Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka z Galaxy S23 na Ip 15 Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 30 stycznia 2024 - 17:57

Siemka. Po wyjściu Galaxy S24 jakoś za bardzo mnie nie zaciekawiły te telefony, i mocno zacząłem zastanawiać się nad zakupem czegoś z Jabłkiem. Używam na codzień Macbooka 14 Pro, i od czasu do czasu Ipada Pro 10,5". Jestem zachwycony z użytkowania tych dwóch urządzeń, wiem że na pewno na nic innego tego nie zmienie, ani do komputerów z Windows też nie mam zamiaru wracać. 

 

Sprawa jednak ma się inaczej jeżeli mowa o telefonach. Ostatnim moim ,,jabłkiem" był Iphone 5s, używałem go jakieś pół roku i dałem sobie spokój i przesiadłem się znowu na androidy, i w sumie od tamtej pory miałem Galaxy S8, S10, S21, Huawei P20 Pro, teraz mam Galaxy S23 256. Już chyba jestem znudzony tym środowiskiem i po tym jak fajnie się używa Macbook-a czy Ipada to właśnie dlatego mocno się zastanawiam na przesiadką. Tutaj rozpatruję tylko model 15 Pro, ponieważ ma Always On Display, ten przycisk do akcji i tam inne rzeczy. 

 

Ale mam pytania:

 

1. Czy Always On Display działa w miarę dobrze na Iphone 15 pro?

2. Czy podczas odblokowania twarzą trzeba koniecznie przesuwać ekran blokady żeby odblokować telefon? Chodzi mi o to, że jak telefon wyłapie moją gębę to aby przechodził do głównego menu, bez konieczności przesuwania palcem w góre.

3. Czy faktycznie nie można wybierać kogoś po wpisywaniu w kontaktach początku liter. Tutaj chodzi o to że jak chce kogoś szybko wyszukać to na androidzie mam klawiaturę i tam po literkach np wpisuje Imię danej osoby a telefon to wyłapuje i mam szybki dostęp do tego kontaktu. 

 

Narazie tyle, ale jak coś mi przyjdzie do głowy to będę pytał. Możecie też podzielić się waszymi sugestiami jak mam ten temat ugryźć. Może ktoś też stał przed takim lekkim dylematem. 


4. Czy gesty są takie same jak w Samsungu? Tzn od dołu w górę przejście do ekranu głównego, i cofanie to przesunięcie od krawędzi do środka ekranu.

5. Czy jest jakaś klawiatura typu swype? Żeby ,, rysować" po niej żeby pisać 



#2 Regiss

Regiss
  • 2 895 postów
  • SkądRadom

Napisano 30 stycznia 2024 - 17:58

1. Działa gorzej niż na androidzie i ma bardzo mało opcji do konfiguracji. W ogóle go nie używam odkąd mam Apple Watch.
2.Trzeba zawsze.
3. Nie da się tak jak na androidzie. Ale można jednym gestem z góry ekranu ściągnąć Spotlight i tam wpisać po nazwie kontakt. Równie szybkie według mnie.
4.tak
5. Tak.

Użytkownik Regiss edytował ten post 30 stycznia 2024 - 17:59

iPhone 15 Pro


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 30 stycznia 2024 - 20:25

1. Ja nie narzekam, ale poprzedni raz AoD miałem w Nokii N8 ponad 10 lat temu. I muszę przyznać, że nawet tam był bardziej konfigurowalny (inna sprawa, że więcej prądu żarł). Ale generalnie wystarcza i jest całkiem jasny jak na AoD. Widać też różnicę względem iPhone'a 14 Pro (czasem kładę swojego 15 Pro Max obok takowego). 

2. Trzeba przesuwać. 

3. Spotlight jest rozwiązaniem. Przy czym gest wyszukiwania działa nawet z ekranu blokady, także nawet nie trzeba przesuwać z dołu do góry, żeby ikonki się pojawiły. 

4. Generalnie tak, chociaż z cofaniem to zależy od twórców aplikacji. Ale koszerna metoda jest od krawędzi, na dowolnej (w zasadzie) wysokości. 

5. Od iOS 17 wbudowana klawiatura ma (w końcu…) polską predykcję, rysowanie ścieżką oraz dwujęzyczność. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 31 stycznia 2024 - 10:55

A może ktoś wie jak wygląda sytuacja z zakupem w RTV AGD i zwrotem potem takiego telefonu? Czy jak ponoszę go kilka dni i jak będą mikroryski na ekranie to będą robić problem? 

 

Bo chcę zamówić teraz Iphone 15 pro, i potestować sobie kilka dni i zobaczyć czy mi podpasuje w codziennym użytkowaniu. I nie wiem czy zamówić jakieś tanie szkło i etui i w tym nosić czy mogę normalnie bez tego korzystać uważając na niego



#5 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 stycznia 2024 - 10:59

Telefon jak telefon, zabezpieczysz lub nie - zależy od Ciebie -ostatnio coraz częściej zwroty nie dotyczą sprzętu Apple, tym bardziej aktywowanego.

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2024 - 13:15

Dział 'Rozmowy ogólne' (w którym, przypomnę, nie zadajemy pytań) nie jest dobrym miejscem na ten wątek. Przenoszę tam, gdzie powinien być.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Regiss

Regiss
  • 2 895 postów
  • SkądRadom

Napisano 31 stycznia 2024 - 13:55

Jak porysujesz to mogą żądać obniżenia kwoty zwrotu to chyba oczywiste.

iPhone 15 Pro


#8 Jash

Jash
  • 237 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 31 stycznia 2024 - 14:34

Odnośnie punktu 2. Nie trzeba przesuwać, można używać podwójnego stuknięcia w tył telefonu, nie mniej zawsze jest ten drugi krok po odczytaniu twarzy

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych