Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS - lista przemyśleń po 2 latach


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 peterk88

peterk88
  • 3 postów

Napisano 02 lutego 2023 - 11:09

Witam,

Po 2 latach nazbierało się trochę rzeczy, może ktoś ma pomysły na rozwiązania, może nie umiem używać wszystkiego właściwie, nie jest to hejt tylko myślę ciekawy temat do rzeczowej dyskusji.

 

  1. brak belki powiadomień u góry ekranu, często zapominam że mam komuś odpisać itd.

  2. Zdjęcia, a pliki zdjęć w Plikach to co innego, mam materiały do umieszczania na FB, Instagram i musze je zapisywać w Zdjęciach żebym mógł je wykorzystać z poziomu aplikacji

  3. w Google Maps jeśli dodamy przystanek, nie pokazuje dystansu do przebycia, tylko sam czas podróży

  4. DualSIM - nie widać w SMSach na który numer przyszła wiadomość

  5. YouTube - po przejściu do innej aplikacji i powrocie do YT często uruchamia stronę główną zamiast materiał który chciałbym kontynuować oglądać

  6. w SMSach nie ma daty tylko nazwa dnia tygodnia, daty są tylko przy starszych wiadomościach

  7. iOS chwalony za stabilny i przewidywalny praktycznie nie ma wersji bez bugów, przy aktualizacji jedno naprawią, a zepsują cos innego, np. iOS16.2 włącza się często ikona lokalizacji

  8. zagospodarowanie ekranu - nie ważne czy masz wersje Mini czy Max na ekranie zawsze jest tyle samo ikon/elementów interfejsu, w Maxie są po prostu większe

  9. mega krótka lista połączeń, nie grupuje połączeń z tym samym numerem, w Androidzie jest np. cała historia z danym numerem kiedy były połączenia/wiadomości, używałem tego jak CRM, przy prowadzeniu firmy to bardzo przydatne, a w iOS brakujące

  10. wysyłając zdjęcie lub wiadomość z Messenger przy słabym zasięgu i wychodząc z aplikacji nie wiem czy wiadomość będzie wysłana, zdarzało mi się że wiadomość była wysłana dopiero przy kolejnym otwarciu aplikacji np. następnego dnia, tak jakby aplikacja nie pracowała w tle

  11. nie wiem czy to wina operatora, ale w 90% przypadków w czasie połączeń telefonicznych nie mam internetu

  12. gest cofania od lewej krawędzi ekranu nie działa w każdej aplikacji

  13. budzik nie wiadomo za ile godzin, rozwiązanie ustawienie budzika przez aplikacje Zdrowie

  14. brak picture-in-picture przy Google Maps, ta mała mapka była genialna w Androidzie, w IOS tylko powiadomienia tekstowe

  15. brak diody powiadomień

  16. widgety na ekranie blokady pokazuje że alarm jest wyłączony, kiedy tak naprawdę jest włączony

  17. przenoszenie SMS z Androida nie działa, SMSy się przenoszą z datą 0000, są całkowicie wymieszane i dodatkowo mieszają się z tymi które przychodzą na bieżąco, finalnie musiałem pozbyć się historii SMS przeniesionej z Androida



#2 Jash

Jash
  • 233 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 02 lutego 2023 - 11:43

  1. brak belki powiadomień u góry ekranu, często zapominam że mam komuś odpisać itd. - masz przecież powiadomienia na dole ekranu

  2. iOS chwalony za stabilny i przewidywalny praktycznie nie ma wersji bez bugów, przy aktualizacji jedno naprawią, a zepsują cos innego, np. iOS16.2 włącza się często ikona lokalizacji - no jeżeli jakaś aplikacja korzysta z lokalizacji to ikona się pojawia w tym czasie

  3. nie wiem czy to wina operatora, ale w 90% przypadków w czasie połączeń telefonicznych nie mam internetu - masz włączone VoLTE?

  4. gest cofania od lewej krawędzi ekranu nie działa w każdej aplikacji - gdzie nie działa?

  5. budzik nie wiadomo za ile godzin, rozwiązanie ustawienie budzika przez aplikacje Zdrowie - jeżeli Ci pokazuje godzinę budzenia to po co Ci informacja za ile to godzin?

  6. brak diody powiadomień - można bez tego żyć

  7. widgety na ekranie blokady pokazuje że alarm jest wyłączony, kiedy tak naprawdę jest włączony - musisz przez ten widget wejść w alarm, kliknąć w "zmień", nie zmieniając nic zapisać alarm i widget się naprawi


Użytkownik Jash edytował ten post 02 lutego 2023 - 11:44

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 02 lutego 2023 - 14:24

Ustawienia - Dostępność - Dźwięk/wizualne - Miganie diody przy alertach


Fallout ...war, war never changes...

#4 Jash

Jash
  • 233 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 02 lutego 2023 - 14:47

Ustawienia - Dostępność - Dźwięk/wizualne - Miganie diody przy alertach

tylko, że to miga dioda aparatu, która nie ma nic wspólnego z diodą znajdującą się zazwyczaj na przedniej części smartfona.


iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#5 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 02 lutego 2023 - 14:49

zagospodarowanie ekranu- to jest masakra. Zero wykorzystania wielkości Maxa. Żadnych dodatkowych opcji w stosunku do zwykłego 6.1 cala.
  • shevchenko1987 lubi to

iPhone 15 Pro


#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 02 lutego 2023 - 16:39

Dużo z tych rzeczy to problemy aplikacji firm trzecich, bo co ma Google Maps czy Messanger do iOSa?



#7 peterk88

peterk88
  • 3 postów

Napisano 03 lutego 2023 - 08:18

zagospodarowanie ekranu- to jest masakra. Zero wykorzystania wielkości Maxa. Żadnych dodatkowych opcji w stosunku do zwykłego 6.1 cala.

 

Dokładnie, a później wciskają kit że w wersjach nie PRO nie można dać procentowego wskaźnika baterii przez rozdzielczość, po czym jednak go dają do wszystkich modeli ;)


 

  1. brak belki powiadomień u góry ekranu, często zapominam że mam komuś odpisać itd. - masz przecież powiadomienia na dole ekranu

  2. iOS chwalony za stabilny i przewidywalny praktycznie nie ma wersji bez bugów, przy aktualizacji jedno naprawią, a zepsują cos innego, np. iOS16.2 włącza się często ikona lokalizacji - no jeżeli jakaś aplikacja korzysta z lokalizacji to ikona się pojawia w tym czasie

  3. nie wiem czy to wina operatora, ale w 90% przypadków w czasie połączeń telefonicznych nie mam internetu - masz włączone VoLTE?

  4. gest cofania od lewej krawędzi ekranu nie działa w każdej aplikacji - gdzie nie działa?

  5. budzik nie wiadomo za ile godzin, rozwiązanie ustawienie budzika przez aplikacje Zdrowie - jeżeli Ci pokazuje godzinę budzenia to po co Ci informacja za ile to godzin?

  6. brak diody powiadomień - można bez tego żyć

  7. widgety na ekranie blokady pokazuje że alarm jest wyłączony, kiedy tak naprawdę jest włączony - musisz przez ten widget wejść w alarm, kliknąć w "zmień", nie zmieniając nic zapisać alarm i widget się naprawi

 

  1. brak belki powiadomień u góry ekranu, często zapominam że mam komuś odpisać itd. - masz przecież powiadomienia na dole ekranu - chodzi o sytuację że słucham oglądam coś na YT lub mam włączoną nawigację, ale akurat nie patrzę na ekran, powiadomienie pokazuje się na 3 sekundy i znika (wiem że można ustawić żeby się nie chowały banery tylko były stałe, ale to nie to).

  2. iOS chwalony za stabilny i przewidywalny praktycznie nie ma wersji bez bugów, przy aktualizacji jedno naprawią, a zepsują cos innego, np. iOS16.2 włącza się często ikona lokalizacji - no jeżeli jakaś aplikacja korzysta z lokalizacji to ikona się pojawia w tym czasie - zgadza się, tylko że od 16.2 ta ikona u mnie jest 90% czasu, ustawienia sprawdzone, na zagranicznych forach też widziałem że zgłaszali taki bug.

  3. nie wiem czy to wina operatora, ale w 90% przypadków w czasie połączeń telefonicznych nie mam internetu - masz włączone VoLTE? - włączone

  4. gest cofania od lewej krawędzi ekranu nie działa w każdej aplikacji - gdzie nie działa?

  5. budzik nie wiadomo za ile godzin, rozwiązanie ustawienie budzika przez aplikacje Zdrowie - jeżeli Ci pokazuje godzinę budzenia to po co Ci informacja za ile to godzin? - przyzwyczajenie z Androida, wiem jak bardzo się nie wyśpię  ;)

  6. brak diody powiadomień - można bez tego żyć

  7. widgety na ekranie blokady pokazuje że alarm jest wyłączony, kiedy tak naprawdę jest włączony - musisz przez ten widget wejść w alarm, kliknąć w "zmień", nie zmieniając nic zapisać alarm i widget się naprawi - no właśnie, a fajnie jak by działało bez "naprawiania" ;)


Użytkownik peterk88 edytował ten post 03 lutego 2023 - 08:17


#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 lutego 2023 - 15:19

Tej, ale to miał być wątek o 'przemyśleniach', a Ty ewidentnie liczysz, że ktoś Ci poda, jak rozwiązać Twoje 'problemy'. To łamie: 1) zasadę 'w dziale rozmowy ogólne nie zadajemy pytań'; 2) zasadę 'jeden wątek, jedno zagadnienie' - nie lubimy tu śmietników 'naprawcie mi telefon, cały, mam 20 pytań'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 06 lutego 2023 - 08:31

...i ten wątek jeszcze nie jest w koszu? łał


  • shevchenko1987 lubi to

iPhone 3GS


#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 lutego 2023 - 09:32

Dałem szansę poprawy ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 06 lutego 2023 - 09:40

Nie wydaje mi się, żeby tu było cokolwiek, co da się poprawić. Autor pisze:

 

myślę ciekawy temat do rzeczowej dyskusji.

 

Szczerze nie mam pojęcia, jak można prowadzić rzeczową dyskusję w jednym wątku równolegle na temat 17 różnych, kompletnie niepowiązanych ze sobą zagadnień.



#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 lutego 2023 - 09:50

No dobra.

Ale kilka rzeczy było rzeczowych i dyskutujących, więc nie wywalę do kosza, a tylko zamknę.

 

@peterk88 jeśli chcesz dalej rozmawiać na jakieś tematy, już bardziej 'pomocowo', zapraszam do założenia osobnych wątków per temat w dziale 'Pytanie i problemy'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych