Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pekajaca obudowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#26 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 20 kwietnia 2008 - 11:40

Marcin... nie wiesz ze zawsze zdazaja sie wadliwe modele ? czy to mercedes czy fiat. tak samo jest w tym przypadku.

#27 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 20 kwietnia 2008 - 13:16

...A co do laptopow PC i nie tylko to jest takie jedno ale, ze czlowiek ma wybor: moze kupic tanioche i narzekac do woli na braki (bo to taniocha), albo kupic pancerniaka i wydac na niego konkretna kase..


...i też narzekać jak Ty na MacBooka.
Proszę wskaż mi "pancerniaka" na którego czegoś nie znajdę.

W przypadku Apple masz taki wybor: kupic drogi MacBook Pro lub i tak drogi szajs MacBook. Ja dziekuje za taka alternatywe.


Sęk w tym iż dla Ciebie drogi, a dla większości klientów Apple wart swojej ceny.
Oczekujesz ideału w 100% za 4k, a nawet "pancerniaki" powyżej 10k mają wady.

Najtańszy Acer za 1.4k jest za drogi na jego poziom techniczny, nie ma akceptowalnej ceny za taką uciążliwość - tak jak mały Fiata nie jest wart żadnych pieniędzy. Celowo przejaskrawiłem by pokazać absurd skrajności.

Tak na marginesie dodam, ze ani ja nie przekonam Was ani Wy mnie ;)


Nikt Cię nie będzie przekonywał, my po prostu nie zgadzamy się z Twoją skrajną opinią na temat sprzętu z którym nie miałeś do czynienia, a tylko czytałeś o kilku problemach, i proszę nie szafuj wyświechtaną ripostą o "obrońcach Apple" to jest forum Apple, mamy MacBooki i możemy o nich coś dobrego powiedzieć, a obrońców Acera szukaj gdzie indziej.
Nie ma sprzętu idealnego - każdy może zawieść w ten czy inny sposób. Porównywać można właściwie tylko rozwiązania i technologie, a nie awaryjność oraz co chcę podkreślić obsługę klienta - pokaż mi producenta który wymienia pęknięte czy odbarwione elementy obudowy w ramach gwarancji, a co dopiero PO GWARANCJI jak to ma miejsce w Apple. Tylko proszę nie zmuszaj mnie do podawania znanych wad konstrukcyjnych innych marek gdy będziesz twierdził że innym się takie wady nie zdarzają.

#28 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 20 kwietnia 2008 - 14:43

no i obudowa bedzie wymieniona bez najmniejszego ale :D i to po gwarancji

#29 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 20 kwietnia 2008 - 14:51

no i obudowa bedzie wymieniona bez najmniejszego ale :D i to po gwarancji


Mówiłem o rękojmi!;)
Cieszę się, że mogłem pomóc.

---- Dodano 20-04-2008 o godzinie 15:53 ----

No i znalazł się jeden niezadowolony klient, próbujący wyrzucić z siebie gorzkie żale na forum publicznym ALBO zakompleksiony posiadacz "taniego Acera" który próbuje podbudować swoje ego śmiejąc się z ludzi, którzy mają droższy komputer. Coś mi tu zajeżdża pokomunistyczną mentalnością.
Specjalnie robiłem ostatnio porównanie parametrów takiego MB z Acerami, bo mój bracholek stwierdził, że za 2,5k można mieć lepszego notebooka. Acerki wypadają BARDZO blado przy MB - przedpotopowe procki [około 1,66GHz] bardzo słabe matryce [mam Acera w domu - beznadziejny kontrast, kolory blade jak ....] baterie jeszcze li-jon [beznadziejnie niski czas pracy - zaraz woła o ładowarke]. Obudowa wcale najlepiej niewykonana - plastiki marnej jakości, nieprzyjemne w dotyku [łatwo się na nich ręce pocą] i tandetne faktury [coś ala skóra?].O wyglądzie lepiej już nie wspomne, bo to niby subiektywna ocena, ale każdy człowiek o zdrowych zmysłach woli jednolity kawałek maszynki, od tandetnego z masą niepotrzebnych dodatków, odworków, przycisków itp.

edit// właśnie poczytałem sobie fora komputerowe - tematy o Acerach.
Najwięcej uskarżań na :
źle spasowane plastiki [skrzypiąca obudowa]
złażącą farbę
czas pracy akumulatora [w niektórych nawet 1,5h!!!!]
serwis gwarancyjny
i ogólnie wszechobecne problemy z Windowsem, brakiem sterowników, brakiem połączenia z internetem itp.

Czy na tej podstawie można stwierdzić, że Acer to też g*** do kwadratu? Oczywiście, że nie bo to logiczne, że na forum zgłaszają się ludzie z problemami ze sprzętem.


Taaaa....
1,5h nawet podaje producent. I to czegoś takiego można oczekiwać, gdy laptop jest nowy...
Tak po roku użytkowania z tego 1,5h się robi 0,5h... (wiem od znajomego)

#30 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:04

Obudowy w MacBookach trzaskają najczęściej w tym samym miejscu:
Flickr: The My MacBook Was Cracked By Itself Pool .
Nie będę tutaj wdawał się w dyskusję na temat wyższości Acera nad Apple ;-), jednak IMHO pękające obudowy w MacBookach to jednak jest problem. Oczywiście, trudno jest oszacować skalę zjawiska. Niemniej, liczne posty na forach i strony jak powyższa wskazują, iż z problemem boryka się wielu użytkowników. To, że pękniete obudowy wymieniane sa nawet na gwarancji jest marnym pocieszeniem. Wymiana to zawsze kłopot, wysyłka do serwisu, jakiś czas bez komputera. Moim zdaniem Apple dawno powinno coś z tym zrobić, a nie psuć sobie opinię...

#31 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:06

No to faktycznie przy takim cudzie MB z tymi swoimi 6 godzinami to szajs :)

#32 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:15

Obudowy w MacBookach trzaskają najczęściej w tym samym miejscu:
Flickr: The My MacBook Was Cracked By Itself Pool .
Nie będę tutaj wdawał się w dyskusję na temat wyższości Acera nad Apple ;-), jednak IMHO pękające obudowy w MacBookach to jednak jest problem. Oczywiście, trudno jest oszacować skalę zjawiska. Niemniej, liczne posty na forach i strony jak powyższa wskazują, iż z problemem boryka się wielu użytkowników. To, że pękniete obudowy wymieniane sa nawet na gwarancji jest marnym pocieszeniem. Wymiana to zawsze kłopot, wysyłka do serwisu, jakiś czas bez komputera. Moim zdaniem Apple dawno powinno coś z tym zrobić, a nie psuć sobie opinię...


To prawda. Wcześniej, czy później każda obudowa w tym miejscu pęknie, bo to wada konstrukcyjna.

#33 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:19

To prawda. Wcześniej, czy później każda obudowa w tym miejscu pęknie, bo to wada konstrukcyjna.


Chyba jednak nie każda. Gdyby tak było Apple miałoby znacznie mniejszą sprzedaż tego modelu, a to jeden z najpopularniejszych Mac'ów. Poza tym - Apple nie może sobie pozwolić na coś takiego.

#34 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:38

Chyba jednak nie każda. Gdyby tak było Apple miałoby znacznie mniejszą sprzedaż tego modelu, a to jeden z najpopularniejszych Mac'ów. Poza tym - Apple nie może sobie pozwolić na coś takiego.


Apple już sobie na to pozwoliło olewając wszystkie zgłoszenia o pękających obudowach!
Juz dawno powinni przynajmniej zmienić ten kiepski plastik.
A co do każdej obudowy, to tylko kwestia czasu.

#35 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:41

Zdaje się, że pęka wyłącznie, kiedy ktoś trzyma łapska w tym miejscu podczas pisania. Moja znajoma ma MB od roku i jej nic nie pęka - zauważyłem jednak że ona trzyma zawsze łapki w powietrzu kiedy pisze. Tak na chłopski rozum, to nie jest to wina Apple - niby jak mieli obliczyć nacisk na każdy cm2 obudowy komputera? Chyba trzeba zrobić ankietę wśród posiadaczy MB na ten temat, bo jak narazie wypowiadają się głównie ci niezadowoleni [no i jeden "acerna1,4kfan"].

#36 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 kwietnia 2008 - 17:03

Zdaje się, że pęka wyłącznie, kiedy ktoś trzyma łapska w tym miejscu podczas pisania. Moja znajoma ma MB od roku i jej nic nie pęka - zauważyłem jednak że ona trzyma zawsze łapki w powietrzu kiedy pisze.
Tak na chłopski rozum, to nie jest to wina Apple - niby jak mieli obliczyć nacisk na każdy cm2 obudowy komputera?
Chyba trzeba zrobić ankietę wśród posiadaczy MB na ten temat, bo jak narazie wypowiadają się głównie ci niezadowoleni [no i jeden "acerna1,4kfan"].


Apple chyba myślało, ze będzie miało tylko takich użytkowników, jak ta panienka z prawej strony. :lol:

#37 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 17:16

Tak - Stefan tam w US tylko myśli jakby tu teraz nabruździć użytkownikom MB. Te pękające obudowy to spisek zawiązany przez Żydów, komunistów, imperialistów i Rosjan. Nie bądźmy śmieszni - Apple nic na ten temat nie myśli, widocznie liczba zgłoszeń o pękających obudowach jest zbyt mała na jakąś większą ingerencję w konstrukcje MB - zwłaszcza kiedy planują wydanie nowej generacji. Wogóle nie widze tutaj problemu - pęknie, naprawią.

#38 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 kwietnia 2008 - 17:23

Zdaje się, że pęka wyłącznie, kiedy ktoś trzyma łapska w tym miejscu podczas pisania. Moja znajoma ma MB od roku i jej nic nie pęka - zauważyłem jednak że ona trzyma zawsze łapki w powietrzu kiedy pisze.
Tak na chłopski rozum, to nie jest to wina Apple - niby jak mieli obliczyć nacisk na każdy cm2 obudowy komputera?


Bez jaj :-). W ten sposób dojdziemy do wniosku, że najlepszym sposobem użytkowania MacBooka jest umieszczenie go w gablocie za szybą. Wtedy rzeczywiście zawsze będzie piękny i młody a my będziemy cieszyli się, że nic nie pęka :-).

Są różne style pisania na klawiaturze (mało istotne w tym momencie, który jest bardziej poprawny) i to nie ma nic do rzeczy. Laptop powinien znieść każdy standardowy sposób użytkowania i nie pękać samoistnie.

Rozumiem, że trudniej jest wyeliminować np. grzanie się MacBooków i szczególnie MacBooków Pro. To wymagałoby nieco większej modyfikacji całej konstrukcji i być może doczekamy się tego w nowej rewizji (może w czerwcu). Ale zmiana receptury plastiku na bardziej trwały to nie jest chyba jakiś technologiczny Mount Everest. Wstyd Apple! Tyle w tej kwestii.

#39 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 18:26

A czy to "pęknięcie" jest aż tak straszne? Z tego co widziałem to jest to poprostu małe odłamanie plastiku. Jeszcze raz chciałbym zauważyć, że wydaje mi się iż nie jest to problem ze składem plastiku tylko rozkładem sił działających na klawiaturę, lub te okolice pod nią.

#40 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 kwietnia 2008 - 18:39

A czy to "pęknięcie" jest aż tak straszne? Z tego co widziałem to jest to poprostu małe odłamanie plastiku.
Jeszcze raz chciałbym zauważyć, że wydaje mi się iż nie jest to problem ze składem plastiku tylko rozkładem sił działających na klawiaturę, lub te okolice pod nią.


Czyli wina niedobrych użytkowników, którzy swoimi ciężkimi łapskami uciskają to "dzieło sztuki" ? LOL

#41 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 18:49

Jezu tak to ja nie będę rozmawiał - użalajcie się dalej nad swoimi biednymi Maczkami z połamanymi obudowami, nikt was nie rozumie i nie kocha, cały świat jest przeciwko wam. Mam rade - ubierzcie się w czarnobiałe kraty, czachy, rurki i trampki i tnijcie się żyletkami po kiblach.

---- Dodano 20-04-2008 o godzinie 18:04 ----
Dobra - trochę ochłonąłem, nie powiedziałem że pękanie obudowy to wina użytkowników - chodziło mi tylko o dojście technicznej przyczyny tej wady i ewentualnego sposobu obchodzenia się z MB niepowodującego pęknięć.
Teraz jak nad tym pomyśle, to wydaje mi się, że wystarczyłoby wypchanie czymś przestrzeni pod nadgarstkami, żeby plastik się nie wginał do środka. Ale to tylko gdybanie.

#42 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 20 kwietnia 2008 - 19:06

Apple już sobie na to pozwoliło olewając wszystkie zgłoszenia o pękających obudowach!
Juz dawno powinni przynajmniej zmienić ten kiepski plastik.
A co do każdej obudowy, to tylko kwestia czasu.


Czy kiepski?
Bardzo ładny przynajmniej i wyróżniający MacBook'a wśród laptopów.

---- Dodano 20-04-2008 o godzinie 20:09 ----
Zużycie obudowy zależy też na pewno od właściciela, i tego jak obchodzi się ze sprzętem. Ostatnio jedna osoba, która także posiada MacBook'a powiedziała mi, że mój wygląda jakby wczoraj wyszedł ze sklepu.

#43 toliveistodie

toliveistodie
  • 40 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 20 kwietnia 2008 - 19:44

Mój też zaczyna pękać ale muszę poczekać do wakacji z wymianą ze względu na pracę... Mimo wszystko uważam, że to jednak 'noszenie go wszedzie' powoduje te pekniecia - jestem lektorem i woze go ze soba po firmach codziennie - w dodatku poruszam sie po miescie ZTM - po pol roku pojawily sie pekniecia.... Moj kuzyn ktory go nie nosi bo nie ma takiej potrzeby nie skarzy sie na zadne pekniecia... Ale nie zaluje ze kupilam MacBooka - gdybyscie widzieli moje kolezanki po fachu dzwigajace ogromne Toshiby z ladowarkami jak kloce (zeby wystarczylo na caly dzien prowadzenia zajec) - przynajmniej oszczedzam kregoslup - a zdrowie najwazniejsze :DDD

#44 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 20 kwietnia 2008 - 19:54

…To, że pękniete obudowy wymieniane sa nawet na gwarancji jest marnym pocieszeniem.


Chyba "nawet po gwarancji"

...Moim zdaniem Apple dawno powinno coś z tym zrobić, a nie psuć sobie opinię...

1 - wymieniają nawet po gwarancji
2 - w następnym modelu wadę usunięto
Co jeszcze mają zrobić?

#45 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 kwietnia 2008 - 20:22

Chyba "nawet po gwarancji"

No tak, mój błąd. Miało być "po".

2 - w następnym modelu wadę usunięto
Co jeszcze mają zrobić?


To znaczy? Które uaktualnienie masz na myśli? Z tego co pisali na tym forum użytkownicy w modelach z Santa Rosa problem nadal występował. Chyba, że w najnowszej rewizji wadę usunięto - w modelach z Penrynem.

#46 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 20 kwietnia 2008 - 20:48

A to może być mój błąd - byłem przekonany iż pękają tylko starsze modele (te same co żółkną).

#47 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 kwietnia 2008 - 21:33

Pewne zmiany były wprowadzone również w modelach z końca 2007 (Santa Rosa): Identyfikowanie komputera MacBook (z 13-calowym ekranem, z końca 2007 r) . Trudno powiedzieć czy coś wtedy zrobiono w kwestii jakości plastików. Jednak, jak pisałem wyżej, niektórzy użytkownicy tych modeli również narzekali na pękanie.

#48 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 kwietnia 2008 - 10:47

Bez obrazy, ale Twój post nie ma związku z tematem tej dyskusji. Jest przecież odrębny wątek na temat MacOSX a Vista: http://www.myapple.p...dows-viste.html . Brzytwa moderatora przydałaby się ;-).

#49 kascol

kascol
  • 1 postów

Napisano 05 lipca 2008 - 17:32

pekajacy macbook widze ze pekajaca obudowa to dosc czesty problem czy tylko w macbooku? moj popekal do okola i mam go 1,5 roku to nie duzo jak na taka marke jak apple

#50 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 lipca 2008 - 18:43

Czy kiepski?
Bardzo ładny przynajmniej i wyróżniający MacBook'a wśród laptopów.

Zużycie obudowy zależy też na pewno od właściciela, i tego jak obchodzi się ze sprzętem. Ostatnio jedna osoba, która także posiada MacBook'a powiedziała mi, że mój wygląda jakby wczoraj wyszedł ze sklepu.


Mnie nie chodziło o wygląd tego plastiku, tylko o jego grubość i jakość!
W iBookach tego problemu nie było, bo tam był lepszy plastik, a też były ładne.

A to może być mój błąd - byłem przekonany iż pękają tylko starsze modele (te same co żółkną).


Pękają i żółkną starsze i nowsze modele.
Apple pewnie ma pełne magazyny tych obudów i nic w tej sprawie nie robi, bo jakoś trzeba wypchnąć ten "towar", tak samo jak combo!
Moim zdaniem nie zawinił jakiś chiński producent, tylko sama firma chciała oszczędzić koszty.
Gdyby było inaczej, to już prasa by o tym pisała, a Apple obciążyła by producenta.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych