Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Neo office czy Open office?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#26 Richard

Richard
  • 66 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 20:51

Kurcze, nie wiem jaki masz dylemat. Oba programy sa darmowe, wiec nie widze problemu w zainstalowaniu obu i sprawdzeniu, ktory Ci bardziej pasuje. Jednemu odpowiada OO drugiemu NO, dlatego sam sprawdz co jestd dla CIEBIE lepsze. Pozdrawiam

#27 Jurex

Jurex
  • 79 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 kwietnia 2008 - 20:58

Właśnie widać jak Ci słownik nie jest potrzebny.



oraz...



Skończmy tę akademicką sieczkę. Doskonale Wiesz o co mi chodzi. Każdemu się zdarzy przejęzyczyć. I tu właśnie chodzi o to, żeby komputer pomagał nam z tym walczyć, a nie nas wyręczał. To tyle


Tymoteuszu, zorzumiales kadze solwo z tego co napislem, tak? Więc nie wmawiaj mi, że mi olwnik potrebny...

Narka

#28 kasiaklim

kasiaklim
  • 4 postów

Napisano 26 kwietnia 2008 - 16:00

słownik w neo office?

napisałeś, że w neo office jest moduł sprawdzania języka polskiego, ale ja go nie mam, wyczytałam gdzieś, żeby ściągnąć słownik open office, zrobiłam to, ale nie dzilała. Co robić?



Nie używałem Open Office na OSX więc nie wiem jak działa. Jednak cały czas używam NeoOffice i jestem zadowolony. Edytuję nim dokumenty tekstowe i prezentacje czasami arkusze kalkulacyjne. Nie zauważam większych braków. Jest moduł sprawdzania pisowni po polsku i na bieżąco w czasie pisania, jest większość funkcji, które są potrzebne do edycji dokumentów więc na moje potrzeby nie widzę sensu wydawania następnych kilkuset zł na MS office.



#29 petr

petr
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 15:48

mi tam openoffice 2,4 się na Leopardzie nie odpala ... pojawia sie kosola Xów... ikonka skacze skacze skaczeeeee i jest timeout. rozumiem ze serwer xów zainstalowany standardowo jest?

#30 abdul

abdul
  • 5 postów

Napisano 29 kwietnia 2008 - 15:53

Neo lepszy bawie sie na takim w szkole życie no

#31 lexid

lexid
  • 46 postów
  • SkądGdańsk / Warszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 17:51

Uzywam Neo. Czasami ma problem z dokumentami *.doc a dokladnie z osadzonymi zdjęciami. A tak po zatym jest OK.

#32 hege87

hege87
  • 8 postów

Napisano 10 maja 2008 - 11:22

Gdzie mogę znaleźć słownik języka polskiego do nowego neooffice 2.2.3 patch 3? kiedyś używałem wersji 2.2.2 i nie było z tym problemu a do tego nowego nie mogę znaleźć niczego poza spolszczeniem menu

#33 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 10 maja 2008 - 11:40

Słownik języka polskiego musisz sobie zainstalować, a robi się to tak: Otwórz Neooffice. Kliknij Plik >>> Kreatory >>> Zainstaluj nowe słowniki.

#34 jagodaa

jagodaa
  • 82 postów

Napisano 15 maja 2008 - 09:51

czy prezentacja zrobiona w neo odpali mi na windowsie w office?

#35 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 15 maja 2008 - 09:58

Jeśli zapieszesz ją w formacie MS Office to tak.

#36 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 15 maja 2008 - 14:00

Ku mojemu zaskoczeniu jest bardzo dobra zgodność Impressa z Powerpointem. Robiłem niedawno w Impress prezentację i zapisałem ją w formatach PPT, PPS, i Openoffice. Odplałem ją w MS Office dla Win, dla Mac oraz w Lotusie. Wszędzie wyglądała tak samo

#37 Jaroslavus

Jaroslavus
  • 70 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 stycznia 2010 - 14:31

Odgrzewam. Co lepiej się sprawuje na ten moment? Z góry dziękuję. Pozdrawiam Jarek

#38 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 stycznia 2010 - 16:36

Imho OpenOffice - wersja 3.x jest już natywnie pod Aqua i nie trzeba się bawić w dziwaczne forki (NeoOffice), które są wolniejsze.

#39 kal800

kal800
  • 246 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 lutego 2010 - 15:31

A jak wygląda kompatybilność z MS Office? Czy za pomocą tego pakietu mogę pracować zespołowo z użytkownikami MS Office 2007 na PC? Nie pracuję na skomplikowanych dokumentach - typowym dokumentem, z którym pracuję są oferty handlowe oraz umowy. Kal

#40 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 lutego 2010 - 16:20

A jak wygląda kompatybilność z MS Office?


Kompatybilność nigdy nie będzie 100% i nie chodzi tylko o office ale tez o każdy inny program który nie obsługuje danego formatu natywnie. Powiem ci że czasem nie ma 100% kompatybilności między officami w windows, a co dopiero między zupełnie innymi programami i systemami. Sprawdz sam najlepiej, nikt nie wie co rozumiesz pod pojeciem "skomplikowane dokumenty", a moim odczuciu oferty handlowe mogą być skomplikowane, także widzisz.

#41 lion

lion
  • 28 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 14 lutego 2010 - 19:55

Polecam porównanie OO i NO - NeoOffice 3.0.2 Feature Comparison - NeoWiki

Jak widać NO bazuje na OO, ale ma lepszą integrację z OSX. Na Macu używam NO, a na PC - OO. Kompatybilność jest b.dobra.

#42 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 lutego 2010 - 23:07

Bzdura, od wersji 3.x OO jest tak samo "zintegrowane".

#43 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 08 maja 2010 - 21:05

Fajny wątek tak swoją drogą. Czyli podsumowując OO 3.2.0, chodzi natywnie pod Aqua tak jak iWork? To jak jest teraz zaleta NeoOffice? Chyba się pobawię z tym OO. Męczy mnie Word już tak szczerze powiedziawszy. Jak OOoo writer ma dobre wsparcie do cross-referencing i tego wspiera Zotero to może być ciekawa alternatywa dla MS Morda :)

#44 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 maja 2010 - 21:10

Ta, chodzi pod Aqua.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych