Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Google Maps Offline


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
449 odpowiedzi w tym temacie

#26 home theatre

home theatre
  • 91 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 18:14

najwidoczniej jest min. A ogląda sie oczami :D Nie możesz sobie trochę poszperać ? śmierdzący leń

#27 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 kwietnia 2008 - 19:38

home theatre <---głupi debil... (ten sam poziom odzywki co zaprezentowałeś wyżej). Czemu obrażasz innych użytkowników? Obyś sam nie otrzymał takiej pomocy gdy będziesz jej potrzebować jaką zaoferowałeś...

rx5vtx Mapę nazywasz przy wgrywaniu do folderu (zmieniasz nazwę pliku przed kropką i rozszerzeniem), a żeby ją załadować po prostu wybierasz ją w Maps Offline i czekasz aż się załaduje. Często trzeba poczekać chwilę, a jak się już załaduje to pomyślne załadowanie zostanie potwierdzone komunikatem. Potem wracasz do Home i wybierasz aplikację Google Maps.

#28 Voytec

Voytec
  • 173 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 20:19

home theatre - ile wazy mapa calej Polski do ostatniego zblizenia?

#29 rx5vtx

rx5vtx
  • 36 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 20:32

home theatre <---głupi debil... (ten sam poziom odzywki co zaprezentowałeś wyżej). Czemu obrażasz innych użytkowników? Obyś sam nie otrzymał takiej pomocy gdy będziesz jej potrzebować jaką zaoferowałeś...

rx5vtx Mapę nazywasz przy wgrywaniu do folderu (zmieniasz nazwę pliku przed kropką i rozszerzeniem), a żeby ją załadować po prostu wybierasz ją w Maps Offline i czekasz aż się załaduje. Często trzeba poczekać chwilę, a jak się już załaduje to pomyślne załadowanie zostanie potwierdzone komunikatem. Potem wracasz do Home i wybierasz aplikację Google Maps.


Dziekuje :)

---- Dodano 17-04-2008 o godzinie 21:32 ----

najwidoczniej jest min.

A ogląda sie oczami :D

Nie możesz sobie trochę poszperać ? śmierdzący leń



Ty masz cos nie tak w glowie synku :)

#30 goly

goly
  • 658 postów
  • Skądhell

Napisano 17 kwietnia 2008 - 21:48

cisza tu i spokój - jak się nie podoba to się nie odzywać !!! p.s. faktycznie przydała by się mapa PL, nawet jakby ważyła kilka gb

#31 _Luki

_Luki
  • 3 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 21:53

To bylby niezly pomysl, zeby ludzie ktorym udalo sie sciagnac hybrydowe mapy polski czy konkretnych miast wrzucili je gdzies ku pozytkowi ogolu;). Np na rapidshare (w najgorszym razie w czesciach). W koncu to tylko chwila:).

#32 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 18 kwietnia 2008 - 00:07

Słuchajcie, niech mnie ktoś oświeci. Zainstalowałem u siebie GMDL i jedyne co mi działa bez netu to przeglądanie mapy. Żadne wyszukiwanie ani planowanie trasy nie działa i za każdym razem dostaje komunikat o braku znalezionych wyników. Czy tak ma być? To Google Maps Offline to rozumiem ma być swego rodzaju uzupełnienie do tego aby można było wczesniej przy pomocy wifi zgrać sobie trase na telefon i potem w takcie podróży korzystać zarówno z map wgranych na niego jak i tej trasy (tak zeby nie było potrzeby wykorzystywania edge). Dobrze to wszystko rozumiem czy też GMDL działa u mnie wadliwie i wyszukiwanie oraz inne funkcje działac powinny? Z góry dzieki za krotkie wyjasnienie bo troche nie ogarniam a Google Maps Offline u mnie nie działa (wersja 1.1.1) wiec nie mam mozliwosci sam sie upewnic w swoich przekonaniach. Pozdrawiam

#33 liquidstudios

liquidstudios
  • 23 postów
  • SkądSiedlce/Warszawa

Napisano 18 kwietnia 2008 - 10:35

Słuchajcie, niech mnie ktoś oświeci.

Zainstalowałem u siebie GMDL i jedyne co mi działa bez netu to przeglądanie mapy. Żadne wyszukiwanie ani planowanie trasy nie działa i za każdym razem dostaje komunikat o braku znalezionych wyników. Czy tak ma być?

To Google Maps Offline to rozumiem ma być swego rodzaju uzupełnienie do tego aby można było wczesniej przy pomocy wifi zgrać sobie trase na telefon i potem w takcie podróży korzystać zarówno z map wgranych na niego jak i tej trasy (tak zeby nie było potrzeby wykorzystywania edge). Dobrze to wszystko rozumiem czy też GMDL działa u mnie wadliwie i wyszukiwanie oraz inne funkcje działac powinny?

Z góry dzieki za krotkie wyjasnienie bo troche nie ogarniam a Google Maps Offline u mnie nie działa (wersja 1.1.1) wiec nie mam mozliwosci sam sie upewnic w swoich przekonaniach. Pozdrawiam


Dołączam się do postu.

Po doinstalowaniu Google Maps Offline, Google Maps nie wyszukuje tras mimo tego , że cały czas jestem połączony przez Wi-fi. Po odinstalowaniu GM Offline wszystko wraca do normy i GoogleMaps z powrotem działa i wyszukuje trasy bezbłędnie.

IP 1.1.3 BL 4.6

#34 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 07:51

Czy ktoś z uzytkowników mógłby udostępnić tutaj spakowany katalog z programem? Tak jak pisałem wyżej mam wersje 1.1.1 ale chciałbym mimo wszystko sprawdzić czy to na pewno nie zadziała. Installer zainstalowac nie pozwala a na stronach znaleźć nie mogę. :/

#35 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 20 kwietnia 2008 - 12:54

Słuchajcie, niech mnie ktoś oświeci.

Zainstalowałem u siebie GMDL i jedyne co mi działa bez netu to przeglądanie mapy. Żadne wyszukiwanie ani planowanie trasy nie działa i za każdym razem dostaje komunikat o braku znalezionych wyników. Czy tak ma być?

To Google Maps Offline to rozumiem ma być swego rodzaju uzupełnienie do tego aby można było wczesniej przy pomocy wifi zgrać sobie trase na telefon i potem w takcie podróży korzystać zarówno z map wgranych na niego jak i tej trasy (tak zeby nie było potrzeby wykorzystywania edge). Dobrze to wszystko rozumiem czy też GMDL działa u mnie wadliwie i wyszukiwanie oraz inne funkcje działac powinny?

Z góry dzieki za krotkie wyjasnienie bo troche nie ogarniam a Google Maps Offline u mnie nie działa (wersja 1.1.1) wiec nie mam mozliwosci sam sie upewnic w swoich przekonaniach. Pozdrawiam


Adrian, Google Maps Offline dziala dwutorowo:

1. zgrywasz sobie wszesniej trasy majac polaczenie wifi i potem z nich korzystasz kiedy jestes offline. Nie masz jednak mozliwosci wyszukiwania innych tras oprocz tych, ktore masz wgrane

2. dodajesz recznie mapy i korzystasz z nich offline.

---- Dodano 20-04-2008 o godzinie 13:55 ----

Dołączam się do postu.

Po doinstalowaniu Google Maps Offline, Google Maps nie wyszukuje tras mimo tego , że cały czas jestem połączony przez Wi-fi. Po odinstalowaniu GM Offline wszystko wraca do normy i GoogleMaps z powrotem działa i wyszukuje trasy bezbłędnie.

IP 1.1.3 BL 4.6


Dziwny problem. Ja tez jestem na 1.1.3 i BL 4.6 i dziala mi pieknie. Problem musi wiec lezec w czym innym.

#36 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 15:23

1. zgrywasz sobie wszesniej trasy majac polaczenie wifi i potem z nich korzystasz kiedy jestes offline. Nie masz jednak mozliwosci wyszukiwania innych tras oprocz tych, ktore masz wgrane



Ja to całkowicie rozumiem tylko tak jak piszę. Mam wersje 1.1.1 i z installera nie mogę zainstalować Maps Offline ponieważ wymagana jest minimum wersja 1.1.3. Dlatego też prosiłem żeby jakiś człowiek dobrej woli wrzucił tutaj spakowany katalog z programem Maps Offline bo mimo wszystko chciałem to przetestować (a może pójdzie) a na stronach do ściągnięcia tego znaleźć nie mogę.

W tej chwili mam zainstalowane tylko GLML i sprawuje się to bardzo dobrze. Nie oczekiwałem oczywiście, że będę mógł będąc offline wyszukiwac trasy na mapach, których nie mam wgranych, taki zakręcony nie jestem :) Domyślam się, że Maps Offline służy właśnie do zapamiętywania tras aby potem będąc offline móc je wyświetlić na mapach wgranych za pomocą GLML.

Podsumowując tryb offline:
GLML = same mapy bez obługi wyszukiwania
Maps Offline = zapamiętywanie znalezionych wcześniej w trybie online tras tak aby móc je wyświetlić będąc offline

GLML mam, Maps Offline zainstalowac nie mogę z powodu firmware więc dlatego proszę o udostępnienie go tutaj :) Jak coś co napisałem powyżej jest niezgodne z prawdą to prosze o wyprowadzenie z błędu.

#37 swiderr

swiderr
  • 41 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 22:56

wrzucam mape, zaznaczam w maps offline i niestety w maps zostaje mi poprzednio wyszukiwana pozycja. nie pokazuje mi zaladowanej mapy. czy wiesz moze co robie nie tak?

---- Dodano 20-04-2008 o godzinie 22:05 ----

home theatre <---głupi debil... (ten sam poziom odzywki co zaprezentowałeś wyżej). Czemu obrażasz innych użytkowników? Obyś sam nie otrzymał takiej pomocy gdy będziesz jej potrzebować jaką zaoferowałeś...

rx5vtx Mapę nazywasz przy wgrywaniu do folderu (zmieniasz nazwę pliku przed kropką i rozszerzeniem), a żeby ją załadować po prostu wybierasz ją w Maps Offline i czekasz aż się załaduje. Często trzeba poczekać chwilę, a jak się już załaduje to pomyślne załadowanie zostanie potwierdzone komunikatem. Potem wracasz do Home i wybierasz aplikację Google Maps.


Chip, wrzucam mape, zaznaczam w maps offline i niestety w maps zostaje mi poprzednio wyszukiwana pozycja. nie pokazuje mi zaladowanej mapy. czy wiesz moze co robie nie tak?

#38 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 kwietnia 2008 - 23:07

A wyświetla Ci się komunikat w Maps Offline, że załadował pomyślnie mapę? Trzeba czasem "trochę" poczekać. Mapa jest załadowana dopiero po wyświetleniu komunikatu. Ponadto jeśli to jest satelita albo hybryda to wybierz w opcjach aplikacji Maps, aby Ci pokazał właśnie taką mapę (sam tego raczej nie wykrywa) ;)

#39 swiderr

swiderr
  • 41 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 23:53

wmaps offline wyswietla mi ze zaladowal pomyslnie, mapa jest normalna (w znaczeniu nie hybryda ani sat), czy wtedy od razu po starcie w Maps powinna sie zaladowac wlasnie ta mapa? jezeli tak to u mnie laduje ostatnio szukana pozycje.
wczesniej uzylem maps offline zeby przechowac trase. ale usunalem trase z maps offline i zrobilem restore mapy ktora chce wyswietlic.

---- Dodano 20-04-2008 o godzinie 22:59 ----
mapa jest wgrana z GLML. i dalej nic - pokazuje mi stara trase.

#40 Holmi

Holmi
  • 5 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 02:53

Czy ktos moglby mi napisac jak mam ogladac mapki ? U mnie to nie dziala, jak zrobie restore nic sie nie dzieje a jak wejde do maps. app tez sie nic nie dzieje i nie wiem co mam zrobic. Prosze o pomoc i z gory dziekuje

#41 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 21 kwietnia 2008 - 15:45

Chcę stworzyć mapę w GLML, tylko proszę o pomoc. W jaki sposób mogę dokładnie zaznaczyć obszar który ma znaleźć się na mapie. Powiedzmy, że tworzę mapę Łodzi, wyszukuję "Łódź Polska", mam wyświetloną mapę Łodzi i okolic, klikam na "Download The Map", ale do tworzenia ładuje mi tylko część wyświetlonej wcześniej mapy,a nie cała. Nie wiem, czy jasno to opisałem. Mam nadzieję, że tak. Pozdrawiam.

#42 daichu

daichu
  • 122 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 16:54

Witam. sciagnalem mape Tychow. po sciagnieciu zrobilo mi sie duzo katalogow 001, 002, 003 pozniej zamienilem to na plik na iphona . plik o rozszerzeniu SQLITEDB dobrze zrobilem? jak tak to gdzie pozniej mam skopiowac te pliki.?

#43 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 21 kwietnia 2008 - 20:06

Pojawil sie update do wersji 0.20. Ktos widzi jakies zmiany?

#44 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 20:26

A ja po raz trzeci prosze kogokolwiek o wrzucenie tutaj spakowanej wersji programu. Zlitujcie się :/ Wersja softu mi nie pozwala samemu sciagnąć a na stronach nigdzie nie widze. Jak nikomu nie chce sie tego sciagac za pomocą np WinSCP na dysk i pakowac rarem to chociaż zarzucie strone gdzie to jest do ściągnięcia. PLEEEASEEE!!! (nie sądziłem, że bede walił takie trollskie teksty na koniec ale jestem zdesperowany bo wszyscy na mnie leją :) )

#45 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 21:41

To oszukaj Installera co do wersji softu albo go zaktualizuj. Jak? Było na forum.

#46 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 kwietnia 2008 - 22:03

Pojawil sie update do wersji 0.20. Ktos widzi jakies zmiany?


Ja widzę. Na dole jest przycisk, którym można włączyć program "Maps" (czy też "Mapy") bezpośrednio z "Maps Offline" ;)

#47 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 22:13

To oszukaj Installera co do wersji softu albo go zaktualizuj.
Jak? Było na forum.


Wszystko w moim telefonie dziala dobrze wiec nie widze na razie powodu do aktualizowania software specjalnie dla jednej aplikacji, ktory poza zwiekszeniem wydajnosci procka i paroma duperelami wiekszych zmian nie wnosi. Nie wiem co w tym przypadku jest bardziej skomplikowaną sprawą, aktualizacja softu iphona i zdejmowanie zabezpieczen czy tez spakowanie jednego folderu za pomocą rara i wrzuceniem tu na forum. Generalnie jak nie masz zamiaru mi pomoc to chociaz nie chrzań od rzeczy i nie traktuj odgornie kazdego jak nooba bo moja prośba nie jest w postaci "telefon mi sie popsul, ratujcie mnie, moje gg 999999". Jakbym mial znajomego posiadajacego iphona w wersji software 1.1.3 lub wyzsza to bym nie marudzil tutaj na forum. A ze niestety nie mam to jestem zmuszony.

#48 zewlak

zewlak
  • 225 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 22:24

Ale przecież nikt Ci nie kazał zmieniać software'u :) Mówił tylko o oszukaniu, czy wyedytowaniu jednej linijki kodu w jednym pliku. A Ty całe wypracowanie o jakimś odgórnym traktowaniu. Jej :)

Problemy z instalacją aplikacji/poprawek itp. [autor wakoman]

1. logujemy się przez SSH na iPhone
2. wchodzimy do katalogu /System/Library/CoreServices/
3. tego folderu edytujemy plik SystemVersion.plist
w polu z klucza ProductVersion zmieniamy 1.1.4 na 1.1.3 - tak to powinno wyglądać:

Cytat:
ProductVersion
1.1.3

Jeśli w przyszłości wystąpi problem z wymaganie wersji 1.1.4 należy odwrocić proces wpisując 1.1.4


Zamiast 1.1.3/1.1.4 wpisz swoje dane. Pozdr.

#49 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 22:30

I jeszcze jedno, skoro app wymaga 1.1.3(?) to chyba coś w tym jest? Autor nie nakładałby takich restrykcji, gdyby aplikacja działała dobrze na niższych softach.

#50 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 22:52

I jeszcze jedno, skoro app wymaga 1.1.3(?) to chyba coś w tym jest?
Autor nie nakładałby takich restrykcji, gdyby aplikacja działała dobrze na niższych softach.


No to jest raczej oczywiste. Tylko tak jak wcześniej pisałem chciałbym to mimo wszystko sprawdzić na własną odpowiedzialność. Na szczęście wersja 0.2 już sie instaluje nawet na 1.1.1. Dzieki za pomoc




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych