Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bateria do MBP 15' Mid 2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pyrzan

Pyrzan
  • 47 postów
  • SkądWawa

Napisano 12 lipca 2022 - 08:06

Witam Serdecznie, jaką baterię polecacie.

Na oryginał mnie nie stać.

Dziękuję.



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lipca 2022 - 10:20

Żadnej konkretnej baterii Ci nie polecę, ale przestrzegę przed ewentualnym błędem. Piszesz "na oryginał mnie nie stać". Gdyby Ci jednak przyszło do głowy, że lepiej wydać więcej i mieć, spokój, to nie rób tego. Oryginalne baterie Apple praktycznie nie istnieją na rynku. Istnieje natomiast wiele ofert, w których sprzedawcy piszą, że to oryginały. Jest to najprostsza i najpewniejsza droga do tego, żeby dać się naciąć. Także nawet nie myśl o kupnie "oryginału", niezależnie od zasobności portfela.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 12 lipca 2022 - 11:07


#3 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 lipca 2022 - 14:35

Mikołaj dobrze prawi. Kup byle jakąś markową nie Appla bo oryginały to 99% wałek.  GreenCell jest spoko.



#4 Pyrzan

Pyrzan
  • 47 postów
  • SkądWawa

Napisano 12 lipca 2022 - 22:00

Dzięki za radę. Też myślałem o GreenCell.

Pozdrawiam.



#5 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 12 lipca 2022 - 22:19

Wyślij do regeneracji, tam są ogniwa jak paluszki, https://www.margo.wroc.pl/regeneracja   ja swoją tu wysyłałem, wsadzają markowe ogniwa, masz skalibrowaną elektronikę baterii, wymieniałem w modelu z 2009.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#6 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 13 lipca 2022 - 06:11

Do tego komputera nie ma oryginalnych baterii, bo wsparcie techniczne dla niego skończyło się z 5 lat temu.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#7 Myszyy

Myszyy
  • 9 postów

Napisano 23 stycznia 2023 - 13:02

Czasami zamiennik lepszy jest od oryginału, ja akurat swój przykład oprę na akumulatorach do iPhone SE. Koledzy mają rację, kupić oryginał graniczy z cudem i na 99% to wałek. Przerobiłem wszystkie oryginały do iPhone 5, 5S i SE a potem nowszych. Nie ma sensu tego kupować, po prostu wał i myślę że w temacie laptopów jest identycznie. Trafiłem jednak na akumulatory RepairPro (na alleluja) i powiem - w szoku jestem. Są lepsze od oryginałów (nawet nowych!). Szkoda, że ta sama firma nie produkuje zamienników do laptopów, to byłby strzał w dychę z ich strony (bo to Polska firma). Wracając do tematu akumulatora do laptopa to jedynym sensownym rozwiazaniem jest (moim zdaniem) regeneracja. Aby zmniejszych jej koszt często wystarczy wysłać już zregenerowane ogniwa (zakupione przez siebie) i już zamontowane. Wtedy zapłacisz jedynie za elektronikę i podłączenie. Ja zrobiłem tak w HP i jestem mega zadowolony. Nowy oryginał trzymał mi w granicach 9 godzin z ekranem na 50% i dyskiem NVME nic nie robiąc (test rozładowywania). Na markowych ogniwach MADE IN JAPAN wynik ten wyniósł już 11 godzin a ogniwa używam do dziś, aktualnie 3 lata i cały zestaw trzyma od 4 do 6 godzin na lekkim obciążeniu (np. przeglądając neta). Trzeba tylko uważać, aby nie nabrać się w czasie zakupu ogniw bo na tym rynku także 90% wałków. Ja ogniwa kupuję w sklepach w niemczech, to najbezpieczniejsza opcja. Nigdy się nie zawiodłem a latem można zrobić sobie nawet rowerkiem wycieczkę do Berlina. Koszt ogniw niższy jak w Polsce i raczej wszystko co można nabyć jest znacznie wyższej jakości aniżeli asortyment na portalu AlleJaja.



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 stycznia 2023 - 13:26

Przestań łazić po forum i odkopywać stare wątki.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych