Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pekajaca obudowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 17 kwietnia 2008 - 22:00

Wietam, Mam taki problem. Tydzien temu skonczyla mi sie roczna gwarancja. Zauwazylem ze przy wylocie powietrza z tylu i obok baterii komputer zaczal sie "sciemniac" i robic jakby osmolony. Tylko w tych miejscach gdzie jest bardzo goracy czasami. Rowniez z tylu przy wylocie powietrza zaczela mi pekac obudowa. Tez pekla mi obok myszki, tam gdzie ekran stka sie z reszta komputera po zamkniecu (przy tych wystajacych kreskach po obu stronach kamerki). Myslicie ze cos wyskuram w SADzie ? bo nie mam zamiaru czekac i patrzec czy cala obudowa mi popeka czy moze (tfu tfu) spali mi sie komputer a wraz z nim wiele danych z dysku twardego.

#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 kwietnia 2008 - 23:04

nic nie zrobisz, juz po gwarancji

#3 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 18 kwietnia 2008 - 06:03

Na przyszlosc zastanow sie co kupujesz i za ile.

#4 Suave

Suave

  • 2 204 postów

Napisano 18 kwietnia 2008 - 07:52

Na przyszlosc zastanow sie co kupujesz i za ile.


???

#5 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 18 kwietnia 2008 - 08:07

heh, ja mam maca dopiero 3 miesiace i tez mi zaczela pekac z tylu przy wylocie powietrza z tylu.... SAD wymienia obudowe na gwarancji??

#6 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 18 kwietnia 2008 - 15:41

Na przyszlosc zastanow sie co kupujesz i za ile.


a ciebie co ugryzlo ?

#7 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 05:33

Mnie? Absolutnie nic mnie nie ugryzlo w ostatnim czasie :P W zasadzie to powiem jasniej. Na drugi raz trzeba sie zastanowic czy warto wydawac duza kwote na przereklamowany badziew. Teraz juz za pozno.

#8 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 19 kwietnia 2008 - 11:09

w zyciu bym nie zamienil maka na nawet jakiegos alienware'a

#9 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 11:27

w zyciu bym nie zamienil maka na nawet jakiegos alienware'a


Kazdy ma prawo wyboru. Dodam tylko, ze moj tani Acer po roku czasu nie ma zadnego pekniecia itp.

#10 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 19 kwietnia 2008 - 18:21

...trzeba sie zastanowic czy warto wydawac duza kwote na przereklamowany badziew...


Tym tokiem myślenia mamy do wyboru tylko:
a) badziew (być może) przereklamowany i drogi
i...
B) pewny badziew (nie)przereklamowany i też drogi skoro badziew

---- Dodano 19-04-2008 o godzinie 18:30 ----

Kazdy ma prawo wyboru. Dodam tylko, ze moj tani Acer po roku czasu nie ma zadnego pekniecia itp.


Dodam tylko iż wydajesz kategoryczne osądy na podstawie JEDNEGO Acera i WIELU żeby nie powiedzieć wszystkich przypadków MacBooka w Polsce - innymi słowy proponuję skonfrontować niezawodność Acera na forum Acera o ile istnieje, i to była neutralna wypowiedź bo jako serwisant laptopów (w ttym Acerów) mógłbym napisać co nieco o kilku różnych wadach...

#11 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 19 kwietnia 2008 - 18:52

Jest rękojmia sprzedawcy. Sklep, w którym kupiłeś MB daje Ci niezależną gwarancję na sprzęt elektroniczny długości 2 lat. Takie mamy w Polsce prawo;) Więc idź do sklepu gdzie kupiłeś MB (w tym SAD, iSpot) i jeśli są uczciwi - powinni bezproblemowo wymienić obudowę.

#12 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 19 kwietnia 2008 - 21:02

mi pekl z prawej strony obok glosnika (jeden slupek kratki) oraz z tylu kamery, na obudowie z zewnatrz, chce mi sie plakac :(((

#13 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 19 kwietnia 2008 - 22:07

kurde dzieki, nie wiedzialem co do tej rekojmi :) jutro lece i zobacze co da sie wykombinowac :)

#14 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 22:10

Tym tokiem myślenia mamy do wyboru tylko:
a) badziew (być może) przereklamowany i drogi
i...
B) pewny badziew (nie)przereklamowany i też drogi skoro badziew

---- Dodano 19-04-2008 o godzinie 18:30 ----


Dodam tylko iż wydajesz kategoryczne osądy na podstawie JEDNEGO Acera i WIELU żeby nie powiedzieć wszystkich przypadków MacBooka w Polsce - innymi słowy proponuję skonfrontować niezawodność Acera na forum Acera o ile istnieje, i to była neutralna wypowiedź bo jako serwisant laptopów (w ttym Acerów) mógłbym napisać co nieco o kilku różnych wadach...


Nie pisze tylko o moim laptopie, kilku moich znajomych ma acery, asusy i toshiby. Fakt jest taki, ze komputer im nie peka ot tak po prostu. Co jednak powiedziec o komputerze dwa razy drozszym z pekajaca obudowa? Mi nasuwa sie jedynie okreslenie "drogi badziew"

Na tym forum moglibysmy o tym dyskutowac do grobowej deski bo kazdy z nas inaczej interpretuje fakty, ktore jednak niezmiennie sa faktami.

#15 born2fight

born2fight
  • 443 postów
  • SkądILL WIND US

Napisano 19 kwietnia 2008 - 22:18

Kazdy ma prawo wyboru. Dodam tylko, ze moj tani Acer po roku czasu nie ma zadnego pekniecia itp.


... z tym ze twoj acer to badziew od dnia w ktorym go kupiles a jego mac od czasu gdzy zaczol pekac ;)...

#16 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 22:33

... z tym ze twoj acer to badziew od dnia w ktorym go kupiles a jego mac od czasu gdzy zaczol pekac ;)...


Tak samo moznaby powiedziec, ze kazdy Polak to zlodziej, a Niemiec staje sie zlodziejem dopiero gdy cos ukradnie ;)

#17 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 kwietnia 2008 - 23:25

Ja bym ujął to tak: MacBook to fajny komputer biorąc pod uwagę parametry/wymiary, ale jego obudowa to badziew ;-).

#18 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 19 kwietnia 2008 - 23:33

jeden przypadek na pare tys. nie czyni reguly. nie ma co generalizowac, pech to pech i tyle, jutro jade to zalatwic i bedzie gites

#19 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 20 kwietnia 2008 - 01:34

[QUOTE=Marcin1979;575167]Nie pisze tylko o moim laptopie, kilku moich znajomych ma acery, asusy i toshiby. [/QUOTE]

Nie zrozum mnie źle ale opinie że "kilku moim znajomym..." nie upoważnianiają do wygłaszania opinii ani o Apple ani o Acerach czy innych, a na podstawie DZIESIĄTEK ba! setek laptopów wszelkich marek jakie się przewijają przez nasz serwis mogę stwierdzić że WSZELKIM markom zdarzają się wady, a ile i którym to kwestia rzetelnych statystyk których nawet specjalizowany serwis jak nasz nie może zrobić - to że naprawiamy ewidentnie najwięcej HP nie znaczy że jest najgorszy - po prostu nasz kontrahent sprzedaje najwyraźniej najwięcej HP.
Idąc dalej ponieważ jest to forum Apple i wszyscy polscy właściciele MacBooka z jakimkolwiek problemem trafiają na to forum to mamy tak dużo o tym postów. Trzeba to wziąć pod uwagę zanim się wygłosi osądy bo może się okazać że są to promile sprzedaży, a np. Twój doskonały Acer wyjątkowo nie należy do procentu wadliwych[/QUOTE]

[QUOTE=Marcin1979;575167]
Fakt jest taki, ze komputer im nie peka ot tak po prostu. Co jednak powiedziec o komputerze dwa razy drozszym z pekajaca obudowa? Mi nasuwa sie jedynie okreslenie "drogi badziew"[/QUOTE]

Porównując "drogi badziew" do podobnych cenowo śmiało mogę stwierdzić że jeszcze droższy Sony ma znacznie więcej wad fabrycznych..

[QUOTE=Marcin1979;575167]
Na tym forum moglibysmy o tym dyskutowac do grobowej deski bo kazdy z nas inaczej interpretuje fakty, ktore jednak niezmiennie sa faktami.[/QUOTE]

Nie interpretuję faktów (pękania MacBooka i kilku innych "nie pękających" laptopów) tylko obalam zamaszystą opinię pozbawioną rzetelnego punktu odniesienia.
Równie dobrze można by (do grobowej deski) wymieniać wady innych drogich modeli innych marek co w sumie można by nazwać delikatnie "inną interpretacją".

#20 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 06:39

Nie zrozum mnie źle ale opinie że "kilku moim znajomym..." nie upoważnianiają do wygłaszania opinii ani o Apple ani o Acerach czy innych, a na podstawie DZIESIĄTEK ba! setek laptopów wszelkich marek jakie się przewijają przez nasz serwis mogę stwierdzić że WSZELKIM markom zdarzają się wady, a ile i którym to kwestia rzetelnych statystyk których nawet specjalizowany serwis jak nasz nie może zrobić - to że naprawiamy ewidentnie najwięcej HP nie znaczy że jest najgorszy - po prostu nasz kontrahent sprzedaje najwyraźniej najwięcej HP.
Idąc dalej ponieważ jest to forum Apple i wszyscy polscy właściciele MacBooka z jakimkolwiek problemem trafiają na to forum to mamy tak dużo o tym postów. Trzeba to wziąć pod uwagę zanim się wygłosi osądy bo może się okazać że są to promile sprzedaży, a np. Twój doskonały Acer wyjątkowo nie należy do procentu wadliwych

Porównując "drogi badziew" do podobnych cenowo śmiało mogę stwierdzić że jeszcze droższy Sony ma znacznie więcej wad fabrycznych..
Nie interpretuję faktów (pękania MacBooka i kilku innych "nie pękających" laptopów) tylko obalam zamaszystą opinię pozbawioną rzetelnego punktu odniesienia.
Równie dobrze można by (do grobowej deski) wymieniać wady innych drogich modeli innych marek co w sumie można by nazwać delikatnie "inną interpretacją".


Tak siak czy owak, jesli mam kupic drogiego maka, czy jak wspomniales, laptopa Sony, najpierw zbieram opinie o danych komputerach. Z dzialania tego wyciagam takie wnioski, ze MOIM ZDANIEM (podkreslenie celowe) mac nie jest wart pieniedzy jakie Apple za niego chce. Moze i laptopy Sony tez nie sa ich warte, tego nie sprawdzalem. Zauwazam tez pewna prawidlowosc: jak tylko sie wspomni o cenie i jakosci maka to zaraz sie znajduja "ratownicy" rzucajacy "kolo ratunkowe" w postaci porownania do innych drogich marek laptopow. Czy ja gdzies napisalem, ze notebooki Sony sa warte swojej ceny? Nie. Na pewno Acer jest wart swojej ceny, ktora teraz wynosi nawet 1,4k PLN przy najtanszych modelach bez systemu (swietna podstawa do wrzucenia jakiegos Linuksa jak Ubuntu czy Suse). Gdy sie popatrzy na ceny innych marek to do granicy 3k PLN mamy ogromny wybor modeli. A Apple? najtanszy MacBook kosztuje prawie 4k i jeszcze takie kwiatki, jak samoistnie pekajaca obudowa? Wybaczcie...

#21 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 kwietnia 2008 - 06:43

Nie pisze tylko o moim laptopie, kilku moich znajomych ma acery, asusy i toshiby. Fakt jest taki, ze komputer im nie peka ot tak po prostu. Co jednak powiedziec o komputerze dwa razy drozszym z pekajaca obudowa? Mi nasuwa sie jedynie okreslenie "drogi badziew"

Może różnica polega na tym, żejak ktos kupuje laptopa Maka, to będzie go nosił cześto, a jak ktoś kupuje laptopa PC, to po to, że mniej miejsca zajmuje i kabli nie ma, my od tego mamy iMaka, i dlatego, użytkownicy Makó, mają więcej problemów z obudowami, bo są eksploatowane.

A Ty, jak znam życie, to zaraz powiesz " O nie, ja też mojego Acera wszędzie zabieram!" , choć mogę się mylić...

#22 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 07:01

Może różnica polega na tym, żejak ktos kupuje laptopa Maka, to będzie go nosił cześto, a jak ktoś kupuje laptopa PC, to po to, że mniej miejsca zajmuje i kabli nie ma, my od tego mamy iMaka, i dlatego, użytkownicy Makó, mają więcej problemów z obudowami, bo są eksploatowane.

A Ty, jak znam życie, to zaraz powiesz " O nie, ja też mojego Acera wszędzie zabieram!" , choć mogę się mylić...


Zawsze jest jakies wytlumaczenie ;).

#23 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 10:24

No i znalazł się jeden niezadowolony klient, próbujący wyrzucić z siebie gorzkie żale na forum publicznym ALBO zakompleksiony posiadacz "taniego Acera" który próbuje podbudować swoje ego śmiejąc się z ludzi, którzy mają droższy komputer. Coś mi tu zajeżdża pokomunistyczną mentalnością. Specjalnie robiłem ostatnio porównanie parametrów takiego MB z Acerami, bo mój bracholek stwierdził, że za 2,5k można mieć lepszego notebooka. Acerki wypadają BARDZO blado przy MB - przedpotopowe procki [około 1,66GHz] bardzo słabe matryce [mam Acera w domu - beznadziejny kontrast, kolory blade jak ....] baterie jeszcze li-jon [beznadziejnie niski czas pracy - zaraz woła o ładowarke]. Obudowa wcale najlepiej niewykonana - plastiki marnej jakości, nieprzyjemne w dotyku [łatwo się na nich ręce pocą] i tandetne faktury [coś ala skóra?].O wyglądzie lepiej już nie wspomne, bo to niby subiektywna ocena, ale każdy człowiek o zdrowych zmysłach woli jednolity kawałek maszynki, od tandetnego z masą niepotrzebnych dodatków, odworków, przycisków itp. edit// właśnie poczytałem sobie fora komputerowe - tematy o Acerach. Najwięcej uskarżań na : źle spasowane plastiki [skrzypiąca obudowa] złażącą farbę czas pracy akumulatora [w niektórych nawet 1,5h!!!!] serwis gwarancyjny i ogólnie wszechobecne problemy z Windowsem, brakiem sterowników, brakiem połączenia z internetem itp. Czy na tej podstawie można stwierdzić, że Acer to też g*** do kwadratu? Oczywiście, że nie bo to logiczne, że na forum zgłaszają się ludzie z problemami ze sprzętem.

#24 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 10:50

No i znalazł się jeden niezadowolony klient, próbujący wyrzucić z siebie gorzkie żale na forum publicznym ALBO zakompleksiony posiadacz "taniego Acera" który próbuje podbudować swoje ego śmiejąc się z ludzi, którzy mają droższy komputer. Coś mi tu zajeżdża pokomunistyczną mentalnością.
Specjalnie robiłem ostatnio porównanie parametrów takiego MB z Acerami, bo mój bracholek stwierdził, że za 2,5k można mieć lepszego notebooka. Acerki wypadają BARDZO blado przy MB - przedpotopowe procki [około 1,66GHz] bardzo słabe matryce [mam Acera w domu - beznadziejny kontrast, kolory blade jak ....] baterie jeszcze li-jon [beznadziejnie niski czas pracy - zaraz woła o ładowarke]. Obudowa wcale najlepiej niewykonana - plastiki marnej jakości, nieprzyjemne w dotyku [łatwo się na nich ręce pocą] i tandetne faktury [coś ala skóra?].O wyglądzie lepiej już nie wspomne, bo to niby subiektywna ocena, ale każdy człowiek o zdrowych zmysłach woli jednolity kawałek maszynki, od tandetnego z masą niepotrzebnych dodatków, odworków, przycisków itp.

edit// właśnie poczytałem sobie fora komputerowe - tematy o Acerach.
Najwięcej uskarżań na :
źle spasowane plastiki [skrzypiąca obudowa]
złażącą farbę
czas pracy akumulatora [w niektórych nawet 1,5h!!!!]
serwis gwarancyjny
i ogólnie wszechobecne problemy z Windowsem, brakiem sterowników, brakiem połączenia z internetem itp.

Czy na tej podstawie można stwierdzić, że Acer to też g*** do kwadratu? Oczywiście, że nie bo to logiczne, że na forum zgłaszają się ludzie z problemami ze sprzętem.


Ze sterownikami nie ma problemu, chyba, ze ktos nie wie, ze ma je na plycie ;). A co do laptopow PC i nie tylko to jest takie jedno ale, ze czlowiek ma wybor: moze kupic tanioche i narzekac do woli na braki (bo to taniocha), albo kupic pancerniaka i wydac na niego konkretna kase. W przypadku Apple masz taki wybor: kupic drogi MacBook Pro lub i tak drogi szajs MacBook. Ja dziekuje za taka alternatywe.

Tak na marginesie dodam, ze ani ja nie przekonam Was ani Wy mnie ;)

#25 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 11:25

Jedno pytanie - masz Macbook'a?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych