Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AirPods Pro 2nd gen - dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2022 - 11:20

Po trzech latach od premiery pierwszych AirPods Pro mamy drugą generację tych słuchawek. To chyba dobry czas, żeby utworzyć dla nich dedykowany wątek.

 

Udało mi się kupić je od ręki w jednym z pobliskich elektromarketów, ale wydaje się, że odpowiedź rynku na ich pojawienie się nie jest specjalnie imponująca, bo dostawy z AOS także realizowane są praktycznie od ręki. Poniżej moje pierwsze wrażenia, po kilku dniach użytkowania.

 

Jakość dźwięku

To oczywiście najważniejsza cecha każdych słuchawek. Jeśli tutaj byłoby słabo, cała reszta byłaby bez znaczenia. Nie jest słabo, choć tutaj zastrzeżenie jest takie, że nie jestem audiofilem, więc nie traktujcie tego akapitu szczególnie wiążąco. Muzyka, która dominuje w mojej bibliotece to blues i jazz. W tych gatunkach istotne są detale poszczególnych instrumentów, natomiast mniej krytyczny jest głęboki bas. Słuchawki, w mojej opinii sprawują się w tych gatunkach nieźle, na pewno lepiej niż moje leciwe AirPods 1st gen (zwykłe), ale jednak nie tak dobrze, jak Bose QC35. Separacja instrumentów jest wyraźna, a scena dobrze wyczuwalna, ale słuchawki nauszne oferują przyjemniejsze brzmienie, pozwalając słuchaczowi na głębsze zanurzenie się w muzyce, a scena wydaje się szersza i pełniejsza.

 

Redukcja szumów

Nie mam porównania do poprzedniej generacji AirPods Pro. Jedyne słuchawki, do których mogę się odnieść to ponownie Bose QC35. O ile niezbyt głośne hałasy są redukowane na co najmniej porównywalnym poziomie, to jednak odgłos przejeżdżającego w pobliżu pociągu był wyraźnie głośniejszy, niż w przypadku Bose. Na plus jest obecność Transparency Mode, który dla użytkowników oryginalnych AirPods Pro nie jest żadną nowością, ale dla mnie to, możnaby rzec, odkrycie. Trzeba jednak pamiętać, że w tym trybie skuteczność redukcji szumów maleje.

 

Spatial audio

Włączyłem tę funkcję w trybie "Head Tracked", zrobiłem "wow", trochę potestowałem i ostatecznie przełączyłem na "Fixed". W tym trybie scena jest szersza i dźwięk robi się bardziej przestrzenny w porównaniu do klasycznego Stereo, ale "Head Tracking" to dla mnie bardziej ciekawostka, niż jakiś game changer.

 

Jakość mikrofonów

Szału nie ma. Trudno zresztą oczekiwać, że mikrofon umieszczony praktycznie w uchu, będzie dobrze zbierał mowę, której narząd znajduje się w zupełnie innym miejscu. Dźwięk jest dość wyraźny, lepszy niż w przypadku AirPods, ale to tyle. Mikrofony nie nadają się do nagrywania czegokolwiek co wymaga jakości lepszej niż "telefoniczna". Postaram się w najbliższym czasie zamieścić filmik porównujący jakość dźwięku z kilku różnych mikrofonów.

 

Trzymanie się w uszach

Tutaj muszę dłużej potestować. Po zakupie słuchawek, zrobiłem test dopasowania na domyślnych gumkach w rozmiarze M i wyszedł pozytywnie. W warunkach domowych słuchawki trzymają się dobrze. Natomiast jestem po pierwszym treningu biegowym i niestety często musiałem poprawiać i dociskać słuchawki. Raz tego nie dopilnowałem i jedna z nich wylądowała w trawie. Przez resztę treningu musiałem zachować dużą ostrożność, bo mijałem ogrodzone posesje, studzienki kanalizacyjne i podobne miejsca, w których mógłbym na dobre pożegnać się ze słuchawkami. Po powrocie do domu zmieniłem gumki na L, test dopasowania również wypadł poprawnie, ale nie miałem jeszcze okazji przetestować ich w warunkach bojowych. Mam nadzieję, że będzie lepiej.

 

Obsługa za pomocą gestów

Możliwość zmiany głośności za pomocą gestów jest nie do przecenienia. Posiłkowanie się Siri czy każdorazowe wyciąganie telefonu to była spora niedogodność wcześniejszych konstrukcji. Spieszę zakomunikować, że działa to poprawnie, jednak znowu z zastrzeżeniem związanym ze sportem. Miałem duże problemy, żeby sterować głośnością pod koniec treningu biegowego, kiedy palce były spocone. W końcu mi się to udało, ale musiałem wytrzeć palec o bluzę i to też nie zadziałało od pierwszego razu. Ewidentnie jest to obszar, który wymaga poprawy w kolejnych edycjach, jeśli AirPods miałyby aspirować do tytułu idealnych słuchawek sportowych.

 

MagSafe

Jest i działa. Słuchawki trzymają się nawet na umieszczonej w pionie, samochodowej ładowarce MagSafe. Oczywiście nie mam zamiaru z tego korzystać w samochodzie, ale da się. Działa poprawnie. Nie wiem, czy da się coś odkrywczego na ten temat powiedzieć.

 

Find My

Polskim akcentem tej edycji słuchawek jest wbudowany chip "Ułan", w skrócie U1  ;).  Dzięki niemu, etui słuchawek ma taką samą funkcjonalność, co AirTag, z tą różnicą, że o ile AirTag wytrzymuje około 1 rok na jednej baterii, tutaj jest mniej kolorowo. Etui musi być naładowane. Ale to i ta spore ułatwienie w sytuacji, kiedy gdzieś nam się słuchawki zawieruszą. Oby nie trzeba było z tego nazbyt często korzystać.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 19 listopada 2022 - 17:42

  • winmaciek, WojtekWojtek i adamski.ab lubią to

#2 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 04 października 2022 - 08:22

Ciekaw jestem jak z trwałością tych słuchawek. Mam airpodsy pro 1 gen, kupione świeżo po premierze i zepsuły się 3 razy. Choć od strony baterii to pozytyw bo za każdym razem dostawałem nowe, więc po 3 latach używania czas pracy na baterii jak w pierwszym dniu ;-)
<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2022 - 08:28

Przypomnij mi się z tym pytaniem za 3 lata. Moje 4-letnie AirPods wciąż działają normalnie, natomiast nie robiłem i nie zamierzam robić testów pracy na baterii. Nie jestem typem gościa, który zakłada rano słuchawki, żeby je zdjąć przed snem.

#4 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 października 2022 - 11:46

Też miałem przyjemność już przesłuchać kilka kawałków. Ogólnie chciałem zastąpić wersję Max, która niestety jest brzydka i wstyd na miasto wyjść. Niestety zostaje przy dużych, różnica dźwięku jest gigantyczna ale miłym zaskoczeniem było ANC które w pchełkach jest lepsze. Tryb kontaktu też super, dźwięk mega naturalny a odgłosy typu szczekanie psów, trąbienie są przyciszane.

Fajne, poręczne, ładne - wszystko z poprzedniej wersji na plus. gdybym miał poprzedni model to pewnie bym wymienił, niestety schodząc w dół z wyższej wersji jaką są MAXy to jest to mocno odczuwalne.

Plasuje je na drugim miejscu porównując wszystkie małe słuchawki, zaraz za Bose QC earbuds 2.



#5 Mogg

Mogg
  • 51 postów

Napisano 04 października 2022 - 17:56

Właśnie mam w domu Pro 2 na testach. Porównam do moich Sony WF-1000XM4. Napiszę więcej po testach.

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 października 2022 - 19:08

Napisz, bo ja myślę o dousznych z ANC, a jestem zachwycony Sony WH, więc celowałem w WF.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 07 października 2022 - 11:49

Załączam obiecany test porównawczy mikrofonów nowych AirPods Pro do kilku innych, jakie mam pod ręką. Ciekaw jestem, jak oceniacie ich brzmienie w porównaniu do pozostałych. Porobiłem rozdziały, więc możecie sobie wygodnie "skakać" pomiędzy poszczególnymi mikrofonami.

CoTbE7Lm.png


https://youtu.be/IAKWHIsakzg

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 07 października 2022 - 13:09


#8 Mogg

Mogg
  • 51 postów

Napisano 07 października 2022 - 20:29

Napisz, bo ja myślę o dousznych z ANC, a jestem zachwycony Sony WH, więc celowałem w WF.

 

Jeżeli głównym czynnikiem przy wyborze słuchawek jest dla ciebie komfort użytkowania to bierz Airpodsy. W każdym innym przypadku Sony. I tu mógłbym właściwie skończyć.

Ale: 

 

W brzmieniu Airpodsów wiele poprawiono ale to wciąż te syntetyczne, elektroniczne, sztuczne brzmienie. Bardzo poprawne, da się lubić, choć ta klucha/karton/kibel w okolicy niskiego środka mi przeszkadza. Sony inna bajka: rozrywkowe, muzyczne, naturalne. Świetnie ułożone pasma. Ciemniejsze w wysokim paśmie od Pro 2 ale to zaleta a nie wada. Nie męczą przy dłuższych sesjach. Z Sony jest czasem efekt WOW, Airpodsy zawsze bardzo poprawne. 360/Dolby Atmos czy jak to jeszcze zwą, nie lubię, nie testowałem, nie wiem.

 

ANC wymiata w obu przypadkach z lekkim wskazaniem na Sony, ze względu na pasywne tłumienie pianek. Poza tym Airpodsy pozbyły się nieprzyjemnego ciśnienia i nie mają się czego wstydzić. W obu również świetnie działa adaptacyjny tryb transparentny. Sony fajnie wykrywa co robisz, gdzie jesteś i dopasowuje poziom ANC/ambient. W airpodsach nie miałem tyle czasu żeby dokładnie to przetestować.

 

W Sony masz apkę, equalizer (nie byle jaki! piękny, z szerokim Q) i masz niestety pianki/gumki i tu musisz się nastawić na walkę z własnymi uszami. Wielu się zraziło do Sony przez to. Ale: kanał prawego ucha mam delikatnie większy i WF radzą sobie z tym doskonale a w APP2 scenę stereo miałem przesunięta w lewo. 

 

Oddałem Airpodsy. Fajne, nawet bardzo. Wygrywają komfortem. Przegrywają brzmieniem. Remisują ANC. W cenie APP2 można dostac dwie pary WFXM4.

 

Sony wciąż jest KING. To świetne słuchawki do których dodano funkcje smart. APP2 to funkcje smart do których dodano słuchawki. Czekam grudnia, może Sony pokaże XM5.


Użytkownik Mogg edytował ten post 07 października 2022 - 20:34


#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 października 2022 - 21:25

Dzięki za dogłębną analizę!

Póki co chyba się w ogóle wstrzymam - bez ANC do iPada w łóżku przed snem mam Airpodsy nie-pro gen2 i zupełnie mi to wystarcza; na podróże pociągiem/samolotem biorę Sony WH. Żonie kupię Airpodsy Pro, bo jeśli używa słuchawek, to TYLKO z telefonem albo tabletem, więc tutaj wygoda i łatwość przełączania się Airpodsów wygrywa.

Adaptacyjny tryb zawsze wyłączam - jeśli zakładam Sony, to po to, żeby nie słyszeć otoczenia właśnie ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 października 2022 - 10:54

Pomyślałem ze napiszę jeszcze jak dłużej je wymęczę i zmieniam zdanie:)

Po rozpakowaniu przez pierwsze dni faktycznie było bardzo fajnie ale do Maxów daleko. Teraz albo się przyzwyczaiłem do tego że dźwięk jest bliżej niż przestrznny jak w Maxach ale kurde mam wrażenie jakby grały lepiej.

Bass mam wrażenie że lepszy się zrobił. Nie wiem czy jakiś update wleciał ale są głośniejsze, lepszy bass tylko przestrzeni trochę brakuje.

Maxy out nareszcie:) 



#11 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 24 października 2022 - 11:56

Ja dla odmiany za cholerę nie mogę dostrzec w praktyce działania tego adaptive transparency. Mam wrażenie, że jak jest transparency, to po prostu wszystko dookoła słychać tak samo, jak bez słuchawek, niezależnie czy to są szepty, czy przejeżdżający pociąg. Funkcja oczywiście włączona.



#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 października 2022 - 12:43

Ja to w ogóle nie rozumiem, po co słuchawki z ANC (wszystkie) mają transparency. Zakładam słuchawki z NC, kiedy chcę mieć, NC, prawda? ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 24 października 2022 - 12:47

Ja to rozumiem w ten sposób, że nie wszystko, co jest na zewnątrz, to jest noise. 



#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 października 2022 - 12:54

Wtedy zakładam zwykłe nie-pro airpodsy ;-)
Nie no, ja jestem dziwny i noszę dwie pary słuchawek. Jak ma 'szumieć se muzyczka' jak idę ulicą i chcę słyszeć trąbienie - bez ANC. Jeśli chcę Słuchać Muzyki, wtedy odcięcie wszystkiego.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 24 października 2022 - 12:59

Nie wiem, jak to opisać, ale jest bardzo duża różnica w tym, co się słyszy między trybami no-ANC i Transparency. Na korzyść tego drugiego. Słuchawki bez ANC w sposób pasywny zbierają taki jakby biały szum z otoczenia. Transparency mode to odcina. I to jest spoko. Natomiast ten tryb Adaptive jest jak dla mnie niewykrywalny. Próbowałem robić porównania odpalając Dremelka z tym i bez tego i ni cholery nie słyszę różnicy.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 24 października 2022 - 12:59


#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2022 - 08:49

Odnośnie czasu pracy na baterii, to te marketingowe 30 godzin jest w moim odczuciu mooocno na wyrost. Wczoraj używałem słuchawek przez może 3 godziny łącznie. Włożyłem do pudełka i obecnie pudełko ma stan naładowania 48%. Także nie wiem, co by trzeba było robić, żeby choć zbliżyć się do tej wartości.



#17 slaweuszek

slaweuszek
  • 63 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 23 listopada 2022 - 19:26

Mam pytanie do użytkowników Airpodsów 2 generacji :

Czy u Was widget baterii też cały czas pokazuje stan naładowania słuchawek i pudełka ?
W Airpodsach 1 generacji, status naładowania baterii pojawiał się dopiero po wyjęciu słuchawek z etui a tu pokazuje non stop. Nie wiem czy to prawidłowe zachowanie, dlatego pytam.

Iphone 13 Pro Max / MacBook Pro 2022 / Apple Watch Ultra / AirPods Pro 2 gen.


#18 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2022 - 19:31

Czy u Was widget baterii też cały czas pokazuje stan naładowania słuchawek i pudełka ?

Tak


  • makemymind lubi to

#19 slaweuszek

slaweuszek
  • 63 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 23 listopada 2022 - 19:36

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.

Iphone 13 Pro Max / MacBook Pro 2022 / Apple Watch Ultra / AirPods Pro 2 gen.


#20 Sqgo

Sqgo
  • 7 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2022 - 13:30

Cześć, mam problem ze swoimi airpodsami pro 2 gen (model A2618). Nie mogę zaktualizować firmeware'u do najbardziej aktualnego, siedzę obecnie na 5A377. Wg instrukcji, po włożeniu słuchawek do etui, zamknięciu wieczka i podłączeniu do zasilania, słuchawki powinny same się zaktualizować. U mnie nic takiego się nie dzieje. Słuchawki oczywiście w zasięgu BT telefonu.

 

Drugi problem (nie wiem czy związany z pierwszym) to to, że słuchawki nie przełączają się między urządzeniami na tym samym apple ID. Po wyjęciu z etui słuchawki parują się z telefonem, na Macu są widoczne w menu bluetooth, ale próba połączenia z nimi nic nie daje. Muszę zapomnieć urządzenie na telefonie, sparować od nowa na Macu jako pierwsze i wtedy działa na komputerze tyle tylko, że telefon tym razem się nie łączy.

 

Software na obu urządzeniach najbardziej aktualny: iPhone 13 Pro Max (16.2) oraz MacBook Pro 14 M1 (Ventura 13.0.1).

 

Ktoś miał podobny problem lub słyszał o takowym? Wysyłać słuchawki na gwarancję?



#21 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 grudnia 2022 - 11:14

Mam i ja - po włożeniu do ucha od razu czuć różnicę w ANC. Dźwięk, w porównaniu z 1. gen, lepszy, mocniejsze basy, ale czy tak bardzo? Grają głośniej niż Maxy, ale te chyba mają jednak lepszą jakość dźwięku.

 

Magsafe to przyjemny bajer, fajne jest to podgłaśnianie (w końcu!). Czy warto wydawać prawie 1500 zł, mając 1. generację? Chyba nie.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 20 grudnia 2022 - 11:16

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#22 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 20 grudnia 2022 - 12:13

od razu czuć różnicę w ANC. Dźwięk, w porównaniu z 1. gen, lepszy,

Ciekawa obserwacja. Nie miałem nigdy gen 1, ale ANC w gen 2 wydaje mi się ogólnie dość umiarkowane, z tym, że mam porównanie jedynie do słuchawek nausznych, więc wiadomo, że to nie jest to samo. Ale jeśli w gen 1 jest z tym istotnie gorzej, to bym powiedział, że jest słabo. Wiadomo, że od dousznych pchełek nie ma co oczekiwać cudów, ale jeśli ktoś liczy na całkowite odcięcie, będzie zawiedziony.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 20 grudnia 2022 - 13:39


#23 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 grudnia 2022 - 13:50

Ciekawa obserwacja. Nie miałem nigdy gen 1, ale ANC w gen 2 wydaje mi się ogólnie dość umiarkowane, z tym, że mam porównanie jedynie do słuchawek nausznych, więc wiadomo, że to nie jest to samo. Ale jeśli w gen 1 jest z tym istotnie gorzej, to bym powiedział, że jest słabo. Wiadomo, że od dousznych pchełek nie ma co oczekiwać cudów, ale jeśli ktoś liczy na całkowite odcięcie, będzie zawiedziony.

 

Wiesz, to jest bardzo subiektywne, ale wychodzę z założenia, że liczy się pierwsze wrażenie. Specjalnie testowałem wczoraj, po dłuższej przerwie, 1. gen, żeby mieć świeże porównanie.

 

Btw. powinni te słuchawki wydawać w jednym czasie, ja dzisiaj nie wiem czy wolałbym kupić Pro 2 czy 2-letnie Maxy.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 20 grudnia 2022 - 13:50

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#24 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 20 grudnia 2022 - 20:25

Btw. powinni te słuchawki wydawać w jednym czasie, ja dzisiaj nie wiem czy wolałbym kupić Pro 2 czy 2-letnie Maxy.


Ja po tych ponad dwóch miesiącach użytkowania mogę powiedzieć tyle, że nauszne Bose wygrywają zarówno jakością dźwięku, jak i skutecznością ANC, ale mimo to, z wyjątkiem, o którym poniżej, praktycznie ich nie używam. AirPods Pro wygrywają komfortem użytkowania. Zarówno to, że mieszczą się w kieszeni spodni, jak i fakt, że automatycznie przełączają się między urządzeniami sprawiają, że gotów jestem poświęcić nieco wrażenia akustyczne na rzecz wygody.

Bose używam głównie wtedy, gdy potrzebuję podłączyć słuchawki przewodowo. A to, w mojej praktyce, oznacza tylko edycję filmów, gdzie opóźnienie dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych jest nieakceptowalne. Tutaj AirPods zdecydowanie się nie sprawdzą.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 21 grudnia 2022 - 07:10


#25 bluejay

bluejay
  • 17 postów

Napisano 16 lutego 2023 - 19:27

Od 3 tygodni jestem posiadaczem owych słuchawek. Generalnie jestem zadowolony, jakość dźwięku, przełączanie między urządzeniami naprawdę robi robotę. Mam jedynie jeden irytujący problem. Otóż żaden z dołączonych rozmiarów gumek nie trzyma się dobrze w uszach.  Co prawda test końcówek wychodzi mi na dobry, ale to nie jest to czego bym oczekiwał. Obecnie używam rozmiaru L, mniejsze rozmiary od razu wypadają. Próbowałem już przekręcać słuchawki do góry, ale nic to nie dawało. W domu podczas normalnego używania słuchawki są w stanie utrzymać się przez te kilkanaście-dziesiąt minut. Natomiast podczas spacerów musze je poprawiać co 2,3 minuty bo czuje, że zaraz wypadną. Nie wyobrażam sobie używać ich na siłowni czy na rowerze. Wcześniej używałem Jabry Elite 75t i trzymały się idealnie, podczas jazdy rowerem czy innego wysiłku nie odczuwałem dyskomfortu. Myślałem może o jakiś końcówkach piankowych z allegro czy amazona, ale tam jest napisane w większości ofert o 1 gen i nie wiem czy będą pasować do nowej. Czy ktoś jak ja ma podobny problem i poradził sobie ? Opcja sprzedaży nie wchodzi w grę ;) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych