Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

xcrun monituje o zainstalowanie narzędzi wiersza polecenia - muszę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 10 lutego 2023 - 13:54

Dzisiaj zacząłem dostawać na ekran monit - wyskakuje okienko systemowe z treścią:

 

Dla polecenia "xcrub" wymagane są narzędzia wiersza polecenia dla deweloperów. Czy chcesz teraz zainstalować te narzędzia?

 

Ma dwa guziki "Anuluj" i "Instaluj".

 

 

Od 15 lat nie jestem już deweloperem, nie mam też potrzeby wpisywania czegokolwiek w wiersz poleceń.

Nie używam terminala jak np. ftpd.

Nie uszczęśliwia mnie to.

 

Klikam więc "Anuluj". Niestety za godzinę znów to okno mi wyskakuje i pyta, czy chcę teraz zainstalować te narzędzia.

I tak mnie nęka co jakiś czas.

 

Nie mam zainstalowanego XCode - ale Visual Studio Code już tak - jako edytor sql, xml, xsd, xslt, html, JavaScript, ...

Jak już pisałem - od 15 lat nie zajmuję się deweloperką, ale czasem coś tam przygotowuję poglądowego dla moich deweloperów w VSC - bez pisania komend w wierszu poleceń.

Może ów VSC czegoś chce?

 

 

Nie ma też fobii na punkcie nieinstalowania niczego i trzymania nieskazitelnej czystości systemu i narzędzi.

Jeśli te narzędzia dla xcrun nie są jakimś paskudztwem, który będzie mnie potem nękał - to w sumie mogę zainstalować, żeby się odczepił.

 

Pytam więc tych, którzy wiedzą co to i na co to - zainstalować i nie zaprzątać sobie tym głowy, czy też coś pogrzebać, żeby przestało nękać?

 

No jeśli koniecznie trzeba będzie coś wpisać w terminalu, to wpiszę.

W zeszłym wieku, najpierw w ZX Spectrum, potem w DOS-ie, pisałem tego mnóstwo, więc palce mi nie odpadną od tego - byleście powiedzieli co tam wpisać.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 lutego 2023 - 14:32

Jesteś pewien, że to jest xcrub, a nie xcrun?

 

Tak czy tak - zainstaluj, to zajmuje ze 200 MB i nieużywane nie zużywa żadnych zasobów. Jak masz VSCode, to tym bardziej.

Możesz zainstalować klikając guzik, a jak koniecznie chcesz 'wpisać coś w terminalu', to komenda brzmi:

xcode-select --install

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 10 lutego 2023 - 15:22

Jasne, że xcrun.

 

Dzięki - zainstaluję, gdy mnie znów zaczepi.



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 lutego 2023 - 17:40

A, w tytule jest xcrun, niepotrzebnie pytałem ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych