Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 16/16 Pro - status zamówienia, opłaty, kurierzy, zwroty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#51 _Artek_

_Artek_
  • 1 030 postów

Napisano 14 września 2024 - 07:54

U mnie już od wczoraj przygotowanie do wysyłki ale w piątek pewnie dojedzie do lublina a w poniedziałek będzie u mnie, nie mogę sobie wybaczyć tej małej pomyłki bo gdyby nie ona pewnie załapałbym się na 256GB, tak a propos "szybko" to u mnie chyba było najwolniej w historii :D  Mój rekord to mail o zamówieniu jakieś 3 minuty po otwarciu sklepu:D

Byłem przekonany że dodanie przedmiotu do ulubionych (przedwczoraj) zaoszczędzi mi trochę czasu ale apple mi to wyczyściło, nie mniej jeśli nic po drodze się nie dzieje to 120 sekund wystarczy do złożenia zamówienia:D 
 


Użytkownik _Artek_ edytował ten post 14 września 2024 - 07:58

 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 16 Pro   AirPods MAX


#52 piotrjemiolek

piotrjemiolek
  • 25 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 14 września 2024 - 08:02

Drodzy, jak to obecnie wygląda z FV? Od ponad roku na etapie składania zamówienia nie można już podawać numeru NIP. W związku z tym zamówienie poszło wczoraj na moje dane. Rozumiem, że po dostawie (udało się na 20.09) mogę zadzwonić - podać NIP, a Apple skoryguje FV do stawki VAT 0%? Zakładamy, że mam aktywny VAT UE. Co dalej? Apple odda zapłacony VAT? Telefon zostaje u mnie, więc nie będzie sprzedawany dalej. W takiej sytuacji historia się kończy? Czy muszę ten VAT odprowadzić ja ostatecznie u nas? Mało to jasne i intuicyjne.

Użytkownik piotrjemiolek edytował ten post 14 września 2024 - 08:04


#53 tomczii

tomczii
  • 913 postów

Napisano 14 września 2024 - 10:59

zadzwoń na infolinię nawet w poniedziałek powiedz ,że chcesz fakturę na 0 % vat i odrazu będzie na zero plus zwrócą ci od reki vat do paru dni po dostarczeniu iPhone :) 


  • piotrjemiolek lubi to

Iphone 16 pro max , AW ultra 49mm


#54 Danio02

Danio02
  • 365 postów

Napisano 14 września 2024 - 20:39

Śmieszne, bo najszybciej dało się złożyć zamówienie na stronie Media Expert - minutę po 14:00 - strona AOS nie dała rady, tak samo apka ;)



#55 damianmajk

damianmajk
  • 760 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 września 2024 - 22:30

Śmieszne, bo najszybciej dało się złożyć zamówienie na stronie Media Expert - minutę po 14:00 - strona AOS nie dała rady, tak samo apka ;)

Śmiesznie to będzie, jak Media Expert nie będzie miała produktu, jak to już bywało. Te wszystkie Media sklepy lub inne RTV to jest typowa loteria. Możesz nawet mieć informację na stronie, że jest, a później się okazuje, że jednak dawno nie ma, ale strona się nie odświeżyła. Zdecydowanie najpewniejsze miejsce to AOS. No ale jak ktoś nie zdążył na dobry termin, to albo musi poczekać na kolejny, albo ostatecznie brać w tych sklepach sieciowych, ale tylko z odbiorem osobistym i płatnością w sklepie. Żadne płatności wcześniej, bo później czekanie na zwrot kasy.


Użytkownik damianmajk edytował ten post 14 września 2024 - 22:32


#56 Shrek

Shrek
  • 1 319 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2024 - 07:51

[...] albo musi poczekać na kolejny, albo ostatecznie brać w tych sklepach sieciowych, ale tylko z odbiorem osobistym i płatnością w sklepie. Żadne płatności wcześniej, bo później czekanie na zwrot kasy.

Dokładnie jak piszesz, choć w AOS i tak nie ma pewności, że coś nie wywiną więc zrobiłem zamówienie w ME i mam już mail z terminem odbioru 19.09, płatność w sklepie, czego chcieć więcej.


 Only Apple 

#57 _Artek_

_Artek_
  • 1 030 postów

Napisano 15 września 2024 - 09:18

Jeśli chodzi o sklepy RTV i zamówienia przedpremierowe to faktycznie nigdy nie robie tego w media ekspert, jeśli już to media markt albo EURO. 


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 16 Pro   AirPods MAX


#58 Danio02

Danio02
  • 365 postów

Napisano 15 września 2024 - 13:32

Śmiesznie to będzie, jak Media Expert nie będzie miała produktu, jak to już bywało. Te wszystkie Media sklepy lub inne RTV to jest typowa loteria. Możesz nawet mieć informację na stronie, że jest, a później się okazuje, że jednak dawno nie ma, ale strona się nie odświeżyła. Zdecydowanie najpewniejsze miejsce to AOS. No ale jak ktoś nie zdążył na dobry termin, to albo musi poczekać na kolejny, albo ostatecznie brać w tych sklepach sieciowych, ale tylko z odbiorem osobistym i płatnością w sklepie. Żadne płatności wcześniej, bo później czekanie na zwrot kasy.

Zazwyczaj zamawiam telefony w AOS, ale jeśli mam możliwość rat 0% to korzystam. Tak właśnie było dwa lata temu w Media Expert i wszystko doszło na premierę. Rok temu nie było rat 0% na start, więc padło na AOS, natomiast aktualnie w elektromarkecie szybciej złożyłem zamówienie (minutę po 14:00) niż w AOS/apka - te dopiero zatrybiły jakieś 10-15 minut później. Swoją drogą nie rozumiem, od czego to zależy - u jednych idzie szybciej, u drugich wolniej. Zresztą wygodniej mi zapłacić za telefon nawet na dwie raty niż od razu wyrzucić kilka tysięcy. Mam tylko nadzieję, że telefon będzie maksymalnie do poniedziałku, dzień później wylatuję na urlop :P



#59 otuadiordna

otuadiordna
  • 183 postów

Napisano 15 września 2024 - 16:19

Toż to nawet u resellerow (tak te markety też nimi są albo mowie o tych „specjalizujących” się w apple) co roku mamy jakieś problemy z dostępnością. Zatem co tu mówić o marketach.

#60 damianmajk

damianmajk
  • 760 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 września 2024 - 17:30

Zazwyczaj zamawiam telefony w AOS, ale jeśli mam możliwość rat 0% to korzystam. Tak właśnie było dwa lata temu w Media Expert i wszystko doszło na premierę. Rok temu nie było rat 0% na start, więc padło na AOS, natomiast aktualnie w elektromarkecie szybciej złożyłem zamówienie (minutę po 14:00) niż w AOS/apka - te dopiero zatrybiły jakieś 10-15 minut później. Swoją drogą nie rozumiem, od czego to zależy - u jednych idzie szybciej, u drugich wolniej. Zresztą wygodniej mi zapłacić za telefon nawet na dwie raty niż od razu wyrzucić kilka tysięcy. Mam tylko nadzieję, że telefon będzie maksymalnie do poniedziałku, dzień później wylatuję na urlop :P


A tu się akurat zgodzę. Raty 0 są ok, więc jak jest szansa i będzie na czas, to jeszcze lepiej.

#61 _Artek_

_Artek_
  • 1 030 postów

Napisano 16 września 2024 - 06:39

Teraz jak ktoś chciał na 0% to mógł nawet w AOS zamówić:D wystarczyło wziąć kredyt gotówkowy przez internet na 0% jako. nowy klient velobanku  dają do 6500 na maksymalny okres 24 miesięcy (Prowizja 0% RRSO 0%)

Mogliby te zamówienia do mniejszych miejscowości wysyłać dzień wcześniej, wtedy na piątek by były, nie to żeby mi się jakoś bardzo spieszyło ale mam jeszcze 15 pro do sprzedania i byłoby szybciej:)


  • damianmajk lubi to

 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 16 Pro   AirPods MAX


#62 Regiss

Regiss
  • 2 932 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 września 2024 - 08:48

Wyślą na piątek. Ja mieszkam na wsi i już trzy lata z rzędu miałem w piątek. Chociaż zawsze pisało na początku że będzie na poniedziałek.

iPhone 15 Pro


#63 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 16 września 2024 - 08:50

Wyślą na piątek. Ja mieszkam na wsi i już trzy lata z rzędu miałem w piątek. Chociaż zawsze pisało na początku że będzie na poniedziałek.

 

Ja wiem że Radom nie ma dobrego PR, ale już nie przesadzaj z tą wsią  :D


  • _Artek_ i winmaciek lubią to

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#64 _Artek_

_Artek_
  • 1 030 postów

Napisano 16 września 2024 - 08:56

Hahaha, kolega mieszka blisko stolicy z tej perspektywy Radom to jednak wieś :D u mnie na premierę zawsze dojeżdża do Lublina a ja mam w poniedziałek:D  


Użytkownik _Artek_ edytował ten post 16 września 2024 - 09:31

  • zboras lubi to

 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 16 Pro   AirPods MAX


#65 Regiss

Regiss
  • 2 932 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 września 2024 - 09:14

Hehe doceniam żarty, ale mieszkam już od kilku lat 40km od Radomia, opis tylko został stary bo nie chciało się zmieniać:P

Użytkownik Regiss edytował ten post 16 września 2024 - 09:14

  • _Artek_, winmaciek i zboras lubią to

iPhone 15 Pro


#66 gruby19

gruby19
  • 19 postów

Napisano 17 września 2024 - 14:00

Cześć
A jakie są wasze doświadczenia z dostawą zamówień do MediaExpert / MediaMarkt? 
Mam dwie rezerwacje na 16Pro + AWU2 - jedna właśnie w MediaExpert, a druga w MediaMarkt. Oba zamówienia złożone chwile po 14., odbiór osobisty w sklepie, w mieście wojewódzkim, płatność przy odbiorze. 
Przy obu zamówieniach mam info, że produkt przedpremierowy, wysyłka po 19.09, planowana dostawa do sklepu 20.09. Wiem, że to czas orientacyjny, ale jestem ciekaw jak to wygląda w rzeczywistości.

W końcu w dniu premiery przed iSpotami ustawiają się kolejki, a przed ME i MM raczej nie. 
Zastanawiam się, czy faktycznie te sklepy będą miały jakąś pulę urządzeń, które trafią do sklepów w piątek, czy po prostu zebrały sobie zamówienia i zrealizują je jak urządzenia faktycznie trafią do nich na magazyn.

Jak będą realizowane zamówienia online vs zamówienia z odbiorem osobistym, itd.

 

Niby nie mam ciśnienia i spokojnie mogę sobie poczekać dodatkowy tydzień na realizację, ale wiadomo - im szybciej, tym lepiej ;) 

Pamiętam, że 13Pro 3 lata temu kupiłem 5 października w ME od ręki z odbiorem osobistym. Był już dostępny bez żadnego oczekiwania.

Generalnie zarówno w ME jak i MM telefony są wyprzedane, ale co jakiś czas pojawia się możliwość złożenia zamówień - dlatego się zastanawiam, czy dostają kolejne pule, które mogą rozdystrybuować, czy po prostu zbierają zamówienia na kolejkę, którą zrealizują za tydzień, dwa lub trzy...



#67 tomczii

tomczii
  • 913 postów

Napisano 17 września 2024 - 14:13

tak naprawdę to loteria z tymi sklepami media itd. ASO zazwyczaj daje miarodajny termin pewny a tutaj możesz mieć od ręki ale też czekać miesiąc :D 


Iphone 16 pro max , AW ultra 49mm


#68 wannabe

wannabe
  • 28 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 września 2024 - 16:52

Cześć
A jakie są wasze doświadczenia z dostawą zamówień do MediaExpert / MediaMarkt? 

 

13 Pro na premierę miałem w dłoni z EuroRTV. 

Ale z tego co wiem jest różnie. 

Myślę że biorąc pod uwagę mniejsze zainteresowanie, jest spora szansa że będziesz miał "premierowo"


 MacBook Pro 14" M3 Pro, 36GB/1TB |  iPhone 13 Pro 128GB |  Watch Series 7 SS |  AirPods 2 Pro


#69 Danio02

Danio02
  • 365 postów

Napisano 17 września 2024 - 17:16

A mi zniknęło zamówienie z panelu Media Expert - tak jeszcze nie miałem xD



#70 florian230

florian230
  • 7 postów

Napisano 17 września 2024 - 17:30

Wiatm. Kiedy apple pobiera opate za zamowienie? Zlozylem zamowienie 16 września, minęła dobra a pieniądze niepobrane.

Użytkownik florian230 edytował ten post 17 września 2024 - 17:34


#71 soczekpl

soczekpl
  • 3 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 września 2024 - 17:35

Wiatm. Kiedy apple pobiera opate za zamowienie? Zlozylem zamowienie 16 września, minęła dobra a pieniądze niepobrane.

 

W momencie przygotowania do wysyłki.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#72 PL95

PL95
  • 233 postów
  • SkądKraków/ Düsseldorf

Napisano 17 września 2024 - 18:23

Mnie od razu pobrało z konta chwilę po złożeniu zamówienia. 


 iPhone 15 Pro Max  iPad Pro 11“ Space Grey 256GB  Apple Watch Series 7 45mm  MacBook Pro 15“ 2019  AirPods Pro 2  


#73 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 286 postów

Napisano 17 września 2024 - 18:45

To zależy od banku. I może jeszcze formy płatności.



#74 florian230

florian230
  • 7 postów

Napisano 17 września 2024 - 18:53

Płatność applepay. Podłączona karta Revolut.

#75 Kamil2371

Kamil2371
  • 27 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2024 - 20:33

A mi zniknęło zamówienie z panelu Media Expert - tak jeszcze nie miałem xD

U mnie tak samo xD Orientowałeś się już może, o co chodzi? Widziałem dzisiaj jakąś informację, że anulują ludziom zamówienia, ale myślałem, że to dotyczy tych złożonych później. Ja zamawiałem w piątek około 16:00.


 iPhone 14 Pro 128GB |  MacBook Pro 13” 2019 |  iPad Pro M2 |  Watch Ultra |  AirPods Pro 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Mozolekks, Google (1)