Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co cie irytuje w PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#51 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 czerwca 2008 - 12:51

Zaleta platformy PC - ogromny wybór sprzętu - jest jednocześnie jej przekleństwem. Dlatego tak popularne są gotowe zestawy sprzedawane w róznych Meida Marktach i markowe PeCety i to z tymi ostatnimi (Dell, HP, IBM) powinny być komputery Apple porównywane. Zawsze największe problemy były ze sprzętem, czy to pod Win czy pod Linuksem. Trzy przykłady z życia: 1. Windows: Kupiłem kiedyś kartę dźwiękową 5+1 (markowa, chociaż w tej chwili nie pamiętam modelu). Najpierw musiałem wyłączyć zworką kartę wbudowaną na płycie, potem sterowniki i oups - nie działa. No to sterowniki z Internetu. OK. Poszło... Do pierwszego update'u Windows - karta przestała być wykrywana i już nic nie pomagało. Leży teraz w pudełku w piwnicy (chce ktoś kupić?) 2. Linux: Miałem skaner HP 3300. Był to jeden z niewielu modeli, który nie był oficjalnie wspierany przez Fedorę (tej dystrybucji używałem), ale się nie poddałem i wspierając się forami dyskusyjnymi walczyłem. Udało mi się doprowadzić do zapalenia lampy w skanerze. Dalszych postępów nie było. 3. Wieczne boje z modemem jeszcze za czasów Win 98.

#52 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 20 czerwca 2008 - 21:49

Mnie denerwuje najbardziej....zawieszanie sie systemu oczywiscie...

#53 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 czerwca 2008 - 22:04

Mnie denerwuje najbardziej....zawieszanie sie systemu oczywiscie...


;)
mnie sie przedwczoraj zawiesił, jak kliknąłem na makowej sondzie na nie!
Pierwszy raz od 2 lat :lol:

#54 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 20 czerwca 2008 - 22:23

I dobrze Ci tak :D

#55 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 20 czerwca 2008 - 22:32

po przejściu na maca to chyba wszystko

#56 airacobra

airacobra
  • 155 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2008 - 00:08

Mnie najbardziej wkurza, że są szybsze i tańsze od maków.

#57 zouzou

zouzou
  • 68 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 00:18

sam PC :lol:

---- Dodano 21-06-2008 o godzinie 01:18 ----
Chocias moze byc PC ale z Linuxem ...

#58 KubaG

KubaG
  • 535 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 czerwca 2008 - 00:54

Mnie nic nie irytuje w PC - przestałem używać. A nie jest jedna rzecz.. Irytuje mnie, kiedy jednak muszę na nich popracować :)

#59 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2008 - 01:52

mnie jeszcze irytuje to jak muszę popracować na XP/Viście i przyzwyczajenia z Maka dają o sobie znać (jakoś ten prawy przycisk myszki, brak doka i górnej belki mnie drzaźni :))

#60 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 21 czerwca 2008 - 10:09

Ja na informatyce w szkole kiedy chcę zmienić okno odruchowo sciskam myszkę i dziwię się, czemu nic się nie dzieje :E

#61 c3h6

c3h6
  • 147 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 19:54

a mnie drażni bezduszność tego blaszanego pudła które zajmuje pół biurka, obojętne z jakim systemem :DDD

#62 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 20:04

a mnie drażni bezduszność tego blaszanego pudła które zajmuje pół biurka, obojętne z jakim systemem :DDD


A dusza Twojego maca po smierci idzie do piekla czy do nieba? A moze umiera z komputerem? :D

A tak na powaznie... niektore slogany sa juz naprawde niemodne...

#63 c3h6

c3h6
  • 147 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 20:16


A tak na powaznie... niektore slogany sa juz naprawde niemodne...


...a tak na poważnie to kolega nie doczytał postu w którym jak wół stoi: design... :)

Pzdr

#64 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 20:20

...a tak na poważnie to kolega nie doczytał postu w którym jak wół stoi: design... :)

Pzdr


A co to ma do duszy? A po drugie to wielu ludziom nie zalezy na wygladzie komutera, znacznie bardziej na stosunku wydajnosci do ceny. Swego czasu duze dzieci podniecaly sie "dusza" maca i "bezdusznoscia" pc, a przeciez to zwyczajne narzedzia.

#65 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 czerwca 2008 - 20:30

Plątanina kabli.

Wina leży też po stronie użytkownika.

Konieczność robienia doktoratu z elektroniki gdy chce się coś wymienić (szczególnie kartę graficzną).

Co za herezje... Wymiana karty graficznej:
1. Otwiera się obudowę (w tańszych modelach konieczne jest otwarcie je śrubkami - trzeba umieć rozróżniać śrubokręty :confused: )
2. W tańszych modelach obudów trzeba samemu odkręcić śledź karty graficznej.
3. Wyciąga się ją ze slotu PCI-E lub AGP.
4. Wsadza się nową, pasującą do tego slotu.
5. Powtarza się kroki 1 i 2 w odwrotnej kolejności.
Czas trwania: ok. 2-5 min.

Brak dostępnych konstrukcji typu All-In-One (wszystko w jednej obudowie)

Sony wypuścił taką konstrukcję!

Obrzydliwe skrzynki jako obudowy - im droższe tym brzydsze.

Mało widziałeś...

Tak jak napisalem, czlowieku co nas obchodzi czy tobie sie codegen podoba czy nie, kup se tagana czy chiefteca zamiast marudzic i pisac bez uzyteczne posty, przestan sie pograzac :>

Corsairy są najlepsze :P .

#66 c3h6

c3h6
  • 147 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 20:36

A co to ma do duszy? A po drugie to wielu ludziom nie zalezy na wygladzie komutera, znacznie bardziej na stosunku wydajnosci do ceny. Swego czasu duze dzieci podniecaly sie "dusza" maca i "bezdusznoscia" pc, a przeciez to zwyczajne narzedzia.


Właśnie to ma że dla mnie każdy PC wygląda tak samo (mniej więcej), czyli produkcja taśmowa. Zdaje się że należę do tej reszty dla której wygląd ma jednak znaczenie, nie tylko stosunek wydajność/cena.
Jeśli nie rozumiesz co mam na myśli mówiąc "dusza w czymś" to już tłumaczę: dla mnie przedmiot (tak bo to przedmioty zgadzam się) musi być nie tylko użyteczny ale i względnie ładny, zaprojektowany z polotem czyli mieć "to coś". Takie PC dla mnie nie są i basta.
Pzdr

#67 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 21:11

Właśnie to ma że dla mnie każdy PC wygląda tak samo (mniej więcej), czyli produkcja taśmowa. Zdaje się że należę do tej reszty dla której wygląd ma jednak znaczenie, nie tylko stosunek wydajność/cena.
Jeśli nie rozumiesz co mam na myśli mówiąc "dusza w czymś" to już tłumaczę: dla mnie przedmiot (tak bo to przedmioty zgadzam się) musi być nie tylko użyteczny ale i względnie ładny, zaprojektowany z polotem czyli mieć "to coś". Takie PC dla mnie nie są i basta.
Pzdr


No masz prawo do wlasnej oceny jak kazdy.

#68 c3h6

c3h6
  • 147 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 21:15

No masz prawo do wlasnej oceny jak kazdy.


Cieszę się :)

#69 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 21 czerwca 2008 - 21:36

Właśnie to ma że dla mnie każdy PC wygląda tak samo (mniej więcej), czyli produkcja taśmowa.


HA
A maki to niby każdy inny :lol:

#70 MacKozer

MacKozer

  • 7 214 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 czerwca 2008 - 21:43

HA
A maki to niby każdy inny :lol:


IRo, to jest bardzo tanie chwytanie za słówka ;)

Dobrze wiesz, że Maki swoim designem wyróżniają się w morzu komputerów - zwłaszcza tych ogólnie zwanych PeCetami (wiem, że zaraz możesz stwierdzić że Mac to też PeCet, ale mi chodzi o umowne rozgraniczenie na Maki i PeCety).

To czy komuś się design Maków podoba czy nie to już kwestia gustu, ale najwyraźniej i tobie się OS X podoba, który też wyróżnia się w morzu Windowsów (stwierdzenie bez negatywnego ładunku, żeby było jasne).

#71 c3h6

c3h6
  • 147 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 21:49

HA
A maki to niby każdy inny :lol:


..jasne takie same, ale - dla mnie mają to coś czego w PC jakoś nie widzę. Lubię ładny wygląd - inaczej - taki który mi odpowiada - i dlatego między innymi kupuję w sklepie "1001 ładnych drobiazgów" :D

#72 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 21 czerwca 2008 - 21:51

Ja tylko żartowałem. Dla mnie OSX to taki sam system jak windows, czy linux. Przyzwyczajenia robią swoje i najczęściej jestem na XP. Ale ostatnio sporo maczków robię, dlatego też jestem na tym forum.

#73 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 czerwca 2008 - 10:52

w PC denerwuje mnie to, że są brzydkie,




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych