Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iFix - automatyczne poprawki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
358 odpowiedzi w tym temacie

#101 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 22 marca 2008 - 11:48

M4v3R u mnie zadzialalo... przydala by sie jakas 'historia' zeby zobaczyc co naprawil (to chyba nie problem zeby sie gdzies do pliku zapisalo) bo cos mi tam zrobil, 1 problem - ale teraz nawet nie wiem jaki. moglby byc tez 'raport' zamiast samego 'nacisnij zeby wyjsc' ... i chetnie bym jednak widzial 'tryb reczny' - lubie miec jednak kontrole nad tym co robie... np. tak ze 'znalazlem takie i takie problemy' i potem zaptaszkowanie z listy -napraw to ...

#102 etommi

etommi
  • 102 postów

Napisano 22 marca 2008 - 12:00

jak dlugo powinno trwac np. naprawienie poczty?? ja to wlaczylem wykrylo mi błąd no i 30 min trwa naprawianie poczty i wysyakuje OK i proces sie nie konczy :/

#103 kamilps3

kamilps3
  • 768 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2008 - 12:13

Dzieki Mav wszystko dziala jak powinno.

#104 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 marca 2008 - 12:16

jak dlugo powinno trwac np. naprawienie poczty?? ja to wlaczylem wykrylo mi błąd no i 30 min trwa naprawianie poczty i wysyakuje OK i proces sie nie konczy :/


Mam podobnie.

#105 cryeng

cryeng
  • 103 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 22 marca 2008 - 12:47

U mnie z kolei wykrył 1 bład naprawił... i miałem bardzo ciche dzwięki dopiero volumeboost 1.1.4 mi to poprawił

#106 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 22 marca 2008 - 15:45

Komunikat "Main script execution failed" przy instalacji prawdopodobnie oznacza że nie macie zainstalowanego BSD Subsystem. Właśnie dodałem tą zależność do paczki Installera żeby nie dało się programu zainstalować jeśli się jej nie posiada.

---- Dodano 22-03-2008 o godzinie 18:11 ----
@tony, etommi: Powinno trwać maksymalnie sekundę. Ciężko powiedzieć co może być tego przyczyną tak na odległość. Przydałoby się żeby ktoś z Was odpalił program poprzez SSH i zobaczył czy wypisuje jakieś komunikaty o błędach.

#107 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 marca 2008 - 16:35

Moj fatalny blad.. Faktycznie skaczac ostatnio po firmware'ach zapomnialem o BSD.. Musze przyznac ze Twoj program jest naprawde dobry. Uwalilem specjalnie MobileMail.App i Twoj iFix to naprawil, nie potrzeba bylo nawet restartu. Dobra robota! Proponuje, zebys podal na forum swoje konto PayPal, moze ktos wdzieczny wplaci Ci kase i zmotywuje do dalszej pracy.

#108 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 22 marca 2008 - 16:43

@tony: iPhone - Dotacje :)

Zazwyczaj dodaje link do tej strony w moich programach (patrz contactIcon, iBiblia), ale nie uważam tego za ukończony na tyle, żeby tego linka w nim umieszczać.

#109 drFranz

drFranz
  • 17 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 marca 2008 - 16:48

Komunikat "Main script execution failed" przy instalacji prawdopodobnie oznacza że nie macie zainstalowanego BSD Subsystem. Właśnie dodałem tą zależność do paczki Installera żeby nie dało się programu zainstalować jeśli się jej nie posiada.


BSD Subsystem jesli chodzi o mnie jest zainstalowany. Woogle jakos dziwnie to wyglada, bo program niby jest zainstalowany, ale nie dziala (wywala jakis blad javy podczas pobierania info o systemie), a w installerze woogle nie ma go na liscie deinstalacji.

Pozdrawiam
Kamil

#110 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 22 marca 2008 - 16:58

@drFranz: To w takim razie problem leży u Ciebie głębiej. Być może masz źle wgranego Installera (nie ma on uprawnień do zapisywania w katalogach systemowych). Na to niestety nie jestem Ci w stanie poradzić nic innego jak restore i normalne (np. poprzez iPlusa, ostatecznie poprzez ZiPhone) odblokowanie telefonu.

#111 Artarth

Artarth
  • 44 postów
  • SkądNew York, NY, United States

Napisano 22 marca 2008 - 17:00

U mnie podobnie - nie znajduje żadnych błędów (to miło), natomiast przy uruchomieniu "informacji" pokazuje się komunikat "javascript Error..." i nikną wszystkie dźwięki. Restart je przywraca. BSD obecne. Pogodnych Swiąt Wszystkim.

#112 MaTi

MaTi
  • 230 postów
  • SkądKalisz

Napisano 22 marca 2008 - 17:05

Komunikat "Main script execution failed" przy instalacji prawdopodobnie oznacza że nie macie zainstalowanego BSD Subsystem. Właśnie dodałem tą zależność do paczki Installera żeby nie dało się programu zainstalować jeśli się jej nie


A figę :-) - mam u siebie zainstalowane wsio co macocha MyApple (mama Apple się tym razem wypina) przykazała ;)... Te wszystkie BSD, iClarifiedy, AppPatche itd. Siedzą i dzaiałają

#113 drFranz

drFranz
  • 17 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 marca 2008 - 17:19

@drFranz: To w takim razie problem leży u Ciebie głębiej. Być może masz źle wgranego Installera (nie ma on uprawnień do zapisywania w katalogach systemowych). Na to niestety nie jestem Ci w stanie poradzić nic innego jak restore i normalne (np. poprzez iPlusa, ostatecznie poprzez ZiPhone) odblokowanie telefonu.


hmmm tel mam odblokowany ziphpnem 2.5 bodajze, a co do tego, ze installer nie ma praw zapisu w katalogach, to wydaje mi sie to troche nieprawdopodpbne, poniewaz jak do tej pory nie mial problemow z instalacja czegokolwiek. Ba on nawet nie ma teraz problemu z instalacja niczego z wyjatkiem wlasnie iFixa. A tak woogle moze pomoglo by wywalenie iFixa z "palca" tylko musialbym wiedziec co wywalic... ;)

Pozdrawiam
Kamil

#114 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 22 marca 2008 - 19:01

melduje ze ifix nie naprawia youtube w 1.1.4

#115 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 22 marca 2008 - 19:37

@wezuwiusz - jak by naprawial to bym sie zdziwil - jeszcze tego fix'a nie dodalem :).

Ale jeśli masz niedziałającego YouTube'a to możesz mi pomóc w dodaniu tego fix'a - prześlij mi zawartość katalogu /private/var/root/Library/Lockdown/ na Twoim iPhonie na którym to nie działa.

---- Dodano 22-03-2008 o godzinie 21:42 ----
@MaTi: To wygląda na to że za dużo tego wszystkiego poinstalowałeś ;).

#116 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 22 marca 2008 - 19:42

Komunikat "Main script execution failed" przy instalacji prawdopodobnie oznacza że nie macie zainstalowanego BSD Subsystem. Właśnie dodałem tą zależność do paczki Installera żeby nie dało się programu zainstalować jeśli się jej nie posiada.

---- Dodano 22-03-2008 o godzinie 18:11 ----
@tony, etommi: Powinno trwać maksymalnie sekundę. Ciężko powiedzieć co może być tego przyczyną tak na odległość. Przydałoby się żeby ktoś z Was odpalił program poprzez SSH i zobaczył czy wypisuje jakieś komunikaty o błędach.


ikonę fixa mam na SB, ale w "UNINSTALL" już jej nie mam, co oznacza, że faktycznie aplikacja nie jest zainstalowana?
przy próbie powtórnej instalacji z sekcji "INSTALL" pojawia się, tak jak kolegom wcześniej, komunikat "Main script execution failed" -jak w tym przypadku usunąć samą ikonę z SB?
te kłopoty pojawiły się po dzisiejszym uprade do ver 0.3.1

PS. BSD prawidłowo zainstalowany, IP 1.1.4 i 1.1.3

#117 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 22 marca 2008 - 19:50

Aby ręcznie usunąć program należy poprzez jakiś iPhone'owy menedżer plików dostać się do katalogu /Applications (lub /var/Applications czy /var/mobile/Applications - w zależności gdzie go mamy) a następnie usunąć katalog iFix.app.

Dla wszystkich którym nie działa sekcja Informacje - zaktualizujcie do nowej wersji 0.3.1-1, wejdźcie w tą sekcję a następnie zróbcie screena błędu (powinien takowy się pojawić - inny niż dotychczas) i wstawcie tutaj - pomoże mi to w zlokalizowaniu problemu.

#118 drFranz

drFranz
  • 17 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 marca 2008 - 20:35

O i po upgradzie zniknal "Main script execution failed" error ;) Pozdrawiam Kamil

#119 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 22 marca 2008 - 21:17

@wezuwiusz - jak by naprawial to bym sie zdziwil - jeszcze tego fix'a nie dodalem :).

Ale jeśli masz niedziałającego YouTube'a to możesz mi pomóc w dodaniu tego fix'a - prześlij mi zawartość katalogu /private/var/root/Library/Lockdown/ na Twoim iPhonie na którym to nie działa.

---- Dodano 22-03-2008 o godzinie 21:42 ----
@MaTi: To wygląda na to że za dużo tego wszystkiego poinstalowałeś ;).


cholera... too late :) juz fixnalem z innej paczki ... ale jak bede robil jakiegos restora, to (postaram sie nie zapomniec :) podesle... wlasnie sciagalem simlocka sasiadowi, wiec chwilowo mi go nie da zeby jeszcze raz mu go jailbreknac ;)

---- Dodano 22-03-2008 o godzinie 20:19 ----
aha... i p.s. chyba NIE instaluje automatyczniere jiigi runtime (nawet na pewno), musialem zainstalowac recznie zeby zadzialal...

---- Dodano 22-03-2008 o godzinie 20:35 ----
p.s.2 - moglbys w info napisac jakie bledy naprawia (taki spis do czego jest zdolny), i 2 - mysle ze mozesz go z-angliczyc :) ...
z moich obserwacji jeszcze do zrobienia youtube (jak wyzej napisalem) , smsforward, identyfikacja numerow (ale nie tylko polska :) )... swoja droga moze by bylo przydatne zeby Ci ludzie podawali po kolei wszystko co znajda do 'naprawy' ... no ale to jak zrobisz liste co juz robi, to bedzie latwiej...

#120 adanadhel

adanadhel
  • 80 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2008 - 22:35

Teraz się instaluje bez "Main script execution failed" ale przy próbie zebrania informacji wciąż jest "javascript error 'type error: bbVersion has no propites' in /var/root/applications/ifix.app/informacje.js at line 81" ... ale ja mam soft 1.1.1 i może to jest powodem ?

#121 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 22 marca 2008 - 23:35

Adanadhel: program jest przeznaczony dla oprogramowan 1.1.3 i wyzszych. Nie testowalem go na nizszych wersjach. Wezuwiusz: paczka instaluje pliki z jiggy runtime niezbedne do uruchomienia iFixa, paczko jako takiej nie instaluje. Co do listy - pomyslimy :).

#122 2maciek

2maciek
  • 31 postów

Napisano 22 marca 2008 - 23:37

Mam problem z tym program... Zainstalowałem go na iPhona (1.1.3 [8gb]) przez instllera. Pod koniec instalowania wyskoczył błąd. Wyszłem z instalera i ikonka jest (iFix) gdy na niego klikam włacza sie strona z takim kluczem i wywala mnie na główne menu. I tak za każdym razem..... A gdy chciał bym go odinstalowac po przez installera to w zakładce "Uninstal" nic takiego nie ma jak iFix. Co mam zrobić aby ta ikonka z głównego menu znikła?? POzdrawaim Maciej

#123 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 22 marca 2008 - 23:46

http://www.myapple.p...oprawki-12.html

poszukaj odpowiedzi na mój post z dokładnie takim samym problemem

#124 ad1973

ad1973
  • 19 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 marca 2008 - 00:01

proszę o pomoc a skąd ściągnąć ten programik? albo może link do App? i może jeszcze jedno pytanie, jakim programem można wgrywać pliki do iphona - dodam że mam win xp na kompie i narazie widzę iphona tylko jako aparat i zdjecia nim zrobione. Mam itunes i tu wszystko działa - wgywam muze itd. Mnie chodzi o aplikacje.

#125 drFranz

drFranz
  • 17 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 marca 2008 - 11:48

Teraz się instaluje bez "Main script execution failed" ale przy próbie zebrania informacji wciąż jest "javascript error 'type error: bbVersion has no propites' in /var/root/applications/ifix.app/informacje.js at line 81"

... ale ja mam soft 1.1.1
i może to jest powodem ?


U mnie dokladnie ten sam blad, a soft to 1.1.4

Pozdrawiam
Kamil




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych