Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Apple x86


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#26 orzels

orzels
  • 759 posts

Posted 08 June 2005 - 22:23

... napisal gosc spod windozy xp ;)

#27 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 posts
  • Płeć:
  • SkądRumia

Posted 09 June 2005 - 11:16

pozostał samiusieńki system dla userów, którzy sami zaczeli coś tam robić i jest tak, że ->

......że grupa zapaleńców tworzy oprogramowanie.
Z tą historią Amigi to trafiłeś jak kulą w płot. 14 lat miałem Amigę i znam jej historię. Co do zbijania kasy to nie chodziło mi o producentów oprogramowania, bo oni już dawno na Amidze postawili krzyżyk, przynajmniej niektórzy, miałem na myśli raczej firmy które po kolei stawały się właścicielami nazwy.

#28 SKOLMAN_MWS

SKOLMAN_MWS
  • 130 posts

Posted 10 June 2005 - 21:32

> Eeee, bez przesady. Amiga się skończyła bo skończyło się Commodore


Commodore to inna bajka byłego tysiąclecia. Amiga była jest i będzie i już nikt tego nie zmieni czy ty tego chcesz czy nie. :lol:

Czy ja pisałem żebyś kupował akurat Amige? Dla takiego Kowalskiego jak Ty to najlepszy jest zwykły (oby najtaniej) marketowy pecet z wiodącym proszkiem do prania czyli systemem Windows, i już nie martwisz się czy gra/pragram przyniesiona od kupmpla u Ciebie się uruchomi, czyż to nie wspaniałe? ;)

System MacOS w wersji na procesory PowerPC się kończy, a nowa generacja systemu Amiga w wersji na procesory PowerPC dopiero się zaczyna! :D

DivX 5.0 AmigaOS4 PPC G3@800MHz - http://os4depot.net/...t-march2005.avi

http://os4.exec.pl/ - http://www.efunzine....d9b22f695085f4d - http://www.exec.pl/c...ts.jsp?nid=2242

#29 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 10 June 2005 - 21:40


Commodore to inna bajka byłego tysiąclecia. Amiga była jest i będzie i już nikt tego nie zmieni czy ty tego chcesz czy nie. :lol:


Prawdziwy fan ... :D :mrgreen:

#30 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 posts
  • Płeć:
  • SkądRumia

Posted 11 June 2005 - 16:16

[quote="SKOLMAN_MWS"][quote=Marcin_G]
Czy ja pisałem żebyś kupował akurat Amige? Dla takiego Kowalskiego jak Ty to najlepszy jest zwykły (oby najtaniej) marketowy pecet z wiodącym proszkiem do prania czyli systemem Windows, i już nie martwisz się czy gra/pragram przyniesiona od kupmpla u Ciebie się uruchomi, czyż to nie wspaniałe? ;)[/quote]
Czy Ty wogóle czytasz to co się do Ciebie pisze?
Czytając Twoje odpowiedzi, dochodzę do wniosku że raczej nie, więc może jeszcze raz przypomnę że Amigę miałem 14 lat i był to mój świadomy wybór i daruj Sobie powyższe teksty. Ponadto jakbyś zadał Sobie trochę trudu i przeczytał mój podpis nie wysuwałbyś zbyt pochopnych wnoisków, no chyba że Mini to dla takiego znawcy jak Ty Pecet z marketu, to w takim razie sorki.
Tak swoją drogą to ciekwy moment wybrałeś na zapisanie się na forum, a patrząc na odpowiedzi których udzielasz (a może raczej próbujesz udzielić) odnoszę wrażenie że postanowiłeś zostać amigowym inkwizytorem w "ciężkich" :wink: czasach jakie nastały dla użytkowników Mac-a.
Na koniec dodam jeszcze że codziennie przeglądam PPA i z zaciekawieniem czytam co nowego w sprawie A1 i Pegasosa. Jestem całym sercem za tym aby A1 w końcu doczekała się pełnego systemu i była dostępna dla każdego kogo będzie na nią stać i będzie chciał ją mieć.
Z mojej strony to już raczej EOT, bo nie widzę sensu kontynuowania dalszej wymiany zdań.

#31 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 12 June 2005 - 21:06

W poszukiwaniu informacji na temat gier na Mac'a znalazlem :
> > > Inside Mac Games < < < podaje ciekawy artylulik o tym jak przesiadka na x86 wplynie na swiat gierek na Mac'u. W skrocie - mamy miec wiecej gier... prawdopodobnie.

#32 -J-

-J-
  • 96 posts
  • Skądwwa

Posted 13 June 2005 - 09:16

co za cudna nowina! mam lzy szczescia w oczach :cry: :mrgreen:

#33 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 13 June 2005 - 10:02

Inside Mac Games < < <[/URL] podaje ciekawy artylulik o tym jak przesiadka na x86 wplynie na swiat gierek na Mac'u. W skrocie - mamy miec wiecej gier... prawdopodobnie.


Pozostaje kwestia co z tymi klientami Apple, którzy kupując komputer nie interesowali się grami a raczej tym , żeby się materiał filmowy nie rozjeżdżał z dźwiękiem jak to ma miejsce po kilku godzinach pracy w Adobe Premiere... ;)

#34 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 13 June 2005 - 10:07

Polecam Monthy Python'a - "Always look on bright side of life..." Panowie za duzo niewiadomych, moze IntelMac bedzie OK, moze nie, nie wiem... Tez nie lubie tego Intelopomyslu... tez nie kupuje Mac'a dla gier..., ale szukanie pozytywów raczej nie zaszkodzi... Rozumie, że wasze wypowiedzi to wynik poniedziałkowej sfizy... :twisted:

#35 -J-

-J-
  • 96 posts
  • Skądwwa

Posted 25 June 2005 - 15:12

im wiecej newsow na ten temat tym bardziej sie ciesze :mrgreen: wystarczy,ze apple zrobi liste certyfikowanych czesci i bedzie sobie mozna zlozyc tani sprzet z Tigerem lub po prostu kupic della. mysle,ze obnizka cen sprzetu, na ktorym chodzi oprogramowanie apple spowoduje drastyczny wzrost cen ich oprogramowania. motion nie bedzie juz za $300. z pozytywnych rzeczy - skonczy sie wojna apple vs pc. znow wszyscy beda rowni :mrgreen:

#36 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7237 posts
  • Skąd3city

Posted 17 July 2005 - 11:37

MacRumors wyciągnął ostatnio ciekawą opinię na temat przejścia na procesory Intela...

Artykuł sugeruje, że jego celem nie były tylko komputery, ale także... iPody!
Apple mógłby w nich wykorzystać Intelowską technologię XScale. Już teraz iTunes obsługuje wideo, co oznacza, że w przyszłości moglibyśmy oglądać filmy na... iPodach!

Zapowiada się ciekawie... :D

#37 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 24 August 2005 - 19:21

Pomykając po sieci znalazłem ciekawy krotki artykuł i filmik o OS X i Intelu, a raczej o tym jak to działa. Pierwsze porównanie, OS X na Powerbook'u i OS X na stacjonarym PC - kto szybszy....

>>> filmik - porównanie prędkości ładowania OS X <<< plik WMP

>>> OS X Intel Boot speeds impress <<<

Co wy na to ???

Wiadomo, jak pisze autor, na PB pewnie OS jest obładowany, a na PC jest świeża instalka, ale daje do myślenia...

#38 reeye

reeye

  • 1506 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 26 August 2005 - 00:14

Przemion, Starałem się jak lepper w boże ciało ale się nie udało.
Jestem konserwatywny i nie mam zamiary kupować tandety ( może i wydajnej ).

#39 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 30 August 2005 - 17:10

Kolejny film, OSX na Sony VAIO.

>>> OS X na Sony VAIO - strona WWW <<<
>>> OS X na Sony VAIO - filmik <<<

#40 Kwiatki

Kwiatki
  • 1096 posts
  • SkądPoznan

Posted 30 August 2005 - 21:45

Pomykając po sieci znalazłem ciekawy krotki artykuł i filmik o OS X i Intelu, a raczej o tym jak to działa. Pierwsze porównanie, OS X na Powerbook'u i OS X na stacjonarym PC - kto szybszy....

>>> filmik - porównanie prędkości ładowania OS X <<< plik WMP

>>> OS X Intel Boot speeds impress <<<

Co wy na to ???

Wiadomo, jak pisze autor, na PB pewnie OS jest obładowany, a na PC jest świeża instalka, ale daje do myślenia...


etam , takie porownania to o kant d... roztraskac
range rover z silnikiem 450KM i ferrari z silnikiem 450KM ciekawe ktory lepiej pojedzie??

#41 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 01 September 2005 - 22:03

Coś dla ciekawskich, jak uruchomiony został OS X na PC, nie wosi nic nowego, ale może niektórym sie spodoba.

>>> My day in the Mactel underground installing OS x86 <<<

#42 krismiszcz

krismiszcz
  • 2414 posts
  • SkądLUBLIN

Posted 02 September 2005 - 18:16

a czy ktoś z naszego grona, czyli z forumwiczów zainstalował OS X-a na PC ? bo to jednak jest badzo interesujące. Ostatnio gdy byłem z wizytą u znajomego, na stosie płyt odnalazłem płytkę"...OSX 10.4 x86..." 8) i chyba wśród pcetowców rozszerza się mania os x-a na klonach. ale nie kryje tego, że z ciekawości bym zainstalował go na swoim pc :) (tylko w celach edukacyjnych)

#43 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 02 September 2005 - 18:40

Też się nad tym zastanawiałem.... trzeba namówić kolegów kloniarzy...

#44 krismiszcz

krismiszcz
  • 2414 posts
  • SkądLUBLIN

Posted 02 September 2005 - 18:50

no prawde mówiąc mam dostęp do OSX x86 i PIV chyba 1.8GHz, no ja niestety mam AMD :( ale można zainstalować, opisać i zrobić artek na myapple :) napewno wielu to zaciekawi. ktoś chętny ?

#45 BigMac

BigMac
  • 535 posts
  • SkądOlsztyn

Posted 02 September 2005 - 19:40

a czy ktoś z naszego grona, czyli z forumwiczów zainstalował OS X-a na PC ? bo to jednak jest badzo interesujące.
Ostatnio gdy byłem z wizytą u znajomego, na stosie płyt odnalazłem płytkę"...OSX 10.4 x86..." 8) i chyba wśród pcetowców rozszerza się mania os x-a na klonach.

ale nie kryje tego, że z ciekawości bym zainstalował go na swoim pc :) (tylko w celach edukacyjnych)


Od paru dobrych dni mam zainstalownego na AMD 64 3000+, ale nie chciałem siac niepotrzebnego "zamentu". Działa hmmm.. bardzo ale to bardzo dobrze. Wszyskie programy Adobiego, Quark 6.5, FontAgent nie odbiegaja od G5 2.0. Jesli chcecie moge podeslac wyniki Xbencha i benchmarki na PS8.
Sa jednak i minusy:
-brak sieci wifi :x
-b. słaba obsluga mojego GForce FX 5200 (odswiezanie tylko 60MHz)1280x1024
(steroniki to naprawde kwestia paru miesiecy i bedzie OK)
Jesli chodzi o predkosci i wydajnosc nie widze zadnej roznicy (pewnie zaraz bedzie krzyk
:mrgreen: ) ale tak jest i juz.

Update: Nie bede podawal publicznie ( no chyba ze na priv) zadnych linków do patchy i obrazow .dmg, ani sposobów instalacji bo to po prostu NIELEGALNE :wink: , a ponad to mozna to znalesc na Googlach.

#46 krismiszcz

krismiszcz
  • 2414 posts
  • SkądLUBLIN

Posted 02 September 2005 - 20:11

czyli na procesorach AMD działa bez problemu? jak możesz to podeślij xbencha :)

#47 BigMac

BigMac
  • 535 posts
  • SkądOlsztyn

Posted 02 September 2005 - 20:25

Działa na kazdym procesorze , który obsluguje co najmniej SSE2. :shock:
Xbench
Najlepszy wynik to 65 pkt, ale teraz dzialaja w tle programy (FontAgent , Spell, XPopChar, itp) wiec wynik spadl do 45. Ale trzeba pamietac ze brak obslugi QE i Core przez karte obnizyl wynik. Jesli tylko wyjda sterowniki do NVidi to az strach sie bac :twisted:

Update: Ha ha dzis wyszedl wlasnie sterownik do mojej kart muzycznej CMI 8738 i dziala doskonale

#48 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 posts

Posted 13 September 2005 - 14:41

Proponuje odświerzyć temat z banalnego powodu:
Dziennik Internautów donosi:
http://di.com.pl/news/11090,0.html

Miłośnicy "jabłuszek" oswoili się już z myślą, że w niedalekiej przyszłości procesory Power PC zostaną z komputerów Apple wyparte przez produkty Intela. Okazuje się jednak, że zmiana nie musi nastąpić zbyt szybko.

Apple właśnie podpisało z Freescale Computing umowę na dostawę procesorów Power PC. Kontrakt wygasa dopiero z końcem roku 2008.

Spowodowało to spekulacje, że Apple może mieć kłopoty z dotrzymaniem planu wprowadzenia procesorów Intela do wszystkich swoich produktów jeszcze w roku 2007.

Umowa z Freescale daje Apple pełną swobodę i nie obliguje firmy do zakupów po roku 2007 - firma Jobsa zabezpiecza się jednak przed ewentualnymi opóźnieniami. Apple od dawna współpracuje z Freescale (dawniej: Motorola Semiconductor), a związki te zostały zacieśnione po rozstaniu Apple z IBM-em. "Big Blue" notowało bowiem regularne opóźnienia w realizacji zamówień Apple.


Czyli jak? Mamy opuźnienie, czy Jobs coś kombinuje? A może będziemy miely RÓWNOLEGLE dwie linie Maków: Motorola i Intel?

#49 janek

janek
  • 236 posts
  • SkądŁódź

Posted 13 September 2005 - 16:07

A może będziemy miely RÓWNOLEGLE dwie linie Maków: Motorola i Intel?


Ja (oczywiście spekulując moim niewykwalifikowanym mózgiem) podejrzewam, że to całkiem możliwe. Nie znam się b. dobrze na technologiach budowy takich układów, ale z tego co wiem to wydajność PPC nie jest wcale czczą legendą. Po co więc do końca rezygnować z czegoś co jest dobre?
Wydaje mi się, że głównym problemem odejścia od PPC jest koszt badań prowadzonych nad takimi zaawansowanymi technologiami. Podwyższyć prędkość procesora x86 jest z tego co wiem banalnie łatwa w porównaniu do zamkniętej architektury PPC. Co za tym idzie - badania tańsze - więcej tańszych maków które może powtórzą sukces iPoda.
Ot tyle, a G6 w Power Macu być może się doczekamy. Ale już raczej nie w produktech lini typowo konsumenckiej

#50 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 13 September 2005 - 16:27

Chciałbym aby to co piszecie bylo prawdą, jednak obawiam się że ta umowa to przedewszytskim zabezpieczeni Apple Care na 3 lata dla osób które zakupią mac'a teraz z tą opcją !




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users