Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iFix - automatyczne poprawki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
358 odpowiedzi w tym temacie

#1 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 14 marca 2008 - 00:34

Jakiś czas temu wpadłem na pewien pomysł, mianowicie żeby zrobić coś na kształt BossTool'a, jednak bardziej rozbudowanego. Chodziłoby o program który w założeniu miał ułatwiać dokonywanie wszelkich poprawek szczególnie w nowych iPhone'ach. Jak pomyślałem tak zrobiłem i tak też powstał iFix. Idea jest prosta - jednym kliknięciem program ma naprawiać wszystko co jest w stanie naprawić :).

Program jest w fazie beta (nie nowość ;)). Jest przeznaczony dla oprogramowania 1.1.3+. Aktualnie potrafi:
- Pokazać informacje nt. oprogramowania, modemu, bootloadera i miejsca na dysku
- Przenieść katalog aplikacji na partycję danych
- Ustawić katalog na pocztę jeśli go nie ma po restore
- Usunąć komunikat "Przekazywanie połączeń"

Jest jednak napisany w ten sposób aby w miarę łatwo można było dodawać do niego kolejne poprawki. Propozycję takowych (poprawek, nie instalacji programów itp.) mile widziane!

Screeny:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dla tych którzy chcieli by przetestować na własnej skórze: iFix v0.2. Program (standardowo) wymaga do działania Jiggy Runtime, choć być może gdy go skończę to będzie instalował również ten pakiet automatycznie w razie potrzeby (by uniknąć konfliktów wersji). Dodatkowo instalując go ręcznie trzeba:
- ustawić chmod +x dla plików igsm i jiggy
- ustawić chmod +s dla pliku jiggy
Te operacje również w przyszłości będzie wykonywał Installer.

To tyle, czekam na komentarze :).

PS. "Tryb ręczny" na razie nie działa. Nie jestem pewien czy będzie w ogóle potrzebny, zobaczymy jeszcze ;).

#2 Czepot

Czepot
  • 93 postów

Napisano 14 marca 2008 - 02:37

pomysl mi sie podoba juz testuje :D

#3 Wolvi

Wolvi
  • 133 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 marca 2008 - 07:38

Ej a nacie jakiś program na iPhona/iPoda Touch który robi ci tak jakby back up..? znaczy chodzi mi o back up wsystkiego summerboardu aplikacji które masz zgrane customize.. tak żebym po restorze lub upgreadzie miał wszystko tak jak przedtem..

#4 rx5vtx

rx5vtx
  • 36 postów

Napisano 14 marca 2008 - 08:45

Koniecznie dodanie poprawnej identyfikacji dzwoniacego. To musi zrobic kazdy, bez wzgladu na upodobania. pozdrawiam

#5 e-marketing

e-marketing
  • 580 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 14 marca 2008 - 13:12

małe pytanko moze ktoś podać scieżke do katalogu gdzie jest w iphonie jiggy ?

#6 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 14 marca 2008 - 13:39

bomba! tego bylo/bedzie trzeba!

#7 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 14 marca 2008 - 16:41

Ej a nacie jakiś program na iPhona/iPoda Touch który robi ci tak jakby back up..? znaczy chodzi mi o back up wsystkiego summerboardu aplikacji które masz zgrane customize.. tak żebym po restorze lub upgreadzie miał wszystko tak jak przedtem..


EJ ... a nie laska uzyc opcji 'szukaj' ?? byl i jest nadal NA PIERWSZEJ STRONIE w Newsach...

http://www.myapple.p...me-capsule.html

---- Dodano 14-03-2008 o godzinie 15:48 ----
M4v3R to tak, naprawe zmiany wallpapera na 1.1.4 po iPlusie :)
trzeba utworzyc plik LockBackground.jpg i nadac mu 777 w ..var/mobile/Library (lub /root/ - ale co ja Ci tam bede :) )
to jak juz robisz takiego automata, to moze youtuba od razu tez do naprawy ?
i osobiscie widzialbym mozliwosc wlaczenia przenoszenia aplikacji/fontow/dzwonkow w tryb reczny. osobiscie nie probowalem, dzwonki i fonty dzialaja ok, ale czytalem ze po przeniesieniu aplikacji lubia sie niektore gubic, lub nie dzialaja...
co jeszcze... hmmm... cos jeszcze wymysle :D

mam jeszcze jeden pomysl na aplikacje, ale na razie jestem na etapie uczenia sie programowania, wiec jak chcesz to Ci 'sprzedam' pomysl :) ... (ew. jak masz czas i ochote to mi mozesz cos podpowiedziec...) to na prv :D

#8 Foosi

Foosi
  • 16 postów

Napisano 14 marca 2008 - 17:29

1.1.3 4.6 04.04.05_G
Zainstalowałem Jiggy Runtime z [url]http://jiggyapp.com/i/[/url].
Skopiowałem katalog iFix.app do Applications ustawiłem 777 dla igsm i jiggy w tym katalogu.
Po restarcie taki efekt

Pojawia się ekran o błędzie szybko znika i pojawia się ten drugi.

[URL=http://img219.imageshack.us/my.php?image=bladih0.jpg]Dołączona grafika[/URL] [URL=http://img150.imageshack.us/my.php?image=okbo5.jpg]Dołączona grafika[/URL]

jeszcze problem z info

[URL=http://img150.imageshack.us/my.php?image=infolv7.jpg]Dołączona grafika[/URL]

#9 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 14 marca 2008 - 17:34

Kurcze, Tony, ledwo go wydałem a już na główną wrzuciłeś? :P Wolałbym najpierw go troche dopracować... ;) foosi: zapomniałeś prawdopodobnie o ustawieniu chmod +s plikowi jiggy. wezuwiusz: Dzięki za sugestie, wezme je pod uwagę :).

#10 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 14 marca 2008 - 17:36

No. Bedziesz mial wieksza motywacje ;)

#11 Daggoth

Daggoth
  • 20 postów

Napisano 14 marca 2008 - 17:59

Ja bym bardzo prosił zeby to tez pod 1.1.2 działało bo na dzień dzisiejszy wiekszosc ludzi posiada 1.1.2 :( ps tak naprawde wolał bym cos zeby nie motac a co mnie samego ostatio zdziwiło to to ze od 8 dni nie mam wogle update w instalerze 0 kompletnie nic sie nie dzieje

#12 zewlak

zewlak
  • 225 postów

Napisano 14 marca 2008 - 18:08

Wszyscy ściągnęli SDK i intensywnie piszą. I obawiam się, że już na 2.0.

#13 Foosi

Foosi
  • 16 postów

Napisano 14 marca 2008 - 18:10

8 dni nie mam wogle update w instalerze 0 kompletnie nic sie nie dzieje


Im bliżej czerwca tym będzie miej aplikacji coś mi się zdaje, a później pewnie tylko pod 2.0 będą pisane znając życie.

----------------------

M4v3R specjalnie zainstalowałem SSH, chmody ustawione jak niżej, nic się nie zmieniło, na razie dam sobie chyba spokój.

[URL=http://img156.imageshack.us/my.php?image=chmodxt8.gif]Dołączona grafika[/URL]

#14 hajtaler

hajtaler
  • 87 postów

Napisano 14 marca 2008 - 18:27

a gdzie znalesc w chmod +s dla pliku jiggy bo ja mam opcje tylko x,w.r ,uid,gid,sticky bit

#15 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 14 marca 2008 - 18:34

M4v3R - to masz kolejna sugeestie, skoro tak ladnie dziekujesz ;-) naprawa dodawania webapp na home screen. po iPlusie nie da rady dodac stronki z safari na home screena :( sprawdzone rowniez przez innych... wlasnie szukam czy juz ktos to rozwiazal... edit: przy jezyku angielskim pojawia sie "could not add this page to home screen because an error occured" przy jezyku polskim "localized string not found" :) to dodaj to prosze EDYCJA: znalazlem rozwiazanie (jestem dubmy bo sam znalazlem a nie na necie :D )... w var/mobile/Library powinien sie znalesc katalog WebClips (ktorego nie ma) - z odpowiednimi prawami dostepu... i sprawa zalatwiona. mozesz dodac do iFixa

#16 lyczko

lyczko
  • 25 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 marca 2008 - 20:14

panowie wrzućcie to w jakieś repozytorium, bo po wifi jest mi wygodniej ściągać.

#17 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 14 marca 2008 - 20:19

zewlak: akurat ten program nie ma nic wspolnego z SDK ;).

#18 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 14 marca 2008 - 20:30

U mnie dziala calkiem dobrze na 1.1.4 tylko z ta detekcja cos nie tego do konca.

#19 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marca 2008 - 20:35

u mnie z informacjami to samo :)

javascript error 'type error: bbVersion has no propites' in /var/root/applications/ifix.app/informacje.js at line 81.

:) swietna aplikacja!!!

---- Dodano 14-03-2008 o godzinie 20:36 ----
obydwa pliczki 777 wrzucone do /@Applications

---- Dodano 14-03-2008 o godzinie 20:36 ----
jiggy runtime oczywiscie tez mam :)

#20 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 14 marca 2008 - 21:21

mnie wywala przy automacie błąd a póżniej operacja zakończyła się sukcesem...

#21 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 marca 2008 - 21:37

u mnie z informacjami to samo :)

javascript error 'type error: bbVersion has no propites' in /var/root/applications/ifix.app/informacje.js at line 81.


Ten sam blad

#22 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 14 marca 2008 - 22:23

m4v3r - chlopaki zglaszaja na innym watku ze jeszcze jest problem z mapami - a dokladniej ze maps nie zapamietuja wyznaczonej drogi po wyjsciu z maps,wejsciu do np. safari i ponownym wejsciu do maps. podobno na 1.1.3 dzialalo, a na 1.1.4 po iPlusie nie (po Twojej paczce zreszta :)) . ja akurat tego nigdy tak nie uzywalem wiec nie moge potwierdzic... jezeli ktos moze ze na 1.1.3 dziala... m4v3r - edit: w folderze ...mobile/Library trzeba utworzyc Maps oj... cosik ten iPlus nakradl plikow jak cholera... chyba ze ta Twoja paczka cos pomija ? jakbys mogl to sprawdzic i ew. dodac do paczki i/lub iFixa

#23 dziunekk

dziunekk
  • 113 postów
  • SkądPodhale

Napisano 14 marca 2008 - 23:22

M4v3R - nie wiem czy to możliwe ale pytanie można rzucić: Na SpringBoard jest ikonka Akcje która pokazuje aktualny stan akcji na giełdzie. Nie wiem jak Wy ale ja i moi znajomi z tego nie korzystają raczej nigdy i ostatnio podczas luźnej rozmowy ktoś zadał pytanie czy nie można tam zrobić tak żeby zamiast akcji wyświetlany był AKTUALNY KURS WALUT odświeżany tak jak teraz akcję lub pogoda. To byłoby o wiele lepsze i praktyczniejsze niż akcje. Co wy na to chłopaki i czy to w ogóle możliwa jest taka podmianka.:confused: Pozdrawiam

#24 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 14 marca 2008 - 23:29

USDPLN=X PLNEUR=X USDGBP=X itd :) dziala rowniez w dashboardzie

#25 Wolvi

Wolvi
  • 133 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 marca 2008 - 09:51

EJ ... a nie laska uzyc opcji 'szukaj' ?? byl i jest nadal NA PIERWSZEJ STRONIE w Newsach...


Może i laska ale mi nie do końca o to chodzi.. Mi bardziej zależy na aplikacjach summerboardzie customize..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych