Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Neo office czy Open office?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 arnellini

arnellini
  • 46 postów

Napisano 31 marca 2008 - 18:51

Wiele osób rozpisywało sie juz tutaj o wadach i zaletach ww. pakietów ja jednak chcę spytać w ogólnym rozrachunku, którą opcję polecacie?

#2 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 31 marca 2008 - 18:55

Polecam NeoOffice - działa natywnie pod systemem Mac OS X (w środowisku graficznym Aqua), a nie wymaga X11. (OpenOffice wymaga zainstalowania dodatku X11)

#3 arnellini

arnellini
  • 46 postów

Napisano 31 marca 2008 - 19:00

no a gdyby trzeba było porównać te produkty (Neo i OO) do Offica Microsoft'u to najbardziej pasują one do wydania z którego roku?

#4 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 31 marca 2008 - 19:05

Trudno powiedzieć - różnią się szczegółami. Interfejs z wyglądu (w przypadku NeoOffice) przypomina nieco Microsoft Office 2003. Dodatkowo z NeoOffice i OpenOffice otrzymujesz funkcję eksportu do pliku PDF, czego żaden Microsoft Office nie posiada.

#5 arnellini

arnellini
  • 46 postów

Napisano 31 marca 2008 - 19:54

ale mi chodzi nie tyle o wygląd co o funkcjonalność, np. odbicie "tafli wody", wygląd wykresów, różnica między możliwościami graficznymi (różnica między Microsoft Office 2003 a 2007 jest przecież olbrzymia)

#6 wi.Tek

wi.Tek
  • 49 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 31 marca 2008 - 21:13

W m$office od wersji bodaj 2k możesz dodać drukarkę PDF i problemu nie ma (przynajmiej na win) tym niemniej nie lubię tego softu i używam tylko jeśli muszę (w firmie i to na virtualce ;) ). Ale dzięki temu topicowi dowiedziałem się o istnieniu neo no i muszę wypróbować... bo ms office, które mam w wersji testdrive jakoś strasznie mi nie leży ;) a OOffice średnio się sprawda.

#7 arnellini

arnellini
  • 46 postów

Napisano 01 kwietnia 2008 - 12:43

wszystko fajnie, ale ja wciąz nie wiem nic na temat tej funkcjonalnośc (patrz. 2 wpisy wyżej)

#8 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 kwietnia 2008 - 14:06

Nie używałem Open Office na OSX więc nie wiem jak działa. Jednak cały czas używam NeoOffice i jestem zadowolony. Edytuję nim dokumenty tekstowe i prezentacje czasami arkusze kalkulacyjne. Nie zauważam większych braków. Jest moduł sprawdzania pisowni po polsku i na bieżąco w czasie pisania, jest większość funkcji, które są potrzebne do edycji dokumentów więc na moje potrzeby nie widzę sensu wydawania następnych kilkuset zł na MS office.

#9 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 01 kwietnia 2008 - 14:21

Arnellini, kup sobie po prostu iWork'a;) - jeśli potrzebujesz ciekawych efektów graficznych. A jeśli nie to zainstaluj sobie NeoOffice.

#10 arnellini

arnellini
  • 46 postów

Napisano 01 kwietnia 2008 - 14:47

zaparłem się i postawiłem sobie warunek: nie kupię iWork'a dopóki nie będzie on w pełni spolonizowany (czyli nie będe musiał kupowac osobno polonizatora)

#11 Nitek

Nitek
  • 41 postów
  • SkądW-wa Grochów

Napisano 02 kwietnia 2008 - 23:44

Witam Państwa, nabylem MacBooka jakis czas temu i klepie do "szkoly" w Neo i jedno co mnie dobija to numerowanie stron. Panowie jezeli znacie tips and tricks ;) by zaczac numeracje np od 38 to powiedzcie jak. Jestem starym zgredem pewnie dla wiekszosci userow forum, mam 32 wiosny MAREK W-WA Grochow. Do tej pory mialem pieca ale sie go wyzbylem celem pozyskania miejsca w domu. Jak brac tzw laptopa to wzielem mcbooka ;) od kolegi co kupil pro przesiadki nie zaluje jest laksusowo ;). P.S Nie rugajcie szukalem po forum ale to nie tak prosto znalezc

#12 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 05 kwietnia 2008 - 13:57

Wlasnie wyszedl Open Office na Maka ktory wykorzystuje bezposrednio Aquae, wiec nie potrzeba X11. Dodam, ze w calosci dziala po Polsku i jestem z niego bardzo zadowolony. Kiedys uzywalem Neo Office dzisiaj OpenOffice i wszystko dziala super. Polecam

#13 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 kwietnia 2008 - 14:34

Wlasnie wyszedł? Może czegoś nie wiem, ale z tego co się orientuję wersja finalna OpenOffice 3.0 dla MacOSX (dzialajaca bez X11) ma pojawić się we wrześniu...Aktualnie dostępna jest wersja Development Preview: porting: OpenOffice.org for Mac OS X : Download Aqua . Czyli nawet nie beta. Na dzień dzisiejszy trudno to nazwać alterantywą dla Neo.

#14 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 05 kwietnia 2008 - 16:46

jest juz beta wlasnie jej uzywam i naprawde jestem bardzo zadowolony :)))

#15 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 kwietnia 2008 - 17:52

No to ja czegoś nie rozumiem. Skąd ściągnąłeś betę? Na oficjalnej stronie projektu mamy "THIS IS AN ALPHA TEST VERSION so that developers and users can find out about OpenOffice.org Aqua, and make comments on how to improve it."

#16 Mirdham

Mirdham
  • 48 postów
  • Skąd3 City

Napisano 05 kwietnia 2008 - 20:18

Dokladnie... skad ta beta? Tysz chce :D A teraz pytanie do Neo... jak go zainstalowac bez bazy danych itp... wszystko nie jest mi potrzebne a jak sie instaluje nie mam mozliwosci zaznaczenia co chce a czego nie... chyba ze czegos nie zauwazylem :|

#17 tymoteusz

tymoteusz
  • 33 postów

Napisano 06 kwietnia 2008 - 02:23

No nie wiem. Po ściągnięciu i zainstalowaniu wygląda to na betę. Mam tylko kłopoty ze sprawdzaniem pisowni. Pisowni nie sprawdza jakby nie miał zainstalowanych słowników, a ma przecież.

#18 Jurex

Jurex
  • 79 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 kwietnia 2008 - 09:05

Pięknie odbiegliście od tematu Panowie, a biedny pytający stracił ochotę na czytanie odpowiedzi "nie-na-temat" Ja powiem ze swojego podwórka -ani Open Office ani Neo Office nie zastąpią porządnej aplikacji iWork. Niestety, ale z mojego doświadczenia wynika, że obydwie zbyt zbliżają się do Majkrosofta, a to mnie niestety troszku odstrasza. Nie to żebym był anty PC czy coś - po prostu NIE MAM OCHOTY NA 3-MIESIĘCZNE KURSY PROGRAMOWANIA bym mógł pisać dokumenty w Wordzie albo prezentacje w PowerPoincie. iWork działa łatwo/przyjemnie/ przyjaźnie... A co do "polonizacji" to nie do końca kumam o co Wam chodzi? Spolonizowali nam pakiet Adobe CS3 i mamy piękne kwiatki "Osadź plik" w Illustratorze... poza tym 75% funkcji i tak zostało nieprzetłumaczonych na j.polski -Tak więc, reasumując, na Mac'u używajmy iWorka. Bo chyba kupując nowy samochód nie wsadzacie do niego dywaników od starego, żeby się czuć bezpiecznie? :-)

#19 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 kwietnia 2008 - 11:03

Co prawda nie korzystałem nigdy z iWork, ale z pewnością Jurex ma rację. Jednak trzeba się zastanowić, czy wydawać pieniądze, czy też zamienniki typu Neo- Open office nam wystarczy. W sumie jednak iWork w cenie nie całe 300 zł to jest pewna i może nawet dobra alternatywa dla Microsoftu. Po prostu każdy powinien sobie sam odpowiedzieć na pytanie do czego to potrzebne.

#20 tymoteusz

tymoteusz
  • 33 postów

Napisano 07 kwietnia 2008 - 00:50

Pięknie odbiegliście od tematu Panowie, a biedny pytający stracił ochotę na czytanie odpowiedzi "nie-na-temat"

Ja powiem ze swojego podwórka -ani Open Office ani Neo Office nie zastąpią*porządnej aplikacji iWork. Niestety, ale z mojego doświadczenia wynika, że obydwie zbyt zbliżają się*do Majkrosofta, a to mnie niestety troszku odstrasza. Nie to żebym był anty PC czy coś - po prostu NIE MAM OCHOTY NA 3-MIESIĘCZNE KURSY PROGRAMOWANIA bym mógł pisać dokumenty w Wordzie albo prezentacje w PowerPoincie.

iWork działa łatwo/przyjemnie/ przyjaźnie... A co do "polonizacji" to nie do końca kumam o co Wam chodzi? Spolonizowali nam pakiet Adobe CS3 i mamy piękne kwiatki "Osadź plik" w Illustratorze... poza tym 75% funkcji i tak zostało nieprzetłumaczonych na j.polski

-Tak więc, reasumując, na Mac'u używajmy iWorka. Bo chyba kupując nowy samochód nie wsadzacie do niego dywaników od starego, żeby się czuć bezpiecznie? :-)


Dlaczego OO? Bo ludzie szukają coś co im zastąpi MS OFFiCE. Nie jest to odkrwcze stwierdzenie, ale....To zależy do czego używasz edytorów i czym dla Ciebie są. iWork jest bardzo fajny, ale brakuje mu kilku porządnych funkcji. Każdy kto używał nawet odrobinę Excela wie, że nie Numbers to narazie zabawka dla dzieci. Problemy są również z Pages. Tu nie chodzi o polonizację iWorka, ale o to, że nie ma dobrze działających od tzw. "kopa" słowników sprawdzających pisownię. I niech nikt nie piszę już o aspel, bo jednym udaje się go poprawnie zainstalować po jakiś czarach, a innym nie. Keynote za to bije na głowę każdą wersję POWERPOINT. Co do pytania rozpoczynającego wątek. Wg mnie to wszystko jedno czy używasz OO, czy NeoOffice. Jak chodzi o wydajność to jest taka sama.

#21 Jurex

Jurex
  • 79 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 kwietnia 2008 - 09:22

Wg mnie to wszystko jedno czy używasz OO, czy NeoOffice. Jak chodzi o wydajność to jest taka sama.


No właśnie chyba to nie jest wszystko jedno - obiektywnie - interfejs (interface) obydwu tych aplikacji daleki est od "User-Friendly", a iWork może i ma wady (Jakieś brakujące według Ciebie elementy) to na pewno ma więcej zalet. Ale na poziomie subiektywnym, nie ma dyskusji i nikt nikogo nie przekona.

Jeśli chodzi o "polonizację" i słowniki, to przycałym szacunku dla forumowiczów, chyba maturę z języka polskiego pisaliśmy, zdaliśmy i wiemy jak się pisze żółw? :roll:

#22 tymoteusz

tymoteusz
  • 33 postów

Napisano 07 kwietnia 2008 - 13:26

Jeśli chodzi o "polonizację" i słowniki, to przycałym szacunku dla forumowiczów, chyba maturę z języka polskiego pisaliśmy, zdaliśmy i wiemy jak się pisze żółw? :roll:


Hej! Ten sarkazm jest niepotrzebny. Chodzi o to, że jak napiszę "źe" zamiast "że" albo "ktory" zamiast "który", to przyzwoity edytor powinien mi pomóc w moim ojczystym języku. Znasz ortografię, ale twój edytor pomaga Ci nie robić błędów, przejęzyczeń.

#23 Jurex

Jurex
  • 79 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 kwietnia 2008 - 14:11

Znasz ortografię, ale twój edytor pomaga Ci nie robić błędów, przejęzyczeń.


I zdania za mnie też zacznie pisać, nie?

#24 tymoteusz

tymoteusz
  • 33 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 00:47

Właśnie widać jak Ci słownik nie jest potrzebny.

daleki est od "User-Friendly"......


oraz...

....to przycałym szacunku dla forumowiczów


Skończmy tę akademicką sieczkę. Doskonale Wiesz o co mi chodzi. Każdemu się zdarzy przejęzyczyć. I tu właśnie chodzi o to, żeby komputer pomagał nam z tym walczyć, a nie nas wyręczał. To tyle

#25 arnellini

arnellini
  • 46 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 20:18

zapomnijcie już o iWork'u. Post dotyczy jedynie NO i OO bo ciągle nie wiem który z nich wybrać. Chodzi mi o proste i w miare estetyczne pisanie tekstów bo gdy będe musiął wykonać już ważniejsza pracę to popełnię zbrodnię i wykonam ją na MSO '07 na domowym piecku bo rzeczywiście tak jak ktos powiedział Pages i Numbers jest zabawką dla dzieci w porównaniu z Officem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych