Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę się dodzwonić do Apple Poland


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#51 auss

auss
  • 84 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 czerwca 2008 - 10:34

dobrze, przedstawie ci jak to wyglada od kuchni. jest dystrybutor, czyli w tym wypadku iTS, jest wytwornia, czyli np. Vision Music, jest wykonawca i jest cos, czyli zaiks. Wytwornia podpisuje kontrakt z wykonawca na wydanie plyty. W tym momencie, wykonawca przenosi calosc lub czesc praw autorskich czy tez majatjkowych na wytwornie. W dowolnym momencie moze sie zglosic do zaiksu. Wtedy wyklada ciezka kase na przepisanie kazdego instrumentu na fortepian i wysyla to do zaiksu. Zaiks zglasza sie do wytworni mowiac, ze chronia tego wykonawce i poprosza o kase. Wytwornia placi kase i tyle jest zaiksu. Nastepnie, jezeli iTS chce sprzedawac pliki MP3 musi sie zglosic do wytworni. Podpisuja z nimi specjalna umowe w ktorej zawarte sa np. sposoby zabezpieczen plikow. I tyle. Przy dystrybucji nie ma zaiksu.

#52 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 27 czerwca 2008 - 15:25

auss to nie tak działa. Żeby Apple mogło prowadzić do Nas iTunes i zostać dystrybutorem potrzebuje zgody ZAIKS-u. Ale niestety interes Apple nie jest na ręke ZAIKS ponieważ od każdej sprzedanej CD mają swoje procenty, no i tłoczenie płyt słabo by szło ;-)

A wiesz o tym że ZAIKS narzuca ograniczenia w ilości spektaklów teatralnych? Ostanio musiałem 3 dni cieżko pracować od 8 do 18, żeby na widzimisie ZAIKS-u zmienić scenografie na 4 dni grania.

#53 Wallenrod

Wallenrod
  • 273 postów

Napisano 27 czerwca 2008 - 15:48

A jak myślisz, kto aktualizuje stronę Apple.pl? :D

Jeżeli sądzisz że to robi Apple Polska to jesteś w głębokim błędzie. Oni się zajmują zupełnie czymś innym.

#54 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 27 czerwca 2008 - 16:02

Jeżeli sądzisz że to robi Apple Polska to jesteś w głębokim błędzie. Oni się zajmują zupełnie czymś innym.


Tak? W takim razie kto to robi i czym zajmuje się Apple Polska?

#55 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2008 - 16:04

może do Jobsa zadzwoń ;P Chłopaku widać, że się Tobie nudzi niesamowicie a na dodatek jesteś bardzo naiwny jeśli liczysz na to, że ktokolwiek w Apple cokolwiek Tobie powie na temat domniemanego wprowadzenia iTMS do naszego kraju. Przede wszystkim takie informacje są tajne przez poufne. Jeśli nie masz mega zaufanego i dodatkowo wysoko postawionego źródełka to się możesz co najwyżej dowiedzieć, że niczego nie wiedzą. Jeśli Apple miało by taką informację przekazać to zorganizowało by konferencję prasową i ewentualnie puściło jakiś kontrolowany przeciek np na myapple. To mniej więcej tak jak byś zadzwonił do Porsche i poprosił o przesłanie zdjęć nowego modelu, który jeszcze światła dziennego nie ujrzał uzasadniając to, że jesteś po prostu ciekawy. Nie chcę podcinać*Tobie skrzydeł, prowadź sobie swoje dochodzenie dalej ale ja bym na Twoim miejscu skorzystał z ładnej pogody i zamiast marnować czas przed komputerem poszedł z dziewczyną na spacer a jak nie masz dziewczyny to sam, a jeśli spacerów nie lubisz to chociaż z kumplami na piwo. Pozdro

#56 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 27 czerwca 2008 - 16:14

Na piwo to nie bardzo, nieletni jest, nie sprzedadzą mu.

#57 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2008 - 16:15

to na soczek albo colę :) na pewno będzie to bardziej produktywne :)

#58 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 27 czerwca 2008 - 16:19

może do Jobsa zadzwoń ;P

Chłopaku widać, że się Tobie nudzi niesamowicie a na dodatek jesteś bardzo naiwny jeśli liczysz na to, że ktokolwiek w Apple cokolwiek Tobie powie na temat domniemanego wprowadzenia iTMS do naszego kraju. Przede wszystkim takie informacje są tajne przez poufne. Jeśli nie masz mega zaufanego i dodatkowo wysoko postawionego źródełka to się możesz co najwyżej dowiedzieć, że niczego nie wiedzą. Jeśli Apple miało by taką informację przekazać to zorganizowało by konferencję prasową i ewentualnie puściło jakiś kontrolowany przeciek np na myapple. To mniej więcej tak jak byś zadzwonił do Porsche i poprosił o przesłanie zdjęć nowego modelu, który jeszcze światła dziennego nie ujrzał uzasadniając to, że jesteś po prostu ciekawy. Nie chcę podcinać*Tobie skrzydeł, prowadź sobie swoje dochodzenie dalej ale ja bym na Twoim miejscu skorzystał z ładnej pogody i zamiast marnować czas przed komputerem poszedł z dziewczyną na spacer a jak nie masz dziewczyny to sam, a jeśli spacerów nie lubisz to chociaż z kumplami na piwo.

Pozdro


Nie porównuj informacji o dacie premiery do informacji o samym produkcie. Wszyscy wiemy jak wygląda iTS, chcemy tylko się dowiedzieć kiedy zostanie on otwarty na naszym rynku. Apple na pewno nie ucierpi podając komuś taką informację.
Celem założenia tego wątku było zdobycie numeru do Apple Polska a w tym momencie doszło do komentarzy typu "nic ci nie powiedzą, nudzi ci się, szkoda czasu". To moja sprawa co chce załatwiać z polskim oddziałem Apple i was tylko prosiłem o podanie mi numeru. (przypominam że to już 6 strona w wątku i nie widzę żadnego numeru)

Mam nadzieję że znajdzie się ktoś pomocny ;)

---- Dodano 27-06-2008 o godzinie 17:22 ----

Na piwo to nie bardzo, nieletni jest, nie sprzedadzą mu.


Piwa nie lubię, (piwo jest dla takich wsiurów jak pank :D) za to nie mam problemu z kupnem alkoholu ;)


Skończcie już z tym offtopem koledzy ;)

#59 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2008 - 16:23

nie mam problemu z kupnem alkoholu ;)


podaj jeszcze adresy sklepów gdzie kupujesz, za pewne odpowiednie służby z miłą chęcią je odwiedzą

#60 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 27 czerwca 2008 - 16:30

Piwa nie lubię, (piwo jest dla takich wsiurów jak pank :D) za to nie mam problemu z kupnem alkoholu ;)


No stary, to zdaje się ty mieszkasz w małej miejscowości, nie? Poza tym w szkole nie uczą że nie ładnie przezywać ludzi? A jak ci sprzedają to nie ma się czym chwalić, to przestępstwo.

#61 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 27 czerwca 2008 - 16:45

No stary, to zdaje się ty mieszkasz w małej miejscowości, nie? Poza tym w szkole nie uczą że nie ładnie przezywać ludzi? A jak ci sprzedają to nie ma się czym chwalić, to przestępstwo.


Nie chcę się z tobą kłócić pank.
Czy ktoś zna numer do Apple Polska? :roll: Jestem już zmęczony zadawaniem tego samego pytania 10 razy :(

#62 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 27 czerwca 2008 - 16:49

I co, myślisz że jak zadasz po raz 11 to ktoś w końcu pozna i Ci poda?

#63 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2008 - 17:04

dobra

!!!!!!!!NIKT NIE ZNA NUMERU DO APPLE POLSKA!!!!!!!!!

:)

---- Dodano 27-06-2008 o godzinie 16:07 ----
Apple -

wejdź sobie tutaj np

wg tego coś takiego jak Apple Polska tak do końca nie funkcjonuje tak jak w innych krajach europejskich, niby można wybrać lokalizację Polski przy wyszukiwaniu ofert pracy ale zwraca zerowy wynik. Najprawdopodobniej sytuacja jest taka, że Apple Polska jest zarejestrowana w KRS jako firma, w teorii istnieje ale w praktyce nie jesteś w stanie się z nią skontaktować (no zawsze możesz napisać list i pocztą wysłać :P)

---- Dodano 27-06-2008 o godzinie 16:12 ----
a jak chcesz koniecznie się*skontaktować to Apple Sales International w IRL

#64 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 27 czerwca 2008 - 17:49

Owz, Apple ma w Polsce infolinię. Muszą mieć gdzieś oddział.

#65 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 czerwca 2008 - 18:01

goodboy: blad, infolinia z numerem 080** kieruje Cie do call center w IRL.

#66 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 27 czerwca 2008 - 18:30

goodboy: blad, infolinia z numerem 080** kieruje Cie do call center w IRL.


Na początku też myślałem że to w Irlandii ale kiedy się spytałem konsultant powiedział mi że mieszczą się w Polsce. ;) Dodał tylko że nie może mi powiedzieć dokładnie gdzie.

#67 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwca 2008 - 07:03

tia zapewne obsługuje tą infolinię firma jak np. Arvato Services. Call center w 99prc przypadków nie mają nic wspólnego z firmą której klientów obsługują. Dla przykładu w Poznaniu jest call center Vodafone i którejś z niemieckich linii lotniczych.

#68 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 01 lipca 2008 - 15:26

Na piwo to nie bardzo, nieletni jest, nie sprzedadzą mu.


Hehe :D It's the law man ;) "There is no minimum purchasing age for beverages under 4.5%ABV."

#69 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipca 2008 - 06:53

poniżej 4,5 to nie alkochol tylko soczek:lol:

#70 kakadu

kakadu
  • 117 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 lipca 2008 - 15:53

Pytacie się czemu nikt nie poda daty domniemanego otwarcia iTunes? W Polsce jest parę serwisów które też sprzedają muzykę przez internet (taką platformę ma na przykład onet) i te firmy mogły by się przygotować na takiego wielkiego "wroga" jakim jest iTunes. Jakaś kampania reklamowe, super promocje i marketing Apple bierze w łeb.

#71 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lipca 2008 - 11:00

@kakadu: Szukałem alternatywy dla iTunes z polską muzyką. Jest jeden problem: serwisy WP czy ONET serwują tylko WMA+DRM więc kapa. Nie posłucham sobie kupionej tam muzy

#72 nowakrysiek

nowakrysiek
  • 51 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 18:41

do wiadomosci: polskie strony Appla sa tlumaczone w USA :)

#73 amator

amator
  • 503 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 23:24

@kakadu: Szukałem alternatywy dla iTunes z polską muzyką. Jest jeden problem: serwisy WP czy ONET serwują tylko WMA+DRM więc kapa. Nie posłucham sobie kupionej tam muzy


Ja tam kupuje w Onet, wypalam na plytke i zgrywam w iTunes... U mnie dziala...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych