Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wszystkie zdjęcia w jednym folderze. Jak rozdzielić ? Galeria iOS 16.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rexel5

Rexel5
  • 3 postów

Napisano 06 listopada 2022 - 23:12

Wie ktoś jak mieć w galerii automatycznie poukładane foldery typu, aparat, zrzuty ekranu, pobrane itp? bo za każdym razem muszę ręcznie przekładać. Jeśli zna ktoś to proszę o odpowiedź.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 505 postów
  • Płeć:

Napisano 06 listopada 2022 - 23:23

One tam są domyślnie. Wrzuć zrzut ekran, który pokaże, jak to wyglada u Ciebie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Wladimirowicz

Wladimirowicz
  • 35 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 18 listopada 2022 - 13:43

Na moim 15.7.1 (SE 2016) też jest bałagan. W porównaniu z iPhone 5S (12.1) jest całkiem inaczej, raczej gorzej. Właśnie przeszukiwałem wątki dotyczące zachowywania się galerii i tu trafiłem. U mnie jest dziwny problem, w jednym iPhone SE mam folder Camera Roll, w drugim SE już go nie ma. Ręczne tworzenie nic nie daje. Wszystkie wykonane fotki trafiają w pierwszym SE do folderu 'OSTATNIE" a w drugim SE znajdują się w folderze "CAMERA ROLL". Co się dzieje? Na tym pierwszym, gdy fotki trafiają do 'OSTATNICH' nie widzą tych fotek wszystkie aplikacje. Chcę udostępnić fotkę np. wgrywając na Allegro i nic jej nie widzi. Muszę ją ręcznie przerzucić do folderu CAMERA ROLL który, ręcznie stworzony, działa tylko z poziomu telefonu. Gdy, podepnę telefon przez USB do laptopa (z Windows lub Linux) to sprzęt nie widzi tych katalogów, nawet po przez dedykowane software. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Zrzuty ekranu też lądują w folderze 'OSTATNIE'.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi na co stać.


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 505 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2022 - 18:05

Po kolei.

1. „Ostatnie” zawierają zdjęcia wg kolejności dodania do biblioteki na iPhonie. Jeśli zgrasz zdjęcie zrobione miesiąc temu np. klasycznym aparatem, to ono będzie na samym dole w ostatnich, ale już w bibliotece będzie chronologicznie, z dala od najnowszych rzeczy. 

2. Rolki aparatu nie ma i nie będzie, bo w którejś tam wersji systemu to wywalili. 

3. Struktury albumów nie będzie widać na pececie czy Macu. To nie są foldery/katalogi, lepiej o nich myśleć jak o obiektach w bazie danych. 

4. Nie wiem, jaki sens ma tworzenie albumy „Camera roll”. To jest zwykły album, kompletnie ręcznie trzeba do niego wszystko dodawać. Jest to pomysł kompletnie od czapy.

5. Jak chcesz sobie obejrzeć multimedia według typów, to musisz przejść do karty „Albumy” (na dole ekranu w aplikacji zdjęcia) i przewinąć na dół. Tam każdy iPhone od wielu lat ma podzielone te multimedia na zrzuty ekranu, selfie, portrety, wideo, panoramy i podobne. Czy to nie działa?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2022 - 12:40

> Struktury albumów nie będzie widać na pececie czy Macu.

 

W Photos.app na Macu oraz w iCloud.com webowym widać. Na Windows to nie wiem, bo skąd miałbym mieć Windows.
Natomiast zgadzam się, że te albumy to tylko logiczne metadane. Jakby mi się to udało wykesportować w strukturze, jaką mam, już dawno przeniósłbym zdjęcia poza iCloud - no ale ręcznie album po albumie mi się zwyczajnie nie chce.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 505 postów
  • Płeć:

Napisano 19 listopada 2022 - 13:35

Skrót myślowy – pisałem kontekście opisywanego przez OP-a podłączania iPhone’a do komputera przez USB. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych