Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad ładuje się tylko chwilę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czarna88

Czarna88
  • 24 postów

Napisano 20 maja 2022 - 17:17

Witam, mam problem z iPad Pro 12,9". Dzisiaj pierwszy raz tak się stało. Kiedy podłączam ładowarkę sieciową (albo jakąkolwiek inną), oczywiście oryginalną apple, do tego przewód ładujący, oczywiście oryginalny, to iPad zaczyna się ładować, trwa to dosłownie kilka sekund i przestaje. Dopiero, jak wyłączę zasilanie i włączę ponownie, to zaczyna się znowu ładować, ale także przestaje po kilku sekundach i tak w kółko. Czy to zdechła bateria w prawie nowym ipad? Bo mnie trafi na miejscu, jeśli tak. Jutro wyjeżdzam do pracy, w Polsce będę za 6 tygodni i zostaję bez możliwości ładowania iPad z poziomem baterii 1%.


iMac 27" / MacBook Pro 16" / iPhone 13 Pro Max / iPad Pro 12.9" / Apple Watch S7 / Apple TV


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 20 maja 2022 - 17:37

Ja bym spróbował innego zasilacza i kabla. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Czarna88

Czarna88
  • 24 postów

Napisano 20 maja 2022 - 17:41

Ja bym spróbował innego zasilacza i kabla. 

 

Próbowałam innego, nawet ładowałam przez hub USB i ciągle to samo. Nie jest tak łatwo z tymi zasilaczami i kablami, bo to wejście na USB C


iMac 27" / MacBook Pro 16" / iPhone 13 Pro Max / iPad Pro 12.9" / Apple Watch S7 / Apple TV


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 maja 2022 - 18:51

Weź wykałaczkę i wyczyść port.

 

> Nie jest tak łatwo z tymi zasilaczami i kablami, bo to wejście na USB C

 

Jesteś z przeszłości? Obecnie to iPhone z archaicznym lightning jest dziwactwem, absolutnie wszystko dookoła ma C.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 20 maja 2022 - 19:13

U mnie w domu i w biurze absolutnie nic nie ma C.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#6 Czarna88

Czarna88
  • 24 postów

Napisano 20 maja 2022 - 19:21

Weź wykałaczkę i wyczyść port.

 

> Nie jest tak łatwo z tymi zasilaczami i kablami, bo to wejście na USB C

 

Jesteś z przeszłości? Obecnie to iPhone z archaicznym lightning jest dziwactwem, absolutnie wszystko dookoła ma C.

No nie do końca. iPhone ładuję bezprzewodowo przez Magsafe, iMac, Apple TV też odpadają ze swoimi normalnymi wtyczkami (zresztą ich się nie ładuje, więc tym bardziej). Jedynie Macbook Pro ma kabel ładujący USB-C, ale mam jeden kabel do iPad i Macbook, więc skąd miałąbym wzią inny do sprawdzenia? Mam jeszcze drugi telefon, ale to Samsung i ładowanie jego kablem nie działało z iPad, pewnie wyczuwał nieoryginalny.

 

Po różnych testach wychodzi, że faktycznie może być coś z zasilaczem, ale to dziwne, bo jest oryginalny, ładuje inne urządzenia, tylko iPad wybrzydza. Pożyczyłam od siostry taki sam zasilacz i działa. iPad zaczął się ładować, ma już 50%.


U mnie w domu i w biurze absolutnie nic nie ma C.

 

Dokładnie, ja mam praktycznie najnowsze lub prawie najnowsze modele sprzętów Apple i kabel zakońcoczy USB-C z dwóch stron (bo tylko takim mogę naładować mojego iPad) jest praktycznie bezużyteczny. W sumie każdy sprzęt ma inny kabel zasilający czy ładujący, iMac ma wtyczkę do gniazdka, MacBook i iPad mają usb-C, iPhone ładuję poprzez Magsafe (nawet nie wiem, co tam wchodzi normalnie, pewnie USB-C, ale w porównaniu z magsafe, to byłaby właśnie "przestarzała technologia", apple TV też ma kabel zasilający zwykłą wtyczkę. Normalnie każdy sprzęt ma co innego, obłęd. Zapomniałam jeszcze o Apple Watch, który ma jeszcze inną ładowarkę bezprzewodową, niż cała reszta. 


iMac 27" / MacBook Pro 16" / iPhone 13 Pro Max / iPad Pro 12.9" / Apple Watch S7 / Apple TV


#7 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 20 maja 2022 - 19:28

Przepraszam, w nowym aucie bede mial USB c. I tylko dlatego bede musial taki kabel kupic.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 Czarna88

Czarna88
  • 24 postów

Napisano 20 maja 2022 - 20:54

Przepraszam, w nowym aucie bede mial USB c. I tylko dlatego bede musial taki kabel kupic.

 

Ja mam w aucie z przodu zwykły kontakt, w kształcie wtyczki Apple, jedno wejście na zapalniczkę i dwa wejścia usb, jedno podpisane iPhone, jedno jakoś inaczej, też coś z apple. w dwóch kolejnych rzędach po jednym wejściu na zapalniczkę. Kurczak, auto zrobione pod sprzęty Apple, ale nie przewidzieli, że będzie USB-C i takiego wejścia akurat nie mam :D


iMac 27" / MacBook Pro 16" / iPhone 13 Pro Max / iPad Pro 12.9" / Apple Watch S7 / Apple TV


#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 maja 2022 - 21:11

> kabel zakońcoczy USB-C z dwóch stron (bo tylko takim mogę naładować mojego iPad)

 

A cóż to za bzdura? Ma mieć -C z jednego końca, z drugiego może mieć cokolwiek.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 Czarna88

Czarna88
  • 24 postów

Napisano 20 maja 2022 - 22:05

> kabel zakońcoczy USB-C z dwóch stron (bo tylko takim mogę naładować mojego iPad)

 

A cóż to za bzdura? Ma mieć -C z jednego końca, z drugiego może mieć cokolwiek.

 

Może być, ale wtedy nie masz najnowszego, dedykowanego do tego iPada zasilacza. Oryginalnie do iPad 12,9 najnowszej generacji jest kabel zakończony z dwóch stron USB-C. Oczywiście próbowałam z kablem USB-C, zakończonym z drugiej strony zwykłym USB, ale iPad również się nie ładował, bo to nie był oryginalny kabel. Nie wiem czy apple dawał do jakiegoś sprzętu kabel, który z jednej strony ma USB-C, a zdrugiej USB. może dawał, może nie pamiętam, ale ja na kilka sprzętów apple nie mam ani jednego takiego.


iMac 27" / MacBook Pro 16" / iPhone 13 Pro Max / iPad Pro 12.9" / Apple Watch S7 / Apple TV


#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 maja 2022 - 22:49

Jakbym się tym przejmował. Ładuję wszystko Hyperjuice 100W albo modelem 65W, zależnie od pokoju. Nie jaram się 'najszybszym ładowaniem przez 17,5 minuty', skoro i tak robię to w nocy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych