Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Bieganie - Rower. Aplikacja asystuj膮ca.


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
121 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Bieganie - Rower. Aplikacja asystuj膮ca. (0 u偶ytkownik贸w odda艂o g艂os)

  1. Tak, z iPhonem. (210 g艂os贸w [62.87%])

    Procent z g艂os贸w: 62.87%

  2. Tak, z innym telefonem (13 g艂os贸w [3.89%])

    Procent z g艂os贸w: 3.89%

  3. Tak, z odtwarzaczem mp3. (45 g艂os贸w [13.47%])

    Procent z g艂os贸w: 13.47%

  4. Tak, bez muzyki / elektroniki. (33 g艂os贸w [9.88%])

    Procent z g艂os贸w: 9.88%

  5. Nie. (33 g艂os贸w [9.88%])

    Procent z g艂os贸w: 9.88%

G艂osuj Go艣cie nie mog膮 oddawa膰 g艂os贸w

#51 adimg19

adimg19
  • 301 post贸w
  • Sk膮dW艂adys艂awowo, PL

Napisano 06 maja 2010 - 11:35

Ja uzywam RunKeeper od 2 miesiecy. Niedawno zakupilem platna wersje. Uzywam go glownie na rowerze. Na iPhone 3G bateria wytrzymywala 2,5 godziny. Wczoraj kupilem 3GS... jestem ciekaw czy bateria dluzej wytrzyma. A tak wyglada jeden z zapisow trasy. Wg mnie rewelacja. My RunKeeper Activity

#52 Koozzkoozz

Koozzkoozz
  • 10 post贸w

Napisano 14 maja 2010 - 12:17

@adimg19: mowisz ze bateria wytrzymala 2.5 godziny, a wg zapisu masz 3 godziny jazdy.. i jezcze takie pytanie o tego runkeepera - czy wymaga caly czas dostepu do sieci czy poprostu zapisuje dane z gps'a i potem nanosi na mape np via wi-fi? pozdrawiam, k

#53 tomasz

tomasz

  • 10聽981 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dBe艂chat贸w, PL

Napisano 14 maja 2010 - 12:24

@adimg19: mowisz ze bateria wytrzymala 2.5 godziny, a wg zapisu masz 3 godziny jazdy.. i jezcze takie pytanie o tego runkeepera - czy wymaga caly czas dostepu do sieci czy poprostu zapisuje dane z gps'a i potem nanosi na mape np via wi-fi?

pozdrawiam,
k

Po zako艅czeniu biegu program pyta czy zapisa膰 czy odrzuci膰.
Wtedy 艂膮czy si臋 z sieci膮 i wysy艂a dane na serwer lub nie.
Je艣li nie masz dost臋pu do sieci to dane zostan膮 zapisane tylko w programie i mo偶na je wys艂a膰 p贸藕niej gdy dost臋p do sieci b臋dziemy mie膰.

#54 adimg19

adimg19
  • 301 post贸w
  • Sk膮dW艂adys艂awowo, PL

Napisano 14 maja 2010 - 12:30

@Koozzkoozz: Rzeczywisice byly prawie 3 godziny :) A teraz moge napisac jak wygada sprawa z 3GS. Na trase My RunKeeper Activity wyruszylem majac baterie naladowana na 82%. Przez cala droge sluchalem muzyki i odebralem 3 krotkie rozmowy. Telefon padl mi jais kilometr przed koncem trasy i wytrzymal niemal 4 godziny. Z pelna bateria pewnie do 5 godzin by dociagnal.

#55 modlin

modlin
  • 538 post贸w
  • Sk膮dLynchburg, TN

Napisano 18 maja 2010 - 13:23

RunKeeper na rower chyba si臋 nie nadaje z racji baterii. Do biegania jednak jest to genialny program. Polecam.

#56 adimg19

adimg19
  • 301 post贸w
  • Sk膮dW艂adys艂awowo, PL

Napisano 18 maja 2010 - 13:27

A znasz jakis podobny program, ktory wytrzyma dluzej? Poza tym jak ktos czesto uzywa GPS to moze dokupic sobie dodatkowa baterie lub ladowarke. Wlasnie czekam na przesylke ladowarki do iPhona na paluszki. Niestety paczka idzie z Hong Kongu, wiec pewnie nie predko ja przetestuje.

#57 stivii

stivii
  • 144 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 18 maja 2010 - 13:34

baterie w rodzaju Xpal enerd偶ajzera sa lepszym roziwazniem niz na paluszki.. MotionX GPS uzywam go na kazdej wyprawie rowerowej do tego monta偶 na kierownicy (np. firmy RAM-MOUT).. Trails jest spoko..uzywalem do biegania.. off maps.. troche mam tego na iphonie i szczerze mowiac najczesciej korzystam z MotionX. ale co kto lubi..

#58 adimg19

adimg19
  • 301 post贸w
  • Sk膮dW艂adys艂awowo, PL

Napisano 18 maja 2010 - 13:45

Energizer jest fajny, ale w RAM-Mount z iPhonem raczej nie wejdzie. Zamowilem ten uchwyt i dlatego tez wybralem ladowarke zewnetrzna, ktora wrzuce sobie do torby podsiodlowej, a kabelek przeciagne po ramie.

#59 stivii

stivii
  • 144 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 18 maja 2010 - 16:37

Energizer jest fajny, ale w RAM-Mount z iPhonem raczej nie wejdzie. .

Energizer w sensie nie plecki do iphona tylko bateria po kablu na usb.. podpinasz i przyczepiasz sobie gdzie chcesz ta bateryjke. ja wrzucam do do torby na kierownicy ewentualnie mam taki dynks Topeaka na rame na telefon i tam sie miesci. XPAL 4001 np.

#60 szczottie

szczottie
  • 285 post贸w
  • Sk膮dBielsko-Bia艂a, Poland

Napisano 18 maja 2010 - 19:00

A u偶ywa kto艣 Endomondo? Podobnie jak w RunKeeper moza wybrac bieganie, rower itd. Sam chetnie potestuje, ale poki co zalewa moja okolice ;)

#61 rolex83

rolex83
  • 237 post贸w

Napisano 19 maja 2010 - 22:47

Endo wygl膮da obiecuj膮co. Podobne funkcje do RK a jest za free. Fajne s膮 np trasy dodawane prze User贸w. Mo偶na w swoim mie艣cie znale藕膰 fajne zak膮tki do biegania. W RK nie widz臋 czego艣 takiego. Mo偶na tylko upubliczni膰 swoje Activities a to nie to samo. Funkcja importu plik贸w .gpx te偶 si臋 przydaje. Mo偶na 艂atwo migrowa膰 miedzy aplikacjami. Szkoda 偶e w Endo nie jest podawany Pace tj. czas/km. Ciekaw膮 funkcj膮 jest motywowanie znajomych w trakcie aktywno艣ci.

#62 adimg19

adimg19
  • 301 post贸w
  • Sk膮dW艂adys艂awowo, PL

Napisano 20 maja 2010 - 07:49

W RK tez jest mozliwosc eksportu do .gpx i do google maps. Jest tez opcja street team, gdzie pokazuje ci ludz uprawiajacych sport "po sasiedzku" i ich trasy.

#63 nemesisss

nemesisss
  • 377 post贸w
  • Sk膮dWroc艂aw

Napisano 20 czerwca 2010 - 15:22

Bieganie z iPhone? Aktualnie moje bieganie rejestruj臋 w aplikacji FitnessPlan lub Workout. Niestety obie s膮 bardzo proste i brakuje im kilku potrzebnych mi funkcji. Ostatnio spodoba艂a mi si臋 aplikacja RunKeeper Pro. Ale zastanawiam si臋 czy j膮 kupi膰. Generalnie wygl膮da rewelacyjnie, ma te偶 bardzo du偶e mo偶liwo艣ci rejestrowania tras i podgl膮du w internecie. Niestety moje bieganie g艂贸wnie koncentruje si臋 na bie偶ni w si艂owni. Czy orientuje si臋 kto艣 z Was czy, kt贸ra艣 z aplikacji ma mo偶liwo艣膰 wsp贸艂pracy z czujnikiem Nike+ ? Czy chc膮c trenowa膰 pod dachem musz臋 zda膰 si臋 tylko na Nike+ ?

#64 genu

genu
  • 43 post贸w

Napisano 21 czerwca 2010 - 06:55

RunKeeper Pro jest bardzo fajny, ale jego praca rozpoczyna si臋 od wyszukania sygna艂u GPS, na tej podstawie okre艣la dystans, pr臋dko艣膰.

#65 Wines

Wines
  • 110 post贸w

Napisano 21 czerwca 2010 - 07:48

z tego co ja wiem to czujnik N+ mo偶na u偶ywa膰 tylko z oprogramowaniem nike... gdyby mo偶na by艂o u偶ywa膰 go z innymi programami z appstore to by艂o by to przeciw polityce apple. Ju偶 szybciej znajdziesz co艣 w cydii

#66 ContactLost

ContactLost
  • 430 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 23 czerwca 2010 - 13:00

W 3GS jest wbudowane Nike+ (wnioskuje z podpisu, 偶e masz 3GS) wi臋c kupujesz czujnik, robisz kalibracj臋 i biegasz :) Ja biegam na zewn膮trz i u偶ywam RunKeeper Pro. Niesamowita aplikacja i nie 偶a艂uj臋 ani centa. Ponadto ca艂y czas rozwijany o nowe funkcje, teraz te偶 szykuje si臋 wi臋kszy update.

#67 adimg19

adimg19
  • 301 post贸w
  • Sk膮dW艂adys艂awowo, PL

Napisano 23 czerwca 2010 - 13:35

Runkeeper rzeczywisicie jest rewelacyjny, uzywam na rowerze i nie moge sie doczekac update'u, bo maja wprowadzic kilka funkcji na ktore czekam. Niestety w budynku nie sprawdzi sie, ze wzgledu na wymog polaczenia GPS przy uruchamianiu zapisu.

#68 borys_wrocek

borys_wrocek
  • 84 post贸w

Napisano 23 czerwca 2010 - 13:46

a co to ma do budynku ?? 偶aden program dzia艂aj膮cy na gps nie b臋dzie ci rejestrowa艂 biegania po bie偶ni ( co swoj膮 drog膮 jest prawie tak samo fajne jak lizanie lizaka przez szybk臋 i r贸wnie ciekawe co ogl膮danie zawod贸w w wysychaniu farby) o ile pami臋tam sa programy dzia艂aj膮ce na zasadzie wykorzystania akcelerometru. adimg19: runkeeper nie potrzebuje sygna艂u gps do wystartowania programu tyle 偶e nie b臋dzie zapisywa艂 trasy. nemesisss: po choler臋 ci program ?? program masz do zapisu trasy kt贸ra w twoim wypadku jest zerowa, je偶eli potrzebujesz workout to runkeeper ci b臋dzie nadawa艂 tempo, co jeszcze potrzebujesz ?? swoj膮 drog膮 mia艂em testowa膰 polski program endomondo, ale okazuje si臋 偶e nie obs艂uguje mojego sposobu biegania i ma opcje tylko docelowego dystansu bez narzucania tempa co posiada runkeeper.

#69 rolex83

rolex83
  • 237 post贸w

Napisano 24 czerwca 2010 - 09:41

Faktycznie Runkeeper jest najlepszy z testowanych przeze mnie. Osobi艣cie biegam z nim a p贸藕niej eksportuje treningi do Endomondo. Endo ma fajn膮 funkcj臋 w postaci Rywalizacji (np. kto przebiegnie wi臋cej km w miesi膮cu). Niestety aplikacja Endomondo ma kilka wad (ale przynajmniej jest free). G艂os podaj膮cy statystyki jest bardzo dla mnie nie wyra藕ny, cz臋sto gubi sygna艂 gps, trzeba w艂膮cza膰 iPoda 偶eby muzyczki s艂ucha膰 (RK ma playlist臋 przy starcie treningu).

#70 VanT

VanT
  • 3 post贸w

Napisano 02 lipca 2010 - 12:59

Dzi臋ki mo偶liwo艣ci importu na stronie Endomondo plik贸w .gpx mo偶na fajnie po艂膮czy膰 t臋 stron臋 z najlepsz膮 chyba aplikacj膮 dla rowerzyst贸w - Cyclemeter. Sam Cyclemeter ma wiele bardzo przydatnych opcji, w tym mn贸stwo konfigurowalnych powiadomie艅 g艂osowych co okre艣lony czas lub/i odleg艂o艣膰, pe艂ne informacje o trasach w ramach aplikacji, po艂膮czenia do serwis贸w spo艂eczno艣ciowych i mo偶liwo艣膰 eksportu przejazd贸w do plik贸w .kml (Google Earth), .csv i w艂a艣nie .gpx. Dzi臋ki po艂膮czeniu z Endomondo (przez wys艂anie z Cyclemeter pliku .gpx i wczytanie go na stronie Endomondo) dodatkowo mamy mo偶liwo艣膰 zapisywania i przegl膮dania naszych przejazd贸w r贸wnie偶 na komputerze w wygodnej przegl膮darce tego serwisu. Runkeeper te偶 wygl膮da interesuj膮co, ale o ile dobrze si臋 orientuj臋 w komunikatach g艂osowych wersji Pro nie ma mo偶liwo艣ci informowania o aktualnej i 艣redniej pr臋dko艣ci. Je艣li kto艣 z Was u偶ywa wersji Pro i jednak mo偶e wybra膰 tak膮 opcj臋, prosz臋 o info (ja korzysta艂em jedynie z wersji free).

#71 adimg19

adimg19
  • 301 post贸w
  • Sk膮dW艂adys艂awowo, PL

Napisano 02 lipca 2010 - 13:09

Uzywam RK Pro i nie ma tam powiadomienia o sredniej i aktualnej predkosci

#72 VanT

VanT
  • 3 post贸w

Napisano 02 lipca 2010 - 13:31

Uzywam RK Pro i nie ma tam powiadomienia o sredniej i aktualnej predkosci


Dzi臋ki za wyja艣nienie - w takim razie nie b臋d臋 wydawa艂 8 EUR po to 偶eby mie膰 nieco 艂adniejszy spos贸b prezentacji raport贸w na stronie www - musz臋 przyzna膰, 偶e na stronie RK wygl膮daj膮 one nieco 艂adniej ni偶 na Endomondo (ale to kwestia gustu).
Cyclemeter kosztuje po艂ow臋 ceny RK Pro, a moim zdaniem ma sporo lepsze mo偶liwo艣ci jak dla rowerzysty.

#73 genu

genu
  • 43 post贸w

Napisano 02 lipca 2010 - 21:05

adimg19 a "average speed" to nie jest przypadkiem 艣rednia pr臋dko艣膰? VanTPobierz sobie wersj臋 lite, znaczy nie Pro za darmo, nie b臋dzie tam g艂osu tej kobiety, kt贸ra mi w Pro m贸wi o pr臋dko艣ci, czasie i dystansie, ale przekoanasz si臋 czy Ci odpowiada

#74 adimg19

adimg19
  • 301 post贸w
  • Sk膮dW艂adys艂awowo, PL

Napisano 02 lipca 2010 - 21:09

A gdzie tam jest informowanie glosowe o sredniej predkosci? Ja tylko widze time, distance i average pace.

#75 rolex83

rolex83
  • 237 post贸w

Napisano 05 lipca 2010 - 09:18

Dla mnie average pace jest bardziej przydatne od average speed. Ale ja biegam. Z reszt膮 jedno zale偶y od drugiego.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych