Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 16, wszystkie wersje beta – dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
447 odpowiedzi w tym temacie

#26 busaba

busaba
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 czerwca 2022 - 13:20

U mnie od wczoraj stabilnie, żadnych jaj, jedynie coś się mocno grzał przy ustawieniu/zabawie z ekranem blokady.

Użytkownik busaba edytował ten post 08 czerwca 2022 - 13:21

MacBook Pro (Retina, 13, Early 2015) / iPhone 13 mini / Apple Watch Series 4 / AirPods Pro

#27 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 654 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2022 - 13:30

Tak, czuć że ten ekran blokady to jeszcze kompletny plac budowy. 

 

Reszta w porządku. Bateria również ok. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#28 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 czerwca 2022 - 14:04

A te 'widgety' na ekranie blokady to już jakieś istnieją?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#29 busaba

busaba
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 czerwca 2022 - 14:10

Ta, chyba większość z tego co na konferencji pokazali (nie oglądałem jakoś bardzo uważnie).
MacBook Pro (Retina, 13, Early 2015) / iPhone 13 mini / Apple Watch Series 4 / AirPods Pro

#30 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 08 czerwca 2022 - 14:28

Jak ze stabilnością 1 bety? Bateria Ok?


Nawrowski narzekał że się grzeje i bateria ucieka w oczach, znajomy mi dzisiaj potwierdził to samo, a ma 13 pm, i pierwszy raz obawiał się że mu braknie w nim prądu ;)
  • krzysztofsds lubi to

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#31 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 654 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2022 - 15:34

Jak wczoraj zainstalowałem i bawiłem się ekranem blokady oraz widgetami to faktycznie zrobił się gorący, ale u mnie prądu nie brakło, bo wisiał w tym momencie akurat na ładowaniu. 

 

Dzisiaj zachowuje się już w porządku. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 08 czerwca 2022 - 15:34

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#32 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 08 czerwca 2022 - 17:59

Jak to beta, u jednego będzie ok, u innego coś się wysypie ;)

Użytkownik zboras edytował ten post 08 czerwca 2022 - 17:59

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#33 Zagiss

Zagiss
  • 63 postów
  • SkądToruń

Napisano 08 czerwca 2022 - 18:56

Czy ktoś może przetestować Face ID z poziomu "leżącego" telefonu? Zastanawia mnie czy jak będę siedział przy biurku, to czy się odblokuje. 



#34 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 08 czerwca 2022 - 19:38

Czy ktoś może przetestować Face ID z poziomu "leżącego" telefonu? Zastanawia mnie czy jak będę siedział przy biurku, to czy się odblokuje.

Nie odblokuje. Face musi być na wprost iPhone

#35 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2022 - 11:18

Jest kilka rzeczy, o których nie mówili lub nie usłyszałem, a w iOS 16 zostało zaimplementowane, np. Face ID działa też w poziomie - sprawdziłem i jest ok. Po wejściu w szczegóły wifi jest dostępne hasło, czego wcześniej też nie było. W galerii ukryte albumy lub usunięte są zabezpieczone Face ID, jeżeli włączy się w ustawieniach. Pewnie dużo jeszcze do odnalezienia.

Na ten moment jestem zadowolony - wszystko działa płynnie, nie widzę też problemów z baterią czy nagrzewaniem telefonu.

Czy album ukryte dalej mogą być ukryte czy od teraz zawsze są widoczne ale mogą być zahasłowane?



#36 Zelony

Zelony
  • 20 postów

Napisano 09 czerwca 2022 - 13:27

Nie wiem jak u innych, ale u mnie występują problemy z połączeniami. Przykładowo gdy dzwonię do kogoś kto ma iPhone to wcale go nie słyszę. Dzieje się tak tylko w niektórych przypadkach. Cześć osób słyszę, a cześć nie i to tylko dzieje się na iPhone.

#37 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwca 2022 - 15:32

Aplikacja 'Przypomnienia' (tak się chyba nazywa 'Reminders' po polsku?)... nie wysyła powiadomień. Że tak młodzieżowo napiszę: no to super przypomnienia, skoro nie przypominają, iks de.

Nie wiem, jak zrobić ten 'ładny' widok muzyki na lock screenie. Jest małe powiadomienie, jak w nie kliknę, to mi się odblokowuje telefon i jestem w aplikacji Music. Nie to, że jakoś potrzebuję, ale jestem chyba po prostu za głupi na zrobienie tego jak na prezentacji.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#38 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 654 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2022 - 15:47

Wydaje mi się, że oni na prezentacji mieli trochę nowszą wersję niż ta, która trafiła do nas. 

 

Na pocieszenie powiem tylko, że u mnie też nie potrafię wywołać tego "ładnego" widoku muzyki ;)

 

Generalnie gdybym nie zaktualizował zegarka do watchOS 9 wracałbym do iOS 15. Niby to wszystko działa, ale czuć, że powiązane na sznurki. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 09 czerwca 2022 - 15:48

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#39 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 09 czerwca 2022 - 16:02

Nie wiem jak u innych, ale u mnie występują problemy z połączeniami. Przykładowo gdy dzwonię do kogoś kto ma iPhone to wcale go nie słyszę. Dzieje się tak tylko w niektórych przypadkach. Cześć osób słyszę, a cześć nie i to tylko dzieje się na iPhone.


Mam to samo, ale na wifi call, spróbuj wyłączyć i wtedy jest ok. Po ponownym włączeniu znowu działa.

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#40 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 10 czerwca 2022 - 05:29

Zauważyłem że najbardziej grzeje się w czasie konfiguracji tych ekranów blokady, w kilka sekund staje się gorący. Poza tym ma raczej normalną temperaturę

Edit. Jednak na LTE przy czymkolwiek, nawet sprawdzeniu pogody, również się grzeje dość mocno i bateria spada jak w Samsungu :)

Użytkownik zboras edytował ten post 10 czerwca 2022 - 05:42

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#41 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 654 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwca 2022 - 08:28

U mnie grzeje się przy konfiguracji widżetów ekranu blokady. Reszta jest ok.

W ogóle wywaliłem te widżety z tego ekranu. Spróbuj, może one u Ciebie powodują grzanie przy czymkolwiek innym co robisz, bo działają w tle.

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#42 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 10 czerwca 2022 - 12:24

Może tak być, ale powiem Ci że ta beta a tyle dobrze działa, że to grzanie od czasu do czasu mam głęboko ;) 
Generalnie jak na b1dev jest lepiej niż dobrze, jeżeli kolejne będą tylko polepszali, to będzie mega.


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#43 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 654 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwca 2022 - 12:39

Ja nie jestem takim optymistą, bo jakby nie patrzeć te zmiany nie są jakoś szczególnie przełomowe, a jednak "nagrytali" w tym systemie dość sporo.  :rolleyes:

 

Szkoda baterii żeby ją katować tym grzaniem. One bardzo tego nie lubią.  -_-

 

Ciekawi mnie ile wcześniej zaczęli przygotowywać tą betę, bo wygląda to trochę tak jakby zdrodziło się to maksymalnie 1-2 miesiące temu. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#44 Zelony

Zelony
  • 20 postów

Napisano 10 czerwca 2022 - 12:58

Mam to samo, ale na wifi call, spróbuj wyłączyć i wtedy jest ok. Po ponownym włączeniu znowu działa.


Dzięki. Pomogło. Jak wyłącze jest Ok.

#45 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 czerwca 2022 - 13:26

Ja jednak wróciłem do iOS 15.5. Niestety bateria była dużo gorsza na becie, problemy z widgetami (w zasadzie nic się nie odświeżało), brak synchronizacji pogody z Garmin Fenix 7x - musiałem korzystać z openweather i dedykowanego API itd. I po powrocie do 15.5 w ogóle nie odczuwam braku tego, co jest niby takie super w iOS 16 ;)

#46 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 10 czerwca 2022 - 13:40

No od kilku lat te zmiany są tak "ogromne", że równie dobrze mogliby zapiąc pętlę iteracyjną do iOS13 i dalej tak śmigać (:


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#47 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 10 czerwca 2022 - 15:05

No od kilku lat te zmiany są tak "ogromne", że równie dobrze mogliby zapiąc pętlę iteracyjną do iOS13 i dalej tak śmigać (:

Wolałbym, żeby żadnych ogromnych zmian nie było. Nie lubię rewolucji. Wolę spokojny, ale bezpieczny progres. Nowy iOS mi pod tym względem podchodzi. Trochę poprawia, ale nie wywraca niczego do góry nogami.

#48 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 czerwca 2022 - 15:35

Wolałbym, żeby żadnych ogromnych zmian nie było. Nie lubię rewolucji. Wolę spokojny, ale bezpieczny progres. Nowy iOS mi pod tym względem podchodzi. Trochę poprawia, ale nie wywraca niczego do góry nogami.


Spokojny progres - dla mnie to progres w tempie ślimaka pełzającego w smole. Nie wiem, czy można jeszcze wolniej wprowadzać te „wielkie” nowości. Nawet te widgety na lockscreen - oczywiście musi być wg Apple, bo po co dać możliwość wrzucenia ile się chce i jak się chce. Musi być w jednej linijce, max chyba 4 (tak miałem pogodę) i tyle w temacie. A zagospodarowania ekranu dalej nie ma, zmiany siatki, wielkości ikon itp.
  • shevchenko1987 lubi to

#49 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 10 czerwca 2022 - 16:56

Szkoda baterii żeby ją katować tym grzaniem. One bardzo tego nie lubią. -_-


Wywaliłem widgety, wyłączyłem odświeżanie w tle, ale nic to nie dało, dalej bardzo mocno się grzeje i bateria leci na mordę. Musiałem godzinę temu podładować, bo bym do wieczora nie doleciał.
Ciekawość zaspokojona, można wracać do 15.5 ;)

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#50 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 654 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwca 2022 - 18:17

U mnie się na szczęście nie grzeje. Żałuje, że podbiłem zegarek do watchOS 9, bo też bym z chęcią wrócił. No nic trzeba liczyć na to, że szybko wypuszczą kolejną wersję, która poprawi to i owo. 

 

Zgadzam się z kolegą @damianmajk. Ten rozwój jest mega wolny. Szanuję ich za ekosystem, ale wprowadzane zmiany są na tyle kosmetyczne, że spokojnie mogły by występować jako druga cyfra do wydania 15. 

 

Kiedyś to były czasy, że jak program czy system podbijał wersję to było to naprawdę coś. Od czasu Google Chrome, które wprowadziło swoją chorą politykę wydawniczą wszystko stanęło na głowie. Niestety wszyscy poszli tą drogą i mamy co mamy. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 10 czerwca 2022 - 18:17

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych