Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyłączyć ciągłe powiadomienia o aplikacji działającej w tle?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zielone jabłko

Zielone jabłko
  • 142 postów

Napisano 19 kwietnia 2023 - 11:05

Może i rozwiązanie jest banalne, ale od niedawna mam maca więc proszę o wyrozumiałość :) Rzecz tym, że mam zainstalowaną aplikację CleanMeMac X której nie chcę usuwać, ale już irytują mnie ciągłe powiadomienia, że aplikacja działa w tle. Mam już sporo aplikacji i tylko ta jest taka upierdliwą. Wyłączyłem w ustawieniach '' otwieraj podczas logowania'' i powiadomienia dla tej aplikacji ale bez rezultatu. Co jeszcze można zrobić? z góry dzięki za pomoc

Załączone pliki


Użytkownik Zielone jabłko edytował ten post 19 kwietnia 2023 - 11:14

 


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 kwietnia 2023 - 11:16

Ja bym zaczął od wyrzucenia szpiegującego softu, jakim jest CleanMyMac X. Te programy to nigdy nic dobrego.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Zielone jabłko

Zielone jabłko
  • 142 postów

Napisano 19 kwietnia 2023 - 12:27

uuu nie wiedziałem :( masz jakąś sprawdzoną alternatywę czy nic podobnego nie używasz? Przy okazji jak odinstalowujesz jakieś program to robisz to jedynie z poziomu launchpada klikając w krzyżyk czy trzeba jeszcze szukać jakiś pozostałości w folderach?


Użytkownik Zielone jabłko edytował ten post 19 kwietnia 2023 - 12:30

 


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 kwietnia 2023 - 12:40

Trzeba szukać, zwykle w ~/Library. Znaczy, w sumie nie jest to do niczego wymagane, bo te wszystkie pliki konfiguracyjne nie robią Ci żadnej krzywdy, co najwyżej zjadają miejsce (ale raczej mało). Jak się lubi (ja lubię), to się usuwa. Ja to robię z terminala, korzystając z find(1) i rm(1), ale są jakieś softy do tego, że magicznie same wykrywają usunięcie i wyskakują z pytaniem, czy usunąć pozostałości.

 

Alternatyw nie mam, ja to zawsze wszystko ręcznie robię. No i nie potrzebuję 'porządkować dysku', bo jestem pedantem i wiem, co mam, gdzie i po co.

 

 

Już abstrahując od zasadności używania CMM-X, ten komunikat masz dlatego, że ten program na siłę wciska się do autostartu, ilekroć go uruchomisz. Także robi się błędne koło - Ty sobie ręcznie wywalisz, odpalisz program, bo chcesz go użyć 'tu i teraz', a on cyk, będzie się wpieprzał na siłę, żeby zawsze działać. Tak sobie wymyślili twórcy (zapewne po to, żeby szpiegować jak najwięcej :P) i nic z tym raczej nie zrobisz, jeśli nie ma w interfejsie opcji do wyłączenia tego sprawdzania.

 

 

Swoją drogą już samo to jest dla mnie wystarczającą czerwoną flagą, żeby nie używać. To JA mam decydować, co mi się uruchamia z systemem, nic innego i nikt inny.


  • Zielone jabłko lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Zielone jabłko

Zielone jabłko
  • 142 postów

Napisano 19 kwietnia 2023 - 13:31

Dziękuję za obszerną odpowiedź. Wywaliłem ten program z całą zawartością za pomocą tego poradnika choć dotyczy on raczej jakieś starej wersji systemu bo nie wszystko się zgadza z tą najnowszą którą posiadam

https://www.youtube....h?v=IgRi0Z1O_gk

 

Przyznam, że liczyłem na to iż samo odinstalowanie programu nie będzie tak uporczywe jak to ma miejsce czasami na Windowsie ale widocznie MacOS też nie jest jakimś wybitnym systemem  :)


 


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 19 kwietnia 2023 - 20:39

CMM działa w ten sposób, że w tle monitoruje system i dzięki temu orientuje się, co się nadaje do ewentualnego wyczyszczenia. Z istoty działania tego programu wynika to, że musi się uruchamiać przy starcie systemu, inaczej nie miałby szansy działać zgodnie z przeznaczeniem.

 

Gadanie o "programie szpiegującym" nie jest, przynajmniej w przypadku tego programu, poparte jakąkolwiek ewidencją, a jedynie wewnętrznymi przekonaniami/uprzedzeniami niektórych osób. Inną kwestią jest jego faktyczna użyteczność - nie wyolbrzymiałbym jej, ale trochę śmieci jednak usuwa, a mimo, że używam go już od bodaj 2016 roku, nigdy nie spowodował żadnych dostrzegalnych szkód.

 

Nie zauważyłem, żeby ciągle wyskakiwały powiadomienia o jego działaniu w tle. Pojawiają się tylko wtedy, kiedy jest dodawany, po usunięciu z autostartu. Być może także przy uruchamianiu systemu, ale robię to na tyle rzadko, że nie pamiętam. Na pewno nie jest to w żaden sposób uciążliwe.



#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 kwietnia 2023 - 21:56

> nie jest, przynajmniej w przypadku tego programu, poparte jakąkolwiek ewidencją, a jedynie wewnętrznymi przekonaniami/uprzedzeniami niektórych osób

 

Guilty as charged. To tylko moje prywatne zdanie, ja po prostu nie lubię takich programów.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych