Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad 2022 - opinie i wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2022 - 00:11

Świetnie się składa. Mam iPada 5th gen, który juz iPadOS 17 raczej nie dostanie, a tu proszę - wypuścili nowy model, kanciasty, jak iPhone 12 i późniejsze. Kupię sobie, chociaż i tak używam iPada tylko do seriali w łóżku ;-)

 

Szkoda, że nie ma FaceID, naciskanie guzika jest wolniejsze, no ale co poradzić. Wersji Pro nie kupię, bo to w moim przypadku wywalanie pieniędzy w błoto.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 21 października 2022 - 00:36

Szkoda tylko, ze cena tak bardzo poszla w gore.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2022 - 05:58

No i z Pencilem przekombinowali.

#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 21 października 2022 - 06:09

Air 4 z tym samym procesorem jest w sklepie Apple jako odnowiony tańszy. Ma ten sam procek, lepszy ekran i tylko gorzej jest z przednią kamerą i BT jest starszy (5.0 a nie 5.2). Dla mnie iPad do w 99% ekran. Brak powłoki antyodblaskowej, brak laminacji i węższa paletą eliminują go z rozważań. Do czytania gazet z kolei gen 9 starczy.

#5 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 października 2022 - 07:01

Update Pro jest mizerny. Dobry interes zrobiły osoby, który zamówiły z M1 po starej cenie. Nie ma nawet ładowania bezprzewodowego, które pojawiło się w przeciekach/spekulacjach. Mniejszy Pro dalej z ekranem LCD. Może za rok...


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#6 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 21 października 2022 - 08:08

Jednym zdaniem - cena z d.., zupełnie nieadekwatna do tego co ten sprzęt oferuje. Zresztą jak większość sprzętów Apple po tych magicznych podwyżkach z ostatnich tygodni.

Użytkownik Regiss edytował ten post 21 października 2022 - 08:20

  • shevchenko1987 lubi to

iPhone 15 Pro


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2022 - 09:15

No i z Pencilem przekombinowali.

 

W sensie? Mi akurat pencil jest totalnie zbędny, ale nie wiem, co masz na myśli. W specce jest tylko info, że 'działa z pencilem 1st gen', ale tak miał też ten poprzedni.

 

Air 4 z tym samym procesorem jest w sklepie Apple jako odnowiony tańszy. Ma ten sam procek, lepszy ekran i tylko gorzej jest z przednią kamerą i BT jest starszy (5.0 a nie 5.2). Dla mnie iPad do w 99% ekran. Brak powłoki antyodblaskowej, brak laminacji i węższa paletą eliminują go z rozważań. Do czytania gazet z kolei gen 9 starczy.

 

Ja nie wiem, na co patrzysz. Mi na apple.pl pokazuje, że air ma M1 i kosztuje 3800 w 'najgorszej' wersji.

 

Update Pro jest mizerny. Dobry interes zrobiły osoby, który zamówiły z M1 po starej cenie. Nie ma nawet ładowania bezprzewodowego, które pojawiło się w przeciekach/spekulacjach. Mniejszy Pro dalej z ekranem LCD. Może za rok...

Mówimy o nie-pro.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 21 października 2022 - 09:36

W sensie? Mi akurat pencil jest totalnie zbędny, ale nie wiem, co masz na myśli. W specce jest tylko info, że 'działa z pencilem 1st gen', ale tak miał też ten poprzedni.


„Uszczęśliwili” nowych użytkowników przejściówką do ładowania i synchronizacji pencila.

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2022 - 10:06

Trochę nie wiem, co w tym złego? Jeśli ktoś chce/potrzebuje pencila, to taka przejściówka będzie potrzebna, nie?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2022 - 10:41

Trochę nie wiem, co w tym złego? Jeśli ktoś chce/potrzebuje pencila, to taka przejściówka będzie potrzebna, nie?

Pencil 1st Gen był rewolucyjnym dodatkiem, ale sposób, w jaki rozwiązano jego ładowanie był kuriozalny pod względem ergonomii. Na szczęście zostało to bardzo dobrze rozwiązane w 2nd Gen. Ładowanie magnetyczne jest proste, wygodne, skuteczne. Kiedy wydawało się, że tamto kuriozum odchodzi w przeszłość, po 4 latach od zmiany standardu, Apple powiedziało "hold my beer" i wypuściło Kuriozum 2nd Gen. Bo jak inaczej nazwać połączenie iPada ze złączem USB-C z Pencilem ze złączem Lightning, co wymaga zakupienia specjalnej przejściówki, która do niczego innego nie służy?


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 21 października 2022 - 10:51

  • Fifty-50 i shevchenko1987 lubią to

#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2022 - 12:38

O, on ma usb-c? Miłe, nie sprawdzałem wcześniej.

Przyjmuję to o kuriozum i się zgadzam - natomiast mam to trochę w nosie, bo nie będę miał pencila ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#12 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2022 - 16:25

iPad fajny, ale brak tej laminacji trochę mierzi. Zgadzam się z WojtekWojtek, że Air 4 wydaje się być ciekawszy z tego punktu widzenia. Ten nowy iPad ma w sumie dwie zalety nad nim: lepsze aparaty i 5G (BTW ciekawostka, nowe iPady wycięły GSM i Edge). Air jest cieńszy, lżejszy i ma zauważalnie lepszy ekran. 

I ma tego nowszego Pencila.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2022 - 16:46

Laminacji?

 

Absolutnie nie interesują mnie aparaty - ledwo w telefonie, więc zerowo w iPadzie. Pencila nie zamierzam używać.

Nie mam usprawiedliwienia do wydania 1000 zł więcej za resztę - może jedynie ekran, no ale to nadal tylko sprzęt do seriali w łóżku albo pociągu ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#14 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2022 - 19:36

Laminacji, czyli tego, że ekran nie ma dodatkowej szyby. Mniejsza masa, mniejsze odblaski, treść jest „bliżej” punktu dotyku. 
Ja wiem, ze to zabrzmi mega głupio, ale nawet dźwięk jest inny. Bez laminacji stukanie palcami jest jak w bęben, jest głośniej. 


  • shevchenko1987 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#15 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 21 października 2022 - 21:12

Co do aparatów 10 ma lepszy przedni i to na dłuższej ściance a to spora różnica w wideo konferencjach.

#16 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2022 - 22:11

Jak ktoś gada, to być może. Ale ja na przykład wolę rozmowy wideo na Macu, także dla mnie to zdecydowanie nie byłby dealbreaker. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#17 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2022 - 21:10

Update Pro jest mizerny. Dobry interes zrobiły osoby, który zamówiły z M1 po starej cenie. Nie ma nawet ładowania bezprzewodowego, które pojawiło się w przeciekach/spekulacjach. Mniejszy Pro dalej z ekranem LCD. Może za rok...

 

Czekałem na nową generację 11 Pro licząc na to, że też dostatnie miniLED jak w większym modelu... 12,9'' jest dla mnie za duży. 

 

Jednak po ostatnich newsach, że w tym roku tylko nowe procki w Pro i spodziewając się sporej podwyżki - zamówiłem 16.10 w ostatni dzień promki Back to School.

 

11" 128GB WiFi- wyszedł za 3342zł (odliczając 400zł giftcard który komuś z rodziny odsprzedam) 

 

Aktualnie za ten sam wariant z M2 musiałbym zapłacić 1557zł więcej licząc zniżkę edu. 

 

Mój egzemplarz dojdzie w przyszłym tygodniu, ale będąc w Apple Store zauważyłem, że ponad połowa 11 Pro M1 ma strasznie żółte ekrany. Czysta loteria, bo były też ekrany zbliżone poziomiem bieli do Air i Pro 12,9... 

 

https://ibb.co/LSwKSRT

https://ibb.co/gr1vNnQ


 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#18 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2022 - 21:39

Przypominam: to NIE JEST wątek o iPadach pro.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych