Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Google Maps Offline


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
449 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 14 kwietnia 2008 - 20:24

Dołączona grafika Dołączona grafika

Kilka dni temu pojawiła się świetna aplikacja w Instalerze - Maps Offline. Aplikacja ta pozwala zapisać wyszukaną wcześniej drogę, która dostępna jest później offline.

To świetne rozwiązanie dla tych, którzy albo nie korzystają z EDGE, albo dla tych, którzy chcą ograniczyć wydatki, a jednocześnie chcą korzystać z aplikacji Maps.

Aplikacja działa doskonale. Sam już z niej korzystałem i w najbliższej przyszłości zamierzam trochę ją wyeksploatować...

Jak aplikacja działa:
1. znajdujesz szukaną drogę w aplikacji natywnej - Maps.
2. wchodzisz do aplikacji - Maps Offline
3. wchodzisz do routes; wpisujesz nazwę drogi, którą chcesz zapisać i klikasz na klawiaturze "return".
4. później daną drogę można usunąć. Wybieramy opcję tap to => delete.



#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwietnia 2008 - 20:30

Wczoraj juz testowalem. Fajna rzecz! :)

#3 goly

goly
  • 658 postów
  • Skądhell

Napisano 14 kwietnia 2008 - 20:46

mega super sprawa ale nie tylko do tras ja narazie zgrywam mape do niej ona po prostu zapamiętuje tam gdzie wcześniej byliśmy i zwiększa się jej waga w mb ale w sumie przydała by się mapa PL na iPhone taka do wgrania

#4 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 kwietnia 2008 - 21:46

Trochę by taka mapa PL ważyła :P U mnie jest coś dziwnego z tymi mapami (nie drogami!), bo powinno się dać zapisywać tak jak drogi i nagawać tak samo różne nazwy, a u mnie się tak nie da i wygląda na to, że plik sam się aktualizuje. Tak powinno być?

#5 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 kwietnia 2008 - 21:58

Mapy offline działają bez tej aplikacji ;p no ale już tras nie zapamiętuje :> przydatna aplikacji dla posiadaczy iPodów

#6 home theatre

home theatre
  • 91 postów

Napisano 15 kwietnia 2008 - 14:48

No tak........Ale zabawa zaczyna się dopiero z programem Global Map Downloading Tool (GLML) do ściągnięcia ze strony producenta strony. Działa to na bardzo podobnej zasadzie jak w przypadku Wiki2Touch.

W ogromnym skrócie:
1. Zaznaczasz wybrany obszar
2. modyfikujesz ustawienia według swoich preferencjii (ogromne pole do popisu :D)
3. Sciągasz zdjęcia z serwera
4. konwertujesz na plik iphonowy
5. wgrywasz i mucha nie siada :D

Tym sposobem mam:
Mapę świata rozmiar 75 mb. od ostatniego zoomu do 9. Czyli widzę drogi krajowe :D
Mapę poznania rozmiar 56 mb. Tą mapę mam calutką do ostatniego zoomu :D
Wall street zdjęcie satelitarne 60mb. Do ostatniego zoomu
Polska 280 mb. Do 5 zoomu. Widzę nawet największe wiochy
Teraz robie zdjęcie satelitarne poznania (około 100mb), a potem szczegółową mapę europy :D


Najlepsze z tego wszystkiego jest to. Że wgrywając mapy z Googla, otrzymujemy zaktualizowane mapy, z większą ilością szczegółów, bardziej atrakcyjną wizualnie (porównajcie sobie mapy z Iphona i z internetu z g. maps - różnica jest spora).

Po za tym dzięki GLDL mozna wgrywać inne mapy. Wybór jest naprawdę spory (G. earth, NASA, Yahoo itd.). Myśle że górną granicą wyboru sa umiejetności i wiedza, bo ustawienie funkcjii zaawansowanych zabrało mi dwa dni a i tak wielu spraw nie ogarniam.


Ciekawostka: Mapa całego świata do ostaniego zbliżenia waży tylko..........16 Terabajtów :D

---- Dodano 15-04-2008 o godzinie 15:51 ----
Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu, wyszukiwanie po edge zajmuje dosłownie sekunde, a transfer w przypadku jednego wyszukania zamyka się w paru kb. Wyszukanie drogi, to zaledwie kilka- kilkanascie kb, naprawdę bardzo ułatwia sprawę.

#7 Voytec

Voytec
  • 173 postów

Napisano 15 kwietnia 2008 - 15:19

dziala po prostu swietnie ;) to wlasnie byla moja zmora, w Polsce nie ma warunkow na Maps Online bo ogolnodostepnych hot-spotow jest malo a dzieki tej aplikacji zapisze sobie droge przed wyjsciem z domu i gotowe ;) swietna sprawa ;)

#8 goly

goly
  • 658 postów
  • Skądhell

Napisano 15 kwietnia 2008 - 15:24

chłopaki, za 2 miechy będzie gps dla iPhone i wtedy będzie jazda :D

#9 p0li

p0li
  • 312 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 kwietnia 2008 - 16:47

ja już mam - ale analogowy na razie

Sadistic.pl :: GPS dla ubogich

:)

#10 uho

uho
  • 207 postów
  • SkądŁuków, PL

Napisano 15 kwietnia 2008 - 16:50

jazda bedzie gdy jakas firma np. ta od Automapy, wypusci swoj produkt na iphona, ale w tej sytuacji to jest niemozliwe jesli iphony nie sa oficjalnie sprzedawane w Polsce

#11 napa

napa
  • 122 postów

Napisano 15 kwietnia 2008 - 16:50

No tak........Ale zabawa zaczyna się dopiero z programem Global Map Downloading Tool (GLML) do ściągnięcia ze strony producenta strony. Działa to na bardzo podobnej zasadzie jak w przypadku Wiki2Touch.

ta ale to chyba tylko pod pctem czy jest tez wersja macowa??

a czy to maps offline moge w jakis magiczny sposob zainstalowac na 1.1.1??

#12 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 15 kwietnia 2008 - 19:02

No tak........Ale zabawa zaczyna się dopiero z programem Global Map Downloading Tool (GLML) do ściągnięcia ze strony producenta strony.


Tzn skąd bo ja mnie nawet google tego nie znajduje :/ Prosze o jakiegos linka, z gory dzieki :)

#13 KromuS

KromuS
  • 184 postów
  • SkądEłk / Ostrołęka

Napisano 15 kwietnia 2008 - 22:31

[Maps.app] custom MapTiles caches [PC app, iPhone script] - Hackint0sh

#14 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 02:02

No tak........Ale zabawa zaczyna się dopiero z programem Global Map Downloading Tool (GLML) do ściągnięcia ze strony producenta strony. Działa to na bardzo podobnej zasadzie jak w przypadku Wiki2Touch.

W ogromnym skrócie:
1. Zaznaczasz wybrany obszar
2. modyfikujesz ustawienia według swoich preferencjii (ogromne pole do popisu :D)
3. Sciągasz zdjęcia z serwera
4. konwertujesz na plik iphonowy
5. wgrywasz i mucha nie siada :D

Tym sposobem mam:
Mapę świata rozmiar 75 mb. od ostatniego zoomu do 9. Czyli widzę drogi krajowe :D
Mapę poznania rozmiar 56 mb. Tą mapę mam calutką do ostatniego zoomu :D
Wall street zdjęcie satelitarne 60mb. Do ostatniego zoomu
Polska 280 mb. Do 5 zoomu. Widzę nawet największe wiochy
Teraz robie zdjęcie satelitarne poznania (około 100mb), a potem szczegółową mapę europy :D


Najlepsze z tego wszystkiego jest to. Że wgrywając mapy z Googla, otrzymujemy zaktualizowane mapy, z większą ilością szczegółów, bardziej atrakcyjną wizualnie (porównajcie sobie mapy z Iphona i z internetu z g. maps - różnica jest spora).

Po za tym dzięki GLDL mozna wgrywać inne mapy. Wybór jest naprawdę spory (G. earth, NASA, Yahoo itd.). Myśle że górną granicą wyboru sa umiejetności i wiedza, bo ustawienie funkcjii zaawansowanych zabrało mi dwa dni a i tak wielu spraw nie ogarniam.


Ciekawostka: Mapa całego świata do ostaniego zbliżenia waży tylko..........16 Terabajtów :D

---- Dodano 15-04-2008 o godzinie 15:51 ----
Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu, wyszukiwanie po edge zajmuje dosłownie sekunde, a transfer w przypadku jednego wyszukania zamyka się w paru kb. Wyszukanie drogi, to zaledwie kilka- kilkanascie kb, naprawdę bardzo ułatwia sprawę.



Świetny sposób! Wyszukiwanie punkt trwa sekundę przez EDGE i nie kosztuje zbyt dużo :).
Ciekaw jestem przez jaki czas, iPhone podtrzymuje sesje EDGE?

#15 _Luki

_Luki
  • 3 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 12:52

Uzywajac Global Map Download Tool do sciagniecia wiekszego kawalka mapy, wyskakuje mi komunikat "Google Map tile test failed, may be an idea to change connection (the ip block lasts a few hours". Tez tak macie? jak odczekam troche z kliknieciem "ok" to znow podejmuje sciaganie, ale ze transfery z google maps jakos nie sa wielkie, to sciagniecie mapy ktora ma 100 mb troche zajmuje, a komunikat wyskakuje dosc czesto. Pewnie nic sie nie da poradzic i trzeba co jakis czas klikac to "ok", ale moze ktos wie dokladniej o co chodzi.

#16 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 14:41

Probowalem odpalic to GMDL przez windows xp odpalonym na vmware ale niestety wyskakuje blad :(

#17 _Luki

_Luki
  • 3 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 15:36

Trzeba sciagnac net framework, u mnie dopoki nie zainstalowalem tez wyskakiwal i co ciekawe nie mowil dlaczego, dopiero na drugim kompie pokazal mi komunikat mowiacy co musze zrobic.
link:
[url=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5]Szczegóły pobierania: Pakiet redystrybucyjny .NET Framework wersja 2.0 (x86)[/url]

niestety nie wiem czy pomagam, bo nie mam pojecia co to "vmware";).

#18 iAdam

iAdam
  • 415 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 kwietnia 2008 - 19:26

ja chce to na maca! odkad mam macbooka obrazilem ie na pecety;]

#19 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 kwietnia 2008 - 19:56

"Google Satellite tile test filed Maybe an idea to change connection (the IP block lasts a few hours)" Macie jakąś radę na taki błąd? Chciałem ściągnąć całą mapę hybrydową (we wszystkich przybliżeniach) Krakowa i dostaję taki oto komunikat po 4% ściągania. Podczas wybierania części mapy, które mają zostać ściągnięte program pokazywał, że będą zajmować ok. 70 - 80 MB (o ile dobrze pamiętam). Dodam, że normalna mapa (38,8 MB) ściągnęła się bez problemu. W międzyczasie nic nie grzebałem i chciałem włączyć ściąganie bezpośrednio po pierwszym.

#20 plnukeR

plnukeR
  • 191 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 13:24

Ja zrobiłem mapę krakowa dzisiaj:D

#21 rx5vtx

rx5vtx
  • 36 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 14:35

No tak........Ale zabawa zaczyna się dopiero z programem Global Map Downloading Tool (GLML) do ściągnięcia ze strony producenta strony. Działa to na bardzo podobnej zasadzie jak w przypadku Wiki2Touch.

W ogromnym skrócie:
1. Zaznaczasz wybrany obszar
2. modyfikujesz ustawienia według swoich preferencjii (ogromne pole do popisu :D)
3. Sciągasz zdjęcia z serwera
4. konwertujesz na plik iphonowy
5. wgrywasz i mucha nie siada :D

Tym sposobem mam:
Mapę świata rozmiar 75 mb. od ostatniego zoomu do 9. Czyli widzę drogi krajowe :D
Mapę poznania rozmiar 56 mb. Tą mapę mam calutką do ostatniego zoomu :D
Wall street zdjęcie satelitarne 60mb. Do ostatniego zoomu
Polska 280 mb. Do 5 zoomu. Widzę nawet największe wiochy
Teraz robie zdjęcie satelitarne poznania (około 100mb), a potem szczegółową mapę europy :D


Najlepsze z tego wszystkiego jest to. Że wgrywając mapy z Googla, otrzymujemy zaktualizowane mapy, z większą ilością szczegółów, bardziej atrakcyjną wizualnie (porównajcie sobie mapy z Iphona i z internetu z g. maps - różnica jest spora).

Po za tym dzięki GLDL mozna wgrywać inne mapy. Wybór jest naprawdę spory (G. earth, NASA, Yahoo itd.). Myśle że górną granicą wyboru sa umiejetności i wiedza, bo ustawienie funkcjii zaawansowanych zabrało mi dwa dni a i tak wielu spraw nie ogarniam.


Ciekawostka: Mapa całego świata do ostaniego zbliżenia waży tylko..........16 Terabajtów :D

---- Dodano 15-04-2008 o godzinie 15:51 ----
Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu, wyszukiwanie po edge zajmuje dosłownie sekunde, a transfer w przypadku jednego wyszukania zamyka się w paru kb. Wyszukanie drogi, to zaledwie kilka- kilkanascie kb, naprawdę bardzo ułatwia sprawę.



Dokladniej mowiac, jak wgrywasz i w ktore miejsce ?

#22 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 15:46

jazda bedzie gdy jakas firma np. ta od Automapy, wypusci swoj produkt na iphona, ale w tej sytuacji to jest niemozliwe jesli iphony nie sa oficjalnie sprzedawane w Polsce


przeciez to nie ma zadnego znaczenia - to jest telefon komorkowy, mozesz mieszkac za granica i przyjechac do polski na wycieczke, do pracy itd. - czemu producent map mialby lekcewazyc twoje potrzeby?

#23 home theatre

home theatre
  • 91 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 16:58

Dokladniej mowiac, jak wgrywasz i w ktore miejsce ?


var/mobile/Library/catches/mapstitles

Odnośnie ściągania hybryd. To niestety google specjalnie blokuje połączenia. Dlatego taż raz się Wam uda a raz nie.

Acha, gdy ściągacie zdjęcie satelitarne, gmdl domyslnie ouszcza trzy najbardziej szczegółowe zbiżenia. Trzeba to ustawić wybierając w lewym dolnym rogu zakładkę "advance" i wpisać w max. zoom - 3. Niestety taki zabieg sprawia że pliki robią się niewyobrażalnie duże, i trudne do ściągnięcia. Dla przykładu sam Wall street (3 kratki) zajmowały blisko 100 mb musiałem to ściągać na 10 razy :D

#24 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 kwietnia 2008 - 16:59

Udało mi się namocować z tymi mapami. Po prostu google się rzuca jeśli w krótkim odstępie czasu ściąga się za dużo MB i trzeba było poczekać ;) Rano wrzuciłem na iPoda mapkę i wszystko idealnie działa :D

#25 rx5vtx

rx5vtx
  • 36 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 17:19

var/mobile/Library/catches/mapstitles

Odnośnie ściągania hybryd. To niestety google specjalnie blokuje połączenia. Dlatego taż raz się Wam uda a raz nie.

Acha, gdy ściągacie zdjęcie satelitarne, gmdl domyslnie ouszcza trzy najbardziej szczegółowe zbiżenia. Trzeba to ustawić wybierając w lewym dolnym rogu zakładkę "advance" i wpisać w max. zoom - 3. Niestety taki zabieg sprawia że pliki robią się niewyobrażalnie duże, i trudne do ściągnięcia. Dla przykładu sam Wall street (3 kratki) zajmowały blisko 100 mb musiałem to ściągać na 10 razy :D


Ja tam widze min zoom a nie max zoom.

---- Dodano 17-04-2008 o godzinie 18:37 ----
no i po wgraniu do tego folderu i nazwaniu mapy w Maps Offline jak sie ja przeglada ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych