Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 8


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 extor

extor
  • 316 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 23 września 2022 - 08:51

W związku z tym że nie ma tematu dedykowanego Series 8, postanowiłem go założyć.

Po 5 latach z AW3 42mm przyszedł czas na upgrade i wybór padł na Series 8 45mm. Przeskok w moim przypadku jest mocno odczuwalny, przede wszystkim duży ekran do którego muszę się przyzwyczaić (coś jak przesiadka z iPhone 6s na Xs). Bardzo przypadła mi do gustu funkcja AoD, tego mi brakowało w AW3. Zobaczymy jak będzie sprawowała się funkcja pomiaru temperatury z nadgarstka - tutaj dopiero minęła 1 noc z min. 5 wymaganych. 

Ogólnie po takim czasie zmiana na + :)


Użytkownik extor edytował ten post 23 września 2022 - 08:56

 MacBook Pro 16" i7/512GB/16GB RAM | Beats Studio3
 iPhone 15 Pro 256 GB Blue Titanium |  Watch Series 8 |  AirPods 3

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 23 września 2022 - 11:22

Moja żona też zamówiła (ale czeka, bo wybrała niestandardowy pasek) i też przesiada się z 3 (ale oba są małe) i do tego na LTE. Trójka się zestarzała - główny problem to brak nowych aktualizacji (a to sport jest powodem numer 1 u żony). Na pewno 8 to najlepszy zwykły watch, choć jeśli są jeszcze nowe AW 7 taniej, to stanowią sporą konkurencję szczególnie dla osób, które nie miesiączkują i nie jeżdżą samochodem...



#3 extor

extor
  • 316 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 23 września 2022 - 12:58

Tak jak piszesz AW3 się zestarzał, bateria po 5 latach też już krócej trzyma (kondycja na poziomie 77%), wcześniej wyciągałem na nim 3 dni (bez treningów) lub 2 dni (z treningami). Obecnie bez treningów na nim to max 1,5 dnia. Wydaje mi się, że gdyby nie 8 GB pamięci to spokojnie dostałby jeszcze aktualizację do watchOS 9

Jeżeli chodzi o funkcję wykrywania wypadku to tutaj nawet nie trzeba jeździć samochodem, bo możesz jechać innym środkiem transportu np. na rowerze lub jako pasażer i w obu przypadkach też powinna zadziałać (jak to zakomunikowało Apple - życzę aby nikomu nigdy się ona nie przydała).

Co do wersji to ja zamawiałem standardową GPS w kolorze Midnight z paskiem sportowym w kolorze czarnym. Przez te 5 lat przyzwyczaiłem się do paska sportowego Nike od AW3, że nie wyobrażam sobie innego, więc póki co nowy od AW8 leży zapakowany.


 MacBook Pro 16" i7/512GB/16GB RAM | Beats Studio3
 iPhone 15 Pro 256 GB Blue Titanium |  Watch Series 8 |  AirPods 3

#4 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 23 września 2022 - 15:20

Też czekam na swojego aw8. Będzie to mój pierwszy smartwatch jak i w ogóle zegarek. Chyba 2 tygodnie temu musiałem zamówić jakąś niestandardową opcję bo wysyłkę mam dopiero na 3-11 października. Miałem duży dylemat pomiędzy 41 vs 45 mm. Jako, że mam chude nadgarstki i po przeczytaniu opinii zdecydowałem się na mniejszego. W sumie powinienem być w następnym tygodniu w apple store to jeszcze przymierzę i najwyżej zmienię zamówienie :)



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2022 - 15:42

Dziwne trochę, że w Apple Store trzeba wybrać pasek, a w Cortlandzie sprzedają takie, co 'jak kiedyś' mają w środku oba.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 23 września 2022 - 17:23

Zawsze masz dwa w pudełku. Ten XL to po prostu dwa większe - jak ktoś ma duże łapsko, a Standardowy- to dwa mniejsze.

https://www.youtube....AskUncleDavecom


Użytkownik Regiss edytował ten post 23 września 2022 - 17:25

iPhone 15 Pro


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2022 - 17:51

No to tym bardziej bdura. Nie prościej dać jeden większy, jeden mniejszy i z głowy?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 23 września 2022 - 18:48

No można było to dwoma ogarnąć. Rozwinęli się na trzy.

iPhone 15 Pro


#9 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 25 września 2022 - 03:28

Jak to w końcu jest z tym bt w serii 8?

Na Polskim oraz Amerykańskim Apple store widnieje informacja że 8 jest wyposażona w bt 5.3, natomiast w Irlandii, UK oraz Niemczech itd. podają 5.0.

 

90c3d8de2dd40.jpg


Użytkownik konio124 edytował ten post 25 września 2022 - 03:38

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#10 Banan311

Banan311
  • 159 postów

Napisano 30 września 2022 - 21:22

Hej, odebrałem dzisiaj ósemkę i ogólnie powiadomienia i dzwonki nie są tak głośne jak w moim poprzednim zegarku (czwórce). Tyczy się to także rozmów telefonicznych. Jak to wyglada u was?



#11 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 30 września 2022 - 21:41

Głośność masz na maxa, sprawdzałeś ustawienia?

iPhone 15 Pro


#12 Banan311

Banan311
  • 159 postów

Napisano 30 września 2022 - 22:20

Głośność masz na maxa, sprawdzałeś ustawienia?

Tak. W dźwięki i haptyka wszystko na maxa i w czasie rozmowy telefonicznej koronką tez ustawiłem głośność rozmowy na max. W poniedziałek przyjdzie mi drugi zegarek to porównam.

#13 Whistler_QD

Whistler_QD
  • 48 postów

Napisano 30 września 2022 - 22:42

Kupiłem ostatnio AW7 (przed dwoma laty miałem również AW4). Mam podobne spostrzeżenie. Jestem niemal pewien, że AW4 był dużo głośniejszy przy tym samym ustawieniu głośności.

#14 extor

extor
  • 316 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 02 października 2022 - 12:13

Nie mam porówania do Series 4 - 7, natomiast mój AW8 jest dużo głośniejszy od AW3.

Ogólnie na co dzień i tak mam wyciszone dzwięki i sama haptyka jest dla mnie wystarczająca ;)

Użytkownik extor edytował ten post 02 października 2022 - 12:16

 MacBook Pro 16" i7/512GB/16GB RAM | Beats Studio3
 iPhone 15 Pro 256 GB Blue Titanium |  Watch Series 8 |  AirPods 3

#15 Banan311

Banan311
  • 159 postów

Napisano 02 października 2022 - 14:59

No ja swojego AW8 zwracam, Dzisiaj zauważyłem po umyciu rąk ze siri nie reaguje (zrobiłem reset i dalej nic) włączyłem dyktafon na zegarku i mikrofon zamiast głosu rejestruje tylko szum. Okazało się ze wystarczy lekko zachlapać mikrofon by ten przestał działać na jakieś minimum 15 minut albo więcej do czasu wyschnięcia. AW4 normalnie mocze w wodzie i mikrofon działa bez problemu. Ogólnie kupiłem AW8 w wersji lte by móc w razie czego zadzwonić po pomoc gdy by mi się coś stało a nie miał bym przy sobie telefonu ale jak będzie padać deszcz to nie dam rady hehe. Moglibyście sprawdzić jak to wygląda u was.



#16 Jacek0x

Jacek0x
  • 10 postów

Napisano 31 października 2022 - 09:48

Zastanawiam się poważnie nad zakupem AW 8 45 mm w wersji cellular. 

 

Jakiej żywotności baterii mogę spodziewać się przy normalnej eksploatacji z włączonym AOD? Czy jest szansa na to, żeby zegarek działał cały dzień i całą noc, przy założeniu, że nie zdejmowałbym go do snu? 

 

Jak AOD rzeczywiście wpływa na czas pracy na baterii? 



#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 listopada 2022 - 22:40

Dwuletnia szóstka mi działa cały dzień i całą noc z włączonym AOD, także zakładam, że ósemka tym bardziej. Tylko, żeby nie było, ja nie mam cellular.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#18 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 02 listopada 2022 - 07:05

LTE drastycznie wpływa na życie baterii gdy nie mamy przy sobie telefonu. Natomiast gdy telefon w kieszeni, to praktycznie nie wpływa. Najszybciej baterie wyczerpuje trening bez telefonu. Wiec wszystko zależy od twojego stylu życia.

#19 cubas

cubas
  • 17 postów

Napisano 02 listopada 2022 - 11:09

Cześć, 

 

kilka dni temu zakupiłem AW8, dziś rano poszedłem na pierwszy trening i mam problem, że przy włączeniu treningu po kilku sekundach albo kilku minutach włącza się sama pauza. Próbowałem włączać inne rodzaje treningów i ten sam problem, można jakoś wyłączyć opcje automatycznego pauzowania?



#20 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 listopada 2022 - 11:34

Cześć,

kilka dni temu zakupiłem AW8, dziś rano poszedłem na pierwszy trening i mam problem, że przy włączeniu treningu po kilku sekundach albo kilku minutach włącza się sama pauza. Próbowałem włączać inne rodzaje treningów i ten sam problem, można jakoś wyłączyć opcje automatycznego pauzowania?


Na zegarku wchodzisz w ustawienia -> trening -> tam gdzieś jest auto pauza i wybierasz dla jakiego treningu.

#21 cubas

cubas
  • 17 postów

Napisano 02 listopada 2022 - 12:17

Na zegarku wchodzisz w ustawienia -> trening -> tam gdzieś jest auto pauza i wybierasz dla jakiego treningu.

tak jest taka możliwość lecz tylko dla dla dwóch treningów bieganie, rower w plenerze. Głównie trenuje na funkcjonalnym siłowym. 



#22 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 02 listopada 2022 - 13:04

Jesteś pewny, że to auto-pauza? (nie sądzę, by była auto-pauza w treningu bez GPS) - Jednoczesne wciśnięcie koronki i guziczka włącza pauzę "ręcznie" i jest to możliwe przypadkowo nadgarstkiem. Miałem podobny problem z rękawiczkami i noszę zegarek koronką w stronę łokcia, a nie dłoni. Można w ustawieniach tak zmienić i jest to wygodne.


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 02 listopada 2022 - 13:05


#23 cubas

cubas
  • 17 postów

Napisano 02 listopada 2022 - 13:19

Nic się nie wciskało, było to na zasadzie włączam trenieng podchodzę do sztangi i już widzę, że ekran się wygasił pokazuję godz tylko i po chwili wibracja, że pauza włączona.  



#24 Jacek0x

Jacek0x
  • 10 postów

Napisano 02 listopada 2022 - 15:56

Dwuletnia szóstka mi działa cały dzień i całą noc z włączonym AOD, także zakładam, że ósemka tym bardziej. Tylko, żeby nie było, ja nie mam cellular.

 

 

LTE drastycznie wpływa na życie baterii gdy nie mamy przy sobie telefonu. Natomiast gdy telefon w kieszeni, to praktycznie nie wpływa. Najszybciej baterie wyczerpuje trening bez telefonu. Wiec wszystko zależy od twojego stylu życia.

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

 

Uznałem, że odpuszczę cellular. Naoglądałem się filmów na YT i doszedłem do wniosku, że tak naprawdę ten cellular przydałby mi się raz na jakiś czas gdy wychodzę pobiegać. A to się zdarza rzadko, bo bieganie nie jest moją główną dyscypliną sportową. Fajnie byłoby jeszcze zostawiać telefon np. na siłowni czy na basenie w szafce i trenować z samym AW - co oczywiście można robić bez LTE, ale połączenia czy wiadomości już wysłać się nie da, to samo z korzystaniem np. ze spotify.

 

Natomiast naoglądałem się filmów na YT na których pokazane są liczne przypadki gubienia zasięgu przez AW, nieudanych prób połączenia, zerwanych połączeń czy niewysłanych wiadomości. Co prawda filmy z USA, ale jeżeli tam zdarzają się takie przypadki, to u nas z pewnością też. 

 

Podsumowując, chyba zdecyduję się na AW 7 bez LTE. 7, a nie 8, bo w zasadzie niczym się nie różnią, a jeżeli już będzie szansa na jakiekolwiek promocje teraz, to prędzej na 7, niż 8. Zielonego można złapać za 1999 zł. 



#25 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 listopada 2022 - 17:34

Ja mam cellular i w sumie gdyby nie to, że stalowy jest tylko w tej wersji, to nie wiem czy chciałbym dzisiaj dopłacać - chociaż biegam prawie codziennie. No i baterie, przy włączonym treningu, ciągnie dość mocno.

 

Z tymi niewysłanymi wiadomościami to miałem problem i w series 5 i w series 7 :P Czasami był komunikat o niewysłaniu SMS-a, po czym na telefonie okazywało się, że wiadomość jednak się wysłała.

 

Brałbym s7, rzeczywiście s8 niewiele wnosi.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych