Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 8


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#26 Martinez87

Martinez87
  • 139 postów

Napisano 04 listopada 2022 - 19:43

Mam pytanie do użytkowników wersji cellular. Jeśli mam sparowany AW z AirPodsami to rozumiem że mogę nie tylko słuchać muzyki, ale też odbierać przez AirPodsy połączenia?


Użytkownik Martinez87 edytował ten post 04 listopada 2022 - 19:45


#27 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 04 listopada 2022 - 19:58

Tak
  • Martinez87 lubi to

iPhone 15 Pro


#28 Martinez87

Martinez87
  • 139 postów

Napisano 04 listopada 2022 - 20:06

Tak

Dzięki



#29 cubas

cubas
  • 17 postów

Napisano 05 listopada 2022 - 17:28

Nic się nie wciskało, było to na zasadzie włączam trenieng podchodzę do sztangi i już widzę, że ekran się wygasił pokazuję godz tylko i po chwili wibracja, że pauza włączona.  

Poszedłem z AW do iSpot Pan zresetował i mówił, że powinno działać.. Lecz dziś specjalnie wskoczyłem na bieżnie włączałem każdy trening po koleji i po kilku sekundach wskakuje wstrzymany trening. Ktoś miał podobny problem?


Nic się nie wciskało, było to na zasadzie włączam trenieng podchodzę do sztangi i już widzę, że ekran się wygasił pokazuję godz tylko i po chwili wibracja, że pauza włączona.  

Poszedłem z AW do iSpot Pan zresetował i mówił, że powinno działać.. Lecz dziś specjalnie wskoczyłem na bieżnie włączałem każdy trening po koleji i po kilku sekundach wskakuje wstrzymany trening. Ktoś miał podobny problem?



#30 Jacek0x

Jacek0x
  • 10 postów

Napisano 05 grudnia 2022 - 08:37

Zastanawiam się poważnie nad zakupem AW 8 45 mm w wersji cellular. 

 

Jakiej żywotności baterii mogę spodziewać się przy normalnej eksploatacji z włączonym AOD? Czy jest szansa na to, żeby zegarek działał cały dzień i całą noc, przy założeniu, że nie zdejmowałbym go do snu? 

 

Jak AOD rzeczywiście wpływa na czas pracy na baterii? 

 

Finalnie po rozterkach kupiłem AW 8 Cellular 45. Udało się do złapać za 2600 zł w takim kolorze, jaki chciałem. 

 

To mój pierwszy AW, więc pewnie napiszę tu banał, ale w sumie bateria mnie nie rozczarowuje. 

 

Pierwszy dzień to było sporo zabawy aplikacjami, opcjami, tarczami, itd. Bateria w trybie AoD wytrzymała ponad dobę. Założyłem go o 7 rano i o 6:30 rano kolejnego dnia miałem jeszcze 18%. Miałem go na nadgarstku podczas snu.

 

Kolejny dzień już normalnej eksploatacji, odczytywanie powiadomień, kilka razy odpisałem dyktując tekst, płatności zbliżeniowe, kilka połączeń i około 40 minut muzyki ze spotify na airpodsach. Po dobie o 6:30 stan naładowania 30%. Również z założonym do snu.

 

Natomiast trzeciego dnia postanowiłem sprawdzić jak podziała bateria bez AOD. Zegarek wytrzymał dwie doby. Noszony cały czas i do snu. Rano po drugiej dobie miałem jeszcze 12%. 

 

Wygląda zatem na to, że AOD przyspiesza konsumpcję energii mniej więcej o około 40%.

 

Jak dla mnie nie jest źle. W tym tygodniu zamierzam przetestować pracę w trybie z połączeniem sieciowym. Wybiorę się na siłownię, telefon zostawię w szafce, zabiorę ze sobą airpodsy uruchomię spotify, więc będę rzeczywiście wykorzystywał połączenie. Zobaczymy jak będzie wyglądał drenaż baterii. Spodziewam się, że zjedzone zostanie około 50% w ciągu godziny. 



#31 slaweuszek

slaweuszek
  • 63 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 06 grudnia 2022 - 17:06

Mam pytanie do użytkowników AW8 :
Dlaczego po dodaniu języka angielskiego w aplikacji Watch, nadal nie pojawia mi się klawiatura do pisania ?
W swoim AWU mam klawiaturę, a w żony AW8 nie ma. Co źle robię ?

Iphone 13 Pro Max / MacBook Pro 2022 / Apple Watch Ultra / AirPods Pro 2 gen.


#32 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 grudnia 2022 - 10:21

Mam pytanie do użytkowników AW8 :
Dlaczego po dodaniu języka angielskiego w aplikacji Watch, nadal nie pojawia mi się klawiatura do pisania ?
W swoim AWU mam klawiaturę, a w żony AW8 nie ma. Co źle robię ?

A skąd w ogóle taki pomysł, o dodawaniu języka angielskiego w aplikacji Watch? Jak chcesz odpowiadać z klawiatury, to na zegarku, który w ogóle to obsługuje - od AW 7 chyba, przeciągasz od dołu, w górę, zmieniasz na wpisywanie, zamiast dyktowanie i masz wtedy język ang. z automatu. Nigdy nic nie wygrywałem, nie dodałem języków itd, zawsze działało to z automatu, tak jak opisałem. Ale z racji tego, że jest to właśnie język ang. to działa to fatalnie. Już wolałem dyktować raz na jakiś czas, bo w miarę to działa, jak „zaskoczy” dobrze.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 07 grudnia 2022 - 10:21


#33 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 07 grudnia 2022 - 12:04

Rzecz w tym, że dla polskiego jest tylko scribble i dyktowanie, a dla angielskiego też klawiatura qwerty. To co jest aktualnie dostępne zależy od wybranego na zegarku języka, ale nie języka Gui ale języka klawiatury - np w SMS trzeba przewinąć do dołu i wybrać. Aby wybrać angielski, wpierw trzeba go dodać na iPhone w aplikacji zegarek.



#34 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 grudnia 2022 - 18:56

Rzecz w tym, że dla polskiego jest tylko scribble i dyktowanie, a dla angielskiego też klawiatura qwerty. To co jest aktualnie dostępne zależy od wybranego na zegarku języka, ale nie języka Gui ale języka klawiatury - np w SMS trzeba przewinąć do dołu i wybrać. Aby wybrać angielski, wpierw trzeba go dodać na iPhone w aplikacji zegarek.


To być może ja to miałem wrzucone z automatu, bo nigdy nic nie dodawałem, a klawiatura zawsze na kompatybilnych Apple Watch była. Nie mazanie paluchem po ekranie, tylko normalna klawiatura - tak dla doprecyzowania.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 07 grudnia 2022 - 18:57


#35 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 07 grudnia 2022 - 20:06

Po polsku? Z zażółć gęślą jaźń? 



#36 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 grudnia 2022 - 20:21

Po polsku? Z zażółć gęślą jaźń?


Przecież napisałem wyżej, że po angielsku.

#37 Jacek0x

Jacek0x
  • 10 postów

Napisano 14 grudnia 2022 - 17:23

Proszę o wsparcie - wczoraj wybrałem się na basen z apple watchem. Uruchomiłem dwie aplikację - standardową aplikację AW oraz Stravę, której głównie używam. Żadna z nich nie zarejestrowała dystansu a czytałem, że AW powinien jeszcze automatycznie wykrywać okrążenia na basenie dla każdej przepłyniętej długości. 

 

zarejestrował mi tylko czas i tętno. 

 

Jakiś błąd czy coś mam źle poustawiane?



#38 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 grudnia 2022 - 21:18

Proszę o wsparcie - wczoraj wybrałem się na basen z apple watchem. Uruchomiłem dwie aplikację - standardową aplikację AW oraz Stravę, której głównie używam. Żadna z nich nie zarejestrowała dystansu a czytałem, że AW powinien jeszcze automatycznie wykrywać okrążenia na basenie dla każdej przepłyniętej długości.

zarejestrował mi tylko czas i tętno.

Jakiś błąd czy coś mam źle poustawiane?

A podałeś długość basenu? Z tego co pamiętam, to robi się to na początku. A tak na marginesie - nie włączaj dwóch aplikacji do sportu jednocześnie, bo to bez sensu. Jak już musisz mieć Strava, to sobie wgraj RunGap - taki kombajn do przesyłania danych z różnych aplikacji sportowych. Dzięki temu rejestrujesz np. na natywnej aplikacji Apple, a później przesyłasz gdzie chcesz - Strava, Garmin, Polar, Coros, Runalyze i wiele innych. Coś to kosztuje, ale raczej nie są to wielkie kwoty.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 14 grudnia 2022 - 21:19


#39 Jacek0x

Jacek0x
  • 10 postów

Napisano 15 grudnia 2022 - 07:57

Tak, ustawiłem 25 metrów długości basenu. Słuszna uwaga z aplikacjami. Gdy zauważyłem, że apka AW nie rejestruje długości po przepłynięciu pierwszej długości odpaliłem Stravę, żeby sprawdzić czy w stravie wystąpi ten sam problem. 



#40 makmil

makmil
  • 1 postów

Napisano 26 grudnia 2022 - 01:24

Witam.
Chciałem zapytać o AW8 Cellular.
Zamówiłem go dla żony razem z OneNumber w niemieckim Vodafone.
Niby karta jest już przypisana do zegarka. Zegarek dzwoni.
Gdy wyłącze jednak iPhone, zegarek przestaje dzwonic a ja słyszę info ze numer jest niedostępny.
Czy iPhone musi być zawsze włączony? Trochę to głupie bo chyba właśnie po to AW ma wbudowana kartę esim. Co ewentualnie trzeba pozmieniać? Zegarek kupiłem żonie przede wszystkim dlatego, żeby był z nią kontakt gdy jest w pracy. Telefonu przy sobie mieć nie może a gdy leży on w szafce, nie ma zasięgu. Myslalem ze w takim wypadku będę mógł dodzwonić się na jej zegarek. Z góry dzięki za pomoc

#41 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 26 grudnia 2022 - 17:31

Zegarek powinien umożliwiać rozmowy przy wyłączonym telefonie. Wyłączony telefon ogranicza działanie wielu aplikacji, ale nie telefonowania. Zobacz w aplikacji zegarek w telefonie czy dane komórkowe są aktywne, czy jest aktywny plan komórkowy. Pamiętaj, że zegarek obsługuje tylko LTE - czyli nie będzie dzwonił jak w danym miejscu jest tylko zasięg 3G. Bo zegarek dzwoni (przy włączonym telefonie) także bez planu komórkowego, bez sim - tylko jak ma kontakt po wifi albo bt. 



#42 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 26 grudnia 2022 - 17:58

Pamiętaj, że zegarek obsługuje tylko LTE - czyli nie będzie dzwonił jak w danym miejscu jest tylko zasięg 3G.

 

Apple na stronie https://support.appl.../pl-pl/HT207578 twierdzi coś innego:

 

"Zegarek nawiązuje połączenie z sieciami komórkowymi LTE. Jeśli sieć LTE nie jest dostępna, zegarek próbuje nawiązać połączenie z siecią UMTS (o ile operator taką udostępnia)."



#43 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 26 grudnia 2022 - 18:30

Apple na stronie https://support.appl.../pl-pl/HT207578 twierdzi coś innego:

 

"Zegarek nawiązuje połączenie z sieciami komórkowymi LTE. Jeśli sieć LTE nie jest dostępna, zegarek próbuje nawiązać połączenie z siecią UMTS (o ile operator taką udostępnia)."

:wacko: ooops. Nie wiedziałem. Tak czy inaczej dzwonić można. 



#44 Jacek0x

Jacek0x
  • 10 postów

Napisano 16 stycznia 2023 - 08:14

Ja znów mam pytanie o baterię.

 

Zauważyłem, że zegarek konsumuje energię podobnie, niezależnie od go czy go noszę czy też nie.

 

Wczoraj rano (niedziela) zdjąłem AW z ładowarki ze stanem naładowania 100%. Nie nosiłem go całą niedzielę, ani razu go nie użyłem przez 24h. Dziś rano (poniedziałek), stan baterii 65% - lekko się zdziwiłem, że stan naładowania spadł aż o 35% mimo tego, że nawet go nie dotknąłem przez dobę. To normalne?



#45 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 stycznia 2023 - 08:55

Mi od pewnego czasu aw5 w nocy leżąc na szafce tez sporo konsumuje - kilkanaście %. Moze to juz efekt wysługi baterii?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#46 Jacek0x

Jacek0x
  • 10 postów

Napisano 16 stycznia 2023 - 08:59

Ja mam ten zegarek od 1,5 miesiąca. To na pewno nie efekt wysługi baterii. Coś ją konsumuje mimo nieużywania i zastanawiam się czy to normalne. 



#47 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 stycznia 2023 - 10:19

U mnie na s7 też czasami sporo żżera w nocy.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#48 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2023 - 11:40

1. Pewnie telefonu nie było w pobliżu i był stale połączony z Wi-Fi. To żre baterię samo w sobie bardziej niż Bluetooth. 

2. Co jakiś czas pewnie sprawdzał, czy jest na nadgarstku. To też coś tam żre. 

3. Teoretycznie nic nie powinno w tle działać – rzeczy w stylu synchronizacji muzyki robią się z założenia, gdy zegarek jest na ładowarce. Tym niemniej mogło się coś „zapętlić”. Żeby to przetestować należałoby uruchomić zegarek ponownie i go zostawić na porównywalny okres czasu. Nie wiem, czy warto się w to bawić w ogóle. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#49 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 stycznia 2023 - 12:04

U mnie telefon był w tym samym pokoju, 3 metry dalej.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#50 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2023 - 12:55

No dobrze, ale ile lat ma Twoja piątka? Przynajmniej 2 zapewne. W mojej tak super bateria działała po 2,5 roku, że ostatnio dałem na wymianę (bo sam zegarek jest dla mnie wystarczający). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych