Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki kabel USB-C do iPad Pro 2021?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 martinez07

martinez07
  • 17 postów

Napisano 01 czerwca 2022 - 16:13

Cześć,

jaki kabelek usb-c - usb c (oprócz oryginalnego) polecicie do iPad Pro?

O ile do iPhone szukałem z MFI, tak w przypadku samego złącza usb-c nie ma żadnych informacji o MFI.

Tu się zaczyna wolna amerykanka. 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 01 czerwca 2022 - 16:18

Weź jakiejś rozpoznawalnej marki, np. Anker

#3 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 01 czerwca 2022 - 16:20

Anker, Blitzwolf, Ugreen, w tej kolejności bym brał.

iPhone 15 Pro


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 01 czerwca 2022 - 16:22

Wolna amerykanka to dobre określenie. Kable USB-C to jeden wielki (za przeproszeniem) pierdolnik. Nigdy nie wiesz, co się w takim kryje. I znam nawet przypadek z pierwszej ręki, kiedy gościu (profesjonalista IT) potrzebował taki znaleźć dla klientki i jego metodą było „zamówić wszystko, co mają na magazynie i sprawdzić co działa”. Nie żartuję, a co gorsza okazało się, że jednak żaden nie był taki jaki trzeba. 

Na Twoim miejscu to bym chyba wziął jakiś Thunderboltowy (3, nie ma sensu dopłacać w przypadku iPada do 4). Obecnie są już nie tak drogie (chyba, że potrzebujesz długiego, to wtedy zdecydowanie nie), a masz wtedy kabel, który wspiera „wszystko” i nie musisz się niczym martwić. A w razie nagłej potrzeby masz dostęp do najszybszego możliwego transferu.

Chyba, że ma być tylko do ładowania. Wtedy zgodnie z zaleceniami Mikołaja i Regissa. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 martinez07

martinez07
  • 17 postów

Napisano 01 czerwca 2022 - 16:38

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Kabel będzie służył wyłącznie do ładowania, przynajmniej na obecną chwilę.

Ktoś mi też polecał kabelki firmy Baseus, ale pamiętam że nie mieli MFI w Ligtning, więc nie przekonały mnie też usb-c.



#6 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 01 czerwca 2022 - 16:40

Baseus gorszy od wyżej wymienionych.

iPhone 15 Pro


#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 01 czerwca 2022 - 17:08

Dla mnie firma, która w 2022 robi kable Lightning bez Mfi jest skreślona. W życiu bym nie podpiął czegoś takiego do swoich urządzeń. Są po prostu rzeczy, których się nie robi. Jakbym poszedł do rzekomo polecanej restauracji i by mi podali np. surowego kurczaka, to bym raczej nie sprawdzał, czy w dziale wołowiny jednak dobrze, tylko bym wyszedł z takiego miejsca. A tutaj konkurencyjnych produktów (które nie mają takich problemów) jest od groma. 

Na kablach nie ma co oszczędzać. Lepiej wydać parę złotych więcej niż usmażyć sobie urządzenie. Tym bardziej, że taki pleciony od Ankera to jest zakup na lata. 


  • cooper69 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 martinez07

martinez07
  • 17 postów

Napisano 01 czerwca 2022 - 19:12

Tak myślałem. 

Mam tylko jeszcze pytanie o kabelek Apple usb-c - rozumiem, że ten standardowy posiada również szybkie ładowanie?


A co myślicie o kablu firmy Belkin? Kod kabla CAB003bt1MWH

Znalazłem info, że posiada certyfikat USB-IF



#9 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 02 czerwca 2022 - 06:55

Porządna firma. Jak najbardziej możesz kupować.

iPhone 15 Pro


#10 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 czerwca 2022 - 08:26

Zamówiłem na Amazonie kabel ich „marki” czyli produkowany pod logo amazonbasics.

Używam od kilku miesięcy do ładowania najnowszego iPad Pro bez najmniejszych kłopotów.

Wykonany bardzo przyzwoicie (oplot itp.)

 

Baseusa i UGreen już nigdy nie kupię (a wcale tanie nie są) pierwszej firmy po kilku miesiącach zaczynają grymasić/nie działać jak tanie kabelki kupione w Flying Tiger, drugiej izolacja dezintegruje się w podobnym tempie jak w oryginalnych co kojarzy mi się tylko i wyłącznie z planowanym starzeniem produktu.


Pozdrawiam z 3City


#11 martinez07

martinez07
  • 17 postów

Napisano 03 czerwca 2022 - 09:42

Z tym uGreen to mnie zmartwiłeś, bo mają fajny kabelek z wtyczką kątowa. Miałem zamiar go zamówić. Ten Belkin co chciałem kupić ma tylko 1m a potrzebuje 1,5 - 2m.
Oglądałem Baseusa u kolegi (Tungsten Gold) usb-c z każdej strony, to wygląda porządnie. Sprawdzałem programem apere to wynik jest identyczny jak z oryginalnego kabelka.

#12 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 czerwca 2022 - 13:35

Ugreen to dobre kable mam kilka od lat i wszystkie działają. Jak dbasz to masz, ludzie marudzą że zwykłe kable od Apple się niszczą. Mi nigdy od 10 lat żaden nie odmówił posłuszeństwa. Jak ktoś jest wandalem to wszytko zniszczy. Śmiało bierz jak Ci pasuje kątowy.

iPhone 15 Pro


#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 czerwca 2022 - 15:48

Też mam ugreeny w saszetce na kable, sprawdzają się.
Baseusy kiedyś miałem w aucie i owszem, 'wyglądały porządnie', ale działały słabo. Albo coś nie stykało, albo nie ładowało dzisiaj 'bo tak', a jutro już proszę bardzo. I takie tam.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#14 martinez07

martinez07
  • 17 postów

Napisano 03 czerwca 2022 - 21:36

Zamówiłem uGreena z boczną wtyczką.
Chciałem zmienić jeszcze kabelek do iPhone, bo mam WG który ma 1m i jest mocno sztywny. Znalazłem coś takiego jak Pepper Jobs. Słyszeliście o tej firmie?

#15 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 03 czerwca 2022 - 22:30

Ja nie słyszałem. Jeśli ma certyfikat, to proszę bardzo, przetestujesz i dasz nam znać, czy warto. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 04 czerwca 2022 - 06:00

Jeśli ma certyfikat, to proszę bardzo

Jaki certyfikat?

#17 martinez07

martinez07
  • 17 postów

Napisano 04 czerwca 2022 - 07:38

Certyfikat MFI, bo korzystając z okazji że rozmawiamy o kabelkach zapytałem o wymianę kabelka do iPhona.
Tutaj info o nim :
https://www.pepper-j...12m-usb-c-cable

#18 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 04 czerwca 2022 - 07:42

A, ok, umknęło mi.

#19 martinez07

martinez07
  • 17 postów

Napisano 06 czerwca 2022 - 17:54

Ok.
Zamówiłem uGreena, poczytałem jeszcze trochę opinii, m.in na Amazonie i anulowałem zamówienie. Nie mają dobrych komentarzy. Poczytałem też o Ankerze, ma lepsze opinie, ale cenowo podobnie do Apple. Np. 2m Apple usb c 89zl. Anker 1,8m 69zł.
Więc pytanie - lepiej Apple czy Anker? Pytam o jakość, nie o cenę.

#20 ali_cja

ali_cja
  • 245 postów

Napisano 06 czerwca 2022 - 18:57

Do applowskiego sprzętu od dawna używam tylko kabli Mophie. Kabel do iPada pro (2021) kupiłam w sklepie Apple. Nie mam z nimi żadnych problemów i nawet nie próbuję szukać zamienników. Oryginalny kabelek Apple leży nierozwinięty w pudełku.

#21 magnesion44

magnesion44
  • 25 postów

Napisano 27 marca 2023 - 13:49

Zamówiłem na Amazonie kabel ich „marki” czyli produkowany pod logo amazonbasics.

Używam od kilku miesięcy do ładowania najnowszego iPad Pro bez najmniejszych kłopotów.

Wykonany bardzo przyzwoicie (oplot itp.)

 

Baseusa i UGreen już nigdy nie kupię (a wcale tanie nie są) pierwszej firmy po kilku miesiącach zaczynają grymasić/nie działać jak tanie kabelki kupione w Flying Tiger, drugiej izolacja dezintegruje się w podobnym tempie jak w oryginalnych co kojarzy mi się tylko i wyłącznie z planowanym starzeniem produktu.

Masz może jakieś foty zepsutego kabla Ugreen? Po jakim czasie pojawiły się te uszkodzenia?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych