Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MANDRIVA 2006; POWERPC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#26 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 28 marca 2006 - 21:29

sel4, przeczytaj uważnie regulamin, to pytanie wielokrotnie się powtarzało, i powinieneś wiedzieć, że instalacja OSX na komputerze innym niż Apple, nie jest zgodna z jego licencją, czyli mówiąc prościej jest nielegalna.
A jak mówi punkt 4, e regulaminu

e. rozpowszechnianie informacji stanowiących pomoc w dokonywaniu czynności niezgodnych z obowiązującym prawem, w tym szczególnie informacji o metodach zdobycia i uruchomienia nielegalnych kopii programów oraz innych plików chronionych prawem autorskim,


Odpowiadając na Twoje pytania, na OSX jest OpenOffice, pakiet Office Microsoft (płatny), pakiet iWork (płatny) i potocznie polecany NeoOffice :)

Flash wydawany przez Macromedie też jest powszechnie stosowany.

Resztę pytań zadawaj w odpowiednich działach, bo zrobi się tu smietnik ;)

PS: A, i jeśli uważasz że Ci pomogliśmy, możesz przyznać punkty pomógł (przycisk koło pod podpisem) - ułatwi to bardzo odnalezienie odpowiedniego wątku komuś kto będzie miał problemy podobne do Twoich :)

#27 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 marca 2006 - 21:33

tak, już się dowiedziałem przed chwilką od admina... bytania nie było :mrgreen:

#28 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 29 marca 2006 - 10:33

problem z kolejnością instalacji windy, lina i osx praktycznie nie istnieje. Wynika to z faktu, że pewne bariery podobno można złamać, ale nie da się instalnąć na tym samym sprzęcie jednocześnie windy i osx...

#29 db

db
  • 771 postów

Napisano 29 marca 2006 - 19:26

Da się.... :wink: nie sprawdzałem ale wiem z potwierdzonego źrudła że na PC'ecie można bez problemu postawić Windows, OSX i Linuksa, systemy nie kolidują ze sobą, podczas uruchamiania komputera mamy fo wyboru OS.

#30 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 marca 2006 - 22:28

da się, zainstalowałem os'a na normalnym pc, ale sie opdalał tylko z płyty (lilo przeszkadzało) i tego procederu nie mogę powtórzyć (coś skopałem...). Trzeba się pobawić formatowaniem partycji - zgodny system plików itd. (Pyt.: Jak wywalić lilo z mbr dysku?) Nie chce mi się siedzieć po nocach - lepszy pomysł - kupić iBooka z zainstalowanym OSem. A jak współpracuje w sieci tak iBook? Mam same WinXp, 98 i Linuxy. Ciekawe, czy by się wszystko widziało...

#31 db

db
  • 771 postów

Napisano 30 marca 2006 - 08:23

Poprzez Lilo odpada, nie będzie działało, jest jednak sposób aby to się odpalało za pomocą Windowsowego boot menadzera, tak samo jak jest gdy np. zaisntalujesz obok win98, XP. Co do Linuksa to nie jestem pewien, napisałem wcześniej ze działa ale teraz mam wątpliwości :)

#32 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 marca 2006 - 16:13

nie chce zaśmiecać forum, więc zmienie troche temat: mam dysk 250GB NTFS. Oczywiście linux go widzi, ale root ma jedynie prawo odczytu (a użytkownik żadne). Jak skombinować, żeby go widział normalnie (fajnie, gdyby użytkownik miał prawo zapisu). Mogę ew. zmienić system plików, ale taki, żeby pod win. też chodził...

#33 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 30 marca 2006 - 16:24

sel4, jedynym systemem plików na jakim zainstalujesz Windowsa i który jest w pełno obsługiwany przez Linuksa, to FAT32.

Do NTFS niby da się zapisywać przez captive, ale to nie do końca jest dobre rozwiązanie (tragiczne transfery i częste problemy).

Przy okazji, przypominam że jest to dział o Linuksie na komputerze Apple, a wątpie żebyś na takim miał partycje w NTFS ;)

#34 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 marca 2006 - 16:29

dzięki

#35 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwietnia 2006 - 16:59

ja uwazam,ze po prostu kupic ibooka i nie kombinowac :) Ja na swoim maku mam jak widac ubuntu i chodzi wysmienicie.Mandriva wyglada pozornie na latwiejsza,ale jak juz zdazylem zauwazyc jej kreatory do instalacji nowych rzeczy sa takie sobie.Zwlaszcza rozne dependencies ,wzajemne zaleznosci bibliotek itp,to jest zwlaszcza user friendly.

#36 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 03 kwietnia 2006 - 07:23

wydaje mi się, że mandrivę można spoko obsłużyć. Ale jeśli ktoś chce się przy okazji nauczyć linuxa to raczej jakiś debian




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych