Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie kupujcie RAMu Kingston na ELPIDA


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
51 odpowiedzi w tym temacie

#26 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 marca 2008 - 19:03

@ruczaj kupilem w cortlandzie z tego powodu ze przechodze tam codziennie niedaleko D:


To lepiej nie przechodz kolo salonu Mercedesa, bo poplyniesz finansowo chlopie... :)

#27 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 09 marca 2008 - 19:26

nie podobaja mi sie merole

#28 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2008 - 20:05

To ciężka historia komunie sfalistej tektury przyjacielu mojej zdechłej pszczoły.

Prawie zabawne gdyby jeszcze autorzy cytowanego tekstu nie byli sortu polo hip-hop dla opryszczonych ćwierćinteligentów, pogratulowałbym wpisu. Ale cenie sobie tą odrobinę złośliwości. A następnym razem może najpierw zjesz banana?

#29 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 09 marca 2008 - 22:56

Facet... o czym ty mówisz? Wprowadzasz wyłącznie zamieszanie. To o czym piszesz nie zależy od rodzaju kości, ani od producenta. Być może trafiłeś na felerną sztukę (jak to Apple czasami mówi, "shit happens"). Z tego co wiem, producent tych kości, daje ci wieczystą gwarancję na ich niezawodność. Masz też rękojmię względem sprzedawcy.

Ja w dwóch macbookach mam kości tego samego rodzaju (czyli w sumie 4x2Gb) i nie ma żadnych błędów. Masz albo podróbę, albo uszkodzoną pamięć.


Wieczysta gwarancja to mit.

#30 ArturM

ArturM
  • 317 postów
  • SkądDublin, IE

Napisano 09 marca 2008 - 23:04

ja tez napisze ze to WADA KOSCI ... miałem tak samo z Kensington-ami .. poszedłem do sklepu z laptopem (i dokumentami zakupu) przy sprzedawcy pokazałem co się dzieje to wydarł z magazynu kilka kości na wszelki wypadek i sprawdzaliśmy, które działają poprawnie ... i co sie okazało?:D wszystkie działały tylko nie te co miałem :D IDZ I WYMIEŃ :)

#31 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2008 - 23:29

Fantastyczna rada ale wole je oddać i zażądać zwrotu pieniędzy . Kupiłem już w stanach oryginalny RAM przez brata. Niektórzy tak się podniecili tym postem i mężnie wystąpili w obronie marki Kingston jakbym obraził ich ulubioną drużynę piłkarską. Brawo, brawo, brawo ! Chłopaki. Zostańcie sobie na swoich kościach top-shelf Kingstona i cieszcie się nimi jeśli działają. Poza tym wesołego jajka wam życzę oraz kolejnych zniżek w MEDIA MARKT.

#32 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 marca 2008 - 13:10

Niektórzy tak się podniecili tym postem i mężnie wystąpili w obronie marki Kingston jakbym obraził ich ulubioną drużynę piłkarską. Brawo, brawo, brawo ! Chłopaki. Zostańcie sobie na swoich kościach top-shelf Kingstona i cieszcie się nimi jeśli działają. Poza tym wesołego jajka wam życzę oraz kolejnych zniżek w MEDIA MARKT.


:D :D :D
Jeden z lepszych tekstow opieprzajacych, jakie widzialem na tym forum!

#33 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 12 marca 2008 - 18:51

Wieczysta gwarancja to mit.

Wieczysta gwarancja polega na tym że kości mają działać poprawnie aż nie padną. Jak padną to kończy sie ich żywot i dożywotnia gwarancja :D

#34 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 13 marca 2008 - 01:38

Proszę o powstrzymanie się od osobistych wycieczek i nieodbieganie od tematu wątku.

#35 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 16 marca 2008 - 01:05

Skoro tak oczernia sie Kingstona, to czemu wciaz sie trzyma w czolowce ? Puste slowa typu "kingston jest do d..." nie popartem testami lub danymi to mozna sobie wsadzic w.. buty. A jezeli masz wadliwa kosc to idziesz i dostajesz nowa, prosciej sie nie da. Sam mam ram tej firmy w MB i w stacjonarnym pececie i jakos MB chodzi trzeci miesiac bez wylaczania (nie mylic ze sleepem) bez ani jednej zawieszki. Nie kazdy RAM bedzie pasowal do kazdego modelu laptopa i o tym trzeba pamietac. wiec jezeli nie zobacze jakis danych to te wasze powiedzonka sa tyle warte ile kawalek szarej srajtasmy.

#36 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 16 marca 2008 - 06:41

Kingston Kingstonowi nierowny, akurat na Elpidach to to hi-end nie jest, ale np na samsungach to wyzsza polka zdecydowanie... Nie generalizujmy wiec, poza tym nie ma sie co podniecac :P

#37 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 marca 2008 - 15:13

Właśnie o to mi chodzi, jak by inni doczytali post pisałem o ramie na kościach Elpida. Nie jest to jedyny przypadek z jakim miałem do czynienia kiedy takie kości powodowały zawieszanie się systemu przy dużym obciążeniu. Zresztą to nie ja się podniecam, dyskusja miała być na spokojnie ale wychodzi inaczej ;) Nie mam teraz czasu wklepywać sygnatur błędu po kilku testach. PS Sam na ten moment mam dodatkową kość Kingstona na Micronie i jest ok.

#38 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 21 marca 2008 - 11:40

Mam MB z kwietnia 2007 2.0Ghz z seryjnie 80GB dyskiem. Wymienilem ram na 2x1GB i zastanawiam sie nad wymiana jednej kosci na 2GB. Czy roznica jest odczuwalna w normalnej pracy czy tylko jak sie zarzyna kompa? Czy zobacze roznica w pracy z Lightroomem czy Aperture?

#39 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2008 - 11:52

Na MBP jest odczuwalna zmiana z 2 na 3, ale nie jest to jakaś gigantyczna różnica, teraz mam 4 ale przechodziłem płynnie więc nie widzę wielkiego skoku wydajności między 3 a 4. Aby obiektywnie określić przyrost mocy potrzebny był by jakiś benchmark. Subiektywnie, szybciej wgrywają się thumbnail'e dużych plików pdf, tiff, psd. Generalnie system lepiej znosi duże obciążenia...

#40 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2008 - 12:04

no i kupiłem te kości Kingstone...... I po tygodniu już nie działały...... Przestały. Więc są świetne.. Dodam, że to moja pierwsza taka sytuacja. Dotychczas zawsze zmieniałem na Kingstone i nie wbyło problemu. Nie wypowiem się więc jednoznacznie ale ....tym razem mnie zawiodły:) Wesołych Świat

#41 internex

internex
  • 592 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 marca 2008 - 12:09

Jak prawie rok temu kupiłem 2GB Kingstona do mojego MB, to wszyscy "znawcy" twierdzili, że jestem kamikadze, bo "kingstony z macbookami cienko współpracują". Niedługo mija rok, a ja nadal mogę cieszyć się szybkimi 2GB.. Ale jakbym miał więcej kasy albo miałbym Macbooka PRO to wybrałbym jakąś droższą opcję.

#42 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2008 - 12:23

no i kupiłem te kości Kingstone......
I po tygodniu już nie działały......
Przestały.
Więc są świetne..
Dodam, że to moja pierwsza taka sytuacja.
Dotychczas zawsze zmieniałem na Kingstone i nie wbyło problemu.
Nie wypowiem się więc jednoznacznie ale ....tym razem mnie zawiodły:)
Wesołych Świat


Jak byś nie chciał już ryzykować w "Kingstonowej" loterii polecam takie opcje na dobre kości:

http://www.myapple.p...ozostalych.html

#43 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2008 - 20:45

dzieki ale raz jeszcze.......zaryzykowałem:):)

#44 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 23 marca 2008 - 14:54

Nie można wyrokować na temat uznanej marki z wieloletnim doświadczeniem na rynku na podstawie... jednego czy dwu uszkodzonych modułów. Każda pamięć może nawalić nawet w dniu zakupu, i z pewnością dotyczy to tak samo producentów polecanych przez tomasonline - nie ma rzeczy niezawodnych na tym świecie są tylko takie, które jeszcze nie miały usterki. Co do Kingstona to przede wszystkim: 1 - kiedykolwiek usterka powstanie mamy wieczysta gwarancję 2 - "prawdziwy" Kingston to rzadko w spotykane zwierzę w Polsce, to co kupiliście to.. Kingston Value czyli takie Tesco Niska Cena czy jak mu tam, budowane z odpowiednio niższej klasy podzespołów, a więc i bardziej awaryjne. Puki co dziękuję za pamięci marki pierwszy_raz_o_niej_słyszę.

#45 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 marca 2008 - 15:11

To ze na pamieciach pisze Kingston, to nie gwarantuje, ze beda dzialac w MB. Wszystko zalezy, jakie kostki sa uzyte. Ja do kazdego laptopa dobieram kosci indywidualnie.

#46 iatfa

iatfa
  • 120 postów
  • Skądkrk

Napisano 23 marca 2008 - 15:23

tzn?

---- Dodano 23-03-2008 o godzinie 15:24 ----

To ze na pamieciach pisze Kingston, to nie gwarantuje, ze beda dzialac w MB.
Wszystko zalezy, jakie kostki sa uzyte.
Ja do kazdego laptopa dobieram kosci indywidualnie.



brzmi enigmatycznie. w jaki sposob to robisz?

#47 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2008 - 15:48

Nie można wyrokować na temat uznanej marki z wieloletnim doświadczeniem na rynku na podstawie... jednego czy dwu uszkodzonych modułów. Każda pamięć może nawalić nawet w dniu zakupu, i z pewnością dotyczy to tak samo producentów polecanych przez tomasonline - nie ma rzeczy niezawodnych na tym świecie są tylko takie, które jeszcze nie miały usterki.
Co do Kingstona to przede wszystkim:
1 - kiedykolwiek usterka powstanie mamy wieczysta gwarancję
2 - "prawdziwy" Kingston to rzadko w spotykane zwierzę w Polsce, to co kupiliście to.. Kingston Value czyli takie Tesco Niska Cena czy jak mu tam, budowane z odpowiednio niższej klasy podzespołów, a więc i bardziej awaryjne.
Puki co dziękuję za pamięci marki pierwszy_raz_o_niej_słyszę.


To co kupiłem to nie były tak zwane KVR czyli value ram ale kości dedykowane.
No ale jeśli Samsung, OCZ, czy producent chpiów MICRON to "pierwszy raz o nich słyszę" to naprawdę słabo.
BTW. Właśnie dla tego też nie polecałem Kingstona ze względu na masę modułów na niewiadomo czym. Zamawiaz markową pamięć low noise a dostajesz tak naprawdę no name z nalepką Kingston.

"prawdziwy" Kingston to rzadko w spotykane zwierzę - to fakt. Ale aby odróżnić "prawdziwego" trzeba się troszkę znać. Spryciaże w niektórych firmach nawet branding zmieniają tak, że label na kości też nie wiele może znaczyć.

Może zrobić listę zaufanych firm zamiast się spierać czy przyczyną problemu były podróbki, uszkodznie pamięci czy sama marka?
Kości zwróciłem i kupiłem 2x 2GB Samsunga. Dla mnie to koniec tematu do chwili gdy będą dostępne w polsce kości Corsair o lepszym timingu.
Jednak taka lista mogła by się przydać innym.

#48 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 23 marca 2008 - 16:42

No ale jeśli Samsung, OCZ, czy producent chpiów MICRON to "pierwszy raz o nich słyszę" to naprawdę słabo.

We wskazanym wątku polecasz Other World Computing, Memory Ten i… zamienniki. Nie znalazłem na podanych stronach pamięci OCZ (może za słabo szukam) tak samo modułów Samsunga, a Micron nie oferuje gotowych modułów - o gotowych pamięciach mówimy?

BTW. Właśnie dla tego też nie polecałem Kingstona ze względu na masę modułów na niewiadomo czym. Zamawiaz markową pamięć low noise a dostajesz tak naprawdę no name z nalepką Kingston.

To nie powód by skasować całą markę nawolując "nie kupujcie Kingstona"

"prawdziwy" Kingston to rzadko w spotykane zwierzę - to fakt. Ale aby odróżnić "prawdziwego" trzeba się troszkę znać. Spryciaże w niektórych firmach nawet branding zmieniają tak, że label na kości też nie wiele może znaczyć.

Może zrobić listę zaufanych firm zamiast się spierać czy przyczyną problemu były podróbki, uszkodznie pamięci czy sama marka?


W tym fragmencie proponujesz listę zaufanych marek i podajesz powody by zaufanym markom nie ufać.

#49 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2008 - 16:47

We wskazanym wątku polecasz Other World Computing, Memory Ten i… zamienniki. Nie znalazłem na podanych stronach pamięci OCZ (może za słabo szukam) tak samo modułów Samsunga, a Micron nie oferuje gotowych modułów - o gotowych pamięciach mówimy?
To nie powód by skasować całą markę nawolując "nie kupujcie Kingstona"
W tym fragmencie proponujesz listę zaufanych marek i podajesz powody by zaufanym markom nie ufać.


Oj! od kiedy ci wytknąłem braki językowe, to ty mi chyba chcesz też coś udowodnić przyjacielu.

Jak poszukasz w podanych linkach to gwarantuje ci, że znajdziesz Samsunga

Samsung 4.0GB (2GB+2GB Kit) PC2-5300 DD... (SAMSUNGPC534GB) at OWC

Proszę, chyba słabo szukasz.
Skoncentrowałeś się w odpowiedzi na punktowaniu mnie a nie na zawartości linków.

W tym fragmencie proponujesz listę zaufanych marek i podajesz powody by zaufanym markom nie ufać.


Już kiedyś dyskutowaliśmy prywatnie na temat czytania ze zrozumieniem. Nic takiego nie wynika z tego akapitu który cytujesz.
Może napiszę prościej - zamiast się kłócić zróbmy listę, gdzie możemy kupić w sieci dane marki aby mieć pewność, że dostaniemy to co zamawiamy.

---- Dodano 23-03-2008 o godzinie 19:19 ----

...a Micron nie oferuje gotowych modułów - o gotowych pamięciach mówimy?


Znów ci przypomnę, że należy czytać post przed odpowiedzią tak aby go zrozumieć.
Czy ja twierdziłem kiedykolwiek że Micron produkuje gotowe moduły ?

Generalnie mam wrażenie, że nasza dyskusja może iść w kierunku zakamuflowanego flame war. Są święta. Może sobie odpuścimy?

#50 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2008 - 17:23


6,

tomasonline - bez wycieczek osobistych proszę... bo ziazia :wink:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych