Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Super dodatki cz. II (Tunning biurka)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#51 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2008 - 19:18

A którą wersję ściągnęłaś? 1.3.1 czy 1.2.2?

#52 Juzwa

Juzwa
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2008 - 19:22

1.2.2

#53 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2008 - 19:24

Aż odpalę u siebie i też sprawdzę (mam również tygryska)

#54 Juzwa

Juzwa
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2008 - 19:26

ok będę bardzo wdzięczna - najbardziej irytująca jest ta 'ikonka' dashboard.... załadowałam sobie ikony Slika_Perfilux_Icon_Set_by_seedling_design.

#55 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2008 - 19:44

No nie wiem, u mnie wszystko ładnie działa...
Ino ikonki z innego źródła (InterfaceLIFT: Mac OS X icons (by date))

Po załadowaniu ikon dobrze jest kliknąć "relaunch finder" na górze po prawej, ale i tak dziwnie wygląda sprawa z dashboardem :/

#56 Juzwa

Juzwa
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2008 - 20:06

robiłam tak i nic to nie daje... ;/ nie wiem co mam zrobić! może to kwestia ikon- ściągnę z tej strony co podałeś.

#57 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2008 - 20:08

(...) co podałeś.


ja też dziewczynka jestem ;)

#58 Juzwa

Juzwa
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2008 - 20:56

przepraszam najmocniej :) otóż ściągnęlam ikony z tej strony co mi podałaś i to samo..... może to kwestia programu? może powinnam go wykasować i jeszcze raz zainstalować?

#59 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2008 - 21:49

Może :) Najlepiej wywal go za pomocą AppDelete albo Appcleaner albo innym tego typu.

#60 Juzwa

Juzwa
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2008 - 21:57

usunęłam za pomocą Appcleaner i zainstaluję jeszcze raz 1.2.2

---- Dodano 27-09-2008 o godzinie 14:07 ----
ok zainstlowały się wszystkie ikony oprócz dashboard... w docku mam to samo co miałam ale w pgorgramach już normalną ikone... jak to naprawić?

#61 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2008 - 13:22

Chcesz mieć ikonkę Dashboard w Docku? Jedyna metoda, jaką udało mi się to uczynić, to Drag & Drop (z folderu Aplikacji, czy gdziekolwiek masz zainstalowany Dashboard) do Docka. W moim przypadku była to pierwsza ikonka, którą z Docka wywaliłam, bo tylko miejsce zajmowała, a dużo częściej odpalam Dashboard z myszki (po uprzednim skonfigurowaniu w System Preferences) :)

#62 Juzwa

Juzwa
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2008 - 13:29

wlaśnie tak zrobiłam ale po zmianie ikony pojawia mi się ta zmieniona w Aplikacjach a jak ją wklejam w dock to znowu jest to białe zdjęcie....
chyba nie pozostaje mi nic innego jak wywalić dashboard z docka.
znasz się może na safari i itunesach? bo mam również z tym problem? - oto on:
http://www.myapple.p...na-tigerze.html

#63 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 29 września 2008 - 13:00

wlaśnie tak zrobiłam ale po zmianie ikony pojawia mi się ta zmieniona w Aplikacjach a jak ją wklejam w dock to znowu jest to białe zdjęcie....


A spróbuj zmienić ikonę, jak już będzie w Docku.

P.S. Nie korzystam z Safari ;)

#64 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 29 września 2008 - 15:59

ok zainstlowały się wszystkie ikony oprócz dashboard... w docku mam to samo co miałam ale w pgorgramach już normalną ikone... jak to naprawić?


Widzę, że nie obędzie się tutaj bez mojej pomocy. Najpierw możesz wywalić Dashboard z docka, ale nie musisz, możesz zamiast tego zrestartować na końcu dock. Udaj się później do teczki:
Macintosh->System->Biblioteki->CoreServices->Dock->Contents (prawy przycisk myszy->Pokaż zawartość pakietu)->Resources
Masz tam plik: dashboard.png , to jest ikona dashboardu z docka której szukasz. Teraz wystarczy podmienić teraz ten plik na inny o takiej samej nazwie, rozszerzeniu i wymiarach.
Czyli mamy jakiś tam plik graficzny png o wymiarach 128x128 (czyli wymiary ikony docka, a nie ikony głównej programu wg standartu Leoparda, czyli 512x512), nazywamy ten plik: "dashboard.png" potwierdzamy, że chcemy podmienić, wpisujemy hasło admistratora, następnie możemy z powrotem przeciągnąć ikonkę Dashboardu do docka i to wszystko!

#65 Juzwa

Juzwa
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2008 - 19:04

Macintosh->System->Biblioteki->CoreServices->Dock->Contents doszłam dotąd z Twojego opisu i takich opcji jak opisujesz nie ma dalej... Mam Tigera a nie Leoparda...

#66 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 30 września 2008 - 13:06

Macintosh->System->Biblioteki->CoreServices->Dock->Contents doszłam dotąd z Twojego opisu i takich opcji jak opisujesz nie ma dalej... Mam Tigera a nie Leoparda...


Na Tigerze powinno być to samo... :P

#67 Juzwa

Juzwa
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2008 - 16:28

ok to moze inaczej :) mam myszke mighty mouse i nie ma tu prawego przycisku :) wiec co mam nacisnac by mi sie to pojawilo?

#68 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2008 - 18:45

Jest jest, tylko go nie widać :-)

#69 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 września 2008 - 19:38

... a jeśli nadal praweGo nie zauważasz - wciśnij CTRL i kliknij :)

#70 kar-l

kar-l
  • 15 postów
  • SkądŻory

Napisano 02 listopada 2008 - 22:26

a czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak zrobić żeby belka była przezroczysta? jakoś nie umiem sobie z tym poradzić

#71 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 04 grudnia 2008 - 11:46

a czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak zrobić żeby belka była przezroczysta? jakoś nie umiem sobie z tym poradzić


Tutaj masz programik do tego: Transbar : Transparency, for everyone.

P.S. Fajny programik ostatnio znalazłem: Apple - Downloads - Icons, Screensavers, etc. - SpaceSuit
Inna tapeta na każdej przestrzeni Spaces.

#72 Igor_g

Igor_g
  • 298 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 02:19

Ściągnąłem ten program do przezroczystej belki, ale w nim chyba ZUPEŁNIE przezroczystej belki [mam na mysli same napisy i ikony wi-fi, bluetooth, glosnosc itd. bez tego paska] nie da sie ustawic, poprawcie mnie prosze jesli sie myle.

---- Dodano 23-02-2009 o godzinie 10:49 ----
a teraz jeszcze tak zapytam: jak zmienic kolor czcionki na belce oraz oznaczenia wi-fi, bluetooth itd.? Da się?

#73 kuba_z

kuba_z
  • 9 postów
  • Skądznienacka :-)

Napisano 22 marca 2009 - 18:33

ekran logowania:
[URL="http://www.apple.com/downloads/macosx/icons_screensavers/desktop2login.html"]Desktop 2 Login[/URL] (Leopard)
[URL="http://keakaj.com/visagelogin.html"]Visage Login[/URL]



Czy ktos wie, jak cofnac dzialanie programu Desktop 2 login? Bo zaraz oszaleje....

#74 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 24 marca 2009 - 13:06

Czy ktos wie, jak cofnac dzialanie programu Desktop 2 login? Bo zaraz oszaleje....


Użyj go ponownie. Skrypt ten ustawia Twoją aktualną tapetę jako ekran logowania. Możesz to też zrobić ręcznie, podmieniając plik DefaultDesktop w CoreSevices w Bibliotekach systemowych na dowolnie wybrany przez Ciebie.

#75 kuba_z

kuba_z
  • 9 postów
  • Skądznienacka :-)

Napisano 24 marca 2009 - 23:47

Użyj go ponownie. Skrypt ten ustawia Twoją aktualną tapetę jako ekran logowania. Możesz to też zrobić ręcznie, podmieniając plik DefaultDesktop w CoreSevices w Bibliotekach systemowych na dowolnie wybrany przez Ciebie.


No właśnie nie:-) Skrypt stworzył mi tam nowy plik, a w starym zmienił nazwę, ale nawet, jak przywróciłem do pierwotnego stanu rzeczy, to nic to nie dało. Poradziłem sobie taką komenda w terminalu, którą teą można ustawiaż na ekranie logowania co się chcę.

W każdym razie szkoda, ze to taka "prosta aplikacja". Bo ja np mam na tapecie obrazek 180x180 i dookoła białe tło, czego akurat programik nie zauwazył i rozciagnał mi ten malenki pliczek, co wygladało niezaciekawie:-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych