Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MyApple TV #1 Subiektywnym okiem Matdysa odc. 1: iPod nano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#76 Suave

Suave

  • 2 204 postów

Napisano 15 maja 2008 - 08:01

Po co ,,jajka z kabanosem"? - z żartów abstrakcyjnych nagle spadamy na dno klozetowe. Głos prowadzącego nie do zniesienia. Rozumiem, że ciężko ,,oddać" swoje dziecko, ale czasem trzeba się poświęcić.

#77 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 15 maja 2008 - 08:01

jak dla mnie to bomba, super profesjonalizm :) rozumiem, ze skladane to wszystko bylo w imovie? pozdrawiam

#78 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 maja 2008 - 08:29

Piękne!!! Następny odcinek o iphonie? :)

#79 firesoso

firesoso
  • 114 postów

Napisano 15 maja 2008 - 08:29

Bardzo fajny filmik! :)

#80 carnil

carnil
  • 153 postów
  • SkądPoznań/Bydgoszcz

Napisano 15 maja 2008 - 10:01

Podobal mi sie film. 7/10. Szkoda, ze nikt na forum nie ma tyle odwagi zeby tez cos swojego nakrecic. Moze o iPhone? :)

#81 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 maja 2008 - 10:13

rozumiem, ze skladane to wszystko bylo w imovie?


Tak, dokladamy starań, by wszystko było składane w oparciu o narzędzia systemowe , które "przychodzą" w komplecie z nowym komputerem Apple. Do montażu więc służy iMovie, do składania ścieżki dźwiękowej - Garage Band. Oprawa muzyczna jest oparta o bibliotekę dźwięków dołączaną do tego programu.

Oczywiście, to jest założenie, czasem odcinek jest trudniejszy narracyjnie ( tak jest z filmem będącym obecnie w "dokrętkach"), wtedy na ratunek przychodzi FCE.

Oczywiscie co , jak i gdzie jest uzyte , to juz slodka tajemnica Matdysa. To on jest autorem :)

Niestety, wraz z nowym Makiem nie dostajemy kamery video , to byłaby już pełnia szczęścia ;)

#82 robcel

robcel
  • 290 postów
  • SkądMA,PL

Napisano 15 maja 2008 - 10:28

Gratulacje... Mnie się podobało ;) Pozdrawiam

#83 butthead

butthead
  • 165 postów
  • SkądJózefów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 15 maja 2008 - 12:14

Niestety, wraz z nowym Makiem nie dostajemy kamery video ;)


hehe.. to byłoby hardcorowe, jakby to nakręcić np. isightem wbudowanym w macbooka :P

#84 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 maja 2008 - 12:24

Fajne fajne :] Mogę zapytać jaką kamerką kręciłeś?

#85 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 15 maja 2008 - 12:37

najnizszym modelem sony sprzed 2 lat :)

#86 Simek

Simek
  • 438 postów
  • SkądSPT / GDZ

Napisano 15 maja 2008 - 15:07

Nie porywał... Ale wiem z autopsji, że takie w filmiki kręci się ciężko i trudno je ładnie skleić... 6/10 Wg. mnie to brakuje mu przede wszystkim dobrych słuchawek, bo te białe domyślne, to pozostawiają wiele do życzenia... A od kiedy iPod wyróżniał? Kilku moich kumpli miało kiedyś iPody i jakoś nie czuli sie wyróżnieni, czy lepsi. iPod ma być symbole tego, że masz kasę? To chyba jakiś żart... Chcesz sie wyróżnić, to kup złotego lub diamentowego iPoda...

#87 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 15 maja 2008 - 15:11

Nie porywał... Ale wiem z autopsji, że takie w filmiki kręci się ciężko i trudno je ładnie skleić... 6/10

Wg. mnie to brakuje mu przede wszystkim dobrych słuchawek, bo te białe domyślne, to pozostawiają wiele do życzenia... A od kiedy iPod wyróżniał? Kilku moich kumpli miało kiedyś iPody i jakoś nie czuli sie wyróżnieni, czy lepsi. iPod ma być symbole tego, że masz kasę? To chyba jakiś żart... Chcesz sie wyróżnić, to kup złotego lub diamentowego iPoda...


Ale iPod to w jakiś sposób klasa sama w sobie ;)
Przynajmniej ja tak uważam...

#88 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 15 maja 2008 - 16:19

Jedno pytanko - dlaczego nie umieścicie tego na YouTube? Tym bardziej, że byłaby to darmowa reklama dla MyApple. :)

#89 MacKozer

MacKozer

  • 7 214 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 maja 2008 - 16:52

Ale iPod to w jakiś sposób klasa sama w sobie ;)
Przynajmniej ja tak uważam...


ale nie słuchasz przez to muzyki inaczej :) a taka była teza w filmie :)

#90 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 maja 2008 - 17:39

Jedno pytanko - dlaczego nie umieścicie tego na YouTube?


Jakosc techniczna filmow na Youtube nie spelnia naszych oczekiwan.

Tym bardziej, że byłaby to darmowa reklama dla MyApple. :)


Najlepszą reklamą dla forum jest baner "odblokuj iPhone", nie niszowe projekty. ;)

#91 rafalz

rafalz
  • 343 postów

Napisano 15 maja 2008 - 17:55

A ja mam zupełnie mieszane uczucia. Po pierwsze materiał video jest często niespójny, wręcz przypadkowy. Po co w filmie o iPodzie tyle scen zupełnie z nim niezwiązanych? Przykład napis Rzeszów, przejeżdżające auta i autobusy nie pasują do reszty materiału gdyż nie ma tu żadnego kontekstu... Zasada: "wyjdę na miasto, coś nakręcę a później może wrzucę do filmu o iPodzie" pachnie totalną amatorką (a miało być przynajmniej półprofesjonalnie). Po 2 zupełnie nietrafiający do mnie (do innych może i tak) typ humoru. Świńska noga, spłuczka, puszka piwa, zaciąganie papierosem, młoda Włoszka na plaży, "ciekawe filmy" z wijącą się babką, czy te jajka z kabanosem... Nie dość, że nie śmieszą, to jeszcze kompletnie tu nie pasują. Po 3 błędy merytoryczne: gry ze sklepu iTunes nie są dostępne w Polsce, a czy królowa i prezydent mają zastrzeżenia, to się raczej nie dowiemy. Ogromnie razi też wypowiedziane rozszerzenie MOV czy zwrot "ogromna ilość kodeków". Po 4 pod względem montażowym film nie zachwycił, kilka przejść fatalnych, przeskakujących (choć ogólnie w tej materii jest całkiem OK patrząc na całość), brak statywu i trzęsąca się ręka przy zbliżeniach... Do tego nagrywanie kamerą obrazu monitora... (nie lepiej zrobić zjazd na monitor a następnie przejście na screenrecordera? Jakość będzie o niebo lepsza...) Po 5 zbyt czesto ukazujaca sie twarz autora -to material o iPodzie czy autopromocyjny? - jesli ten 2 to jak najbardziej OK. Film w zamyśle chyba nie miał przedtawiać Matdysa zamyślonego, Matdysa uśmiechniętego, Matdysa tańczącego, Matdysa wyglądającego przez okno pociągu. Nie wspomnę tu o kontrowersyjnej gestykulacji i przesadnej mimice twarzy (pewnie wiecie o co mi chodzi), czy autopodsumowaniu: "nawet ja nie mam z tym problemów" (a co sie za tym kryje trzeba domyslić się już samemu). ------- Masz jeszcze przed sobą kawałek roboty i fajnie że poziom merytoryczny jest wyższy niż poprzedniego trailera. Film jednak niczego nie odkrywa, opisuje to co i tak większość widzi lub może szybko zobaczyć... Nie niesie za sobą żadnej pointy, nie odkrywa zagadki, nie dokonuje porównania... Ale rób filmy, bo obejrzeć można, poza tym, pierwsze koty za płoty :-) pozdr.

#92 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 15 maja 2008 - 19:17

Jakosc techniczna filmow na Youtube nie spelnia naszych oczekiwan.

Może popróbujcie z tym: http://appleblog.pl/...ilmow-w-youtube.
Daje niezłego kopa. ;)

#93 sir_skiner

sir_skiner
  • 149 postów

Napisano 15 maja 2008 - 20:00

wedlug mnie autor sie bezczelnie lansowal tymi jajkami (ze niby ciezsze od ipoda) i kabanosem... z tym kabanosem, to juz zupelny odpal - w zadnym sklepie takich dlugich nie sprzedaja... na pewno byl klejony na klej ze swinskiej nogi :D

#94 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 15 maja 2008 - 20:01

w zadnym sklepie takich dlugich nie sprzedaja


Chata Polska w Luboniu :D Kabanosy Dębowe :D Są takie długie :D

#95 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 maja 2008 - 20:02

Zdecydowalismy sie na Vimeo. Vimeo oferuje dobra jakosc, rowniez mozliwosc publikacji w HD. Jesli uda sie w MAtv realizowac filmy tej rozdzielczosci, bedzie jak znalazl. ( a jest szansa, ze juz niedlugo bedziemy nagrywac w 720p) Bedzie kanal w iTunes, powinno to zadowolic wygodnickich :)

#96 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 maja 2008 - 20:46

Zdecydowalismy sie na Vimeo. Vimeo oferuje dobra jakosc, rowniez mozliwosc publikacji w HD. Jesli uda sie w MAtv realizowac filmy tej rozdzielczosci, bedzie jak znalazl. ( a jest szansa, ze juz niedlugo bedziemy nagrywac w 720p)

Bedzie kanal w iTunes, powinno to zadowolic wygodnickich :)

ale po co te 720p? :/ bedzie to ktoś oglądał na telewizorze? czy nie piorytetem powinien być rozmiar - zeby łatwo i wygodnie się ściagało np. bez buferowania na jakimś średnim łączu?

#97 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 15 maja 2008 - 20:49

Zawsze można wrzucić kilka rozmiarów, jeśli ktoś będzie miał ochotę, ściągnie sobie wersję w wysokiej rozdzielczości.

#98 Simek

Simek
  • 438 postów
  • SkądSPT / GDZ

Napisano 15 maja 2008 - 20:52

Jakosc techniczna filmow na Youtube nie spelnia naszych oczekiwan.


Rozbawiło mnie to... ;D Naprawdę....^^
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale na YouTube można wrzucać już pliki w zdecydowanie lepszej jakości... Z reszta co za jakość może prezentować kamerka Sony z przed dwóch lat z dolnej półki? No bez przesady, nie czyńcie z MyAppleTV profesjonalnej telewizji w HD...

#99 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 15 maja 2008 - 20:55

ale po co te 720p? :/ bedzie to ktoś oglądał na telewizorze? czy nie piorytetem powinien być rozmiar - zeby łatwo i wygodnie się ściagało np. bez buferowania na jakimś średnim łączu?


Racja. Całkowicie jest to nieprzydatne, gdy chcemy zapakować videocast do iPhone'a lub iPoda Touch... ;) A chyba głównie o to chodzi...

#100 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 maja 2008 - 21:09

A ja tam gratuluję Matdysowi :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych