Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Znikające pliki muzyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacBartek

MacBartek
  • 48 postów

Napisano 27 stycznia 2023 - 15:12

dzień dobry,

 

na Macu (Mac Book Pro Retina 2014; Big Sur) wchodzę w Muzyka - iTunes - iTunes Media - Music - tutaj mam całą muzykę. W jednym tylko folderze (wszystkie inne działają poprawnie), który usiłowałem wielokrotnie i bezskutecznie zsynchronizować z iPhone'm mam tak, że jak kliknę w dowolny plik muzyczny to on się odpali w "Muzyka" ale też automatycznie znika ze swojego miejsca w folderze i pojawia się w Muzyka - iTunes - iTunes Media - Music, tworząc nowy folder najczęściej zatytułowany "Unknown Artist". Tyle że jak tam tez kliknę to wszytsko wyżej opisane się powtarza - znowu znika i tworzy nowy folder w Music (jw.) i tak... w koło Macieju.

 

jak to zatrzymać?



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 515 postów
  • Płeć:

Napisano 27 stycznia 2023 - 15:36

Pytanie dotyczy konkretnie aplikacji Muzyka, przenoszę. 

Po co próbujesz odpalać utwory muzyczne z poziomu Findera? Założenie jest takie, że te pliki leżą gdzieś sobie na dysku, ale nie dotyka się ich. Operacji, w tym odtwarzania, dokonuje się właśnie przez aplikację Muzyka. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 813 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 stycznia 2023 - 16:13

Aplikacja Muzyka ma w ustawieniach:

- ścieżkę, gdzie ma być muzyka;

- (odznaczalną) opcję w stylu 'utrzymuj porządek'.

 

W skrócie polega to na tym, że masz pliki muzyczne 'gdzieś' i jak je uruchomisz dwuklikiem, odpala się Muzyka, bierze sobie ten plik i kopiuje w odpowiednie miejsce w tej wyżej wymienionej ścieżce. Nazwy katalogów i plików są brane z tagów ID3. Jeśli Twój plik nie ma wypełnionego wykonawcy, staje się 'Untitled Artist' właśnie. Założenie jest takie, że raz się to wszystko do Muzyki importuje, potem wywala pliki źródłowe i Muzyka sobie sama zarządza, gdzie konkretne pliki leżą i jak się nazywają.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 Blue

Blue
  • 539 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 27 stycznia 2023 - 17:02

Ostatnio tak odtwarzałem pliki nie pamietam ile lat temu. 20? Więcej, bo nawet w winamp miałem playlisty i ostry bałagan w folderze z muzyką, do którego nigdy nie zaglądałem bo nie było potrzeby.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych