Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple x86


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 24 maja 2005 - 15:46

Wedlug mnie UNREAL

x86


Temat, moze bardziej do newsow, ale chce znac wasze opinie na temat Pentium 4 w maczkach :mrgreen: . Jak dla mnie, architekura przestarzala ta x86...

#2 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 maja 2005 - 17:24

procesory x86 w komputerach Apple - zly pomysl. ale ma to druga strone, tzn Apple bedzie musialo przekompilowac swoje systemy, zeby pracowaly na x86-kach, a to mi sie bardziej podoba :) "Fajne te inne windowsy!" - powiedza Piecowcy,dla ktorych nagle pojawi sie Mac OS (chocby i na poczatek 9-ka) - "lepsze od tych starych! (...) O! A na kompach z PPC jak to smiga! moze sie przesiade!" wizja moze bardzo naiwna, ale pomarzyc zawsze mozna, prawda [you:7e197a3ad0] ?

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 24 maja 2005 - 17:29

A TUTAJ piszą, że Apple chce zdobyć logo... Intel Inside! :shock:

#4 MiniMacAdmin

MiniMacAdmin
  • 58 postów
  • SkądCzarna Bialostocka

Napisano 25 maja 2005 - 09:43

wydaje mi sie ,ze apple ma prawo do wielu patentow dotyczacych budowy procesorow PPC i raczej nie bedzie chcial uzywac x86 ,tylko zbudowac nowy,szybszy G5/G6 (czy jak go tam zwal) ,bo IBM nie wywiazuje sie z obietnic 3 GHz mialy byc juz w tamtym roku). moze to tylko takie plotki ,zeby IBM zabral sie do roboty. minimacAdmin

#5 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 30 maja 2005 - 15:20

Intel CEO o APPLE
:shock:

#6 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 30 maja 2005 - 20:58

wizja moze bardzo naiwna, ale pomarzyc zawsze mozna, prawda [you:0353a99c7e] ?


Hej, nie robcie tego znowu, bo zawalu mozna dostac :lol:

Jak chcecie zobaczyc, jak wyglada OS X na x86 na dzien dzisiejszy to proponuje sciagnac sobie emulator PearPC, rozpoczac instalacje OS Xa, pojsc do kina, wrocic, odpalic emulator, pojsc na pizze, wrocic, odpalic Safari i pojsc spac. Tak to dziala :P

#7 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maja 2005 - 21:26

Jak chcecie zobaczyc, jak wyglada OS X na x86 na dzien dzisiejszy to proponuje sciagnac sobie emulator PearPC, rozpoczac instalacje OS Xa, pojsc do kina, wrocic, odpalic emulator, pojsc na pizze, wrocic, odpalic Safari i pojsc spac. Tak to dziala :P


to nie to samo!

przede wszystkim większość mocy przerobowej podczas pracy z PearPC idzie na tlumaczenie instrukcji dla PPC na instrukcje zrozumiale dla x86, a dopiero marne resztki na faktyczną pracę systemu. Tak więc nie jest to miarodajny przykład tego, jak OS X radziłby sobie na IA32/64.
Podejrzewam, że po przepisaniu chodziłby z wydajnością mniej więcej Win2000 (plus ewentualne bugi wynikłe z przepisywania)

Niemniej po zakupie dodatkowego ramu (cel - 768MB) potestuję sobie PearPC (jak ktoś mi użyczy Panthery do testów ;) ) i się przekonam

#8 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 02 czerwca 2005 - 10:38

beru, zartowalem przeciez :| PearPC to kompletny niewypal, ale jedyna mozliwosc, zeby odpalic OSX na x86 na dzien dzisiejszy...

#9 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2005 - 22:26

Nalezy pamietac ze intel to spora firma i nie produkuje jedynie x86 ale wiele innych ukladow

#10 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 czerwca 2005 - 22:30

tak, ale to na x86'kach najwięcej zarabiają, więc polityka firmy związana jest przede wszystkim z nimi.

#11 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2005 - 22:55

Pewnie tak ale zamiesznie z apple moze odnosic sie do tej mniej znanej czesci dzialnosci firmy.

#12 SKOLMAN_MWS

SKOLMAN_MWS
  • 130 postów

Napisano 07 czerwca 2005 - 13:04

http://www.ppa.pl/fo...727&#reply_2727

#13 czaja

czaja
  • 2 postów

Napisano 07 czerwca 2005 - 15:52

beru, zartowalem przeciez :| PearPC to kompletny niewypal, ale jedyna mozliwosc, zeby odpalic OSX na x86 na dzien dzisiejszy...


Jest jeszcze CherryOS i jest z nim o wiele mniej problemów ;) Ale i tak do jako takiej emulacji min. potrzeba 2gh i 768mb ram :P

#14 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 07 czerwca 2005 - 17:17

moim zdaniem niech se nowe maczki działają na czym chcą , co mnie obchodzi procesorek . Byle jak do tej pory maczki były piękne , maily swoj system, równiez piękny, prosty i stabilny. To chyba system świdczy o wyjątkowości tych komputerów ????? taką mam nadziję . Pomysł z prockiem typu P4 nie uważam za szczęśliwy, może jednak apple wsadzi coś innego niż z oferty Intela .

#15 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 07 czerwca 2005 - 17:19

Proszę mieć na uwadze, że to iż nawet będą Mac x86
nie oznacza że OSX będzie można uruchamiać na
typowych śmierdzących nadpalonym ebonitem PieCach.
To jest dość istotne - bo jak widzę, niektórzy sądzą
że jak Apple zacznie budować Mac'i z Intelem to sobie
OSX'a na dotychczasowych PieCach postawią... phahahaha,
nie ma letko, phahahaha!





#16 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 07 czerwca 2005 - 19:00

x86 - Przykro mi , ale tak jak wcześniej widziałem sens w kupowaniu Maca teraz nie widzę go w ogóle. Początek końca ... a szkoda ... Przemion słusznie napisał ... była sobie amiga był sobie mac ... wielka szkoda ... nie ma się co oszukiwać ... A właśnie ... obecnie używam Palma , a w przyszłości ... niestety PocketPC ...

#17 SKOLMAN_MWS

SKOLMAN_MWS
  • 130 postów

Napisano 07 czerwca 2005 - 22:35

http://www.ppa.pl/fo...artliczba=0&v=f

http://www.ppa.pl/ne...59&c=1#comments

http://www.exec.pl/c...ts.jsp?nid=2242

#18 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 08 czerwca 2005 - 11:53

Przemion słusznie napisał ... była sobie amiga był sobie mac ... wielka szkoda ... nie ma się co oszukiwać ...

Eeee, bez przesady. Amiga się skończyła bo skończyło się Commodore, a firmy które "przyszły" później jedynie chciały zbić kasę na nazwie "Amiga".
Co do Apple to chyba ma się dobrze, więc jak narazie nic się nie kończy. Mnie osobiście też fakt zmiany procka nie cieszy (dwa miesiące temu kupiłem Mini), ale sam procesor to przecież jeszcze nie cały komputer. Jeżeli skończy się tylko na wymianie procesora i przepisaniu MacOS pod ten procesor, a cała reszta czyli płyta główna z całym pozostałym osprzętem będzie od Apple to jakby nie patrzeć będzie to nadal MAC tylko z nowym "serduszkiem". Trochę ciężko mi uwierzyć w to że nagle MAC OS będzie chodził na blaszakach kupionych w markiecie.

#19 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 czerwca 2005 - 12:14

Trochę ciężko mi uwierzyć w to że nagle MAC OS będzie chodził na blaszakach kupionych w markiecie.


Apple twierdzi, że nie będzie. Choć jest możliwość, że społeczność np. Open Source wymyśli jakieś obejście.

#20 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 08 czerwca 2005 - 12:23

No to oby dotrzymali słowa. Bo jak MAC będzie się równał blaszak z marketu, to do lamusa będzie można odłożyć legendarną już stabilność MacOS. PS. Tak na marginesie, to ja mam jekieś niesamowite "szczęście" do komputerów. Jak kupiłem Amigę1200 to po pół roku okazało się że Commodore zaliczyło bankructwo i trzeba szukać czegoś innego (10 lat szukałem). Teraz kupiłem Mini, a tu Apple zmienia platformę sprzętową, a co za tym idzie może się okazać (oby nie) że na PPC już nic nowego nie powstanie. To może kupię PeCeta z Windą, a okaże się że Bill pójdzie z torbami? :twisted:

#21 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 08 czerwca 2005 - 13:59

No to oby dotrzymali słowa. Bo jak MAC będzie się równał blaszak z marketu, to do lamusa będzie można odłożyć legendarną już stabilność MacOS.

PS.
Tak na marginesie, to ja mam jekieś niesamowite "szczęście" do komputerów. Jak kupiłem Amigę1200 to po pół roku okazało się że Commodore zaliczyło bankructwo i trzeba szukać czegoś innego (10 lat szukałem). Teraz kupiłem Mini, a tu Apple zmienia platformę sprzętową, a co za tym idzie może się okazać (oby nie) że na PPC już nic nowego nie powstanie.
To może kupię PeCeta z Windą, a okaże się że Bill pójdzie z torbami? :twisted:


Ja tez mam podobnego farta zawsze kupje compa prawie w przed dzien zmian rewolucyjnach w Apple.
Tak wogole to mysle ze taka zmiana procesorow moze jeszcze pare razy za naszego zycia zdazyc.
Niestety strach ma duze oczy, bo obawiamy sie o to co kochamy i bardzo lubimy.......

#22 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 08 czerwca 2005 - 14:53

moze nie bedzie tak zle, co? ponoc intel ma wypuscic jakies nowe rewolucyjne procki...

#23 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2005 - 17:26

podejzewam ze intel wypusci jakiegos procka np. P4 G5 :) a pozniej z tego zrobi mobile no i bedziemy mieli Pb G5 :) ale martwi mnie jeden fakt ze procki intela sie cholernie grzeja w porownaniu to Amd :/ jeden z najmocniejszych P4(tych 2 rdzeniowych) wydziela duzo ponad 140W ciepla :/

#24 SKOLMAN_MWS

SKOLMAN_MWS
  • 130 postów

Napisano 08 czerwca 2005 - 20:30

Re: Marcin_G - Wysłany: 8 Czerwiec 2005, 12:53
> ...a firmy które "przyszły" później jedynie chciały zbić kasę na nazwie "Amiga".


Ciekawe tylko z czego by mieli zbić tą kasę jak czołowi developerzy oprogramowania po bankructwie firmy Commodore nagle się odwrócili od AmigaOS i pozostał samiusieńki system dla userów, którzy sami zaczeli coś tam robić i jest tak, że ->

http://www.amigaminus.mrwolf.pl/

http://www.virtualdi...000/indexe.html

http://www.virtualdi...001/indexe.html

http://www.virtualdi...002/indexe.html

http://www.ppa.pl/ar...3&ids=32&id=582

#25 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 08 czerwca 2005 - 22:08

fuck .. kupilem maca zeby uciec od windozy ... a wiedze ze to wraca jak bumerang ;( mam andzieje ze nie bedzie intela w macach .. !!!!!!!!!!!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych