Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bieganie - Rower. Aplikacja asystująca.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Bieganie - Rower. Aplikacja asystująca. (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak, z iPhonem. (210 głosów [62.87%])

    Procent z głosów: 62.87%

  2. Tak, z innym telefonem (13 głosów [3.89%])

    Procent z głosów: 3.89%

  3. Tak, z odtwarzaczem mp3. (45 głosów [13.47%])

    Procent z głosów: 13.47%

  4. Tak, bez muzyki / elektroniki. (33 głosów [9.88%])

    Procent z głosów: 9.88%

  5. Nie. (33 głosów [9.88%])

    Procent z głosów: 9.88%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 06 maja 2010 - 11:35

Ja uzywam RunKeeper od 2 miesiecy. Niedawno zakupilem platna wersje. Uzywam go glownie na rowerze. Na iPhone 3G bateria wytrzymywala 2,5 godziny. Wczoraj kupilem 3GS... jestem ciekaw czy bateria dluzej wytrzyma. A tak wyglada jeden z zapisow trasy. Wg mnie rewelacja. My RunKeeper Activity

#52 Koozzkoozz

Koozzkoozz
  • 10 postów

Napisano 14 maja 2010 - 12:17

@adimg19: mowisz ze bateria wytrzymala 2.5 godziny, a wg zapisu masz 3 godziny jazdy.. i jezcze takie pytanie o tego runkeepera - czy wymaga caly czas dostepu do sieci czy poprostu zapisuje dane z gps'a i potem nanosi na mape np via wi-fi? pozdrawiam, k

#53 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 maja 2010 - 12:24

@adimg19: mowisz ze bateria wytrzymala 2.5 godziny, a wg zapisu masz 3 godziny jazdy.. i jezcze takie pytanie o tego runkeepera - czy wymaga caly czas dostepu do sieci czy poprostu zapisuje dane z gps'a i potem nanosi na mape np via wi-fi?

pozdrawiam,
k

Po zakończeniu biegu program pyta czy zapisać czy odrzucić.
Wtedy łączy się z siecią i wysyła dane na serwer lub nie.
Jeśli nie masz dostępu do sieci to dane zostaną zapisane tylko w programie i można je wysłać później gdy dostęp do sieci będziemy mieć.

#54 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 14 maja 2010 - 12:30

@Koozzkoozz: Rzeczywisice byly prawie 3 godziny :) A teraz moge napisac jak wygada sprawa z 3GS. Na trase My RunKeeper Activity wyruszylem majac baterie naladowana na 82%. Przez cala droge sluchalem muzyki i odebralem 3 krotkie rozmowy. Telefon padl mi jais kilometr przed koncem trasy i wytrzymal niemal 4 godziny. Z pelna bateria pewnie do 5 godzin by dociagnal.

#55 modlin

modlin
  • 538 postów
  • SkądLynchburg, TN

Napisano 18 maja 2010 - 13:23

RunKeeper na rower chyba się nie nadaje z racji baterii. Do biegania jednak jest to genialny program. Polecam.

#56 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 18 maja 2010 - 13:27

A znasz jakis podobny program, ktory wytrzyma dluzej? Poza tym jak ktos czesto uzywa GPS to moze dokupic sobie dodatkowa baterie lub ladowarke. Wlasnie czekam na przesylke ladowarki do iPhona na paluszki. Niestety paczka idzie z Hong Kongu, wiec pewnie nie predko ja przetestuje.

#57 stivii

stivii
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2010 - 13:34

baterie w rodzaju Xpal enerdżajzera sa lepszym roziwazniem niz na paluszki.. MotionX GPS uzywam go na kazdej wyprawie rowerowej do tego montaż na kierownicy (np. firmy RAM-MOUT).. Trails jest spoko..uzywalem do biegania.. off maps.. troche mam tego na iphonie i szczerze mowiac najczesciej korzystam z MotionX. ale co kto lubi..

#58 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 18 maja 2010 - 13:45

Energizer jest fajny, ale w RAM-Mount z iPhonem raczej nie wejdzie. Zamowilem ten uchwyt i dlatego tez wybralem ladowarke zewnetrzna, ktora wrzuce sobie do torby podsiodlowej, a kabelek przeciagne po ramie.

#59 stivii

stivii
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2010 - 16:37

Energizer jest fajny, ale w RAM-Mount z iPhonem raczej nie wejdzie. .

Energizer w sensie nie plecki do iphona tylko bateria po kablu na usb.. podpinasz i przyczepiasz sobie gdzie chcesz ta bateryjke. ja wrzucam do do torby na kierownicy ewentualnie mam taki dynks Topeaka na rame na telefon i tam sie miesci. XPAL 4001 np.

#60 szczottie

szczottie
  • 285 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 18 maja 2010 - 19:00

A używa ktoś Endomondo? Podobnie jak w RunKeeper moza wybrac bieganie, rower itd. Sam chetnie potestuje, ale poki co zalewa moja okolice ;)

#61 rolex83

rolex83
  • 237 postów

Napisano 19 maja 2010 - 22:47

Endo wygląda obiecująco. Podobne funkcje do RK a jest za free. Fajne są np trasy dodawane prze Userów. Można w swoim mieście znaleźć fajne zakątki do biegania. W RK nie widzę czegoś takiego. Można tylko upublicznić swoje Activities a to nie to samo. Funkcja importu plików .gpx też się przydaje. Można łatwo migrować miedzy aplikacjami. Szkoda że w Endo nie jest podawany Pace tj. czas/km. Ciekawą funkcją jest motywowanie znajomych w trakcie aktywności.

#62 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 20 maja 2010 - 07:49

W RK tez jest mozliwosc eksportu do .gpx i do google maps. Jest tez opcja street team, gdzie pokazuje ci ludz uprawiajacych sport "po sasiedzku" i ich trasy.

#63 nemesisss

nemesisss
  • 377 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 czerwca 2010 - 15:22

Bieganie z iPhone? Aktualnie moje bieganie rejestruję w aplikacji FitnessPlan lub Workout. Niestety obie są bardzo proste i brakuje im kilku potrzebnych mi funkcji. Ostatnio spodobała mi się aplikacja RunKeeper Pro. Ale zastanawiam się czy ją kupić. Generalnie wygląda rewelacyjnie, ma też bardzo duże możliwości rejestrowania tras i podglądu w internecie. Niestety moje bieganie głównie koncentruje się na bieżni w siłowni. Czy orientuje się ktoś z Was czy, któraś z aplikacji ma możliwość współpracy z czujnikiem Nike+ ? Czy chcąc trenować pod dachem muszę zdać się tylko na Nike+ ?

#64 genu

genu
  • 43 postów

Napisano 21 czerwca 2010 - 06:55

RunKeeper Pro jest bardzo fajny, ale jego praca rozpoczyna się od wyszukania sygnału GPS, na tej podstawie określa dystans, prędkość.

#65 Wines

Wines
  • 110 postów

Napisano 21 czerwca 2010 - 07:48

z tego co ja wiem to czujnik N+ można używać tylko z oprogramowaniem nike... gdyby można było używać go z innymi programami z appstore to było by to przeciw polityce apple. Już szybciej znajdziesz coś w cydii

#66 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 czerwca 2010 - 13:00

W 3GS jest wbudowane Nike+ (wnioskuje z podpisu, że masz 3GS) więc kupujesz czujnik, robisz kalibrację i biegasz :) Ja biegam na zewnątrz i używam RunKeeper Pro. Niesamowita aplikacja i nie żałuję ani centa. Ponadto cały czas rozwijany o nowe funkcje, teraz też szykuje się większy update.

#67 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 23 czerwca 2010 - 13:35

Runkeeper rzeczywisicie jest rewelacyjny, uzywam na rowerze i nie moge sie doczekac update'u, bo maja wprowadzic kilka funkcji na ktore czekam. Niestety w budynku nie sprawdzi sie, ze wzgledu na wymog polaczenia GPS przy uruchamianiu zapisu.

#68 borys_wrocek

borys_wrocek
  • 84 postów

Napisano 23 czerwca 2010 - 13:46

a co to ma do budynku ?? żaden program działający na gps nie będzie ci rejestrował biegania po bieżni ( co swoją drogą jest prawie tak samo fajne jak lizanie lizaka przez szybkę i równie ciekawe co oglądanie zawodów w wysychaniu farby) o ile pamiętam sa programy działające na zasadzie wykorzystania akcelerometru. adimg19: runkeeper nie potrzebuje sygnału gps do wystartowania programu tyle że nie będzie zapisywał trasy. nemesisss: po cholerę ci program ?? program masz do zapisu trasy która w twoim wypadku jest zerowa, jeżeli potrzebujesz workout to runkeeper ci będzie nadawał tempo, co jeszcze potrzebujesz ?? swoją drogą miałem testować polski program endomondo, ale okazuje się że nie obsługuje mojego sposobu biegania i ma opcje tylko docelowego dystansu bez narzucania tempa co posiada runkeeper.

#69 rolex83

rolex83
  • 237 postów

Napisano 24 czerwca 2010 - 09:41

Faktycznie Runkeeper jest najlepszy z testowanych przeze mnie. Osobiście biegam z nim a później eksportuje treningi do Endomondo. Endo ma fajną funkcję w postaci Rywalizacji (np. kto przebiegnie więcej km w miesiącu). Niestety aplikacja Endomondo ma kilka wad (ale przynajmniej jest free). Głos podający statystyki jest bardzo dla mnie nie wyraźny, często gubi sygnał gps, trzeba włączać iPoda żeby muzyczki słuchać (RK ma playlistę przy starcie treningu).

#70 VanT

VanT
  • 3 postów

Napisano 02 lipca 2010 - 12:59

Dzięki możliwości importu na stronie Endomondo plików .gpx można fajnie połączyć tę stronę z najlepszą chyba aplikacją dla rowerzystów - Cyclemeter. Sam Cyclemeter ma wiele bardzo przydatnych opcji, w tym mnóstwo konfigurowalnych powiadomień głosowych co określony czas lub/i odległość, pełne informacje o trasach w ramach aplikacji, połączenia do serwisów społecznościowych i możliwość eksportu przejazdów do plików .kml (Google Earth), .csv i właśnie .gpx. Dzięki połączeniu z Endomondo (przez wysłanie z Cyclemeter pliku .gpx i wczytanie go na stronie Endomondo) dodatkowo mamy możliwość zapisywania i przeglądania naszych przejazdów również na komputerze w wygodnej przeglądarce tego serwisu. Runkeeper też wygląda interesująco, ale o ile dobrze się orientuję w komunikatach głosowych wersji Pro nie ma możliwości informowania o aktualnej i średniej prędkości. Jeśli ktoś z Was używa wersji Pro i jednak może wybrać taką opcję, proszę o info (ja korzystałem jedynie z wersji free).

#71 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 02 lipca 2010 - 13:09

Uzywam RK Pro i nie ma tam powiadomienia o sredniej i aktualnej predkosci

#72 VanT

VanT
  • 3 postów

Napisano 02 lipca 2010 - 13:31

Uzywam RK Pro i nie ma tam powiadomienia o sredniej i aktualnej predkosci


Dzięki za wyjaśnienie - w takim razie nie będę wydawał 8 EUR po to żeby mieć nieco ładniejszy sposób prezentacji raportów na stronie www - muszę przyznać, że na stronie RK wyglądają one nieco ładniej niż na Endomondo (ale to kwestia gustu).
Cyclemeter kosztuje połowę ceny RK Pro, a moim zdaniem ma sporo lepsze możliwości jak dla rowerzysty.

#73 genu

genu
  • 43 postów

Napisano 02 lipca 2010 - 21:05

adimg19 a "average speed" to nie jest przypadkiem średnia prędkość? VanTPobierz sobie wersję lite, znaczy nie Pro za darmo, nie będzie tam głosu tej kobiety, która mi w Pro mówi o prędkości, czasie i dystansie, ale przekoanasz się czy Ci odpowiada

#74 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 02 lipca 2010 - 21:09

A gdzie tam jest informowanie glosowe o sredniej predkosci? Ja tylko widze time, distance i average pace.

#75 rolex83

rolex83
  • 237 postów

Napisano 05 lipca 2010 - 09:18

Dla mnie average pace jest bardziej przydatne od average speed. Ale ja biegam. Z resztą jedno zależy od drugiego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych