Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wywody na temat artykułu z "Fotogenii" o Makach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 maja 2005 - 17:49

Myślę, że TEN artykuł z serwisu Fotogenia.info budzi wiele kontrowersji.
A jakie są Wasze opinie?

#2 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maja 2005 - 18:43

no moze i budzi. ale niektorzy przy kupnie maca kieruja sie z deczka jego "prestiżem"(pisalem juz o tym w innym poscie)... ale powinno tez sie zwrocic szczegolna uwage na praktycznosc Maczka... z czegoi jak bedziesz kozysta ltp

#3 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 27 maja 2005 - 19:29

Czemu kontrowersje? Autor napisał wszystko tak jak on to widzi. Używał maczka, podzielił się wrażeniami, wytłumaczył PCciarzom parę rzeczy i dał podsumowanie.

#4 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 27 maja 2005 - 19:31

Re: Wywody na temat artykułu z "Fotogenii" o Makac Artykuł moim zdaniem świetny. Opisane jest w nim chyba wszystko co czeka człowieka po zakupie MACa. Mi osobiście bardzo pomógł, za co dziekuję autorowi. Presiż? Hmm, jest chyba wynikiem wysokiej ceny MACów w naszej pięknej ojczyźnie. Szczerze mówiąc, to żaden z moich znajomych którym się pochwaliłem zakupem, nie był jakoś oszołomiony. Wszyscy natomiast albo się stukali w głowę i twierdzili że za taką kasę to by mieli dopiero PC, albo twierdzili że ja jakiś dziwny jestem, bo najpierw przez 14 lat Amiga a teraz jakiś MAC.

#5 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maja 2005 - 20:08

szyscy natomiast albo się stukali w głowę i twierdzili że za taką kasę to by mieli dopiero PC, albo twierdzili że ja jakiś dziwny jestem


no i to w sumie tworzy ten "prestiz". CENA!

#6 ihow

ihow
  • 187 postów
  • SkądWarszawka

Napisano 27 maja 2005 - 20:28

no i to w sumie tworzy ten "prestiz". CENA!



Tylko że to jest trochę "Polski prestiż"
Ponieważ nie dla wszystkich narodów produkty Apple są szalenie drogie.

iPod photo 60GB = 2179zł (PL ) 1500(USA ) biorac pd uwagę zarobi kosztuje ich to realnie okolo 200zl ( po naszemu

#7 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 27 maja 2005 - 20:48

Ale generalnie nawet na swiecie Mac jest postrzegany jako cos drozszego, niekoniecznie dostepnego dla wszystkich. Prestiz moze nie jest w tym momencie budowany cena przedmiotu, a jego innoscia. Troche jak z linuksiarzami, szczycacymi sie posiadaniem innego systemu niz reszta mas.. :) W tym momencie cena nie ma znaczenia - bardziej widac te swiecace ikonki, te tytanowe obudowy i plywajacy dock... Artykul z Fotogenii pokazuje subiektywne spojrzenie na swiatek komputerow - i gosc ma do tego prawo. Tez sobie subiektywnie czasem zlorzecze albo wychwalam,a co... :)

#8 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 maja 2005 - 21:46

Mnie się ten artykuł także bardzo podoba. Opisuje zarówno zalety używania Maka, jak i jego wady (problem z klawiaturą programisty w Panterze). Z drugiej jednak strony jest baaaardzo subiektywny. Tzn. autor wyraźnie używa fukcji impresywnej języka. Po przeczytaniu takiego tekstu człowiekowi aż się chce lecieć do sklepu, by kupić ten "genialny" produkt. A to brzmi już powoli jak reklama... Ceny? Prestiż? Myślę, że to osobny temat... Wróćmy do rozmowy o artykule ;-)

#9 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 27 maja 2005 - 21:57

nawet jeśli nikt autorowi nie zapłacił, jest to reklama. Jak będę chciał poczytać takie teksty to po prostu wejdę na stronę appla. Więcej szkody niż pożytku. Przeczytajcie dyskusję pod nim, a zwłaszcza wypowiedzi niejakiego zbycha - facetowi chce się rzygać tą marketingową papką. A że zbychu to typowy troll wszelakich dyskusji to już inna sprawa :lol:

#10 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 maja 2005 - 21:59

Mnie się jedno w Zbychu nei podoba... Że komentował Maki, a nei artykuł. Zobaczcie jak go ścieło, gdy autor dał linka do dyskusji na forum. Nagle przestał się odzywać... :shock:

#11 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 maja 2005 - 22:02

Artykuł moim zdaniem całkiem udany - w miarę obiektywny, wyczerpujący...

ale ta rąbanina w "komentarzach"... ou maj gosch! niektórych to aż za bardzo tam unosi :)
aż się chce krzyknąć do jednego z drugim: to tylko kawałek pie*.*nej blachy a wy zachowujecie się, jakby ktoś krzywdził wasze matki! :evil:

#12 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 27 maja 2005 - 23:32

Jakby nie patrzeć artykuł przyda się każdemu kto wacha się pomiędzy kupnem PC a MAC. Dzięki wysiłkowi jaki włożył autor w napisanie tego artka, można dokładnie przeanalizować co się zyska a co straci po zakupie MACa, oraz jakie czekają kłopoty przyszłego użytkownika. Jeśli zaś chodzi o formę w jakiej zostało to podane, to cóż - "każdy Żyd swój towar chwali", mi osobiście przypadła do gustu, może dlatego że byłem zdecydoway na zakup MACa, tylko szukałem czegoś co by mnie w tym przekonaniu utwierdziło, i znalazłem :D

#13 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maja 2005 - 23:41

artykul jest ok. wezme wydrukuje kilka kopi i dam do przeczytanie znajomym ktorzy sa w sumie laikami i zobacze czy mi odpowiedza " ee tam to reklama idz stad" :wink:
mi sie jeszcze podoba ta broszurka http://broszura.apple.eu.org/
jest w sam raz dla kogos kto wogole nie umie sie kompem posugiwac ;) choc nietylko :roll:

#14 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 28 maja 2005 - 01:47

moim zdaniem wiele zwrotów autor żywcem *cenzura* z różnych źródeł (np. apple.com. nie tylko .pl ) Ja też tak umiem napisać : teraz możesz zrobić na maku wszystko, począwszy od napisania wypracowania czy maila do kolegi a skończywszy na czymś tam. Dobra, powiedzmy że to jest do przełknięcia. Razi mnie jednak brak w tym artykule realnej oceny, czego na maku NIE MOŻNA zrobić. Ja znajomym rozważającym przesiadkę tego artykułu nie dałem, bo nie chcę żeby mnie potem klęli pod hasłem że nie da się tego i tamtego. Ponadto zauważyłem, że im bardziej odradzam kumplom przesiadkę tym bardziej chcą mieć maki. Ostatnio nawet chce mieć go kolega, który zna tylko niemiecki. Według mnie artykuł powinien służyć tylko tym, którzy właśnie dostali maka od wujka z zagranicy i są zmuszeni go poznać. Chociaż mi kumpel zainstalował kiedyś jaguara i sobie poszedł a ja już wiedziałem w jeden wieczór jak go obsługiwać i jakoś sobie poradziłem bez takich artykułów :wink: Podsumowując - artykuł dla tych co dostali maka od wujka TAK, dla innych NIE

#15 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 maja 2005 - 09:07

A czego na Maku nie można zrobić? :?: :twisted:

#16 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 28 maja 2005 - 09:11

pograc w polan 2 :( musze grac na pc siostry swojej dziewczyny :(

#17 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 maja 2005 - 09:15

Hehe :)))))))) No to jest faktycznie poważny argument przeciw ;] :mrgreen:

#18 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 28 maja 2005 - 09:46

dwie rzeczy, które bym chciał: możliwość podłączenia kamery do skypa oraz gra w brydża porównawczego online.
Wiem, że można używać kamery np. w yahoo messengerze, ale nikt z moich znajomych go nie instaluje, bo mają tę możliwość na skype.
Co do brydża to mamy www.kurnik.pl. Gra się fajnie, ale to nie jest brydż porównawczy.
No i jeszcze moja spora bolączka, mianowicie prezentacje. Jakoś nikt nie chce zainwestować w keynote do mojego kompa. Kiedy ja tworzę prezentacje to wszystko jest ok., problem jest wtedy gdy muszę prezentować czyjeś prezentacje albowiem neooffice koślawi polskie litery w timesie new romanie. Sygnalizowałem już ten problem w części KNOW HOW- OFFICE THE BEST.
Z roku na rok jest coraz lepiej jeśli chodzi o tzw. kompatybilność z windami, jednak znalazłoby się jeszcze kilka rzeczy w osx, których brak
:cry: Z drugiej strony osx ma kilka tak zadżebistych funkcji, że pecetowcy wywalają gały...

#19 ryba

ryba
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 maja 2005 - 09:54

Bardzo fajny artykul bartosz. Aha u mnie nie budzi on wiekszych emocji niz inny ciekawy tekst. To raczej jakas generalna dyskusja do artykulu znana kazdemu kto interesuje sie czyms innym niz wintel te emocje podnosi. Nie sadze jednak zeby to bylo w jakikolwiek sposob zainicjowane przez autora. Ludzie i tak beda sie obrzucac blotem - bo "tak maja". Tekst na czasie i dla mnie byl naprawde interesujacym. Innymi slowy "good job". Milo tez ze autor jest tez uczestnikiem naszego forum :D

#20 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 28 maja 2005 - 10:25

mi sie tez art podobal chodz nieco dlugawy .. ale opisane sa wysztkie aspekty codziennego kozystania z maca ;)

hehe jak bede chcial kjomus udowodnic ze jednak jablko nie gryzie zarzuce mu linka ;)))

ps
aha mam pytako..
widzialem miedzy ikonkami ( configuracji ) startup sound ..
Dołączona grafika
czy to jakis soft do zmiany dzwieku podczas startu maczka ?// czy istnieje mozliwosc np zeby podczas startu komputer wital sie ze mna np hello costam ?? tym swoim pieknym, digitalizowanym glosem ;))) sory za ot

#21 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 28 maja 2005 - 11:00

Menelku ja bym cie bardzo prosil zebys troche staranniej wazyl i dobieral slowa - to jest forum publiczne - a ty najzwyczajniej w swiecie mnie obrazasz sugerujac ze wzialem za swoj tekst pieniadze lub ze "cenzura" go skads tam. Rozumiem ze tekst nie przypadl ci do gustu ale mozna go chyba skrytykowac nie zarzucajac mi oszustwa i kryptoreklamy? Celowo nie odzywalem sie wczesniej bo nie chcialem krempowac swobodnej rozmowy ale uwazam ze takie zarzuty to przesada. Zwracam uwage, ze tekst ten powstal dla ludzi ktorzy kupili/chca kupic maka i maja problemy z przesiadka a nie po to aby kogokolwiek do Apple przekonac. Nie wzialem za to od nikogo zadnych pieniedzy, niczego nie "cenzura" i nie staralem sie "obiektywnie" opisywac roznic pomiedzy Windows a MacOS X bo to temat na zupelnie inny artykul. Jest to WYRAZNIE napsiane na poczatku omawianego tekstu. To tyle tytulem sprostowania. BTW - Dzieki wszystkim za ciekawa dyskusje, dla mnie to bardzo interesujace co piszecie, tym bardziej ze miejsce na takie rozmowy (w komentarzach do tekstu) przerodzilo sie niepotrzebnie we flajma PC vs Apple. Pozdrawiam,

#22 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 28 maja 2005 - 11:03

widzialem miedzy ikonkami ( configuracji ) startup sound ..
czy to jakis soft do zmiany dzwieku podczas startu maczka ?// czy istnieje mozliwosc np zeby podczas startu komputer wital sie ze mna np hello costam ?? tym swoim pieknym, digitalizowanym glosem ;))) sory za ot

Jedyna rzecz jaką można zrobić tym programikiem, to wyłączyć dźwięk jaki jest odtwarzany podczas włączania komputera.

#23 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 28 maja 2005 - 11:04

Startup Sound sluzy do wylaczenia lub sciszenia tego "BANG" po wlaczeniu komputera :)

#24 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 28 maja 2005 - 11:50

ok tnx :( szkoda ze sie nie da nic wiecej z tym zrobic

#25 i200

i200
  • 20 postów

Napisano 28 maja 2005 - 14:04

Trochę przydługi
Dołączona grafika

Wydaje mnie się że problemem nadal jest brak albo uboga oferta aplikacji dla tej platformy. wiem że "da" się DVD odtworzyć i Mp3 i jest coś do 3D ale nie namówicie studenta politechniki booo : pan doctor wymaga tego tamtego i srego co trzeba to z torrenta ściągnąć ale nie ma na maca , ba , nie ma na UNIXA ! a na emuatorku to można grać w gry dosowe. ( aplikacje MATH CAD i inne obliczeniowe )




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych