Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

watchOS 10.x – dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#26 Jackobs

Jackobs
  • 10 postów

Napisano 22 września 2023 - 19:08

dlatego będzie mi ciężko rozstać się z moim Amazfit Trex Pro który trzyma tydzień i więcej na baterii na rzecz AW Ultra 2 ;)

Szybko się przyzwyczaisz:) Ja przeszedłem z Trex Pro na AW7 i naprawdę migusiem się przestawiłem, inny świat. A teraz jak jeszcze czujniki kadencji i prędkości od Garmina można podłączyć do AW to już bajka:)


  • DenisMateo lubi to

#27 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 września 2023 - 13:24

Ostatecznie kupiłem aw ultra 2, w iSpot był dostępny z alpine loop indygo (rozmiar m). Powiem szczerze, że watchOS 10 to duża zmiana, bo nie miałem wcześniej z tym systemem do czynienia - aw ultra sprzedałem w kwietniu. Podobają mi się te widgety, nowa tarcza pod ultra 2 (1) też bardzo ciekawa, bo w końcu zajmuje całą tarczę, bez pustych pól dookoła - strasznie tego nie lubiłem. Powrzucałem swoje aplikacje, typu health analyzer, autosleep i na zegarku również wyglądają dużo lepiej, niż w poprzednim watchOS. 



#28 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 24 września 2023 - 06:36

Witam. Po aktualizacji do wersji 10 zniknęła mi klawiatura w AW, gdy chce napisać jakiś tekst w wiadomości to nie ma takiej możliwości i jest tylko opcja mówienia przez mikrofon


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#29 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 649 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2023 - 06:50

Witam. Po aktualizacji do wersji 10 zniknęła mi klawiatura w AW, gdy chce napisać jakiś tekst w wiadomości to nie ma takiej możliwości i jest tylko opcja mówienia przez mikrofon

Może tylko przestawił Ci się język na Polski?

#30 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 24 września 2023 - 11:26

Może tylko przestawił Ci się język na Polski?

Nie ma różnicy czy jest na Angielskim czy Polskim języku, nie ma możliwości tak jak to było wcześniej 


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#31 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 649 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2023 - 11:28

U mnie na Angielskim jest normalnie. Na Polskim tylko dyktowanie, ale tak było też wcześniej.

#32 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 24 września 2023 - 11:32

U mnie na Angielskim jest normalnie. Na Polskim tylko dyktowanie, ale tak było też wcześniej.

Ok już to rozkminiłem  :D


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#33 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 24 września 2023 - 12:27

Na najnowszym Watch OS aplikacja fitness nie widzi osób z którymi udostępniam sobie postępy w treningach. Twierdzi że mam otworzyć aplikację na iPhone. Jak rozumiem po to żeby coś ustawić. Tylko że od dawna ja te info udostępniam. Oczywiście wcześniej działało jak należy. 



#34 ingam

ingam
  • 3 postów

Napisano 24 września 2023 - 18:12

Od piątku posiadam watcha 9 z celluarem, czy to normalne, że bateria tak leci czy mogę posiadać jakiś wadliwy egzemplarz? Dzis naładowałam baterie do 90%,od razu po odłączeniu poszłam na trening z samym zegarkiem, włączony GPS, słuchawki z muzyką i trening. Po 1h20 minutach bateria spadła do 37%. Kondycja baterii oczywiście 100%. Jestem załamana jak to ma tak wyglądać :(

#35 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 649 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2023 - 18:29

Czy ktoś ma wlaczoną opcję Siri „Raise to speak” i mu działa? Mnie kompletnie ignoruje. Nie pamiętam, jak to było w 9.

#36 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2023 - 21:59

Czy ktoś ma wlaczoną opcję Siri „Raise to speak” i mu działa? Mnie kompletnie ignoruje. Nie pamiętam, jak to było w 9.

 

Właśnie próbowałem na s7 i działa, pierwszy raz nie zadziałało, ale chyba musisz blisko mikrofonu.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#37 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2023 - 07:10

Od piątku posiadam watcha 9 z celluarem, czy to normalne, że bateria tak leci czy mogę posiadać jakiś wadliwy egzemplarz? Dzis naładowałam baterie do 90%,od razu po odłączeniu poszłam na trening z samym zegarkiem, włączony GPS, słuchawki z muzyką i trening. Po 1h20 minutach bateria spadła do 37%. Kondycja baterii oczywiście 100%. Jestem załamana jak to ma tak wyglądać :(

 

Taki urok, a raczej wada tego urządzenia. Nic od lat z tym nie robią. Bateria znika w oczach jak zaczniesz dociskać urządzenie. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 25 września 2023 - 07:11

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#38 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 25 września 2023 - 07:12

To jednak całkiem spore zużycie w mojej ocenie. O jakieś 20% za wysokie.


  • otuadiordna lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#39 bastek_m

bastek_m
  • 8 postów

Napisano 25 września 2023 - 07:45

Od piątku posiadam watcha 9 z celluarem, czy to normalne, że bateria tak leci czy mogę posiadać jakiś wadliwy egzemplarz? Dzis naładowałam baterie do 90%,od razu po odłączeniu poszłam na trening z samym zegarkiem, włączony GPS, słuchawki z muzyką i trening. Po 1h20 minutach bateria spadła do 37%. Kondycja baterii oczywiście 100%. Jestem załamana jak to ma tak wyglądać :(

Naładuj do 100% do komunikatu na iPhone i sprawdź ile Ci zejdzie w czasie podobnego treningu. Te 90% jakie miałaś wskazane mogło nie do końca rzeczywiste. Na moim s7 podczas podobnego czasu treningu z muzą i włączoną apką rower w plenerze bateria zjeżdża mi ze 100% do ok 60-63%.



#40 ingam

ingam
  • 3 postów

Napisano 25 września 2023 - 08:07

Dzięki za odpowiedź :) Spróbuję i zobaczę ile zleci ze 100%.
A orientujecie się jak to jest ze wsparciem appla na odległość? Słyszałam, że dzwoniąc do nich nawet podczas rozmowy są w stanie zweryfikować czy jest to wadliwy egzemplarz, prawda to?

#41 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 649 postów
  • Płeć:

Napisano 25 września 2023 - 08:23

Nie testowałem wsparcia dla Watcha. Natomiast, co do oryginalnego pytania, to nie nastawiaj się na długi czas pracy na baterii przy takim sposobie korzystania. To urządzonko ma bardzo małą baterię. Jeżeli nie może wspierać się iPhone’em i cały czas korzysta z LTE (muzyka) i GPS (trening), to za długo nie pociągnie. Używam Watch Ultra, który ma nieco większą baterię. Latem byłem na krótkim spływie kajakowym. Trwał jakieś 3 godziny. Telefonu nie zabierałem, miałem tylko zegarek, na którym uruchomiłem trening. Mimo, że nie słuchałem muzyki, to bateria zjechała prawie w całości. Podczas biegania zużywa nieco mniej, niż w Twoim przykładzie, ale też niemało.

Da się na tym przebiec nawet maraton, ale zdecydowanie bez muzyki. LTE żre bardzo dużo prądu.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 25 września 2023 - 08:34

  • shevchenko1987 lubi to

#42 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 25 września 2023 - 09:56

Żarcie prądu przez LTE bardzo zależy od siły sygnału i w mieście żre znacznie mniej niż w głuszy. Spływ to pewnie jedno z najtrudniejszych zadań dla zegarka. Na trwających 9-15 jazdach w bikeparkach (niby góry, ale na szczycie stoi nadajnik i zasięg jest jak drut) Ultra wytrzymuje wielogodzinną rejestrację treningu z LTE ON i bez telefonu. Podobno 8 i Ultra już korzystają z własnego GPS nawet jak mają połączenie z telefonem. Więc liczy się w dużym stopniu czy jest dobry zasięg, czy zegarek walczy o łączność. Nie słucham muzyki, więc LTE tylko utrzymuje łączność a nie streaming.


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 25 września 2023 - 09:57


#43 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 25 września 2023 - 10:11

Dzięki za odpowiedź :) Spróbuję i zobaczę ile zleci ze 100%.
A orientujecie się jak to jest ze wsparciem appla na odległość? Słyszałam, że dzwoniąc do nich nawet podczas rozmowy są w stanie zweryfikować czy jest to wadliwy egzemplarz, prawda to?

na iPhone na pewno a czy na Apple Watch nie wiem. Tak jak już zostało napisane wiele zależy od zasięgu. W mieście moje zużycie jest znacznie niższe niż to twoje. I prawda jest taka że o ile trening swoje zjada to jednak znacznie bardziej zjada streaming. Ostatnio niecała godzina jeden album przesłuchany i 20% poszło. Ale to było w mieście. Dokładasz do tego trening i po godzinie takie 30-35% to spokojnie bateria straci. Masz nowy egzemplarz który tak jak i każde urządzenie musi się chwilę ułożyć. Poczekaj z tydzień i wtedy zobacz co i jak. No i raz jeszcze zasięg. 



#44 DenisMateo

DenisMateo
  • 40 postów

Napisano 25 września 2023 - 10:25

Hej. Jako że mam już swojego AW U2 to chciałbym zapytać jak usunąć te aplikacje które mam na iPhone ale nie chce ich na AW? (Te nie pobrane). 
 

sorka że w tym wątku ale już nie chciałem zakładać nowego a mój problem poniekąd tyczy się także WatchOS 10 ;) 

 

Admini, bądźcie wyrozumiali. Nie trzeba od razu dawać ostrzeżeń

…te szare apki 

Załączone pliki



#45 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 25 września 2023 - 10:25

Czy u Was też przy widoku aplikacji w formie listy za każdym razem zaczynamy od góry? W poprzednich wersjach lista po ponownym wejściu była tam gdzie ostatnio ją zamknęliśmy...


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#46 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 25 września 2023 - 11:08

Nie rozumiem niektórych zmian. Kiedyś podczas treningu można było dodać kolejny. Teraz też można ale jest to ukryte pod przyciskiem koniec. Wtedy pyta czy koniec czy nowy. Bez sensu. A miejsce na dodatkowy przycisk jest bo przynajminej i mnie na tym że ekranie są 3 przyciski i jedno puste miejsce.

Tak samo jakieś nieporozumienie z muzyką. Do tej pory jasno i wyraźnie było widać czy słuchamy z apple watcha (zapisanych rzeczy lub streamingu) czy też z iphone. Wybieralo się to na pierwszym ekranie. A teraz? Sam nie wiem z czego słucham. W sensie jest to niby pokazane ale niewiadomo co wybrać i jak wybrać kiedy chcemy to rotowac. Przy podłączeniu słuchawek do AW z automatu słuchamy z zegarka. Jeśli jednak przejdziemy na iphone to potem powrót znowu na zegarek wydaje się dziwnie utrudniony. Może czegoś nie widze ale że czesto słucham muzyki przy pomocy apple watch to jest to dla mnie spory minus.

 

Czy u Was też przy widoku aplikacji w formie listy za każdym razem zaczynamy od góry? W poprzednich wersjach lista po ponownym wejściu była tam gdzie ostatnio ją zamknęliśmy...

Niestety też to zauważyłem. Obstawiam że jakiś bug albo błąd i liczę że szybko to poprawią. Inaczej trochu lipa bo jak ktoś korzystał jednak z paru aplikacji to teraz traci czas na przewijaniu. 


Hej. Jako że mam już swojego AW U2 to chciałbym zapytać jak usunąć te aplikacje które mam na iPhone ale nie chce ich na AW? (Te nie pobrane). 
 

sorka że w tym wątku ale już nie chciałem zakładać nowego a mój problem poniekąd tyczy się także WatchOS 10 ;)

 

Admini, bądźcie wyrozumiali. Nie trzeba od razu dawać ostrzeżeń

…te szare apki 

Masz w aplikacji zegarka na iPhone listę wszystkich aplikacji. Jeśli ich nie chcesz to je odinstaluj. Chyba że chodzi ci o to że one są odinstalowane ale wciąż widoczne 


Użytkownik otuadiordna edytował ten post 25 września 2023 - 11:12


#47 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 25 września 2023 - 12:04

Nie rozumiem niektórych zmian. Kiedyś podczas treningu można było dodać kolejny. Teraz też można ale jest to ukryte pod przyciskiem koniec. Wtedy pyta czy koniec czy nowy. Bez sensu. A miejsce na dodatkowy przycisk jest bo przynajminej i mnie na tym że ekranie są 3 przyciski i jedno puste miejsce.

 

Racja, do tego zmienili położenie tych przycisków. Ja z kolei nigdy nie dodawałem kolejnych aktywności i też jestem cokolwiek zirytowany. Przez ostatnich 8 lat (albo więcej, ale ja tyle korzystam z Apple Watch) było to w tym samym miejscu i teraz za każdym razem z rozpędu wciskam „Segment” zamiast końca treningu. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#48 DenisMateo

DenisMateo
  • 40 postów

Napisano 25 września 2023 - 12:57

 


Masz w aplikacji zegarka na iPhone listę wszystkich aplikacji. Jeśli ich nie chcesz to je odinstaluj. Chyba że chodzi ci o to że one są odinstalowane ale wciąż widoczne 

 

Tak, chodziło mi o to że nie są zainstalowane ale widoczne - już znalazłem gdzie się je usuwa. 



#49 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 września 2023 - 13:31

Od piątku posiadam watcha 9 z celluarem, czy to normalne, że bateria tak leci czy mogę posiadać jakiś wadliwy egzemplarz? Dzis naładowałam baterie do 90%,od razu po odłączeniu poszłam na trening z samym zegarkiem, włączony GPS, słuchawki z muzyką i trening. Po 1h20 minutach bateria spadła do 37%. Kondycja baterii oczywiście 100%. Jestem załamana jak to ma tak wyglądać :(

Czy to dużo, czy mało, to raczej względna sprawa. Nie ma na rynku zegarka z LTE, który na treningu bez telefonu, z muzyką, wytrzyma dłużej. Oczywiście poza AW ultra. Reszta to jest dokładnie ten sam poziom. Wychodzę z założenia, że jak wracasz do domu, ogarniasz się, to jednak zegarek spokojnie naładujesz do 100% w tym czasie. Problem to mogą mieć jedynie zawodnicy ultra lub wyjście w góry na kilka dni. Wtedy faktycznie, bez doładowania, raczej nie ma szans. Ale ile takich osób jest - garstka i one raczej AW żadnego nie kupią.

 

Tak na marginesie - bezpośrednio porównuję obecnie AW ultra 2 do fenixa 7x pro Solar Sapphire - wielkiej przewagi Garmina nie widzę. Bateria to fakt, ale mnie nie rusza to, że mam ponad 2 tygodnie bez ładowania, bo mieszkam w Warszawie. Nie wychodzę z domu na tydzień, bez powrotu ;) a ogromną zaletą jest trening bez telefonu, co już wspominałem wielokrotnie. Feedback z GC jest ok, no ale nic to w moim życiu i treningach nie zmienia. Trenuję wtedy, kiedy czuję się ok, a nie wtedy, kiedy body battery mam 100 lub kiedy mam 0h regeneracji - swoją drogą garmin też ładne cyrki odwala, szczególnie w pomiarze snu :) Coś będzie trzeba niedługo sprzedać, bo nie potrzebuję całego ekosystemu garmina i dodatkowo aw ultra. Czas pokaże co.



#50 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 25 września 2023 - 20:22

Jeszcze jedna rzecz. Co prawda dotyczy Messengera Facebooka który jak wiemy nie ma już aplikacji na Watch os ale. Otóż do tej pory powiadomienia o ostatniej otrzymanej wiadomości przychodziły. Mówię już o czasie kiedy Meta usunęła aplikacje z zegarków. Natomiast po zaktualizowaniu zegarka do Watch os 10 takowych powiadomień nie dostaje. Dostaje kazde inne nawet od tych aplikacji które nie maja odpowiedników na zegarku…choć może też nie od wszystkich jak tak się zastanowię. Coś tu też jest nie tak.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych