Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

watchOS 10.x – dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 18 września 2023 - 20:25

Zapraszam do dyskusji o najnowszym wypuście systemu Apple na zegarki. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2023 - 20:35

To już 17 dali? To chyba Apple Watch Ultra pro max 10 wjechał :) zmień tytuł na watchOS 10.


  • winmaciek lubi to

#3 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2023 - 20:36

Nieźle to wygląda! W końcu coś nowego.


  • damianmajk lubi to

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 18 września 2023 - 20:40

Właściwie, to powinni ujednolicić tę numerację. Kiedyś pominęli iPhone 9, to i tutaj jakby przeskoczyć kilka numerków, to nic by się nie stało.

#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 18 września 2023 - 21:43

To już 17 dali? To chyba Apple Watch Ultra pro max 10 wjechał :) zmień tytuł na watchOS 10.

Skopiowałem z bomby z innych działów, dzięki za zwrócenie uwagi. 

 

Ogólnie to system jest super, chociaż niezupełnie jestem przekonany do nowych map w czasie nawigacji. Dzisiaj akurat szedłem i niestety na widoku tej mapy nie ma wskazania godziny przybycia. Można mieć albo wskazówki albo godzinę przybycia, co jest trochę słabe. Albo za słabo się przyjrzałem (w jednej ręce walizka i spieszyłem się na pociąg, to mogłem coś pominąć. Funkcje na rower super (tzn. sam nie trenuję, ale to jest mega moim zdaniem). Sam design jest fajniejszy i ładniejszy*, chociaż w paru miejscach można by to było zrobić lepiej. Zegary świata są powolne w użyciu na przykład, trzeba dwóch tąpnięć, żeby zmienić miasto. 

 

*Oczywiście mowa o designie post-Forstall. iOS 5 i tak był lepszy, nie zapraszam do dyskusji. 


  • damianmajk lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 19 września 2023 - 11:45

iMagazine strasznie skrytykował zmiany w UI. Że zegarek do wyrzucenia i nie da się używać. Ja się z tym nie zgadzam. Mi się podobają - brak zmiany tarcz przez "swype" wreszcie mi zapewnia brak przypadkowego zmieniania tarcz. Control center pod guzikiem w każdej aplikacji - też plus. Ten smart deck od dołu - ma ograniczenia - można by tam dać więcej małych ikon, ale też lubię, bo da się używać prostych tarcz i zaglądać w razie potrzeby. Nowa tarcza modular, którą pokazano przy Ultra 2 jest też w Ultra 1. Więc obecnie mam ją w fokusie praca i Snoopiego w czasie wolnym i jestem zadowolony. Nawet brak zmiany tarczy infograph w tryb nocny koronką (teraz jest automat) jest dobrym pomysłem. Taka rewolucja UI nie jest normalna dla Apple i może zaskoczyć, ale nie oceniam tego źle. DOświadczenie mam od tygodnia, bo wszedłem w betę.



#7 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2023 - 12:34

Ja też się szybko przyzwyczaiłem do zmian. Czy jest lepiej? Nie wiem, ale na pewno jest inaczej. Funkcjonalność została taka sama i to się liczy. 

 

iMagazine to ogólnie ma czasami dziwne podejście do różnych tematów. Zwykłe zdanie jedno czy drugiego pismaka. Nie ma co drążyć ;)


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 19 września 2023 - 12:34

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#8 alucky

alucky
  • 186 postów

Napisano 19 września 2023 - 14:33

Czy watchos10 będzie współpracował z ios16x? Czy muszę zaktualizować iPhone?

#9 DenisMateo

DenisMateo
  • 40 postów

Napisano 19 września 2023 - 18:32

Rozumiem że jeśli mam na iPhone zainstalowaną wersję RC a na AW zainstaluje oficjalna to nie będzie żadnego problemu? 


Czy watchos10 będzie współpracował z ios16x? Czy muszę zaktualizować iPhone?

 

watchOS10 tylko z iOS 17. Jeśli chcesz mieć na telefonie iOS 16 to na zegarku musisz mieć WatchOS 9.



#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 19 września 2023 - 23:51

Wersja RC iOS = finalny wypust. Nie będzie aktualizacji, ale polecam wypisać się od razu z bety, żeby przypadkiem znowu w nią nie wskoczyć. 

 

A co do ogólniejszych wrażeń, to watchOS wciąga baterię jak koń dropsy na moim series 5 (wymieniony w styczniu na nową sztukę, więc nie jest stary). Zdjąłem z ładowarki o 16:20 (naładował się do 97%) i do 23 dotrwał. Nie było niczego intensywnego – kilkanaście minut spaceru i mapy (lecące z iPhone’a). Włączony AoD. Zero treningów czy cellulara, iPhone cały czas w zasięgu. Trochę powiadomień, ale też bez przesady. Ja nie mam wysokich wymagań jeśli chodzi o baterię w zegarku, ale to lekka przesada. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#11 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 20 września 2023 - 05:03

To jest coś nie tak. U mnie jest słabiej niż po zakupie, ale zegarek ma prawie 4 lata. Spokojnie wytrzyma od rana do wieczora i jeszcze jakieś 45% zostanie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#12 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 września 2023 - 07:32

Wersja RC iOS = finalny wypust. Nie będzie aktualizacji, ale polecam wypisać się od razu z bety, żeby przypadkiem znowu w nią nie wskoczyć. 

 

A co do ogólniejszych wrażeń, to watchOS wciąga baterię jak koń dropsy na moim series 5 (wymieniony w styczniu na nową sztukę, więc nie jest stary). Zdjąłem z ładowarki o 16:20 (naładował się do 97%) i do 23 dotrwał. Nie było niczego intensywnego – kilkanaście minut spaceru i mapy (lecące z iPhone’a). Włączony AoD. Zero treningów czy cellulara, iPhone cały czas w zasięgu. Trochę powiadomień, ale też bez przesady. Ja nie mam wysokich wymagań jeśli chodzi o baterię w zegarku, ale to lekka przesada. 

Czytałem na grupach apple, na fb, że faktycznie sporo osób ma problem z baterią na watchOS 10. Zgłaszano też częste glitche czy ogólne zawieszanie się systemu, na konkretnej czynności. Czyli nic nowego, odnośnie nowych systemów - dzień jak co dzień ;) 



#13 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 20 września 2023 - 09:45

W becie miałem - np. stoper przestawał zmieniać cyferki, przycinało się. Obecnie nie obserwuję problemów.



#14 Pieka

Pieka
  • 641 postów

Napisano 21 września 2023 - 09:11

Ustawiłem sobie na AWU nową tarczę Modular Ultra i zauważyłem, że podczas samodzielnej pracy nie pokazuje mi zasięgu sieci komórkowej. Coś u mnie nie tak, czy ta tarcza tego nie ma w standardzie, jak to miało miejsce w tarczy Przewodnik, której wcześniej używałem?
Jestem jaki jestem :)

#15 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2023 - 06:16

Coś w 10.0.1 chyba nie pykło, bo szedłem spać z baterią w AWU naładowaną do 93%, a obudziłem się dziś rano z 15%. Mam nadzieję, że to jakaś jednorazowa wtopa.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 22 września 2023 - 06:17

  • kormo lubi to

#16 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2023 - 07:48

Ogólnie wersja 10 ssie baterię intensywniej. 

Marzy mi się Apple Watch, który działałby tydzień na jednym ładowaniu. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#17 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2023 - 08:04

Ogólnie wersja 10 ssie baterię intensywniej. 

 

Nie, to nie o to chodzi. Używam od pierwszych Bet i aż do pierwszego oficjalnego wypustu było normalnie. Zużycie prawie całej baterii przez noc to musi być jakiś bug albo jednorazowa wpadka, nie da się tego podciągnąć pod intensywniejsze zużywanie baterii. Pożyjemy, zobaczymy.



#18 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 września 2023 - 09:01

Ogólnie wersja 10 ssie baterię intensywniej.

Marzy mi się Apple Watch, który działałby tydzień na jednym ładowaniu.


Raczej nierealne - nawet epix 2 pro czy tactix 7 amoled, przy włączonym AOD, bez treningów, trzyma max 11 dni. Na gest to prawie 30, no ale nie po to jest AOD, żeby to wyłączyć.

#19 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 22 września 2023 - 09:25

Wszedł 10.0.1 - wywalił mi e-sim 



#20 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 września 2023 - 09:29

Wszedł 10.0.1 - wywalił mi e-sim


Co oni odwalają to jakaś masakra. Co update to albo coś uwali, albo bateria, teraz to. 100% użytkowników w fazie beta, bo jak to inaczej tłumaczyć.
  • shevchenko1987 lubi to

#21 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 22 września 2023 - 10:04

Nie dał się zainstalować - rozparowałem zegarek i teraz od godziny oglądam na nim kręcący się kwiatuszek. A dziś rocznica zakupu :(



#22 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2023 - 10:13

Co oni odwalają to jakaś masakra. Co update to albo coś uwali, albo bateria, teraz to. 100% użytkowników w fazie beta, bo jak to inaczej tłumaczyć.

Nie dramatyzowałbym tak. Jakieś jednostkowe problemy pewnie zawsze się będą zdarzały, ale sytuacja jest daleka od tego, żeby podnosić larum. Mi LTE działa poprawnie, a kwestia baterii, o której rano pisałem, też wydaje się być wyjątkiem niż regułą. Po naładowaniu, bateria trzyma normalnie, póki co. Być może coś z trybem Sleep jest nie tak, ale to będę wiedział dopiero jutro.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 22 września 2023 - 10:14


#23 adamski.ab

adamski.ab
  • 64 postów
  • SkądBydgoszcz, PL

Napisano 22 września 2023 - 12:03

Coś musi być na rzeczy, gdyż aktualizacja ta nie jest już dostępna. Nie można jej pobrać ani na telefonie, ani na zegarku. Żadne urządzenie jej nie wykrywa, bynajmniej u mnie. Z tego co czytałem w internecie, to nie jestem sam.



#24 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 września 2023 - 12:08

Większość osób narzeka na ten watchOS, u mnie jest bardzo ok - bateria trzyma dłużej :P


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#25 DenisMateo

DenisMateo
  • 40 postów

Napisano 22 września 2023 - 17:53

Ogólnie wersja 10 ssie baterię intensywniej. 

Marzy mi się Apple Watch, który działałby tydzień na jednym ładowaniu. 

 

dlatego będzie mi ciężko rozstać się z moim Amazfit Trex Pro który trzyma tydzień i więcej na baterii na rzecz AW Ultra 2 ;) 


  • shevchenko1987 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych