Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

xcrun monituje o zainstalowanie narzędzi wiersza polecenia - muszę?


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 posts

Posted 10 February 2023 - 13:54

Dzisiaj zacząłem dostawać na ekran monit - wyskakuje okienko systemowe z treścią:

 

Dla polecenia "xcrub" wymagane są narzędzia wiersza polecenia dla deweloperów. Czy chcesz teraz zainstalować te narzędzia?

 

Ma dwa guziki "Anuluj" i "Instaluj".

 

 

Od 15 lat nie jestem już deweloperem, nie mam też potrzeby wpisywania czegokolwiek w wiersz poleceń.

Nie używam terminala jak np. ftpd.

Nie uszczęśliwia mnie to.

 

Klikam więc "Anuluj". Niestety za godzinę znów to okno mi wyskakuje i pyta, czy chcę teraz zainstalować te narzędzia.

I tak mnie nęka co jakiś czas.

 

Nie mam zainstalowanego XCode - ale Visual Studio Code już tak - jako edytor sql, xml, xsd, xslt, html, JavaScript, ...

Jak już pisałem - od 15 lat nie zajmuję się deweloperką, ale czasem coś tam przygotowuję poglądowego dla moich deweloperów w VSC - bez pisania komend w wierszu poleceń.

Może ów VSC czegoś chce?

 

 

Nie ma też fobii na punkcie nieinstalowania niczego i trzymania nieskazitelnej czystości systemu i narzędzi.

Jeśli te narzędzia dla xcrun nie są jakimś paskudztwem, który będzie mnie potem nękał - to w sumie mogę zainstalować, żeby się odczepił.

 

Pytam więc tych, którzy wiedzą co to i na co to - zainstalować i nie zaprzątać sobie tym głowy, czy też coś pogrzebać, żeby przestało nękać?

 

No jeśli koniecznie trzeba będzie coś wpisać w terminalu, to wpiszę.

W zeszłym wieku, najpierw w ZX Spectrum, potem w DOS-ie, pisałem tego mnóstwo, więc palce mi nie odpadną od tego - byleście powiedzieli co tam wpisać.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24087 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 10 February 2023 - 14:32

Jesteś pewien, że to jest xcrub, a nie xcrun?

 

Tak czy tak - zainstaluj, to zajmuje ze 200 MB i nieużywane nie zużywa żadnych zasobów. Jak masz VSCode, to tym bardziej.

Możesz zainstalować klikając guzik, a jak koniecznie chcesz 'wpisać coś w terminalu', to komenda brzmi:

xcode-select --install

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 posts

Posted 10 February 2023 - 15:22

Jasne, że xcrun.

 

Dzięki - zainstaluję, gdy mnie znów zaczepi.



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24087 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 10 February 2023 - 17:40

A, w tytule jest xcrun, niepotrzebnie pytałem ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users