Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro m1 czy iMac M1


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hubert Lubowski

Hubert Lubowski
  • 1 postów
  • SkądWałbrzych, PL

Napisano 28 maja 2022 - 19:01

Cześć, mam takie pytanie jakie z tych urządzeń wybrać do siebie jako główne stanowisko pracy w domu? MacBook Pro M1 czy iMac M1? Posiadam MacBooka Pro early 2011 na którym robię większość rzeczy m.in po sprawdzanie maili, montowanie filmików na youtube, ale i także programowanie... laptop ten nadaje się jeszcze do pracy, ale trochę powoli działa pomimo wymiany dysku na ssd i dodania ram'u by było 8gb.

Mój limit do wydatku na komputer albo laptop to max 10 000 zł. Laptop raczej leży w domu, zdarza się raz czy dwa na miesiąc że go zabieram jak gdzieś jadę. Najważniejsze jest dla mnie aby któreś z tych urządzeń wystarczyło mi na 5/6 lat.



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 28 maja 2022 - 20:42

Po pierwsze za 10 dni może być premiera nowych urządzeń. Być może nowego Aira. Po drugie nie odpowiem, czy wolisz laptopa czy stacjonarny - ja pracuję na laptopie z monitorem, bo czasem muszę zabrać komputer w inne miejsce i nie ma mowy, bym nie miał laptopa. Po trzecie jak myślisz o długim życiu to raczej 16GB i przynajmniej 512 dysku (albo dwa razy więcej niż teraz ci potrzeba plus 100GB na luz. Po czwarte - uważam, że jest niewielki sens kupowania Pro13 - albo kup pro 14” (gdzie masz moc, ram i dysk pd razu jak trzeba) albo Air 16/512 i fajny monitor.  Ja sam mam Air 16/256 bo mam małe potrzeby magazynowe (nadal 180GB wolne) i jest błysk. Co do filmów - jak musiałem ostatnio trochę przekodować HandBreakem, to wpierw byłem rozczarowany, bo szło kilkanaście klatek na sekundę, ale jak zmieniłem kodek na wykorzystujący moduł kodera sprzętowego, to poleciało ponad 170. 


  • Mikołaj Maciejko lubi to

#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 28 maja 2022 - 20:50

Wojtek dobrze prawi. Ale tak serio, żeby przewidzieć, czy jakikolwiek komputer wytrzyma 5/6 lat to trzeba mieć szklaną kulę. Przez ten czas wszystko się może zmienić, na czele z tym, do czego wykorzystujesz sprzęt. Teraz 16GB wydaje się spoko, ale czy w 2028 roku to nie będzie śmiech na sali, nikt tego nie wie.

#4 bartula

bartula
  • 81 postów
  • SkądBędzin, Poland, Poland

Napisano 14 stycznia 2024 - 10:06

 Co do filmów - jak musiałem ostatnio trochę przekodować HandBreakem, to wpierw byłem rozczarowany, bo szło kilkanaście klatek na sekundę, ale jak zmieniłem kodek na wykorzystujący moduł kodera sprzętowego, to poleciało ponad 170. 

 

Jestem świeżo po przesiadce z leciwego MacBooka pro na Macbook Air M1. Zaczynam pomału eksplorować nowe możliwości. Zależy mi na obróbce plików TS zgrywanych z DVB-T. Jakiego kodeka użyć by w pełni wykorzystać nowe (przynajmniej dla mnie) możliwości?
Używam z przyzwyczajenia HandBrake (ale nie upieram się przy nim)


Użytkownik bartula edytował ten post 14 stycznia 2024 - 10:10


#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 stycznia 2024 - 10:59

A co to ma wspólnego z tym wątkiem i w ogóle tym działem?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych