Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę się dodzwonić do Apple Poland


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#26 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 25 czerwca 2008 - 22:39

Chłopaczek naogladał się wakacyjnych filmów i jak Pan Samochodzik chce prowadzić śledzctwo :) Człowieku zrozum że Apple ma nas w d**ie jak i cały ZAIKS. Wątpie czy wiedzą gdzie leży taki kraj jak Polska, czarny rynek piratów i nielegalnego oprogramowania w 99% zdominowany przez Windows.
Jeśli naprawde Polska coś by znaczyła, to premiera iPhona u Nas była 11 lipca a nie sierpnia/września ;-) Więc zapomnij o iTunes Store, no chyba że Stanisław Lem napisze o tym bo jak dla mnie to czyste s/f :P


To że iPhone wychodzi u nas później nie znaczy że jesteśmy dla Apple nie atrakcyjnym rynkiem. Belgia i Francja także będzie miała iPhone'a później. Po prostu sprawy organizacyjne. Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile Apple ma na głowie przygotowując premierę w 70 krajach naraz. Jestem ciekaw jak ty byś sobie poradził z takim zadaniem :lol:
Poza tym chyba nie zaprzeczysz że w Polsce istnieje oddział Apple tylko jest co nie co ukrywany.

#27 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 czerwca 2008 - 22:49

We Francji od dłuższego czasu jest iPhone ;-) Za to mają nasze pieniądze i spokojnie inne firmy sobie z tym radzą :) Kwestia dogadania warunków i wysłanie towaru, kampania reklamowa to działka operatorów bo to oni płacą Apple a potem z abonamentu muszą sciagnąć zainwestowane pieniądze za iPhone:) A zdziwisz się o dystrybucji i sprzedaży mam pojecię. No jest, jest ale po to by nam mydlić oczy, że nami się interesują. Do dzieła Detektywie, czekamy na fotkisiedzimy Apple Poland.

#28 auss

auss
  • 84 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 czerwca 2008 - 23:04

hm, a co ma wspolnego iTS z ZAIKSEM ?

#29 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 25 czerwca 2008 - 23:06

Zaiks w polsce trzyma łapę na prawach autorskich?

#30 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 25 czerwca 2008 - 23:18

Ale iTS nie ma żadnych problemów z prawami autorskimi :roll:

#31 auss

auss
  • 84 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 czerwca 2008 - 23:22

no owszem, ale nie kontroluje sprzedazy. zaiks ew. moze chronic przed wykorzystaniem np. na jakiejs imprezie. jak jakis sklep chce sprzedawac muzyke w dupie ma zaiks, podpisuje umowe z wytwornia i siup.

#32 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 26 czerwca 2008 - 09:36

Z tego co wiem żadne tego typu przedsięwzięcie w Polsce nie powstanie bez porozumienia z zaiksem.

#33 Scroller

Scroller
  • 322 postów
  • Skądxxxxxx

Napisano 26 czerwca 2008 - 09:46

Jeżeli być dokładnym to siedziba Apple Poland, oddział Apple. iSource w dalszym ciągu jest tylko zasranym dystrybutorem. Muszę skontaktować się z polskim oddziałem Apple. :roll:


Apple Polska nie zajmuje się żadnymi sprawami, które mogą Cię interesować. A jeśli masz jakieś pytania to NIE otrzymasz na nie odpowiedzi, bo Apple Polska nie jest uprawnione do udzielania jakichkolwiek informacji osobom spoza firmy Apple.

Także pozostaje Ci kontakt z iSource. iSource nie jest "zasranym" - na Twoim miejscu uważałbym na słowa...

---- Dodano 26-06-2008 o godzinie 11:48 ----

Dwa razy napisałem maila do apple i nie odpowiedzieli. Zupełna olewka. Adres na który piasałem to: polandpr@euro.apple.com
W celu dowiedzenia się o datę otwarcia iTunes Store w Polsce. co to CEMEA?


He he, naiwny jesteś :) Myślisz, że jak zadzwonisz to Ci coś powiedzą o tym?!? O naiwności :) Nie tacy jak Ty próbowali uzyskać tę informację...

---- Dodano 26-06-2008 o godzinie 11:56 ----

Z tego co wiem żadne tego typu przedsięwzięcie w Polsce nie powstanie bez porozumienia z zaiksem.


To słabo się orientujesz :) ZAIKS nie jest problemem dla powstania iTunes Store w Polsce. Problemem jest niestabilny rynek, waluta i procent udziału Apple w naszym rynku. Pisaliśmy o tym w ktorymś numerze Mojego Jabłuszka. Polecam.

Poza tym moja osobista opinia jest taka, że poziom skorumpowania w ZAIKS i innych tego typu instytucjach jest wystarczająco wysoki, aby dobry "argument" dostarczony odpowiedniej osobie zniwelował wszelkie problemy proceduralne i umożliwił błyskawiczne załatwienie potrzebnych spraw :D

Podsumowując: ZAIKS absolutnie NIE jest problemem dla Apple :)

#34 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 26 czerwca 2008 - 10:13

He he, naiwny jesteś :) Myślisz, że jak zadzwonisz to Ci coś powiedzą o tym?!? O naiwności :) Nie tacy jak Ty próbowali uzyskać tę informację...


Mogę zadzwonić i udawać Petera Oppenheimera :D

#35 auss

auss
  • 84 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 czerwca 2008 - 10:58

Z tego co wiem żadne tego typu przedsięwzięcie w Polsce nie powstanie bez porozumienia z zaiksem.

najpierw poczytaj, doucz sie, a potem sie napinaj :)

#36 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 26 czerwca 2008 - 11:07

najpierw poczytaj, doucz sie, a potem sie napinaj :)


I kto tu się napina? Ten uśmieszek nie zatrze wrażenia że zaraz puścisz bąka z tego napięcia, luz stary, a moja opinia nie jest wzięta z księżyca, więc jeżeli już odsyłasz do czytania, to zanim się napniesz, sam się zastosuj do swoich światłych rad, nie będziesz się musiał wypinać później.

#37 auss

auss
  • 84 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 czerwca 2008 - 11:14

:D chlopaku, tak sie sklada, ze z zaiksem mialem wystarczajaco duzo do czynienia, zeby moc powiedziec jak i gdzie dzialaja :)

#38 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 26 czerwca 2008 - 11:24

Popatrz, chłopaku, to całkiem tak jak ja. Oczywiście mogę się mylić co nie zmienia faktu że żyłka pierdząca mi z tego powodu nie pęknie, czego nie można powiedzieć o Tobie.

---- Dodano 26-06-2008 o godzinie 10:41 ----
No dobra, chłopaku, zadałem sobie minimum trudu i zajrzałem na stronę zaiksu, gdzie znalazłem to:
Portal ZAiKS - Czym jest ZAiKS

Możesz też się douczyć, doczytać i się rozpiąć. Następnym razem zrób to zanim zaczniesz dawać bezsensowne rady.

#39 Doc

Doc
  • 308 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 czerwca 2008 - 12:07

Zaiks należy do CISAC. A w nim są zaiksy wszystkich krajów z iTunes. Ludzie tu chodzi o WALUTE. Nie mamy euro

#40 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 26 czerwca 2008 - 12:20

Nie ma też Anglia, Szwajcaria, Australia i kilka innych krajów.

#41 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 czerwca 2008 - 12:41

goodboy a pisałeś już maila na
sjobs@mac.com

#42 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2008 - 14:09

Ja pisałem i dostałem odpowiedź z podpisem B.Gates@hotmail.com... dziwne

#43 auss

auss
  • 84 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 czerwca 2008 - 19:20

No dobra, chłopaku, zadałem sobie minimum trudu i zajrzałem na stronę zaiksu, gdzie znalazłem to:
Portal ZAiKS - Czym jest ZAiKS

Możesz też się douczyć, doczytać i się rozpiąć. Następnym razem zrób to zanim zaczniesz dawać bezsensowne rady.

No ok, czytalem to wczesniej, przeczytalem dokladnie teraz. Badz tak dobry i znajdz cytat mowiacy o tym, ze zaiks kontroluje sprzedaz.

#44 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 26 czerwca 2008 - 22:33

A czy ja o czymś takim pisałem? Pisałem tylko o tym że apple będzie musiało się dogadać z zaiksem.

#45 auss

auss
  • 84 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 czerwca 2008 - 08:32

no nie :D:D a co apple bedzie robilo, jak nie sprzedawalo ?

#46 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 27 czerwca 2008 - 09:04

Rany julek, ale uparty jesteś. Oczywiście że będzie sprzedawało, ale zanim zacznie to robić musi podpisać umowę z zaiksem, prawda?

#47 auss

auss
  • 84 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 czerwca 2008 - 09:06

wlasnie od 2 dni tlumacze ci ze nie. zaiks nie ma nic do dystrybucji. umowe musza miec z wytworniami.

#48 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 27 czerwca 2008 - 09:07

No to odnieś to co piszesz do strony zaiksu której link wkleiłem.

#49 auss

auss
  • 84 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 czerwca 2008 - 09:42

nie ma odniesienia :D zaiks zajmuje sie wykorzystaniem utworow, nie ich dystrybucja. iTS zajmuje sie natomiast dystrybucja.

#50 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 27 czerwca 2008 - 09:44

Taaak. Ale żeby zacząć dystrybuować, trzeba podpisać umowę z organizacją zrzeszającą twórców, którą w Polsce jest zaiks.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych