Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Znikające pliki z dysku zewnętrznego .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 99 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 06 listopada 2022 - 20:22

Cześć :)

 

Nie jestem pewny czy to wątek do tego tematu. W razie czego uprzejmie proszę o przeniesienie.

 

Od kilku dni obserwują dziwną rzecz. Na razie zauważyłem to, pracując w InDesignie, ale nie wiem czy to ma jakiś związek.

Otóż znikają mi pliki z katalogu z dysku zewnętrznego podpiętego do Maca Mini M1 2020, w którym znajduje się dokument nad którym akurat pracuję. Nagle katalog jest po prostu pusty. 

Przepiąłem dysk do PC i okazuje się, że te pliki tam są. Mogę je skopiować do nowego katalogu i jak zamontuję dysk z powrotem do Maca, to działają bez problemu z nowego katalogu. 

Puściłem Narzędzie Dyskowe na Macu i znajduje taki błąd: Znaleziono niepełny zestaw pozycji katalogu w (i tu ścieżka). Naprawia to i te pliki w pustym katalogu pokazują się i działają.

 

Nigdy wcześniej czegoś takiego nie zaobserwowałem. Najpierw myślałem, że może ID po aktualizacji robi jakieś jaja, więc zainstalowałem niższą wersję, ale na niej też coś takiego się dzieje.

Ventura? Od kilku dni mam najnowszy system ale nie mam pojęcia, czy można to z tym powiązać. Nie znam się na tym.

 

A może pada dysk i lepiej go wymienić?

Dysk zewnętrzny HDD LaCie 2T.

 

Macie może pomysł co to może się dziać?

 

 


 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 06 listopada 2022 - 21:36

Jaki to jest format plików? 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 99 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 listopada 2022 - 06:10

Właściwie cały przekrój:

indd, idml, ai, pdf, jpg, png, fonty, doc.


 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 07 listopada 2022 - 08:24

A jaki jest system plików?

#5 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 99 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 listopada 2022 - 08:33

ExFAT.

Mam ten dysk od roku a takie rzeczy zaczęły się dziać kilka dni temu.


 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#6 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 99 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 listopada 2022 - 17:25

Nagrałem swój ekran, żebyście zobaczyli jak to wygląda.

Może coś Wam się rzuci w oczy i przyjdzie do głowy, co tu się dzieje.

Filmik jest tutaj:
https://www.youtube....h?v=eP57RNousPY


Użytkownik Marius Bienius edytował ten post 07 listopada 2022 - 17:26

 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#7 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 07 listopada 2022 - 20:32

Dysk zewnętrzny formatowany w ExFat pod MacOS czy pod Windą, bo wbrew pozorom często robi to różnicę?


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#8 marioo11

marioo11
  • 66 postów

Napisano 07 listopada 2022 - 20:49

Dysk zewnętrzny formatowany w ExFat pod MacOS czy pod Windą, bo wbrew pozorom często robi to różnicę?

Dokładnie - kiedyś próbowałem mając dwa dyski zewnętrzne, oba exfat ale jeden pod win, drugi macos i jest róznica. Czytałem, że lepiej firmatować exfat pod win. Tak działam i póki co bez problemów. To jest jeden z kilku drobiazgów, które lepiej działają pod win - tam drag and drop i po problemie :)



#9 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 99 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 listopada 2022 - 05:51

Ja ten dysk kupiłem w Cortlandzie i był już sformatowany. Podpiąłem go i tak bez żadnych dziwnych akcji działał cały rok.

Problem, który tu opisałem, zaczął pojawiać się kilka dni temu.


 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 listopada 2022 - 09:15

A co zmieniłeś kilka dni temu? Jakaś aktualizacja, czegokolwiek? Zmiana konfiguracji?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 99 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 listopada 2022 - 09:19

Najpierw zainstalowałem Venturę, potem zaktualizowałem InDesign. I biorąc pod uwagę to, że zauważyłem ten objaw tylko przy pracy z InDesignem, pomyślałem, że może to jest jego wina. 

Odinstalowałem go i wróciłem do poprzedniej wersji, ale to nadal się dzieje. Nie zawsze, nie za każdym razem, ale jakoś przypadkowo.


 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#12 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 listopada 2022 - 12:41

Problem z FAT32 i exFAT polega na tym, że nie nadaje się do współpracy z macOS. Od kiedy pamiętam, zawsze były z tym problemy.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#13 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 14 listopada 2022 - 15:53

Bardziej mi to wygląda na jakiś błąd w MacOS jeżeli po przepięciu dysku pod Windows pliki tam są.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych