Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podgląd zawartości pliku TXT z innym rozszerzeniem w Finder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 iBixit

iBixit
  • 5 postów

Napisano 22 maja 2024 - 18:25

Witam,

 

Jak skojarzyć, aby Finder dla plików tekstowych o rozszerzeniu .PLK wyświetlał podgląd, tak samo jak w przypadku plików z rozszerzeniem .TXT?

 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 888 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 maja 2024 - 20:30

Kliknij prawym i przeczytaj dostępne opcje.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 iBixit

iBixit
  • 5 postów

Napisano 22 maja 2024 - 20:48

Kliknij prawym i przeczytaj dostępne opcje.

Chciałbym otrzymać pomoc a nie zagadkę.


Chciałbym otrzymać pomoc a nie zagadkę.

To, że mogę wybrać program w którym otworzę ten plik to wiem, ale mi chodzi o podgląd wyświetlany w Finder podczas przemieszczania się kursorem po nazwach plików.



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 888 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 maja 2024 - 00:44

Ach, to nie doczytałem. Nie wiem, zgaduję, że się nie da.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Gregory

Gregory


  • 2 732 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 23 maja 2024 - 11:32

1. Pobierz sobie plik QLColorCode.qlgenerator.zip stąd: https://github.com/a...orCode/releases i rozpakuj.

 
2. Otwórz folder /Użytkownicy/TWOJE_KONTO/Biblioteki/QuickLook.
 
3. Wrzuć tam wypakowany plik QLColorCode.qlgenerator.
 
4. Znajdź w Finderze przykładowy plik, którego szybki podgląd chcesz wyświetlać.
 
5. Otwórz Terminal, wpisz w nim:
mdls -name kMDItemContentType
6. Naciśnij spację i przeciągnij ten plik do okna Terminala, aby uzyskać coś tego typu:
mdls -name kMDItemContentType /Users/iBixit/Desktop/przykladowy-plik.plk
7. Naciśnij Enter, pojawi się coś tego typu:
kMDItemContentType = "blablabla"
8. Interesuje Cię to blablabla w cudzysłowie. Zaznacz (bez cudzysłowu), skopiuj.
 
9. Kliknij prawym przyciskiem w QLColorCode.qlgenerator w folderze /Users/TWOJE_KONTO/Library/QuickLook i wybierz Pokaż zawartość pakietu.
 
10. Przejdź do folderu Contents i otwórz w BBEdit lub innym edytorze plik Info.plist, znajdź w nim <key>LSItemContentTypes</key>
 
11. Poniżej będzie wiersz <array>, a następnie wiersze <strings>xxxxx</strings>, dodaj tam kolejną pozycję, zamiast xxxxx wklej to blablabla z kroku 7, mniej więcej tak:
<string>blablabla</string>
12. Zapisz zmiany, a następnie w Terminalu wpisz:
qlmanage -r
13. Sprawdź, czy działa.

  • Śfieży lubi to

PYM Player 8.2.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych