Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mail we własnej domenie w w iCloud+


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ergot

ergot
  • 4 postów

Napisano 16 marca 2022 - 21:44

Hej, 

stworzyłem mail we własnej domenie w ramach iCloud+. Niestety, nowy adres wygląda jedynie jak "alias" maila iCloud. Zależy mi na tym by aplikacja Mail na wszystkich urządzeniach traktowała mail w mojej "firmowej" domenie, jako osobny adres: posiadał własną skrzynkę przychodzącą,  wychodzącą, niechciane itp. Chciałbym także móc dołączać stopkę przeznaczoną tylko do tego adresu. Obecnie stopka jest jednakowa dla wszystkich skrzynek iCloud...
Czy da się tak skonfigurować mail? Mnie się udało jedynie utworzyć folder do którego regułami przekierowywana jest poczta adresowana na moją domenę. 
Czy da się tak skonfigurować własny adres mailowy?

Łączę pozdrowienia i z góry dziękuję za pomoc,

ergot



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 17 marca 2022 - 08:28

Ja też tak miałem i w rezultacie przeniosłem moją domenę do Google gdzie i tak płacę, ale to już jest w pełni oddzielne.

#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 marca 2022 - 10:08

Musisz zrobić przeczłapkę w postaci stworzenia nowego AppleID i dołączenia go do swojej 'rodziny', niestety.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 17 marca 2022 - 11:55

Niby tak, ale weź to później odkręcaj jakby zmienili implementację na lepszą w przyszłości.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 marca 2022 - 14:28

Nie no, ja nie zamierzam z takiego paździerza korzystać - chciałem tylko dać OP-owi info.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 638 postów
  • Płeć:

Napisano 17 marca 2022 - 15:58

Ja po ostatniej niespodziance od Google rezygnuję z utrzymania prywatnych maili we własnej domenie. Nigdy nie wiadomo, co któremu dostawcy przyjdzie do głowy i człowiek ma tylko problem. Mail we własnej domenie ma oczywiście sens w zastosowaniach biznesowych, natomiast do prywatnego użytku jest to tylko drobny luksus, który znienacka może przyprawić o ból głowy.



#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 17 marca 2022 - 16:15

Dobre jest, że daje się to przenieść - jak domena jest własna, to można zrobić pocztę np. w Onecie, Google, Apple, Home (domena kupiona od home). Wszędzie za kasę, ale chociaż nie jest się takim produktem reklamowym. Natomiast w dzisiejszych czasach własny serwer pocztowy to dramat.



#8 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 17 marca 2022 - 23:03

Jest to alias, ale to nawet lepiej, przynajmniej dla mnie. Akurat prywatnie nie korzystam z adresu email iCloud, był nieużywany lata. Podpiąłem domenę, zrezygnowałem z płatnego google i mam dokładnie to czego potrzebuję. Jak się okazuje mam jeszcze drugi adres w domenie me.com, ale nie sprawdzałem czy to jest osobna skrzynka, chyba też alias i chyba teraz już się nie dostaje maila w tej domenie.


Użytkownik Blue edytował ten post 17 marca 2022 - 23:22





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych