nawet nie wiedzą co to jest linux :D

#30 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 04 lipca 2008 - 23:08

Proste, przekonaj ich tak jak ja, tego komputera nie da się modernizować, co oznacza tylko jednorazowy wydatek :D I od razu masz nowy :D

#31 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 05 lipca 2008 - 00:24

Zabierz do salonu niech zobaczą na żywo, pokaż co i jak, że łatwo się obsługuje i sami będą mieli z tego pożytek, etc. Ja tam nigdy nic celowo w życiu nie psułem, zresztą zawsze (no wiadomo, że nie dosłownie) zarabiałem na swoje wydatki, przynajmniej w jakiejś części - może spróbuj chociaż część kasy na tego Maka zarobić, nie musi być od razu wszystko. Rodzice też na pewno w ten sposób zobaczą jak bardzo Ci zależy.

#32 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipca 2008 - 02:24

ja mam dosc mocny argument... Rodzice (ty?) maja konto w banku, prawda ? (tylko prezydent teraz nie ma) powiedz jak malo ich dzieli od wyczyszczenia konta... Jeden malusi keyloggerek i fiuuu cala kasa poleciala... A w macu mamy Leosia i sie zlych programow nie boimy!

#33 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 lipca 2008 - 11:31

Eee ale to nie mial byc komp dla rodzicow :P . Ja bym sie takiej argumentacji wystrzegal, bo wiem jak to sie skonczy :P .

#34 siper

siper
  • 35 postów

Napisano 05 lipca 2008 - 18:19

kiedys grubo wziołęm sie na zarabianie na maca (miałem zarobic 1000 a reszte dopłacą) i zarobiłem 600zł ale cos mnie podkusiło i wydałem to na peceta :/ (UPS, Grafika, itp.) a wsyzstko sie zaczeło kiedy listwa mi sę zepsuła i musiałem kupic nową :( Teraz załuje ze to wydałem :cry:

#35 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 05 lipca 2008 - 18:29

kiedys grubo wziołęm sie na zarabianie na maca (miałem zarobic 1000 a reszte dopłacą) i zarobiłem 600zł ale cos mnie podkusiło i wydałem to na peceta :/ (UPS, Grafika, itp.) a wsyzstko sie zaczeło kiedy listwa mi sę zepsuła i musiałem kupic nową :(

Teraz załuje ze to wydałem :cry:


Widzisz jednak możesz pracować i zarobić. Czemu by więc tego nie powtórzyć? tylko tym razem trzymaj się postawionego sobie celu i nie wydaj po drodze na gumę do żucia, czy cukierki.

#36 siper

siper
  • 35 postów

Napisano 06 lipca 2008 - 20:45

no ale wtedy byly okazje (urodziny,Boże narodzenie, Wielkanoć, narodziny brata ;) ). teraz nic sie nie dzieje :(

#37 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2008 - 20:50

6, chłopaki... dajcie sobie spokój z namawianiem kogokolwiek do kupna Maka. Nie wszyscy muszą mieć to przereklamowane badziewie. Kto nie wie, ten się nie dowie... i dobrze.

#38 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lipca 2008 - 21:41

Hmm... Tak sobie mysle, ze gdybym byl dzis uczniem, po prostu cieszylbym sie z faktu, ze rodzice chca mi w ogole kupic jakikolwiek komputer.

#39 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 07 lipca 2008 - 01:45

no no jakie młodzieży teraz mają pomysły, popsuć komputer żeby kupić nowy, ale jeszcze nie rozumieją co to znaczy wydać własną zarobioną kasę. Kolego siper trzeba się cieszyć co się ma i usznować zarobione pieniądze rodziców i wydane na Ciebie a nie kombinować. Póki masz PC sprawny żaden Ci inny nie potrzebny, mac też nie. Póki co to teraz wymyślasz zbędnie, młodzieńcze zachcianki. Troche za mało masz lat żeby szastać pieniędzmi rodziców. Pójdziesz do średniej albo na studia wtedy se kupisz sprzęt od apple bo będzie przydatny, być może zarobiony za własne pieniądze? Idę o zakład, że ten pc co masz jest w miarę nowoczesny i wystarczający na Twoje potrzeby a być może ponadto. Fajnie, że wiesz o istnieniu apple o osx, chcesz go poznać, używać, ale pomyśl czy nie robisz zbędnego wydatku dla rodziców gdzie pieniądze może były ciężko zarobione. Proponuję Ci inne rozwiązanie i to darmowe. Zainstaluj FreeBSD albo NetBSD, OpenBSD. To systemy serwerowe, których używam na maszynach produkcyjnych, ale można sobie mieć też na desktopie dla nauki. Dla początkującego polecam FreeBSD bo jest najbardzej przyjazny. Nie ma czego się bać, poznasz po mału konsole, komendy unixowe, możesz mieć środowisko graficzne i kiedyś zobaczysz, że Mac OS X to nie tylko grafika, ale dużo rzeczy(konfiguracji) można robić w trybie tekstowym(konsolowym) :). Aktualnie osx już mało co ma wspólnego z FreeBSD i NetBSD, ale był na nich robiony. Komendy *nixowe od wieki wieków zostały te same. W twoim wieku już zaczynają się interesować systemami unix-like, ba! nawet całkiem nieźle se radzą. :) Jak byś był zainteresowany to napisz na pm to Cię poprawdzę co masz ściągnąć i co poczytać.

#40 siper

siper
  • 35 postów

Napisano 07 lipca 2008 - 14:15

aje ja tylko ramy zepsulem kupilem nowe za 90zł i sprzedalem kompa, a poza tym niedługo były moje uro i przy okazji prezent sie znalazł :)
A oto mój graciak Raport: nie wydaje mi sie zeby byl nowoczesny na te czasy

A niby poco ja chce maca? Zeby odejść od tego g... Peceta. i miec Macintosha który nie odala sie 20minut bo ma EFI.
Ps. Ja juz daaawno temu znałem komenty na unixie.

#41 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2008 - 14:28

Z jednej strony dobrze, że chłopak chce się oswajać z macami (na przyszłość), ale z drugiej strony niszczenie jednego by miec drugie było naprawdę chamskie.. Są wakacje, poszukaj pracy i tyle. Umyj ojcu samochod, posprzątaj ładnie dom- zarobisz kilka dyszek :P Zobaczą że się starasz i może drugą połowę ci dołożą :)

#42 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2008 - 14:29

6,

widać, że kolega siper zna się na rzeczy i zasługuje na ten sprzęt.

Powodzenia - jakby co , to skieruj rodziców do mnie. Ja ich przekonam :wink: A na razie zbierz chociaż trochę kaski samemu. Będzie łatwiej negocjować.

#43 siper

siper
  • 35 postów

Napisano 07 lipca 2008 - 14:34

juz mam 10zł :D

#44 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2008 - 14:39

Mhm oj nie wątpię, że kokos ich przekona o.0

Komputer: MacBook Pro 2.2 GHz, 2X MacPro 2.6 GHz, 4X Mac MINI, 2X iMac 17" + 4X PPC, iBook, MacBook



#45 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 lipca 2008 - 16:33

Fakt, na makintosza jest też*słownik, który działa praktycznie w każdym miejscu, gdzie się*wpisuje tekst..

#46 kakadu

kakadu
  • 117 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 lipca 2008 - 19:04

@_igi Pod Firefoxem też jest :) BTW Wydaje mi się że wydałeś cały swój poprzedni "dochód" na tą nieszczęsną kartę graficzną :) Na twoim miejscu to bym kupił nowego proca, jakiś topowy Althon z tamtych fajnych lat za grosze i by hulało:)

#47 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 lipca 2008 - 19:18

No jest, ale na maku jest w całym systemie ;P

#48 siper

siper
  • 35 postów

Napisano 08 lipca 2008 - 21:24

!!OKAZJA MacBook Core 2 Duo 2GHz 2GB!! (395172895) - Aukcje internetowe Allegro

Jak myślicie to jest dobra aukcja?

#49 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 09 lipca 2008 - 14:47

!!OKAZJA MacBook Core 2 Duo 2GHz 2GB!! (395172895) - Aukcje internetowe Allegro

Jak myślicie to jest dobra aukcja?


Warto poprosic o numery seryjne, (skoro mu się pudełko 'posiało') i sprawdzić, czy nie kradziony.
Poza tym ma jakieś nieładne przetarcia po prawej stronie touchpada, no i tą wstrętną, niemiecką klawiaturę :roll: . No i nie działa SuperDrive.
Ale cena w miarę dobra (choć widywałem tańsze MacBooki na Allegro ;))

#50 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2008 - 15:36

6, nie kupujmy komputerów Apple bez płyty instalacyjnej dla danego modelu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych