Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie kupujcie RAMu Kingston na ELPIDA


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2008 - 01:08

Zamówiłem ostatnio ulubiony przez wszystkich oszczędnych RAM Kingstona, tak często polecany na tym forum. Pluje sobie teraz w brodę że dałem się do tego bubla przekonać. Model KTA-MB667K2/4G oparty na kościach ELPIA. Dodam, że RAM kupiony był u autoryzowanego resellera polecanego na stronie firmy Kingston. RAM wiesza się od pierwszego dnia. Komputer wczesniej przez ponad miesiąc nie sprawiał żadnych problemów ani na orginalnych kościach ani na ramie opartym na MICRON'ie. Kłopoty pojawiły się od instalacji "dedykowanych" zmienników - zawieszanie się. Hardware test wykazał błędy w pamięci. Zdecydowanie nie polecam rozwiązań KINGSTONA opartych o kości ELPIDA dla MBP. Wiem że znajdą się wierni fani broniący Kingstona ale znajdują się też tacy co bronią zawieszającej się Visty więc zaznaczam, że nie chodzi mi o bezsensowną dyskusję czy czasem lub u kogo jednak Kingston działa (może i tak być, czasem nawet Fiaty się nie psują). Tylko o zaznaczenie faktu, że ten RAM na moim MPB 2.4/Leopard sprawiał problemy, znam jeszcze jedną osobę u której sprawa wyglądała podobnie.

#2 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 09 marca 2008 - 02:38

Co prawda Vista tak samo się zawiesza na wszystkich kościach ale to dla niej normalne.

Bardzo ciekawe. Piszesz chyba tylko i wylacznie o swojej Viscie na swoim komputerze.

#3 pawbor

pawbor
  • 91 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2008 - 08:00

To ciężka historia komunie sfalistej tektury przyjacielu mojej zdechłej pszczoły.

#4 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 09 marca 2008 - 09:16

A przepraszam, czy taki ram będzie dobry (kolega na forum mówił że tak, ale może jednak nie)?
Pamiec DRAM - SO DIMM do notebookow - DDR2 - Kingston: Kingston SO DIMM 2GB DDR2 667 MHz CL5 - Sklep internetowy Komputronik.pl

#5 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 09 marca 2008 - 09:49

Kupiłeś podróby bo chciałeś taniej kolego. Wiesz nie trudno sprawić żeby badziewne nonamy wyglądały jak prawdziwe Kingstony. Taniej można ale bez przesady polecam sprzedawcę pamięci często przewijającego się na tym form. Ma też sklep na allegro. Nie chcę go już n-ty raz reklamować bo zostanę posądzony o kryptoreklamę ale jak będziesz miał taki problem jak opisujesz to zawsze podchodzą życzliwie do problemu tak żeby klient był zadowolony. Pamięć nie chce współpracować z twoim modelem komputera - wymienimy na inną pamięć. Mam całe pudło podrabianych Kingsonów od nieszczęśliwych klientów. Co ciekawe wiele z tych pamięci zostało zakupionych u największych sprzedawców komputerów Polski a nawet Europy. I nie mówię tu o hipermarketach.

#6 lukaszbaj

lukaszbaj
  • 24 postów
  • SkądWysoka, Poland

Napisano 09 marca 2008 - 11:03

Facet... o czym ty mówisz? Wprowadzasz wyłącznie zamieszanie. To o czym piszesz nie zależy od rodzaju kości, ani od producenta. Być może trafiłeś na felerną sztukę (jak to Apple czasami mówi, "shit happens"). Z tego co wiem, producent tych kości, daje ci wieczystą gwarancję na ich niezawodność. Masz też rękojmię względem sprzedawcy. Ja w dwóch macbookach mam kości tego samego rodzaju (czyli w sumie 4x2Gb) i nie ma żadnych błędów. Masz albo podróbę, albo uszkodzoną pamięć.

#7 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 09 marca 2008 - 11:15

Jakoś w sytuacji: firmowe kości znanego producenta pamięci vs komputer Apple prędzej uwierzę, że to coś w japku fiksuje. No chyba, że tak jak to już zostało w tym wątku zasugerowane - kości to podróbki.

#8 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 09 marca 2008 - 11:24

kosci apple sa oparte na ukladach hynix'a.

#9 tHE-oNE

tHE-oNE
  • 193 postów

Napisano 09 marca 2008 - 11:55

Ja miałem dodatkowy ram włożony przez sad.... i imac zawieszał się co godzine. Teraz mam kingston i od 4 miesięcy wszystko śmiga aż miło.

#10 Iras PL

Iras PL
  • 284 postów

Napisano 09 marca 2008 - 12:24

A ja się zastanawiam, dlaczego ludzie tak uparcie kupują Kingstony.

#11 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 09 marca 2008 - 12:35

bo są niedrogie i trzymaja poziom?

#12 m.a.j.

m.a.j.
  • 54 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2008 - 12:51

a ja dzisiaj kupiłem kingston KVR667d2s5 i są one również na kościach ELPIDA, jeszcze ich nie włożyłem(brak śrubokręta), ale mam nadzieję, że będzie ok. niedługo napiszę, jak się u mnie sprawują.

#13 Iras PL

Iras PL
  • 284 postów

Napisano 09 marca 2008 - 12:59

bo są niedrogie i trzymaja poziom?


Kość 2GB OCZ 667 CL5 kosztuje 150, więc jakoś niesamowicie droga też nie jest, a firma - przynajmniej w świecie PC - dużo bardziej renomowana.

#14 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 09 marca 2008 - 13:09

a mógłbyś mi podrzucić linka do jakiegoś sprawdzonego sklepu? Bo jestem w trakcie kupowania 4GB ramu do mego macbook'a.

#15 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 09 marca 2008 - 13:22

cortland.pl isotec.pl odnich kosci na bank chodza z mb i mbp btw mb nie obsluguje 4 GB ramu max 3

#16 kkowalski

kkowalski
  • 364 postów

Napisano 09 marca 2008 - 13:25

To ciężka historia komunie sfalistej tektury przyjacielu mojej zdechłej pszczoły.


??? :D:D:D

#17 Iras PL

Iras PL
  • 284 postów

Napisano 09 marca 2008 - 13:28

btw mb nie obsluguje 4 GB ramu max 3


Santa Rosa (Late 2007 i dalej) obsługuje 4GB.

Pamiec DRAM - Pamieci SO DIMM do notebookow - DDR2 - OCZ Technology - 667 MHz: OCZ Technology SO DIMM 2048 MB DDR2 667 MHz CL5 - Sklep internetowy Komputronik.pl

Polecam.

#18 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 09 marca 2008 - 13:31

i mówisz że działa z maciem? skoro tak, to jutro zamawiam :D

#19 lukaszbaj

lukaszbaj
  • 24 postów
  • SkądWysoka, Poland

Napisano 09 marca 2008 - 14:36

Ja osobiście polecam kości firmy CORSAIR , przez jakiś czas miałem kość 2 GB DDR2 667MHz i byłem z niej bardzo zadowolony. Zero problemów, a jakość w stosunku do ceny też całkiem całkiem (około miesiąc temu kosztowała ona niecałe 120 zł). Polecam poszukać na skapiec.pl lub nokaut.pl

#20 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 marca 2008 - 14:41

cortland.pl
isotec.pl

odnich kosci na bank chodza z mb i mbp

btw mb nie obsluguje 4 GB ramu max 3


Tak, ale widziales ceny Cortlandu? To jest reseller i ceny ma wyzsze niz inne sklepy na miescie.

#21 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 marca 2008 - 14:44

w Komputroniku mają Kingstony na układach Hynix, ceny dość dobre a pamięci śmigają aż miło :)

#22 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 09 marca 2008 - 14:50

@ruczaj kupilem w cortlandzie z tego powodu ze przechodze tam codziennie niedaleko D:

#23 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2008 - 15:55

??? :D:D:D

On zacytował tekst z płyty Hemp Gru.

Co do sklepu to
np: sirius.pl

#24 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 09 marca 2008 - 16:40

A ja się zastanawiam, dlaczego ludzie tak uparcie kupują Kingstony.


Ludzie uwielbiają legendy i mity.
Właśnie takie jak "Kingston jest dobry" , "Komputerki Apple są niezawodne" czy "LG to g****"
Ślepo wierzą w to co mówią inni i powtarzają przez lata te same twierdzenia. Mimo iż rzeczywistość jest już zupełnie inna.

[edit: ort.]

#25 m.a.j.

m.a.j.
  • 54 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2008 - 17:19

Już po upgradzie na 2gb Kingston na ELPIDA. Wszystko działa ok, od 2 godzin męczę maczka i nic złego się nie dzieje. Odpaliłem też Apple Hardware Test, który nie wykazał jakichkolwiek błędów. Widocznie problem tkwi w walniętej kości autora tematu, a nie w ogólnej zgodności Apple z kośćmi ELPIDA. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych