Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch vs. Garmin Edge na rowerze - Test porównawczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 września 2023 - 21:56

A widzicie. Może w sumie ja źle zakładam i 'prawdę' pokazuje gps rzeczywiście. Ustawiłem na lenia, bez mierzenia, tylko wybierając preset koła 700c i opony 38.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#27 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 06 września 2023 - 12:10

Żona ma elektryka z czujnikiem na kole. Nie da się ustawić idealnie obwodu tylko skokowo. Więc na trasę 50km różnica jest nawet 2-3km.

To akurat nie jest problem z metodą pomiaru, tylko ograniczenie czujnika, że nie daje możliwości dokładnego ustawienia obwodu koła. Ale to już taka trochę dyskusja dla sztuki. GPS też ma swoje ograniczenia. Ważne, żeby być świadomym obu i po prostu zaakceptować, że jest jakaś tolerancja pomiaru.

#28 Ament

Ament
  • 503 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 03 listopada 2023 - 10:11

Czujki Garmina (kadencji i prędkości gen 2) są póki co bezużyteczne w przypadku watchOS 10 (mocy nie używam, bo jeżdżę głównie MTB/single). Ofc da się je sparować bez problemu z AWU po bluetooth, ale w sumie to tyle. W przypadku kadencji, ta jest prawidłowo wyświetlana w czasie treningu na zegarku i imho ma nawet mniejszą bezwładność w odczycie niż w przypadku Fenixa 7X, ale co z tego jak na końcowy, najważniejszy wynik - czyli średnia - ma też wpływ stan/czas gdy wartość odczytu wynosiła 0 - czyli nie było kręcone korbą  :lol: Kompletna bzdura. Po jeździe w Garmin Connect mam np. '75' - czyli prawidłowo, a Fitness pokazuje '30'  :D

 

Jeśli chodzi o prędkość to czujka jest niby podłączona i skonfigurowana pod wielkość koła, ale po jeździe brak jakichkolwiek danych w 'Szybkość (rower)' i w sumie nie wiadomo czy przejechany dystans to odczyt z czujki, czy po śladzie GPS. Zapewne to drugie.

 

Reasumując, po kilku próbach rozparowałem obydwa czujniki, bo po prostu szkoda baterii w AWU na połączenie. Sprawa opisywana była już wiele razy na innych portalach branżowych (dcrainmaker, the5krunner) i zgłaszana poprzez 'Feedback' przez zapewne setki userów w czasie beta testów. Jak widać Apple nie potrafi tego ogarnąć, albo nie chce. W każdym bądź razie w ostatniej becie watchOS 10.2 nic się nie zmieniło.

 

PS. Sam pomysł wyświetlania bieżących statsów w czasie jazdy na iPhonie jest OK, ale chyba tylko dla teamu z Cupertino, gdzie jak jeden z drugim zaliczy glebę i mu pęknie tytanowy 15 Pro Max za circa 1,5k $ to magazynier przyniesie mu nowy z półki  :P


Użytkownik Ament edytował ten post 03 listopada 2023 - 10:14

 Macbook / iPad Pro / iPhone / Watch

#29 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 03 listopada 2023 - 10:35

Zaliczenie gleby w czasie jazdy na rowerze to jednak bardziej wyjątek niż reguła. A team z Cupertino może jeszcze do tego wziąć AppleCare+. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#30 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 03 listopada 2023 - 10:40

To ja tytułem uzupełnienia powiem, że o ile moc z miernika w jednym pedale, jak pisałem wcześniej, jest niepoprawna (powinna być mnożona x2), o tyle moc z trenażera rejestruje się poprawnie i odczyty są zgodne z tym, co podaje Garmin.

 

Problem, przynajmniej, w moim przypadku był z funkcją kalibracji trenażera. Niby jest w zegarku taka opcja, ale u mnie kończy się to błędem. To nie jest duży kłopot, bo kalibrację spokojnie można zrobić za pomocą apki w telefonie, ale wspominam o tym dla porządku.

 

Zaliczenie gleby w czasie jazdy na rowerze to jednak bardziej wyjątek niż reguła. A team z Cupertino może jeszcze do tego wziąć AppleCare+

 

Niby tak, ale jak się dużo jeździ, a szczególnie jakieś MTB, to jednak kilka gleb w sezonie się przytrafi. Gdyby za każdym razem trzeba było wymieniać telefon, to by się z tego całkiem kosztowna zabawa zrobiła.



#31 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 03 listopada 2023 - 11:41

W MTB to nie mam sezonu bez paru gleb. Poza łagodnymi wycieczkami, to telefon mam schowany w nerce/plecaku albo (jak wiem, że jest LTE, np. w Bielsku) biorę tylko zegarek. Jeden komputerek (nie GPS, ale nie tani) dosłownie mi zmiażdżyło. Jednak garminy też są drogie, że aż strach. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych