Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana baterii, autoryzowany serwis odmawia usługi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 06 maja 2022 - 22:48

Czołem,

Wiem, że temat baterii przewijał się już nieraz przez forum ale nie znalazłem podobnego przypadku.

Mianowicie sytuacja wyglada następująco:
- MacBook Air, early 2014 domaga się wymiany baterii
- aktualna ma 929 cykli i trzyma 1-2 godziny

Napisałem zapytanie do iDream i iSpot z zapytaniem o koszt wymiany, obydwa serwisy poprosiły o nr seryjny urządzenia po czym z ispota dostałem wiadomość ze brak jest wsparcia sprzętowego dla tego modelu a iDream odpisał mi, że w systemie moje urządzenie figuruje jako vintage i też nic nie zrobią.
Kurczaki, vintage a poza baterią wszystko śmiga jak trzeba;)
Napisałem też do iCare w Łodzi (nieautoryzowany serwis) w którym wymieniali mi klawiaturę po zalaniu i oni odpowiedzieli, że owszem zrobią wymianę na oryginalnej baterii za 450 zł.
Przeczytałem w którymś temacie dotyczącym baterii, że tylko autoryzowane serwisy mają dostęp do oryginalnych części.

I tutaj pytanie, czy iCare wymieni baterię na oryginalną czy włożą „dobry zamiennik” i będą strugać jarzębia, że jest ok?
+ ciekawe, że nie poprosili o nr seryjny urządzenia tak jak serwisy

Wymieniałem już u nich klawkę po zalaniu i dysk ssd na większy już kilka lat temu i wszystko działa jak należy. Dokładnie już nie pamiętam jak było z dyskiem ale klawkę podobno wymienili na oryginał.
Jako, że jestem bardzo zadowolony z usług iCare nawet bym nie zadawał tego pytania, ale chodzi mi po głowie wypowiedź któregoś z forumowiczów, że oryginały to tylko w autoryzowanych punktach.
Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 maja 2022 - 23:49

Że oryginały to tylko w autoryzowanych serwisach.


  • winmaciek lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 07 maja 2022 - 08:32

Pomijając już powyższe, to jak produkt jest poza okresem wsparcia, to nikt nie ma dostępu do oryginalnych części, bo po prostu nie są one produkowane.

Tutaj jest lista wycofanych urządzeń:
https://support.appl.../pl-pl/HT201624

Jest tam wprawdzie także notatka, że notebooki MOGĄ mieć 10 lat wsparcia dotyczącego baterii W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNOŚCI CZĘŚCI, ale to w sumie niewiele zmienia.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 07 maja 2022 - 08:41


#4 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 07 maja 2022 - 09:05

Wejdź na stronę Apple i zadzwoń do autoryzowanych w Polsce serwisów Apple. Czasami na półce mogą mieć taką baterię.

 

Co do oryginalnych było to już przerabiane na tym forum oryginalna bateria (tu już Ci nie powiedzą, że to firmy np. ping pong) to nie oryginalna bateria Apple.


  • winmaciek lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#5 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 07 maja 2022 - 17:52

Czyli wychodzi na to, że z klawiaturą to był wałek.
W sensie powiedziane było, że to oryginał macowy..

Czyli te wszystkie „serwisy” nieautoryzowane naprawiają urządzenia na podróbkach? Trochę to dziwne bo jest to proceder na szeroka skale..
Oprócz kompa naprawiałem u nich jeszcze iphona żony, i tez mówione było ze części oryginalne. Co prawda minęły już ze dwa lata i iPhone śmiga.

Z iMad odpowiedzieli mi, że mogą zamówić taką baterię. Koszt z wymianą 599 zł. + opcjonalnie czyszczenie i wymiana pasty na procku i radiatorze 90 zł.
Warto brać tę wymianę pasty?

Więc 7 stówek, niby sporo ale chyba się opłaca, nawet zacząłem myśleć o zakupie nowego, za 4200 można dostać ale z drugiej strony do moich zastosowań z nowa baterią zupełnie wystarczy.

Swoją drogą odpisałem do iCare z pytaniem jak to jest z tą oryginalnością ich części, ciekawe co odpowiedzą..

#6 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 07 maja 2022 - 18:33

Serwisy nieautoryzowane mogą mieć albo zamienniki (lepsze/gorsze) albo z demontażu ewentualnie odnawiane przez różne chińskie firmy.


Fallout ...war, war never changes...

#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 07 maja 2022 - 19:02

Warto wziąć oryginał – forum jest pełne wpisów ludzi, którzy „zaoszczędzili”. Aczkolwiek w Twoim przypadku rozważyłbym przesiadkę na nowszy model – Twój nie ma już wsparcia dla obecnej wersji macOS i z czasem będzie tylko gorzej z kompatybilnością programów. Także nawet jak wymienisz baterię, to nie nastawiałbym się na więcej niż 2-3 lata użycia, bo coraz mniej rzeczy będzie działać. Aczkolwiek to już mocno zależy od Twojego sposobu pracy. 


  • cooper69 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 07 maja 2022 - 19:36

Też mi się wydaje, że ładowanie jakiś nieco większych kwot w 8-letni komputer to nie jest dobra inwestycja. Dopóki jakoś działa, to niech działa, ale w ciągu tych lat zaszły jednak na tyle duże zmiany, że warto rozważyć przesiadkę na nowy sprzęt.



#9 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 07 maja 2022 - 19:39

Tym bardziej, ze Air z M1 jest do kupienia w bardzo dobrych pieniądzach.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#10 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 07 maja 2022 - 20:59

No jest taka pokusa, żeby wziąć nowy sprzęt. Ale dopiero co kupiłem nowego iphona 13 pro i już po tym miałem wyrzuty sumienia..;)
W zasadzie to używam maca do maila, netu, offica, z rzadka jakiś vod, meczyk itp, zero gier czy programów do obróbki foto czy filmów więc jeszcze trochę pociągnie.

A właśnie jeśli chodzi o wsparcie to już Monterey już mi się sam nie podstawia, ale w AppStore mogę go pobrać.
Czy jak go zainstaluje to mogą być jakieś kłopoty?

Serwisy nieautoryzowane mogą mieć albo zamienniki (lepsze/gorsze) albo z demontażu ewentualnie odnawiane przez różne chińskie firmy.


No powiem szczerze, że to mnie zdziwiło, bo te serwisy mówią klientom że wkładają oryginalne podzespoły, a to jest oszustwo.
Przecież można powiedzieć, na przykładzie tej baterii:
„Panie, mamy super zamiennik, milion już tego wsadziliśmy, działa itp, koszt 450”

I wtedy mam wybór. 600 za oryginał albo 450 za zamiennik w miejscu gdzie już robiłem kilka napraw i jestem zadowolony. A nie ze teraz wychodzi na to, że mimo, iż jestem zadowolony z tamtych napraw to jednak nabili mnie w butelkę….


Napisałem jeszcze do 3 serwisów od regeneracji baterii, w sumie to może być dobra opcja w przypadku tego kompa.

#11 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 09 maja 2022 - 08:51

Coś ten iDream się nie popisał. To, że komputer ma status vintage nie oznacza, że nie można go serwisować. Można robić wszystko tylko dostępność części może już być ograniczona. A tak się składa, że bateria do tego Aira jest dostępna i jeszcze długo będzie, bo to ta sama bateria co w Airze z 2017 roku. Dziwie się, że nie chcą zarobić i odmawiają wymiany. 

Jak chcesz to przyślij go do nas i wymienimy.


  • winmaciek lubi to

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#12 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 11 maja 2022 - 21:32

Dzięki za odpowiedź i propozycje.
Niestety poszedł już do iMad na wymianę baterii.

Dla zainteresowanych tematem: obecnie chyba nie ma możliwości regeneracji. Margo z Wrocka odpowiedziało, że w tej chwili nie ma na rynku ogniw. Napisałem też do innej firmy która miała w ofercie regenerację ale tam namawiano mnie na wymianę na oryginalną baterię za 450 zł ale jak dopytałem o oryginalność tej baterii to dostałem taką odpowiedź:

„Baterie sprowadzam od polskiego importera, który twierdzi iż są nowe, mają oryginalne ogniwa OEM”
;)

Heh pomijając już kwestię sprowadzania czegoś od polskiego importera, bo to chyba wtedy importer sprowadza a gość kupuje już sprowadzone, to nie ma jak to zapewniać klienta że towar jest oryginalny bo ktoś tam tak twierdzi…;)

Ogólnie oświeciliście mnie z tą oryginalnością części w nieautoryzowanych serwisach. Jakkolwiek jestem tym zaskoczony to chyba muszą mieć niezłe te „zamienniki” bo taki iDoctor czy iCare mają dobre opinie i sam muszę przyznać, że kilka razy korzystałem z ich usług i wszystko działa bez zarzutu już dłuższy czas.

#13 Pauloser

Pauloser
  • 3 postów

Napisano 25 czerwca 2022 - 19:49

Wymieniałem baterię w nieautoryzowanym serwisie w Poznaniu i była oryginalna, więc inni też mają dostęp



#14 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 25 czerwca 2022 - 23:21

Ale masz jakieś potwierdzenie tej oryginalności? Czy „na gębę”?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#15 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2022 - 18:56

Był tutaj już jeden serwis, który wymieniał baterie na oryginalne. Jak został dociśnięte, to się okazało, ze to są oryginały marki OEM ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych